Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 12 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 12 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 12 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 12 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 12 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 12 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 12 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 12 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 12 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 12 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 12 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 12 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 12 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 12 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

+79
adriuta
barbin
azalee
Karina33
mariag
Admina
tzushky
geanina_scumpica
annamaria26985
kerkyra
Maria51
kla78
ANCA ECATERINA
i.xell
mia and me
cris_io_mat
Ella.Buni
Wildhoney
rivka
dorina narita
firicel
Gabica
tantza_m
Maria Tatuti
iuliana72
Dorulet
ildisor
Cristache
ninatopor
cristinamihaela
AnnieW
chocolate
Uca
ioana soare
Costea Claudia
doraly
geo
lennny
alban andreea
alessia2007
corina corina
violetas
AcidoR
Giobsy
marina40
dorinamisov
alinutza_andrei08
cory74
piciul
gloriamix
diada
lucky
fluturashhh
gabi1972
ivanoiuadela9
lelia40
cozma felicia
mariaz_09
mnarcisa
danabarbu2007
symos
victoriacus
valentinadof
Dodo-pui
Motzu
canadianca50
viorica
mimiady63
georgeta.prnic
kmn
Ofelia Buzescu
Angelica18
Anusca
myky7robc
eriliana
mari01
iullia_78
T_mihaela
cristina07
83 participanți

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de myky7robc Joi 26 Dec 2013, 5:18 pm

karina, da ce mai conteaza ce animalut este, important e ca l-ai decorat asa fain si caciulita se asorteaza de numa', numa'.
animalutul l-ai cusut?
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de Motzu Joi 02 Ian 2014, 12:13 pm

La multi ani!
Atasez eu poze cu puloverul zebra la purtator  Smile 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Din fire cu efect de la Diada i-am facut o caciulita si o vesta mitoasa pentru casa. A vazut firul efect lung la o geanta si a zis ca el vrea pijama din el sa-i tina de cald  rade Am combinat firul latos cu bumbac siret pentru a fi mai aerat. Am avut vreo 300g din fiecare fir, am facut si manecute pana am terminat firele. N-a vrut sa-i pun nasturi.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de anda81 Joi 02 Ian 2014, 4:00 pm

Foarte dragute lucrusoarele pentru ingerasii vostri,sa va traiasca si sa poarte sanatosi minunatiile facute de mainile voastre! kiss pt toti copilasii.....
anda81
anda81
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 334
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de cris_io_mat Joi 02 Ian 2014, 8:00 pm

Frumoasa vesta,dar puloverul colorat,cu ponei-zebra,e suuuper!e vesel tare,plus ca are asa,o fata zebra-ponei...si ii vine bine "purtatorului"...sa fie sanatos! Smile 
cris_io_mat
cris_io_mat
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 444
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de Karina33 Joi 02 Ian 2014, 9:57 pm

Ha! Mersi Motzu pentru poze!
Asta si vroiam sa iasa: ceva vesel, ma bucur ca v-a placut si voua! Myky doar conturul negru este cusut, la dungi mi-am batut doar cuie-n talpa lucrand cu multe ghemulete.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de myky7robc Joi 02 Ian 2014, 10:19 pm

Mai fetelor eu am dedus din aceste mesaje ca motzu si karina sunt surori, asa e?
Oricum motzule si tu ai facut din fir efect si snur ceva frumos si practic pt baietel, care pozeaza ffff mandru.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de ioana soare Vin 03 Ian 2014, 9:49 pm

Ma gandeam eu ca asa ai lucrat Karina, ca arata foarte bine zebra. Cusuta pe deasupra s-ar fi ingrosat impletitura, merita sa lucrezi cu mai multe gheme , chiar daca e foarte incomod. Am numarat vreo 13 gheme pe un rand, au fost si mai multe?

Acum observ un detaliu pe care l-am ratat la prima postare - coama zebrei. E super tare! love 
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de Karina33 Vin 03 Ian 2014, 10:18 pm

rade rade rade  ai mai multa rabdare decat mine...eu n-am stat sa le numar! Strangeam din dinti cu ochii la schema si ziceam: inca un fir verde pentru 6 ochi...si incercam sa fiu atenta ca la matematica: toate parantezele deschise (respectiv fire adaugate) sa fie inchise.

Multumesc de aprecieri! Dar tot nemultumita sunt ca mi-a iesit mai grasa (inalta la burta) decat as fi vrut. Oricum m-a amuzat tot procesul, uitasem cu cata energie te incarca hainutele pentru copii  hug
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de barbin Sam 04 Ian 2014, 11:26 am

Karina33 a scris:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Frumos tare. Ai pictat cu lana.  Smile 
barbin
barbin
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Varsta : 38
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/06/2012

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de anda81 Sam 04 Ian 2014, 12:14 pm

Felicitari pt pulovarul cu zebra-ponei,Karrina!
anda81
anda81
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 334
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de myky7robc Sam 04 Ian 2014, 6:31 pm

eu am o problema in continuare: sunteti surori karina si motzu?
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de victoriacus Dum 05 Ian 2014, 12:22 am

Super frumos puloverul Karina
Motzu, clientul nostru...stapanul nostru,nu-i asa?  wink Smile 
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de adriuta Dum 05 Ian 2014, 2:22 am

Karina, la croitorie stiu ca esti priceputa, dar ma uimesti. Mai ales cand stiu ca ai incropit animalutul fara nici o schema.
Bravo!!!! Si lui Motzu felicitari pentru bunditza haioasa lucrata.
 kiss 
adriuta
adriuta
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 242
Localizare : acasa
Data de inscriere : 17/09/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de Motzu Dum 05 Ian 2014, 9:06 pm

myky, da! suntem surori  Smile  fetele de la croitorie stiu asta pentru ca acolo postez mai des decat aici
adriuta, multumesc. intr-adevar e haioasa
victoriacus, cam asa este mai ales cand sunt mici si stiu sa induioseze... dar, totusi, pijama chiar ca nu-i faceam chiar daca imi ajungea firul....inca nu avem cabana la munte wink 
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de cristinadumitru1977 Joi 09 Ian 2014, 2:40 pm

Dupa o lunga pauza, revin si eu pe forum si va urez un An Nou cat mai frumos si mai plin de bucurii!

Pe 15 august 2013 an nascut o fetita, Ana. Asa ca ea este acum modelul meu.

Pentru Revelion i-am tricotat un fular rosu (model simplu, ochi pe fata, ochi pe dos), pe care am adaugat "Christmas muffins". Acestea din urma le-am croit din fetru si le-am atasat fularului finit, apoi le-am cusut si cateva paiete transparente.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Acum lucrez la un fel de "gatiera"... voi reveni cu fotografii curand.

Spor la treaba tuturor!

Cu drag,
Cristina


Ultima editare efectuata de catre cristinadumitru1977 in Joi 09 Ian 2014, 2:59 pm, editata de 1 ori
cristinadumitru1977
cristinadumitru1977
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 86
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 15/02/2010

http://handmade-in-romania.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de Serban Valentina Joi 09 Ian 2014, 2:46 pm

Cristina sa-ti traiasca bebelina  , sa fii sanatoasa sa ii faci asemenea frumuseti pentru frumosul tau model.
Fa-i poze mai mari printesei tale , arata superb cu noile tale creatii .
 hug  kiss


Ultima editare efectuata de catre Serban Valentina in Joi 09 Ian 2014, 3:33 pm, editata de 1 ori
Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de cristinadumitru1977 Joi 09 Ian 2014, 3:00 pm

Multumesc frumos, Valentina! Am postat fotografiile in format mai mare - ai dreptate, se vad mult mai bine.

cristinadumitru1977
cristinadumitru1977
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 86
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 15/02/2010

http://handmade-in-romania.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de Serban Valentina Joi 09 Ian 2014, 3:31 pm

wauuuu cum spuneam o bebelina frumoasa si model pe deasupra    kissrade  . Da  acum se vad mult mai bine si clar si modelul si creatiile.
Spor la lucru si abia astept si alte creatii pentru scumpica Ana.

 hug  kiss
Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de Angelica18 Joi 09 Ian 2014, 4:24 pm

Ai un inger de copil.E foarte frumos fularul.Pentru asa model,apucate serios de treaba.Sa traiasca si sa fie sanatoasa.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de kmn Joi 09 Ian 2014, 7:12 pm

fularul ca fularul dar printesa e superba...sa iti traiasca sa ii poti face si alte minunatii!!!!
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de myky7robc Joi 09 Ian 2014, 8:01 pm

Eu de ce nu vad pozele cristineidumitru? Sad Sad 
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de anda81 Joi 09 Ian 2014, 9:05 pm

Sa traiasca scumpica Ana si mama sa aiba spor la tricotat.....Deja imi zboara gandul la rochite dantelate,bluzite de o palma si multe,multe alte frumuseti....
anda81
anda81
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 334
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de AcidoR Joi 09 Ian 2014, 10:13 pm

Sa traiasca micuta Ana si mama sa-i tot lucreze!  love hug 
AcidoR
AcidoR
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 463
Varsta : 68
Localizare : de la est la vest si retur
Data de inscriere : 22/11/2012

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de cristinadumitru1977 Joi 09 Ian 2014, 10:41 pm

Multumesc de aprecieri si de incurajari! Si eu visez deja rochite, vestute si bluzite tricotate!
cristinadumitru1977
cristinadumitru1977
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 86
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 15/02/2010

http://handmade-in-romania.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de flori de camp Vin 10 Ian 2014, 6:28 am

Apucă-te acum de ele, ca să ai timp să le faci şi să le şi poarte  wink E o minune de copil love


**********************************************

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre Uca in Dum 12 Ian 2014, 9:13 pm, editata de 1 ori (Motiv : separat capitole)
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB