Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 6 EmptyIeri la 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 6 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 6 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

+79
adriuta
barbin
azalee
Karina33
mariag
Admina
tzushky
geanina_scumpica
annamaria26985
kerkyra
Maria51
kla78
ANCA ECATERINA
i.xell
mia and me
cris_io_mat
Ella.Buni
Wildhoney
rivka
dorina narita
firicel
Gabica
tantza_m
Maria Tatuti
iuliana72
Dorulet
ildisor
Cristache
ninatopor
cristinamihaela
AnnieW
chocolate
Uca
ioana soare
Costea Claudia
doraly
geo
lennny
alban andreea
alessia2007
corina corina
violetas
AcidoR
Giobsy
marina40
dorinamisov
alinutza_andrei08
cory74
piciul
gloriamix
diada
lucky
fluturashhh
gabi1972
ivanoiuadela9
lelia40
cozma felicia
mariaz_09
mnarcisa
danabarbu2007
symos
victoriacus
valentinadof
Dodo-pui
Motzu
canadianca50
viorica
mimiady63
georgeta.prnic
kmn
Ofelia Buzescu
Angelica18
Anusca
myky7robc
eriliana
mari01
iullia_78
T_mihaela
cristina07
83 participanți

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de kmn Dum 17 Mar 2013, 9:09 am

georgeta....ce frumusete de pardesiu....dar si mezina ta e superba!!!!
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de Giobsy Dum 17 Mar 2013, 9:15 am

Georgeta, pentru ce sa te felicit mai intai? Pentru fetita ta superba? Pentru pardesiul ei? Pentru accesorii?
Te felicit pentru tot ce creezi tu!

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de cory74 Dum 17 Mar 2013, 9:20 am

Uau, Georgeta, ambele creatii sunt superbe!!! Te pricepi sa faci lucruri deosebite wink ; foarte frumos se aseaza pe micuta, pardesiul. Sa-l poarte sanatoasa si mandra de mami.... pupi
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de AcidoR Dum 17 Mar 2013, 10:55 am

Georgeta, prima "creatie" e perfecta, iar a II-a e f bine pusa in valoare de prima! wink love
Sa-ti traiasca fetita, sa te bucuri de ea si sa lucrezi la fel de frumos si pentru nepoti. Flowers
AcidoR
AcidoR
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 463
Varsta : 68
Localizare : de la est la vest si retur
Data de inscriere : 22/11/2012

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de violetas Dum 17 Mar 2013, 12:22 pm

Si eu spun ca ambele creatii sunt superbe. Sa-ti traiasca fetita si sa poarte sanatoasa pardesiul!
violetas
violetas
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 55
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 05/02/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de georgeta.prnic Dum 17 Mar 2013, 1:42 pm

Multumesc!Initial am vrut cu model in partea de jos,dar dupa ce l-am lucrat in totalitate,am descoperit ca era stramb ,si se rasucise.Deci l-am stricat si refacut fara model.Nu sunt foarte multumita de maneci dar gata.. ramane asa.
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 48
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de corina corina Dum 17 Mar 2013, 2:50 pm

Georgeta ! hug Ai lucrat foarte frumos ! Ai o fetita adorabaila ! Sa-ti traiasca ! kiss
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de valentinadof Dum 17 Mar 2013, 8:51 pm

Georgeta,absolut superb!Sa-ti traiasca fetita!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de ioana soare Dum 17 Mar 2013, 11:57 pm

Georgeta prima poza este de revista! Ai o fetita superba, e ca o papusa, iar pardesiul este atat de frumos si de potrivit pentru fetita ta, model, culoare accesorii, totul!
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de gloriamix Lun 18 Mar 2013, 1:14 am

Wow Georgeta, ce fetita frumoasa ai, sa-ti traiasca!! Iar pardesiul e absolut superb !!! dama
gloriamix
gloriamix
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 141
Localizare : SUA
Data de inscriere : 22/07/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de dorinamisov Lun 18 Mar 2013, 6:52 am

Da!Georgeta ce fetitaaaa!!!! ce pardesiu! de revista! ura
dorinamisov
dorinamisov
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 886
Varsta : 75
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 26/12/2008

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de georgeta.prnic Lun 18 Mar 2013, 11:20 am

kiss Vad eu ca pustoaica mea va place mai mult,dar sa stiti ca frumusetea ei este umbrita de personalitatea puternica,si are Crina 68 o vorba care i se potriveste si Anei mele.Dar stie sa fie si foarte lipicioasa ,daca situatia o cere rade Toti copii sunt frumosi si dulci ,ai iubim si ne iubesc,si va doresc numai sanatate pentru ei si pentru voi Merci hug
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 48
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de alessia2007 Lun 18 Mar 2013, 2:20 pm

Georgeta ai o fetita minunanta cu un pardesiu minunat. Sa il poarte sanatoasa.
alessia2007
alessia2007
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 42
Localizare : arges
Data de inscriere : 14/01/2010

http://angelicalucreaza.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de Angelica18 Mar 19 Mar 2013, 6:11 pm

Am mai terminat un compleu pentru un bebe.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de alban andreea Mar 19 Mar 2013, 6:35 pm

foarte frumos.cum se numeste modelul si cum se lucreaza?
alban andreea
alban andreea
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 167
Varsta : 37
Localizare : bacau
Data de inscriere : 22/06/2012

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de flori de camp Mar 19 Mar 2013, 6:53 pm

Interesant modelul. Si eu sunt curioasa ce model este. Smile
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de mari01 Mar 19 Mar 2013, 6:59 pm

Georgeta ,Angi superbe lucrusoare love
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de Angelica18 Mar 19 Mar 2013, 7:11 pm

Multumesc.Modelul e foarte simplu.La randul pe fata,dupa ochiul de margine se iau 3 ochiuri impreuna,apoi din urmatorul ochi se fac 3 ochiuri si se repeta pana la sfarsitul randului,care se inchide cu un ochi de margine.Randul de dos se lucreaza normal.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de flori de camp Mar 19 Mar 2013, 7:23 pm

Multumim de explicatii. hug
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de dorinamisov Mar 19 Mar 2013, 7:24 pm

Frumos set!Dar bebe? unde e? kiss
dorinamisov
dorinamisov
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 886
Varsta : 75
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 26/12/2008

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de lennny Mar 19 Mar 2013, 7:28 pm

Angelique, superb compleul! ...si ce frumos o sa fie bebele imbracat cu el!...modelul l-am lucrat si eu prin tineretile mele,nu-i greu si-i de mare efect.
Felicitari! Flowers pupi

lennny
lennny
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 576
Varsta : 55
Localizare : bacau
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de Angelica18 Mar 19 Mar 2013, 8:29 pm

Multumesc Dorina,Lenny kiss
Din pacate nu-l cunosc pe bebe.O prietena m-a rugat sa-i fac un set sa-l dea cadou.Pe bebele meu ,,batran" nu-l mai folosesc la pozat ca zice fiica-mea ca e hidos.Asa ca, neavand unul viu prin preajma,v-am aratat setul fara manechin.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de geo Vin 22 Mar 2013, 3:28 pm

Imi place si mie modelul asta, am tot vrut sa-mi fac o caciula asa. Am planuri multe Smile
De doua luni insa ma lupt cu o caciula pentru Sebi. Firul e subtire si nu-mi venea deloc sa lucrez cand stiam ce greu merge. Dar mi-a placut modelul asta de pe Ravelry, mi se pare foarte amuzant, si caciula se potriveste perfect pentru vremea care urmeaza.

Georgeta, cand am vazut pozele tale, prima impresia a fost ca e o papusa in poza Smile. E frumoasa foc Ana ta! Daca are si personalitate cum zici, tare faina fata trebuie sa fie hug

Uite si aici niste personalitate Smile
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][img][/img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][img][/img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de cory74 Vin 22 Mar 2013, 4:11 pm

Geo, super "pesonalitatea" ta!!! Felicitari pentru perseverenta...in final a iesit ceva tere frumos si potrivit unui baietel..
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de Uca Mier 27 Mar 2013, 9:38 pm

Georgeta, de revistă!!! E superb iar fata ta o adevărată prințesă!
Geo, îmi place de nu mai pot căciula lui Sebi, o să îi fac și eu una Ioanei și sper să o și poarte. Nu-i plac deloc căciulile și șosetele. rade Dar obligat - forțat, când e necesar nu are ce să facă, trebuie să poarte.
Cum ai încheiat-o sus de se vede așa de frumos, cu kitchener stitch?

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 6 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB