Ultimele subiecte
» Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -5
Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 EmptyAstazi la 12:15 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 EmptyAstazi la 11:46 am Scris de White_Raven

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 EmptyAstazi la 9:09 am Scris de diada

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 EmptyAstazi la 5:52 am Scris de piciul

» Florile din gradina mea(2)
Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 EmptyIeri la 6:21 am Scris de piciul

» Jucarii crosetate
Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 EmptySam 13 Apr 2019, 7:45 pm Scris de Dorulet

» Materiale textile si auxiliare - croitorie II
Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 EmptyMar 02 Apr 2019, 10:13 am Scris de diada

» Drumetii si locuri vizitate (3)
Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 EmptyLun 25 Mar 2019, 8:49 am Scris de LRodica

» Gradina cu legume (7)
Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 EmptyVin 22 Mar 2019, 8:03 am Scris de LRodica

» Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)
Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 EmptyMier 20 Mar 2019, 7:54 am Scris de dadah

» Martisoare din diverse materiale VI
Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 EmptyMier 13 Mar 2019, 4:58 am Scris de piciul

» Tehnica frivolite pe ac sau needle tatting - 7
Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 EmptyMar 05 Mar 2019, 7:25 pm Scris de piciul

» Lacuirea argilei polimerice (fimo,cernit, sculpey etc)
Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 EmptySam 02 Mar 2019, 8:50 am Scris de vlad_mom

» Din materiale reciclabile 5
Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 EmptyMar 19 Feb 2019, 9:55 am Scris de vlad_mom

» Username schimbat la cerere
Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 EmptyLun 18 Feb 2019, 8:51 am Scris de diada

» Amenajari interioare
Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 EmptyVin 15 Feb 2019, 7:27 pm Scris de ema

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 EmptyJoi 14 Feb 2019, 9:14 am Scris de vlad_mom

» Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII)
Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 EmptyMar 12 Feb 2019, 8:10 am Scris de Dorulet

» Miniaturi - handmade
Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 EmptySam 02 Feb 2019, 9:07 am Scris de vlad_mom

» Ce masina de cusut recomandati (6)
Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 EmptyMier 30 Ian 2019, 3:24 pm Scris de AITEN

Custom Search

LM Articole

LM YouTube Channel-
-

-

CursuriReiki-

RuneHeivang-

Metoda servetelulul capitolul VIII

Pagina 17 din 17 Înapoi  1 ... 10 ... 15, 16, 17

In jos

Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 Empty Re: Metoda servetelulul capitolul VIII

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Joi 22 Noi 2018, 12:04 pm

Am pus pozele in ordine inversa... totul a inceput de la setul de bijuterii...si-a dorit matusa mea o agata mare, i-am facut colier si cercei si apoi a aparut problema in ce sa i le trimit... Pana la urma am gasit cutia asta de lemn ...pe care n-am putut sa ma abtin sa n-o modific:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Servetel, strat de crapare in 2 pasi, ceara metalizata, iar pe laterale pasta de structura, acrilice si lac:

La interior am captusit cu coala eva si am facut un suport pentru set din carton colorat si hartie tip matase:

Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 2747
Varsta : 40
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Metoda servetelulul capitolul VIII - Pagina 17 Empty Re: Metoda servetelulul capitolul VIII

Mesaj Scris de piciul la data de Sam 24 Noi 2018, 7:13 am

Nu pot decat sa o invidiez pa matusa ta! primul
Si bineinteles sa-ti urez toate cele bune si spor!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4453
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Sam 24 Noi 2018, 10:51 am

Multam! Pana la urma le-am inmanat personal intr-o vizita surpriza.

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica la data de Dum 25 Noi 2018, 6:29 pm

Felicitari.
kiss
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1823
Varsta : 51
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Lun 26 Noi 2018, 10:14 am

Multam! Nu stiu daca e mai frumoasa dupa, dar pur si simplu nu m-am putut abtine sa n-o "ating", plus ca aveam servetelul asta demult si s-a potrivit la fix ca marime.

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Dum 27 Ian 2019, 10:48 am

Am produs un mic accident... a carui unica victima a fost cadranul ceasului. Dupa cadere nimic altceva nu s-a spart, doar cadranul, tandari s-a facut, l-am dezlipit faramite... Asa ca i-am facut unul nou:

N-am mai facut nici un fel de efecte peste servetel pentru ca mi s-a parut ca ar fi fost prea mult pentru marginea simpla a ceasului (ceasul nu-mi apartine, e al proprietarilor si daca nu le place pot printa un cadran normal sa refac originalul).
Am avut grija sa-i montez si un siret, care iese din gaura pentru cui si se leaga sigur de teava de gaz (pe care am sters-o din poza wink ) ... sa nu se repete accidentul.

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de piciul la data de Lun 28 Ian 2019, 6:26 am

Ce simpatic! Adica o bucurie sa te uiti cat e ceasul si sa ai timp sa nu te superi ca esti in intarziere wink
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4453
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica la data de Lun 28 Ian 2019, 7:59 am

De ce sa nu le placa? Arata foarte bine.
Bravo.
kiss
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1823
Varsta : 51
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Lun 28 Ian 2019, 9:40 am

Multam mult! hug

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de ema la data de Mar 29 Ian 2019, 12:37 pm

Imi place foarte mult ceasul.Incanta ochii. Felicitari!
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2462
Varsta : 48
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Mier 30 Ian 2019, 10:16 am

Multam! Am ales servetelul sa se potriveasca ca si desen cu dimensiunea ceasului (multe servetele au de fapt 4 imagini identice de aprox 15/15cm, altele au 2 imagini de 15/30cm), dar si culorile sa fie in ton cu limbile si camera...

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 17 din 17 Înapoi  1 ... 10 ... 15, 16, 17

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

©Copyright Lucrudemana.com 2008-2015 | All Rights Reserved
FB