Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Jucarii crosetate
Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 EmptyAstazi la 10:54 am Scris de LRodica

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 EmptyAstazi la 10:53 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 EmptyIeri la 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Metoda servetelulul capitolul VIII

+55
iogamac
angelyc
iogamac59
i
mileug
mama2008
rodishor
ladybird
alinnusha92
ema
greieras
nico21
ioana soare
trandafiras78
LRodica
fiordaliso
saharra
mlizeta
Cazimi
dory
first_sister_diana
Buburuza
nicoleta.a
zmz
anc@
clodi
elenaveronica
Gabica
bisisica bijuterii
geanina_scumpica
micheline
mikybt
cosmi
salhiuta
Teodor Coca
cristina07
aurahd
AnnieW
andreeatricoteaza
AlinaJ.Bijoux
ikuta
onuca28
ARYANNA
dorinami
Elspethalexia
Gianina4ever
diaviviane
mihastef
Larisa09
Dorulet
carmendana
moruna
gabriela1554
vlad_mom
MoniKozi
59 participanți

Pagina 17 din 18 Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18  Urmatorul

In jos

Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 Empty Re: Metoda servetelulul capitolul VIII

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 22 Noi 2018, 12:04 pm

Am pus pozele in ordine inversa... totul a inceput de la setul de bijuterii...si-a dorit matusa mea o agata mare, i-am facut colier si cercei si apoi a aparut problema in ce sa i le trimit... Pana la urma am gasit cutia asta de lemn ...pe care n-am putut sa ma abtin sa n-o modific:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Servetel, strat de crapare in 2 pasi, ceara metalizata, iar pe laterale pasta de structura, acrilice si lac:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

La interior am captusit cu coala eva si am facut un suport pentru set din carton colorat si hartie tip matase:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4637
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 Empty Re: Metoda servetelulul capitolul VIII

Mesaj Scris de piciul Sam 24 Noi 2018, 7:13 am

Nu pot decat sa o invidiez pa matusa ta! primul
Si bineinteles sa-ti urez toate cele bune si spor!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 Empty Re: Metoda servetelulul capitolul VIII

Mesaj Scris de vlad_mom Sam 24 Noi 2018, 10:51 am

Multam! Pana la urma le-am inmanat personal intr-o vizita surpriza.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4637
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 Empty Re: Metoda servetelulul capitolul VIII

Mesaj Scris de LRodica Dum 25 Noi 2018, 6:29 pm

Felicitari.
kiss
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3661
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 Empty Re: Metoda servetelulul capitolul VIII

Mesaj Scris de vlad_mom Lun 26 Noi 2018, 10:14 am

Multam! Nu stiu daca e mai frumoasa dupa, dar pur si simplu nu m-am putut abtine sa n-o "ating", plus ca aveam servetelul asta demult si s-a potrivit la fix ca marime.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4637
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 Empty Re: Metoda servetelulul capitolul VIII

Mesaj Scris de vlad_mom Dum 27 Ian 2019, 10:48 am

Am produs un mic accident... a carui unica victima a fost cadranul ceasului. Dupa cadere nimic altceva nu s-a spart, doar cadranul, tandari s-a facut, l-am dezlipit faramite... Asa ca i-am facut unul nou:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
N-am mai facut nici un fel de efecte peste servetel pentru ca mi s-a parut ca ar fi fost prea mult pentru marginea simpla a ceasului (ceasul nu-mi apartine, e al proprietarilor si daca nu le place pot printa un cadran normal sa refac originalul).
Am avut grija sa-i montez si un siret, care iese din gaura pentru cui si se leaga sigur de teava de gaz (pe care am sters-o din poza wink ) ... sa nu se repete accidentul.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4637
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 Empty Re: Metoda servetelulul capitolul VIII

Mesaj Scris de piciul Lun 28 Ian 2019, 6:26 am

Ce simpatic! Adica o bucurie sa te uiti cat e ceasul si sa ai timp sa nu te superi ca esti in intarziere wink
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 Empty Re: Metoda servetelulul capitolul VIII

Mesaj Scris de LRodica Lun 28 Ian 2019, 7:59 am

De ce sa nu le placa? Arata foarte bine.
Bravo.
kiss
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3661
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 Empty Re: Metoda servetelulul capitolul VIII

Mesaj Scris de vlad_mom Lun 28 Ian 2019, 9:40 am

Multam mult! hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4637
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 Empty Re: Metoda servetelulul capitolul VIII

Mesaj Scris de ema Mar 29 Ian 2019, 12:37 pm

Imi place foarte mult ceasul.Incanta ochii. Felicitari!
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 Empty Re: Metoda servetelulul capitolul VIII

Mesaj Scris de vlad_mom Mier 30 Ian 2019, 10:16 am

Multam! Am ales servetelul sa se potriveasca ca si desen cu dimensiunea ceasului (multe servetele au de fapt 4 imagini identice de aprox 15/15cm, altele au 2 imagini de 15/30cm), dar si culorile sa fie in ton cu limbile si camera...

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4637
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 Empty Re: Metoda servetelulul capitolul VIII

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 08 Aug 2019, 11:35 am

Trebuia neaparat sa am si cutie pentru cutia de servetele...nu?
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
...mai ales ca gasisem cutia nefinisata la supermarket cu doar 12lei rade , asa ca....servetel imprimat, vopsea acrilica, mediu gel si lac... si 4 bulinute de silicon.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4637
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 Empty Re: Metoda servetelulul capitolul VIII

Mesaj Scris de mlizeta Vin 09 Aug 2019, 11:19 am

Se vede ca la tine vara cu ale ei lanuri de maci vor fi in permanenta in casa. Felicitari!
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 Empty Re: Metoda servetelulul capitolul VIII

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 09 Aug 2019, 11:36 am

Multam. Se pare ca am o obsesie pentru maci, floarea soarelui si verdele asta...

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4637
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 Empty Re: Metoda servetelulul capitolul VIII

Mesaj Scris de Dorulet Vin 09 Aug 2019, 12:10 pm

Ardeau ca niste facle vii,
în vârf de firave tulpini.
Îsi înaltau râzând zglobii
obrazul rosu dintre spini.

I-am adunat cu mâini avare,
am ratacit în seara blânda,
umplându-mi bratele de floare
învapaiata si plapânda.

Si m-am întors într-un târziu,
departe cîmpul ramânea,
atât de singur si pustiu
în urma mea.

Dar când acasa-am încercat
sa-i strâng într-un aprins buchet,
toti macii mei s-au scuturat
ca niste lacrimi pe parchet. (Magda Isanos)
Ai tai nu se vor scutura niciodata!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4794
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 Empty Re: Metoda servetelulul capitolul VIII

Mesaj Scris de vlad_mom Sam 10 Aug 2019, 9:15 am

Mulțam! Faină poezie, tare sensibil descrisa realitatea .

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4637
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 Empty Re: Metoda servetelulul capitolul VIII

Mesaj Scris de LRodica Lun 12 Aug 2019, 11:11 am

Foarte faina.
Si fiica mea a zis ca vrea sa faca ceva sa inveseleasca bucataria de la tara (acum stam acolo, o perioada pana se raceste).
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3661
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 Empty Re: Metoda servetelulul capitolul VIII

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 13 Aug 2019, 10:15 am

Multam! Eu sunt genul care prefera amenajarile interioare si mobilierul de baza sa fie clasice, simple, practice si functionale, iar atmosfera si stilul sa fie date de obiectele de decoratiuni interioare, care se pot schimba usor daca intervine plictiseala sau vreau o schimbare.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4637
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 Empty Re: Metoda servetelulul capitolul VIII

Mesaj Scris de piciul Mier 14 Aug 2019, 6:30 am

Chiar, Vlad_mom ce faci cu toate?
Iti aduc bucurie si apoi le ingramadesti undeva, le daruiesti, le faci cadou...
Faina cutia, Vald_mom! Faina poezia, Dorulet!
Nu pot decat sa ma bucur pentru voi si sa iau exemplu sa fac si eu ceva fain pe caldura asta din vara!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 Empty Re: Metoda servetelulul capitolul VIII

Mesaj Scris de vlad_mom Mier 14 Aug 2019, 8:37 am

Multam!
Ce fac cu ele? Unele sunt pentru mine si le folosesc, altele le fac special pentru a le darui cuiva anume, altele pentru cui ii plac (de ex la vazele facute in urma cu vreo 6ani, in koreea, din sticle de balsam de rufe, vara-mea facuse un comentariu la poze ca vrea si ea una, asa ca am adus-o si i-am daruit-o cand ne-am intalnit... acum cand am fost la ea vaza era expusa la vedere in casa cea noua...) E ciudat sa-mi vad creatiile in casele altora, insa e un sentiment ciudat-pozitiv.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4637
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 Empty Re: Metoda servetelulul capitolul VIII

Mesaj Scris de diada Mier 14 Aug 2019, 8:41 am

Ai avut spor vara asta! Felicitari! Imi place foarte mult cutia pentru servetele. Ai un talent minunat pe care il dezvolti foarte frumos hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 Empty Re: Metoda servetelulul capitolul VIII

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 01 Noi 2019, 8:50 am

Si farfuriile, lacuite pe dos și cu piciorușe de silicon:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
-cu cât suprafața este mai mare și are curbe în mai multe direcții. ..cu atât mai multe cute va face și șervețelul... zid
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Și cu hârtie de orez pentru că m-a scos din minți un șervețel la farfuria ovală, prea multe cute...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Și o farfuriuță cu textură pe dos pe care doar am vopsit-o că altceva nu s-ar fi văzut:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4637
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 Empty Re: Metoda servetelulul capitolul VIII

Mesaj Scris de Dorulet Vin 01 Noi 2019, 9:44 am

Esti harnnica,vlad_mom,imi place cum au iesit.Eu,in afara unui glob facut la o intalnire la Brasov,n-am mai continuat,cu toate ca am o colectie de servetele din copilarie.Am si cateva substante,buretel,dar imi lipseste ceva.Ambitia,oare?
Spor in continuare!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4794
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 Empty Re: Metoda servetelulul capitolul VIII

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 01 Noi 2019, 1:50 pm

Multam, sunt 99,99% sigura ca e ultima data cand mai fac asa ceva pe blanc-uri de cumparat din magazine de specialitate. Astea erau toate pe care le-am achizitionat in timp (mai putin ultima care e de la sora) si nu ma mai tenteaza sa mai iau altele.... E frustranta tehnica pe suprafete curbe si rezulta o farfurie pur decorativa ....care din punctul meu de vedere nu are nimic original si unic.
Le-am facut ca sa nu-mi mai ocupe locul in dulapuri, mai mult ca sigur le voi face cadou. Am pastrat 2 pentru copt lut polimeric si gata.
In plus, prefer hartia de orez, se aplica mult mai frumos, fara cute, fara sa se rupa...

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4637
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 Empty Re: Metoda servetelulul capitolul VIII

Mesaj Scris de elenaveronica Vin 01 Noi 2019, 3:53 pm

Sunt foarte frumoase farfuriile și sigur ai muncit o groaza la ele. Am făcut și eu mai demult trei farfurii și mi se pare tehnica destul de migăloasa. La două dintre ele am folosit foita din metal aurie și au ieșit spectaculoase.. Păcat ca nu le-am pozat înainte sa le ofer.
Cât privește șervețelele decorative, am destul de multe. Dacă dorește cineva, ofer cu placere
elenaveronica
elenaveronica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 41
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 Empty Re: Metoda servetelulul capitolul VIII

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 17 din 18 Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB