Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 7 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 7 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 7 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 7 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 7 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 7 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 7 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 7 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 7 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 7 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 7 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ce masina de cusut recomandati (5)

+89
clodi
iuliana72
nico21
lutha
manu_tmu
orhapetru
dorina narita
Flora-handmade
getta2000
Gabriela Nistor
onutza1201
camelien
Ioaaana
Greteledelweiss
adina_lg
motad
valentinadof
MINU72
AcidoR
totolina
elutzamicutza
neicuirina
sonia2
Karrinne
arielas
Ais
kirrianny
ionelacazy
Iris12
Mirky
lennny
xgabitza
isabella22
madu007
fulguta28
-iulia-
Karina33
irico
lucianemil
danadinu
tiana
sybex
amy67
nnkaulitz
ANCA ECATERINA
CarmenClaudia
Hanico
Anaderol77
laura-m
Kristina
ema
Indra
LuisaC
bimbo
SilviaDumitrescu
MihaelaT
Samarineanca
smile4medee
Amaliamda
ony25
manuela29
mari42
Nina Constantin
despina13cucli
sflorina
stejara
crissteo
ancaan
danae
aurelia.c
diada
gobelin
Mickey
emmancita
dorinacirstea
MagdaMarin
maravela lucia florina
tomari
Chirrox13
sergiu valentin
iriclau
loo.lory
mar_ysa_28
rosita
Admina
afilimonb
aurishta
aidil
PAULA CONSTANTIN
93 participanți

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 7 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de laura-m Joi 27 Dec 2012, 10:26 pm

Intre timp m-am mai uitat la diverse masini de cusut si m-ar cam tenta si Juki Alfa650 doar ca e vreo 1400 lei.
laura-m
laura-m
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : Romania
Data de inscriere : 24/12/2012

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 7 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de Anaderol77 Vin 28 Dec 2012, 3:48 pm

Hello, anul asta mosu s-a hotarat sa-mi aduca cadou o masina de cusut, problema e ca nu stiu de care, presupun ca au mai intrebat si altele, este una ce-i face reclama la tv, e foarte ieftina comparativ cu altele ce sunt pe piata, o fi buna de ceva? sunt incepatoare, vreau masina de cusut pentru un tiv, schimbat fiermoare, dinastea simple. Va rog daca poate cineva sa ma sfatuiasca.
Anaderol77
Anaderol77
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 191
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 19/11/2011

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 7 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de Hanico Vin 28 Dec 2012, 4:11 pm

Eu personal as cumpara o masina de cusut Singer, chiar la mina a doua, care realmente nu are moarte.
Despre cea din reclama de la televizor ... eu cred ca are citeva bube:
- e mica si nefiind incastrata in masa de lucru nu are stabilitate;
- nu ai confort in lucru pentru ca e nu e la nivelul mesei;
- nu stiu cit de sigure sunt dispozitivele amplasate la vedere: de exemplul mosorul, la o viteza mare de lucru te poti trezi ca iti sare in ochi;
- s-ar putea ca unele componente sa nu fie la dimensiuni normale. Fiind masina de mici dimensiuni posibil si ele sa fie mai mici decit cele din comert, deci mai greu de inlocuit si schimbat.
- intereseaza-te cum se poate curata in interior. La cele obisnuite se ridica partea de sus si se pot curata de praf sau scame adunate in timp. Cele de picior au nevoie sa fie si unse din cind in cind.
Daca vrei neaparat una noua sa intrebi cite mosoare si carcase aferente lor iti acorda, ce garantie are si daca se gasesc piese de schimb la ea pe piata romaneasca.
iti doresc mult succes!
Hanico
Hanico
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 38
Varsta : 54
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 07/01/2011

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 7 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de Anaderol77 Vin 28 Dec 2012, 4:17 pm

Multumesc de raspuns, eu si caut ceva mic, nu am spatiu de depozitare, am vazut un singer smart II, pare destul de mica, dar e dubla la pret fata de cea cu reclama. Nu ma vad cusand eu prea mult, dar asa pentru uz casnic, sa nu mai dau bani pentru fiecare fusta scurtata. Totusi am vazut multe pareri impotriva celei de la televizor, cred ca o sa merg pe singerul acela micut.
Anaderol77
Anaderol77
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 191
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 19/11/2011

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 7 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de Hanico Vin 28 Dec 2012, 4:30 pm

E o alegere foarte buna Singerul si e o investitie care se amortizeaza in timp.
Odata ce o sa te deprinzi cu ea o sa gasesti multe lucruri de facut.
Eu am o Veronica de prin 80 si inca e foarte buna.
Iti doresc mult succes!
Hanico
Hanico
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 38
Varsta : 54
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 07/01/2011

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 7 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de Admina Vin 28 Dec 2012, 5:35 pm

Ana, daca e mica, e slaba calitativ. Au fost la cateva magazine de discount masini la 400lei sau se gasesc la Brother masini la preturi mai mici. Daca nu, una second, dar sa o testezi inainte. Nu cumpara masini de jucarie, pentru ca nu-ti vor coase nici o batista. O masina de cusut trebuie sa fie solida, ca sa poti coase un tiv de blugi, sa poti inghesui un cearceaf in spatiul de la dreapta acului. Personal nu recomand Singer, dar avem forumiste care au fost multumite de diverse modele noi de Singer. Daca tot vrei, cauta un Singer mai vechi, cu piese metalice.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 7 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 28 Dec 2012, 7:52 pm

Singer nou NU RECOMAND atat eu cat si nasa mea nu suntem multumite de ea.
MihaelaT insa este .

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 7 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de CarmenClaudia Vin 28 Dec 2012, 10:21 pm

Anaderol77 a scris:Hello, anul asta mosu s-a hotarat sa-mi aduca cadou o masina de cusut, problema e ca nu stiu de care, presupun ca au mai intrebat si altele, este una ce-i face reclama la tv, e foarte ieftina comparativ cu altele ce sunt pe piata, o fi buna de ceva? sunt incepatoare, vreau masina de cusut pentru un tiv, schimbat fiermoare, dinastea simple. Va rog daca poate cineva sa ma sfatuiasca.

Cea de la tv nu este buna.Am probat-o personal si am returnat-o. Nu are stabilitate, ata mi se rupea destul de des si era un chin pana bagam ata in ac ( eu port ochelari) .Pretul este mic,comparativ cu altele,dar cat dai - atat ai. Eu mi-am luat un Singer Talent ,ia pentru mmine,ca incepatoare , imi este tare buna. Cand am luat-o eu ,prin octombrie, cei de la reprezentanta mi-au facut o oferta, in urma solicitarii mele. Daca vrei mai multe detalii lasa-mi mesaj pe privat si vorbim acolo.
CarmenClaudia
CarmenClaudia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 304
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 10/10/2012

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 7 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de Anaderol77 Sam 29 Dec 2012, 9:33 am

Va multumesc mult pentru sfaturi, n-am mai gasit Singerul ala mic, deci nu mi l-am luat. Mai caut, am vazut un Naumann, dar ma mai documentez, sincer mai mult de 500 lei nu vreau sa dau. Mai caut.
Anaderol77
Anaderol77
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 191
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 19/11/2011

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 7 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de MagdaMarin Sam 29 Dec 2012, 5:19 pm

In Kaufland gasesti un AEG cu 369 ron,e bunicica eu am testat-o si pe gros si pe subtire si pe elastic si s-a descurcat foarte bine.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 7 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de Anaderol77 Vin 11 Ian 2013, 2:04 pm

Hello, am revenit cu vestea ca am reusit si mi-am luat un Brother BQ17, wee, sunt foarte fericita. Asa cum ati preconizat acum ca am masina ma bate gandul sa fac mai mult decat simplele repatatii, mai ales ca cei de la Brother mi-au trimis si un tipar la o tunica si o pereche de pantaloni, asadar, ati avut dreptate, acum mi-asi dori ceva mai performant Smile, dar e oki, sa-mi fac rodajul pe asta si mai vedem peste 3 ani, pana una alta ma rezum la ce pot, si chiar si asta asa simpla poate multe, numai timp sa am ca ideii.....
Anaderol77
Anaderol77
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 191
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 19/11/2011

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 7 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de aidil Vin 11 Ian 2013, 6:58 pm

Sa o folosesti cu spor si sa ne arati si noua prima tunica!
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 7 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de ANCA ECATERINA Dum 13 Ian 2013, 3:36 pm

Eu am un Singer Tradition, pentru hobby ( si pentru relaxarea mea) e buna. Am cusut in casa cam de toate, de la stofa groasa ( si forte pufoasa) la bumbac subtire.
ANCA ECATERINA
ANCA ECATERINA
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 191
Varsta : 44
Localizare : romania, satu mare
Data de inscriere : 07/10/2012

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 7 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de nnkaulitz Mar 15 Ian 2013, 5:56 pm

Buna!Vreau sa achizitionez si eu prima mea masina de cusut,sunt incepator,dar am pe cineva care ma poate ajuta si invata cum sa cos,etc.Problema e ca nu stiu cam ce model,si ce sa urmaresc la ele;vreau sa pot coase de toate,de la stofa la materiale elastice si groase(spre exemplu un palton);principala mea fobie este ca o sa obtin o cusatura care se va rupe repede sau nu va fi rezistenta.
Dupa ce m-am uitat putin,m-am oprit la un Singer Tradition 160,nu stiu daca pot pune site-ul sa nu fac reclama.
Imi poate da cineva sfaturi?e buna alegerea?Mentionez ca am un buget pana in 10 milioane;de asemenea,ca sa pot face toate functiile care le are masina,trebuie sa achizitonez separat piciorusele?Va multumesc
nnkaulitz
nnkaulitz
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : Galati
Data de inscriere : 01/05/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 7 Empty Ce masina de cusut recomandati

Mesaj Scris de amy67 Mar 22 Ian 2013, 4:39 pm

buna fetelor, sunt din oradea kiss

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


evident ca sunt novice in materie de cusut la masina....dar.....ca orice roman imi venii sa-mi cumpar o masina de cusut, sa fac fete de masa ,lenjerii de pat, ptr. mine si prietene,mame.s.a- dar......nu stiu ce masina sa-mi cumpar, va ramana datoare daca imi dati ceva idei, multumesc foarte mult taie


Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Mar 22 Ian 2013, 8:41 pm, editata de 2 ori (Motiv : Unit mesaje succesive)
amy67
amy67
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : oradea
Data de inscriere : 22/01/2013

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 7 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de laura-m Joi 24 Ian 2013, 2:37 pm

Doar pentru fete de masa si lenjerii de pat e suficienta o masina simpla, liniara. Depinde cati bani vrei sa bagi in hobby-ul asta. Doar pentru ce ai enumerat ar fi foarte buna o masina de tip vechi,din metal Singer dar mai sunt si alte marci. Dupa ce inveti sa cosi la aceasta masina, poti trece la masini care fac cusaturi mai complicate. Un Singer vechi il gasesti si la 4-500 lei. E o masina fara moarte, o lasi mostenire nepotilor. Am si eu una de la bunica dar nu am de gand s-o vand.
laura-m
laura-m
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : Romania
Data de inscriere : 24/12/2012

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 7 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de sybex Joi 24 Ian 2013, 2:56 pm

Hmmm, oscilez intre Pfaff Hobby 1142 si Bernette E82e. De ce am ales cele doua modele? Pentru ca pot face butoniere automat si cusatura de surfilare care imita triplockul. Diferenta de pret dintre ele este semnificativa (vreo 500 lei), mai ales ca Bernette E82e este la oferta la distribuitor. Totusi, Bernette E82e are incluse mai putine picioruse in pachetul standard de livrare. Credeti ca achizitionarea picioruselor suplimentare ajunge sa acopere diferenta de pret? Ce alte modele de masini de cusut stiti sa aiba functiile specificate mai sus?
sybex
sybex
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 101
Localizare : Romania
Data de inscriere : 10/12/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 7 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de tiana Joi 24 Ian 2013, 6:16 pm

iti recomand pfaff este o super masina...solida, masina germana! Cu recomandarea sa nu fie made china. Eu am masina pfaff si snt f multumita.
avatar
tiana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 223
Localizare : constanta
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 7 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de danadinu Joi 07 Feb 2013, 10:42 am

Edit Admina: Deoarece faci reclama, te voi bana de pe acest forum! Multumim de contributia nesolicitata si neinteresanta.


INCEPIND DE AZI, ORICE TRIMITERE CATRE CEEA CE PROMOVEZI TU SE VA PEDEPSI, PE ACEST FORUM, CU BANARE DIRECTA. SE ACCEPTA REFERIRI DOAR DE LA MEMBRE CU VECHIME SI CU MAI MULT DE 300 MESAJE.


Ultima editare efectuata de catre Admina in Joi 07 Feb 2013, 11:23 am, editata de 3 ori (Motiv : sters nume institut deoarece consider ca e reclama mascata)
avatar
danadinu
helper
helper

Numarul mesajelor : 11
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 16/05/2012

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 7 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de lucianemil Vin 08 Feb 2013, 4:12 pm

eu am avut un innovis 10 apoi o bernina 700 veche.
le-am vandut pe amandoua anul trecut.
acum am o elna supermatic.
e bunicica , da tare as mai pofti la o bernina 730 vintage cu genunchiera de ridicare a piciorusului.
foarte greu se scot la vanzare berninele vechi.
offf....
lucianemil
lucianemil
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 46
Varsta : 43
Localizare : roman
Data de inscriere : 13/05/2010

https://www.facebook.com/pages/Cute-last-minute-gift-ideas/33984

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 7 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de irico Mier 13 Feb 2013, 1:43 pm

buna. va citesc de ceva timp dar nu mi-am facut curaj sa scriu.Acum as vrea sa invat sa cos la masina si vreau sa achizitionez una la mana a doua. Asta este cea pe care am gasit-o si as avea rugamintea daca cineva cunoaste modelul, daca merita banii sau sa mai caut.Nu fac eu multe dar in principiu fac posetute pentru fetita mea si m-am saturat de cusut la mana (trebuie sa coasa si gros si subtire).Va multumesc anticipat

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

irico
irico
helper
helper

Numarul mesajelor : 31
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 03/08/2012

https://coroyalhandmade.wordpress.com/despre/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 7 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de Karina33 Mier 13 Feb 2013, 3:42 pm

2copii dupa cum arata e excelenta! Si pretul e mic, pfaff-urile sunt scumpe si noi si sh. Daca merge masina chiar nu rata ocazia asta!

Si apoi pune-o la treaba sa vedem si noi ce si cum lucreaza!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 7 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de -iulia- Mier 13 Feb 2013, 4:01 pm

2copii si eu am un pfaff, alt model si tot la mana sh si este super buna. coase absolut orice. nu am incercat-o pe f.f.f. gros, dar am cusut si organza, si o stofulita mai grosuta, si jerse. in concluzie sunt f multumita de ea. si am cumparat-o dupa ce am citit tot topicul "ce masina de cusut recomandati". si am dat dublu pe ea
-iulia-
-iulia-
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 149
Varsta : 56
Localizare : germania
Data de inscriere : 24/06/2012

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 7 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de fulguta28 Joi 14 Feb 2013, 2:11 am

De ziua mea vreau sa-mi fac un cadou, o masina de cusut. Ce sa aleg, Innovis 15 sau Innovis 20?
fulguta28
fulguta28
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/07/2011

http://www.quadrille.ro

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 7 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de aidil Joi 14 Feb 2013, 8:53 am

Fulguta, innovis 15 - fosta 10 si innovis 20 sunt destul de simplute pentru tine. Tu si 2 fetite (gresesc cumva?) si ti-ar fi mai bun innovis 35 - fost 30, care are cusaturi deco si inca destul de multe. Cand mi-am cumparat innovisul 30, am vazut si variantele 10 si 20 si nu m-au impresionat deloc. Computerizatele au acest avantaj, ca pot oferi sumedenie de cusaturi deco si ar fi pacat sa nu profiti. Ai desigur si dezavantaje. Eu am un innovis 30 si daca vrei detalii, da-mi pm.
2copii, am vazut si eu anuntul, masina mi s-a parut super - si eu vreau un pfaff cu idt - chiar am vorbit cu individul si nu mi s-a parut deloc serios. Cere in avans bani pentru expediere si nu e vorba de 30-50 lei, ci de faptul ca nu ai nici o grantie ca dupa ce trimiti avansul mai primesti ceva. Eu i-am zis pas.
Cred ca merita incercat doar daca ai posibilitate sa o ridici personal, cu test de cusut, dar aprox 800 km (dus-intors) nu e deloc putin. Daca totusi te bagi, cei de la nemoexpres iti ofera posibilitatea sa achiti contravaloarea coletului dupa ce il deschizi, adica il deschizi si daca constati ca ai primit bolovani, poti sa il refuzi si nu ma platesti contravaloarea. Expedierea la ei costa prox 50 lei si se achita obligatoriu la livrare. Iti doresc o alegere reusita!
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 7 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB