Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 10 EmptyIeri la 10:18 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 10 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 10 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 10 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 10 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 10 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 10 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 10 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 10 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 10 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 10 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ce masina de cusut recomandati (5)

+89
clodi
iuliana72
nico21
lutha
manu_tmu
orhapetru
dorina narita
Flora-handmade
getta2000
Gabriela Nistor
onutza1201
camelien
Ioaaana
Greteledelweiss
adina_lg
motad
valentinadof
MINU72
AcidoR
totolina
elutzamicutza
neicuirina
sonia2
Karrinne
arielas
Ais
kirrianny
ionelacazy
Iris12
Mirky
lennny
xgabitza
isabella22
madu007
fulguta28
-iulia-
Karina33
irico
lucianemil
danadinu
tiana
sybex
amy67
nnkaulitz
ANCA ECATERINA
CarmenClaudia
Hanico
Anaderol77
laura-m
Kristina
ema
Indra
LuisaC
bimbo
SilviaDumitrescu
MihaelaT
Samarineanca
smile4medee
Amaliamda
ony25
manuela29
mari42
Nina Constantin
despina13cucli
sflorina
stejara
crissteo
ancaan
danae
aurelia.c
diada
gobelin
Mickey
emmancita
dorinacirstea
MagdaMarin
maravela lucia florina
tomari
Chirrox13
sergiu valentin
iriclau
loo.lory
mar_ysa_28
rosita
Admina
afilimonb
aurishta
aidil
PAULA CONSTANTIN
93 participanți

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 10 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de mar_ysa_28 Joi 18 Apr 2013, 1:07 pm

Kirrianny vezi tot aici ..si te lamuresc ei!
Eu vad ca nu are cusatura pt surfilat ci doar cu zig zag!
mar_ysa_28
mar_ysa_28
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 147
Varsta : 37
Localizare : internet
Data de inscriere : 06/10/2012

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 10 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de Karrinne Joi 18 Apr 2013, 9:34 pm

Eu am o masina de cusut Janome SE522,pot sa spun ca este destul de comoda si coase bine,sunt multumita,nustiu mai are cineva asa masina?vreau sa stiu si parerea altora despre ea.
Karrinne
Karrinne
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 24
Varsta : 31
Localizare : Chisinau
Data de inscriere : 09/04/2013

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 10 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de kirrianny Joi 18 Apr 2013, 11:49 pm

mersi frumos mar_ysa, e ai greu la inceput Smile pana am sa ma obisnuiesc mai dureaza noroc de voi aici multumesc
kirrianny
kirrianny
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : focsani
Data de inscriere : 09/04/2013

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 10 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de Admina Mar 30 Apr 2013, 4:37 pm

Poate cele sh, modele mai vechi, de la Pfaff, Singer. Masinile semi-industriale, cum erau Pfaff-urile de acest gen:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Stiu ca aveau motoare industriale, mult mai puternice. Doar ca trebuie sa o incerci inainte, daca e motorul in stare buna de functionare, merita.
Eu am probat cateva masini de cusut vechi, dar unele sunt obosite, fie prea mult muncite sau doar motorul gripat de nefolosinta.
Ar mai fi unele cu motor puternic si noi, dar cum spui si tu, scumpe.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Janome 6600 - > 1000 lire sterline

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] - Silver 20D - ~700 lire sterline (o copie a modelului de la Janome)

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 10 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de sonia2 Mier 08 Mai 2013, 10:49 pm

Buna ziua,

Am si eu o mare rugaminte Smile Am nevoie de o recomandare pentru o masina de cusut - eu sunt destul de incepatoare, si as dori sa o folosesc sa imi fac singura (si familiei) diverse hainute. Ma uitam la 2 modele: singer talent 3321 si brother bn37. Care ati recomanda-o, avand in vedere specificatiile ? Sincer nu imi prea dau seama care ar fi mai ok in cazul meu... Multumesc frumos Smile
sonia2
sonia2
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : cluj
Data de inscriere : 08/05/2013

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 10 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de emmancita Joi 09 Mai 2013, 4:22 pm

Ela, abia astept sa vad la ce masina te opresti, eu la fel caut pe net de ceva timp o masinuta industriala. Ma uit si la cele de SH si la cele noi, iar limita de pret este undeva la 800..., da Doamne sa gasesc la 400!! kiss
Acum , serios, citesc despre masini ca sunt cu un ac sau doua, cu zig-zag sau fara, cu IDT dublu sau triplu.De aceea nici nu ma hotarasc asa usor...Succes!
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 10 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de neicuirina Joi 09 Mai 2013, 9:23 pm

Buna seara, am si eu nevoie de sfatul unor experte in ale masinilor de cusut, sunt incepatoare, am nevoie de o masina de cusut care sa merga bine la tesaturi fine organza, satin, care sa poate si broda litere. Si daca la tesaturile fine se merita sa cumpar si un triploc, daca ma ajuta la ceva, sau e bun doar pentru tricoturi. Va rog recomandati-mi un model dar intr-un buget de 1500 ron.
neicuirina
neicuirina
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 08/05/2013

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 10 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de elutzamicutza Dum 12 Mai 2013, 5:11 pm

Petru, daca te referi la pretul de la reprezentanta Juki de la Apaca, el este de 420 euro + TVA, cu tot cu masa si motor. Include si dispozitivul standard de coasere pentru materiale usoare si medii (cu care se pot coase inclusiv materiale mai grosutze gen stofici). daca se doreste coasere cu materiale ff groase se cumpara separat un dispozitiv de coasere special pt asta (nu ma intreba cum arata ca nu stiu, citez si eu din mailul de la ei) care trebuie instalat de un mecanic.
Asta cu motorul special nu stiu, dar am vazut clip pe youtube cu masina in actiune si nu pare sa faca mare galagie. Casnica mea urla mai tare cand o forjez. Smile
elutzamicutza
elutzamicutza
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 414
Localizare : Milano
Data de inscriere : 08/02/2010

https://www.facebook.com/elochka.handmade

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 10 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de Admina Lun 13 Mai 2013, 11:01 am

Elutza, sa te interesezi daca se poate demonta, sa incapa in masina mica. Eu stiam ca cele industriale, mai vechi au baie de ulei si m-am temut sa iau in masina auto, o masina de cusut industriala, mai veche. Bine, mi se pare ca era doar zig-zag, dar oricum, fiind pe gratis tot o luam, dar nu incapea in picioare si nici culcata, nu cred, plus ca i-ar fi curs uleiul.
Si sa te interesezi cu garantia, daca e nevoie de service si o iei de aici, ce faci cu ea acolo? Nu o mai folosesti pana o poti aduce la romani, la garantie? Sau poate iti poti asigura cei de la Juki din Italia, service, in aceiasi factura.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 10 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de gobelin Joi 16 Mai 2013, 2:21 pm

Săptămâna viitoare reapare mașina de cusut AEG la unul din supermarKeturile cunoscute. Am cumpărat în decembrie această mașină de cusut și-am returnat-o în martie pentru că făcuse un scurt la instalația electrică.
gobelin
gobelin
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 139
Localizare : Timis
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 10 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 17 Mai 2013, 9:50 pm

S-o stapanesti sanatoasa si sa te tina multi ani .

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 10 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de totolina Dum 19 Mai 2013, 9:11 am

buna, nu am mai scris demult pe aici. acum sunt in cautare de pareri pentru o masina de cusut. m-am oprit la innov-is 20, dar vad pe aici ca voi aveti pareri cam proaste despre masinile computerizate. acum nu stiu ce sa fac. a incercat-o careva? sau stie careva ceva mai multe detalii?
multumesc:*
totolina
totolina
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 381
Varsta : 40
Localizare : Galati
Data de inscriere : 10/02/2009

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 10 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de irico Sam 08 Iun 2013, 5:44 pm

Vreau sa va multumesc pentru toate sfaturile pe care le dati. Daca va amintiti cu ceva timp in urma va spuneam ca vreau o masina de cusut. Ei, in final sotul meu a zis ca daca tot iau sa iau una noua si ne-am decis la Elna Explorer 240 ca fiind masina care indeplineste toate cerintele mele (ceva broderii, butoniera intr-un singur pas, merge pe orice material, surfilare). Asa ca acum trebuie sa invat ce poate sa faca si sa incerc sa fac unele lucruri. Sper sa nu ma inpotmolesc ca n-am folosit in viata mea o masina de cusut.
irico
irico
helper
helper

Numarul mesajelor : 31
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 03/08/2012

https://coroyalhandmade.wordpress.com/despre/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 10 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de AcidoR Sam 08 Iun 2013, 8:24 pm

S-o stapanesti sanatoasa si sa inveti sa faci multe lucruri frumoase cu ea. Smile Daca te impotmolesti, te despotmolesti si mergi mai departe. wink
AcidoR
AcidoR
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 463
Varsta : 68
Localizare : de la est la vest si retur
Data de inscriere : 22/11/2012

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 10 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de MagdaMarin Mar 11 Iun 2013, 7:25 pm

Admina a scris:Petru, de ce numai tu si noi nu? Pai ce, noi nu meritam sa coasem de 6-7 ori mai repede, ceva? rade Glumesc, normal.
Intreb ca sa fie grupate discutiile despre masinile industriale, poate despartim si facem subiect nou. In plus, mi se pare foarte interesant.

Gata s-a facut toate mesajele se gasesc in noul subiect "[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 10 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de gobelin Joi 20 Iun 2013, 1:17 pm

2copii a scris:Vreau sa va multumesc pentru toate sfaturile pe care le dati. Daca va amintiti cu ceva timp in urma va spuneam ca vreau o masina de cusut. Ei, in final sotul meu a zis ca daca tot iau sa iau una noua si ne-am decis la Elna Explorer 240 ca fiind masina care indeplineste toate cerintele mele (ceva broderii, butoniera intr-un singur pas, merge pe orice material, surfilare).  Asa ca acum trebuie sa invat ce poate sa faca si sa incerc sa fac unele lucruri. Sper sa nu ma inpotmolesc ca n-am folosit in viata mea o masina de cusut.

Hello!
Ai cumpărat totuși Elna Explorer 240?
Dacă da, poți pune câteva poze mai îndeaproape? Ce părere ai despre ea? Ai încercat-o?

De fapt, dacă sunt persoane care au această mașină de cusut, le-aș ruga din suflet să îmi scrie părerea lor. Mulțumesc.

O altă veste este că la un hypeRmarket (din viața reală, nu virtuală) va apărea o mașină de cusut NM600 cu 16 programe la 303 lei pentru cei cu buzunarul strâmt.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
gobelin
gobelin
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 139
Localizare : Timis
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 10 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de irico Joi 20 Iun 2013, 3:19 pm

Da am cumparat elna 240 si sunt foarte multumita de ea.Luand in considerare ca n-am cusut in viata mea la masina mi s-a parut foarte usor de folosit. Am facut chiar un pantalonas prentru fetita de proba dintr-o catifea elastica si a mers fara probleme fara sa fie nevoie sa schimb nimic (ac, tensiunea firului).E destul de grea si arata foarte bine, e exact ca in pozele de prezentare. O sa incerc sa pun si poze dupa ce citesc tutorialul si inteleg cum se face.
irico
irico
helper
helper

Numarul mesajelor : 31
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 03/08/2012

https://coroyalhandmade.wordpress.com/despre/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 10 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de gobelin Joi 20 Iun 2013, 3:40 pm

Îți mulțumesc frumos pentru răspuns.
Dacă nu te supăr, aș mai dori să te întreb câteva lucruri:
- are într-adevăr sistem de băgare al aței în ac?
- ai încercat să coși blugi la ea? Acolo scrie că poate coase materiale groase fără probleme.
Mulțumesc.
gobelin
gobelin
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 139
Localizare : Timis
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 10 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de irico Joi 20 Iun 2013, 4:10 pm

Are sistem de bagare al atei in ac iar pe blugi inca nu am incercat  deoarece vreau sa cumpar ace potrivite.
irico
irico
helper
helper

Numarul mesajelor : 31
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 03/08/2012

https://coroyalhandmade.wordpress.com/despre/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 10 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de MINU72 Mar 16 Iul 2013, 9:39 am

am postat si eu zilele astea o intrebare , dar nu am primit raspuns , ce parere aveti despre masinile fif nm902-05 , fif nm900 ,pfaff select 1520 , victoria 7910 , fif nm902-05 noua la cutie restul f. putin folosite .

care sa o aleg?
MINU72
MINU72
helper
helper

Numarul mesajelor : 11
Localizare : tg-jiu
Data de inscriere : 12/07/2013

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 10 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de valentinadof Mar 16 Iul 2013, 9:57 am

Minu,nu ti-a raspuns nimeni pt ca nu ne putem da cu parerea despre ceva ce nu putem si vedea,palpa,testa.Daca ai posibilitate du-te si testeaza masinile!Ia-ti cu tine diverse materiale si mai groase si mai subtiri si pune-le la proba.Incearca si jerseuri si vezi  cum se comporta.Vezi daca face zgomot mare masina,normal ar trebui sa zumzaie nu sa trancane.Vezi si ce tipuri de cusaturi are si cam ce ti-ar trebui tie.

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 10 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de MINU72 Mar 16 Iul 2013, 10:02 am

oooo...cam greu , eu sunt din tg-jiu si masinile la arad cred ....eu vroiam doar sa stiu parerea unor prieteni de aici cei care au asa ceva , cum se comporta masinile si daca e adevarat ca au piese metalice in interior , toate sunt putin folosite zice cumparatorul , numai fif nm 902-05 zice ca e noua la cutie , nefolosita ., cred ca am sa iau fif 902-05 .....mai am si un aeg nm 795 la cutie la 350 lei dar nu stiu nimic despre ele ....firme nemtesti ....peste tot la noi se discuta de singer si brother, desi si cele de la fif si pfaff sunt considerate semiprofesionale ...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

cam astea ar fii...

MINU72
MINU72
helper
helper

Numarul mesajelor : 11
Localizare : tg-jiu
Data de inscriere : 12/07/2013

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 10 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de orhapetru Mar 16 Iul 2013, 1:18 pm

Masini semiprofesionale ar fi seria Brother INOVIS,  seria ELNA Experience, Singer Talent, JANOME Horizon, Pfaff Ambition sau Expression si ar mai fi.....
Masinile noastre cu care coasem sunt masini casnice, mai mult sau mai putin "fitoase " si care au cam toate component din plastic, in afara de motor, axele de angrenare, graifarul , suveica si tija acului de coasere toate componentele sunt din plastic si este si normal , in primul rand pretul si apoi calitatea masini, dar asta nu insemna ca masinile nu merg sau nu cos bine...Nu mai putem compara masinile vechi care le aveau bunici si parintii nostri si care erau metalice ( pentru ca asa se facea pe vreme aia) cu masinilie care sunt acuma pe piata ( exceptie fac masinile industriale care sunt metalice)
O masina de cusut casnica are de la 5 kg incolo, dar nu se compara cu o masina industriala care are cu tot cu masa 60 kg.
cos
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 47
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 10 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de MINU72 Mar 16 Iul 2013, 1:40 pm

ok , si cele afisate de mine mai sus cum sunt ? ce parere ai despre ele ?
MINU72
MINU72
helper
helper

Numarul mesajelor : 11
Localizare : tg-jiu
Data de inscriere : 12/07/2013

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 10 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de MINU72 Mier 24 Iul 2013, 1:54 pm

salut , am cumparat pina la urma , FIF nm 902-05 , merge bine si e in stare f. buna , cred ca este chiar noua , dar nu am primit carte tehnica la ea , daca are cineva as fii f. recunoscator sa o primesc si eu ,

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
MINU72
MINU72
helper
helper

Numarul mesajelor : 11
Localizare : tg-jiu
Data de inscriere : 12/07/2013

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 10 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB