Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 7 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 7 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 7 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 7 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 7 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 7 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 7 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 7 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 7 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 7 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 7 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 7 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 7 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 7 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 7 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 7 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 7 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 7 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 7 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 7 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

+79
adriuta
barbin
azalee
Karina33
mariag
Admina
tzushky
geanina_scumpica
annamaria26985
kerkyra
Maria51
kla78
ANCA ECATERINA
i.xell
mia and me
cris_io_mat
Ella.Buni
Wildhoney
rivka
dorina narita
firicel
Gabica
tantza_m
Maria Tatuti
iuliana72
Dorulet
ildisor
Cristache
ninatopor
cristinamihaela
AnnieW
chocolate
Uca
ioana soare
Costea Claudia
doraly
geo
lennny
alban andreea
alessia2007
corina corina
violetas
AcidoR
Giobsy
marina40
dorinamisov
alinutza_andrei08
cory74
piciul
gloriamix
diada
lucky
fluturashhh
gabi1972
ivanoiuadela9
lelia40
cozma felicia
mariaz_09
mnarcisa
danabarbu2007
symos
victoriacus
valentinadof
Dodo-pui
Motzu
canadianca50
viorica
mimiady63
georgeta.prnic
kmn
Ofelia Buzescu
Angelica18
Anusca
myky7robc
eriliana
mari01
iullia_78
T_mihaela
cristina07
83 participanți

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de ioana soare Joi 28 Mar 2013, 9:32 am

Acum am vazut caciula lui Sebi! E super haioasa, o sa le fac si eu baietilor mei!
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de geo Joi 28 Mar 2013, 9:35 am

Cred ca e o problema genrala, asta cu caciulile si sosetele. Sebi accepta acum caciula cand iese afara, dar in casa o da jos imediat si se joaca cu ea. Am folosit kitchener stitch la imbinare Smile. Knit, slip, purl, purl, slip, knit Laughing

geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de doraly Joi 28 Mar 2013, 10:03 am

Georgeta, eu abia acum vad ce minunatii ai postat...superbe, amandoua...si pardesiul si mica domnisoara! Felicitari, pentru amandoua!

Angelica, minunat compleul pentru bebe...si mie imi place tare mult acest model, e de mare efect si mi se pare foarte potrivit pentru bebici.

Geo, ce baietel nazdravan ai si ce caciulita amuzanta i-ai facut! Sa-ti traiasca nazdravanul si sa-ti aduca numai bucurii!

Toata admiratia pentru niste mamici asa tinere, ca voi, si asa pricepute si talentate! Flowers Eu trebuie sa astept un nepotel ca sa am pentru cine lucra...dar mai am foaaarte mult de asteptat!

doraly
doraly
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 192
Varsta : 57
Localizare : Galati
Data de inscriere : 17/07/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de Costea Claudia Dum 07 Apr 2013, 8:15 pm

Angelica, felicitari!Foarte frumos pardesiul.Vreau sa incep si eu un pulover din lana merino.Imi poate spune cineva daca se lasa mult dupa spalat?Va rog! multumesc
Costea Claudia
Costea Claudia
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 50
Varsta : 45
Localizare : Valea Doftanei,jud.Prahova
Data de inscriere : 05/02/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de Uca Lun 08 Apr 2013, 2:25 pm

geo a scris: Knit, slip, purl, purl, slip, knit Laughing


Era așa de simplu... dar până m-am prins... rade

Pentru Ioana, am lucrat un sarafan și o tentativă de cardigan ( cât mi-a ajuns firul, măsurat la cm. rade ).
Le-a îmbrăcat la biserică, în drum spre botez.

Detalii tehnice: fir mătase cu lână ( pentru care trebuie să îi mulțumesc Ioanei Soare kiss s-a lucrat super!), andrele de 4,5 mm.

Sarafanul e lucrat circular până la răscroială.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Cardiganul e început de sus, lucrat pe rotund, cum am mai procedat și la bolerourile postate de mine mai de mult.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Am vrut să postez cardiganul la provocare dar după ce am văzut ce lucruri frumoase și muncite s-au realizat m-am răzgândit.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de mimiady63 Lun 08 Apr 2013, 3:04 pm

Uca sunt deosebite,imi plac foarte mult...
mimiady63
mimiady63
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 401
Varsta : 60
Localizare : Romania jud.HD
Data de inscriere : 02/01/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de AcidoR Lun 08 Apr 2013, 5:50 pm

Uca, felicitari! Flowers
Ai o cocheta in toata regula, datorita mainilor tale. aplauze Sa fiti sanatosi cu totii ca sa va bucurati de mica comoara. love
AcidoR
AcidoR
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 463
Varsta : 68
Localizare : de la est la vest si retur
Data de inscriere : 22/11/2012

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de canadianca50 Lun 08 Apr 2013, 6:09 pm

Sint minunate , felicitari !
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de cory74 Lun 08 Apr 2013, 6:13 pm

Nici nu ma gandeam ca n-o sa apari tu cu ceva deosebit, lucrat de tine, pentru printesa casei! Foarte frumoase!
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de doraly Lun 08 Apr 2013, 6:20 pm

Vai, Uca, ce frumoase si deosebite sunt...ca niste bijuterii! Si ce placuta e combinatia de culori! Superbe...si atat de mititele!?
Sa va traiasca puiutul si sa va aduca numai bucurii!
doraly
doraly
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 192
Varsta : 57
Localizare : Galati
Data de inscriere : 17/07/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de kmn Lun 08 Apr 2013, 6:33 pm

Uca....ffff frumoase!!!!
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de mari01 Lun 08 Apr 2013, 7:01 pm

Ce frumoase sunt , mi-as dori sa o vad imbracata pe papusica cu ele love
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de Angelica18 Lun 08 Apr 2013, 7:10 pm

E super setul,Uca! Felicitari!!!!!!!!!!!!
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de Uca Lun 08 Apr 2013, 8:40 pm

Vă mulțumesc pentru aprecieri!!! Merci Înseamnă enorm pentru mine! pupi
Doraly,fetița mea are cinci luni, fusta are 65 cm circumferință la baza, iar peste piept 45 cm. A fost un pic ciudat să gândesc la scară mică. wink
Mary, o să îi fac zilele astea poze căci în cele de la botez era tot cu fusta-n cap rade ,

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de piciul Lun 08 Apr 2013, 8:41 pm

Uca, felicitari! Flowers
Si la provocarea carding, ar fi smuls aplauze de admiratie! ura
Sa le poarte sanatoasa, si cand va fi mare sa-i arati pozele, ca sa se mandresca cu mamica ei cea harnica si talentata!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de ioana soare Lun 08 Apr 2013, 10:36 pm

Cat de frumos ai transformat cateva gheme de fir, le-ai combinat atat de armonios! Imbinarea culorilor, modelelor, croiala, totul emana finete si mult bun gust. Imi inchipui ce printesa mica a fost Ioana imbracata cu ele! love

Trebuia sa postezi la provocare, merita, e atat de frumos minicardiganul!

p.s.: si nasturii...Smile)
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de Uca Lun 08 Apr 2013, 10:50 pm

Piciul, Ioana, mulțumesc din suflet pentru aprecieri! Merci
Da, de nasturi, în graba postării am uitat să scriu. hug Sunt tot de la Ioana, din celebra creangă de măr. pupi
Mă încurajați să postez la provocare. Vă mulțumesc! Să vedem ce spune și Geo, dacă-l acceptă!

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de chocolate Vin 12 Apr 2013, 2:28 pm

Wow Uca e superb sarafanul si jacheta Smile Vreau si eu, pentru mine :P
chocolate
chocolate
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 399
Varsta : 41
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 31/10/2009

http://pinterest.com/lllorelllei/my-work/

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de Giobsy Dum 14 Apr 2013, 11:04 am

Uca, ce frumusete ai tricotat! Armonie! Poate vei posta fotografii cu printesa mica, sa o vedem si noi in toata splendoarea.

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de valentinadof Dum 14 Apr 2013, 5:15 pm

Uca,superb!Mi-o inchipui pe dulceata in asa hainute!Dar, hai, arata-ne si noua putin bebelina care deja are 5 luni?

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de violetas Dum 14 Apr 2013, 8:01 pm

Cum ne-ai obisnuit Uca, impecabil!Sa le poarte sanatoasa!
violetas
violetas
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 55
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 05/02/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de myky7robc Lun 15 Apr 2013, 7:35 pm

uca, da ce elegant este setul pt bebelusa ta!
Iata ca si combinatia asta de culori neutre merge f bine si la copilasi.
cati cm ai intre primul rand de la poale si ultimul rand de unde ai inceput rascroiala pt subbrate.
vreau si eu sa postezi poze cu fetita imbracata cu setul, desi cred ca nu tie usor sa faci asta.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de AnnieW Mar 16 Apr 2013, 10:12 am

Va urmaresc de multa vreme creatiile la tricotat - eu nu sunt asa de talentata (nici rabdatoare!). Dar cand eram insarcinata ma apucase asa o frenezie de facut chestii de bebelusi si mai aveam si o naveta luunga - asa ca am impletit un overall pentru fiul meu (care intre timp are 4 luni). Si botosei asortati dupa instructiunile postate undeva aici pe forum. Ca sa vedeti ce talentata la ales marimi si fire sunt, eu eram ferm convinsa ca il pot scoate cu hainutele astea din spital (Smile))).


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
AnnieW
AnnieW
helper
helper

Numarul mesajelor : 77
Localizare : Mountains
Data de inscriere : 14/07/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de flori de camp Mar 16 Apr 2013, 10:15 am

Las ca mai bine ca le-ai facut mai mari, le poarta cat mai mult. Sa-ti traiasca si sa te bucuri de ingeras si de cele realizate pentru el. Cu cat vei lucra, cu atat iti vei imbunatati stilul. aplauze
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de cory74 Mar 16 Apr 2013, 4:08 pm

Foarte dragut..! Acum ai modelul la indemana si te vei descurca mai usor Smile .
Apropo... eu, fiind insarcinata cu fata, am inceput pentru ea un cardigan; n-a durat mult si am renuntat gandind ca e prea mic si nu o sa-i vina... Apoi am reluat lucrul... si l-a purtat pe la 7- 8 luni rade
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB