Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 5 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 5 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 5 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Broderie computerizata, la masina de brodat

+77
varvy
anna_sandu
gabytza26
daniela raducanescu
adela_stefy
mutu_42
Alysh
sorinadumi
tiana
arwen4y
Ginel
mihalache_nela
Greteledelweiss
raluca1980
MagdaMarin
adakaru
despina13cucli
SorinP
Eugen Dumitrescu
mihu72
haiducean
aditapisi
umm ibrahim
Crissy86
ismi3ismi
Ginga
SilviaDumitrescu
auricaco
grenada
nicoletaioni
nicoletamurarescu
IuliaMe
Duel
cif2010
andegelia
Indra
Deliria
Marry
arielas
minky
kabunta
v_v_a_l_i
TeoCanada
justme_maia
mariaz_09
emmancita
danabarbu2007
ortieortie
viviene
speedy
Celica
bibidesign
Steluzza
tagio
danae
anigherman
letho
Danu
deedee
Anuta
monica_rsn
ciucamona
ilias
aidaalex
Gabi Pencea
roxana096
niculaie
Camy
aisha
ioana soare
Eva
geany
diada
MihaelaT
DANIELA.I
Admina
irinaindira
81 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 5 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de niculaie Vin 03 Dec 2010, 11:56 am

este putin probabil ca sa faceti rost de modele de broderie cu specific bisericesc - in mod gratuit. este un cerc inchis acel domeniu, unde doar manastirile au acele modele, si acolo competitia le face pe maicute sa nu prea impartaseasca modele de la o manastire la alta decat doar in situatiile in care o maicuta se muta de la o manastire la alta cu modele cu tot. eu acum 1 saptamana am desenat o cruce pentru o manastire - cruce pe care alte manastiri o aveau deja brodata pe haine preotesti de ani de zile. nici mie nu imi dau prea manastirile modele, le e frica sa nu ajunga la "concurenta".
avatar
niculaie
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 46
Varsta : 40
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 09/07/2009

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 5 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de ortieortie Sam 04 Dec 2010, 6:28 pm

Da ...este acelasi tip de masina cu aceleasi instructiuni .Am lucrat 25 ani broderie dar la masina de cusut ileana iar acum vreau sa incerc si altceva.dar sunt interesata de broderii bisericesti mai exact acoperaminte. Am gasit cate ceva dar trebuie sa iau legatura cu doamna respectiva.Poate voi reusi mai multe pe parcurs.cat despre'' concurenta '' ....[sunt incepatoare ,nu mai spune nimanui ].Si nu mai stiu un lucru:daca masina lucreaza 100/100 si voi folosi un gerghef mai mare,pot lucra si modele mai mari dar combinate sau completate? Ghergheful multipozitionare m-ar ajuta mai mult?

__________________postare 2______________

Niculaie,citesc printre randuri ....ma poti ajuta cu vreun model ?


Edit Geany: Te rog sa citesti punctul 6 din regulament. Multumesc.



Ultima editare efectuata de catre geany in Dum 05 Dec 2010, 7:21 pm, editata de 1 ori (Motiv : mesaje unite)
ortieortie
ortieortie
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : net
Data de inscriere : 27/11/2010

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 5 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de danabarbu2007 Lun 21 Feb 2011, 3:35 pm

buna! am si eu mai multe intrebari legate de broderia computerizata:- eu credeam ca ata de la suveica trebuia schimbata la culoare la fel ca pe fata-am inteles ca nu- adica trebuie ata alba sau neagra
- daca vreau sa cos pe damasc spre exemplu e buna ata de polyester? ca cea de vascoza am citit ca poate iesi la spalat
ata polyneon se fol doar pe articole -geci,blugi...etc sau merge si pentru ceva mai rafinat-fete de masa,de perne etc. tinand cont ca si acestea se spala cu inalbitori
- cand se brodeaza pe materiale elastice -jersey, lycra sau bumbac elastic se folosesc ace pentru materiale elastice
- ce fel de ace se folosesc pentru brodarea prosoapelor????
-mai am intrebari dar tre sa plec la serviciu...
pupici si poate i se face mila cuiva si-mi raspunde si mie wink Merci va pup!!!!!!!!!
am un innovis-900
danabarbu2007
danabarbu2007
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 702
Varsta : 42
Localizare : Calarasi
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 5 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de emmancita Vin 04 Mar 2011, 3:44 pm

Vroiam sa va intreb de unde va achizitionati ate de brodat la masina.Eu inca nu ma hotarasc ce masina de brodat sa-mi iau, o innovis 950 care si coase( si are niste cusaturi decorative foarte frumoase) sau o innovis 750 care doar brodeaza...As fi vrut sa stiu de unde va luati atele si cum cum sunt preturile. Eu am mai cautat cete ceva pe net daraici la mine am gasit doar cateva site-uri care nu ma lasa sa vad preturi decat daca sunt inregistrata la ei, adica daca sunt producator, ca altfel nici nu ma inregistreaza. Am vazut ca atele de madeira sunt f bune.
Dana , si eu as fi vrut sa intreb ce ai intrebat si tu Smile
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 5 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de Steluzza Vin 04 Mar 2011, 8:37 pm

Dana,ata de la suveica eu de obicei o pun doar alba daca o folosesc la un model care are culorile mai deschise si neagra daca culorile sunt mai inchise.
In general ca si ata eu folosesc polyesterul.Pe materiale elastice inca nu am incercat ca sa vad cum iasa,iar pentru brodarea prosoapelor folosesc acul care se foloseste la brdat singurul lucru care te sfatuiesc sa pui pe fata prosopului unde faci broderia hartie adeziva ca altfel nu iasa bine modelul din cauza ca se amesteca cu atele prosopului(eu nu am stiut si primul prosop care l-am brodat a iesit saracul ca vai de el din cauza ca nu se vedea bine broderia).
Emmancita i-ati masina combinata(parerea mea)cat de atele de cusut daca imi aduc aminte bine incearca pe [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] am vazut ca au si preturile(sper ca nu fac reclama ca dupa aia urmeaza bataita )
Poate va e de ajutor ce v-am zis. kiss
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 5 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de Steluzza Lun 07 Mar 2011, 12:37 am

Am reusit sa brodez doua fete de perinuta care trebuie sa le mai pun fermoarul.
Deocamdata pun doar pozele cu ele neterminate.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 5 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de mariaz_09 Lun 07 Mar 2011, 9:08 am

D-na Mariana imi place ce si cum ati brodat.Este foarte frumos si v-am admirat si arsenalul de masini,sunteti bogata in acest domeniu,felicitari.
mariaz_09
mariaz_09
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 762
Varsta : 71
Localizare : Deva
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 5 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de emmancita Mar 08 Mar 2011, 11:09 am

Acum vad ca nu-mi apare mesajul pe care l-am scris ieri... Mariana, iti spuneam ca imi place ce ai brodat si te intrebam daca ai folosit un termocolant pe dosul materialululi pt ca sa stea frumoasa cusatura.Si ce fel de ate folosesti? ai speciale sau cosi cu cele normale de bumbac¿ Vezi, ca eu intreb multe!! pupi
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 5 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de Steluzza Mar 08 Mar 2011, 3:07 pm

Multumesc Mariaz problema e ca nu pun masina la lucru cat ar trebui(sfanta lene) rade
Emmancita da pe dos se foloseste termocolant ca sa nu se stranga broderia care o prind pe dos cu bolduri(care incerc sa le pun cat mai pe margine sa nu bata in ele acul de la masina).La prosoape daca le brodezi trebuie pus termocolantul pe fata prosopului ca sa iasa bine desenul pentru daca nu se vede puful de pe prosop.Cat despre ate sunt cele care se folosesc la brodat:embroidery,country,madeira polyneon,madeira rayon,sullky rayon,r.a.polyster.
Ceea ce stiu va zic cu cea mai mare placere.
Eu am madeira rayon.Cele de bumbac nu merg deoarece la spalat desenul se starange. kiss
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 5 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de justme_maia Vin 18 Mar 2011, 11:19 am

buna fetelor, de curand mi-am luat si eu o minunatie de inovis is 950, si m-as apuca si eu de facut broderii dar din pacate am unele lacune in ceea ce priveste accesoriile....
cine ma poate ajuta cu niste raspunsuri:
1 de unde cumpar ata de brodat la un pret avantajos
2 ce tip de insertie imi trebuie pentru materialele subtiri si de unde o procur ( am luat un metru de superfilm de la brothercom ca cica nu mai lucreaza cu thermofil si nu prea ma incanta, sau poate nu stiu eu s-o pozitionez, sau cum s-o calc sa nu mai ramana in broderie)
2 cum plasez insertia in gherghef, sub sau deasupra materialului, cu partea lucioasa sau cu partea cu ridicaturi spre material?
va rog un mic ajutor
justme_maia
justme_maia
helper
helper

Numarul mesajelor : 6
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 18/03/2011

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 5 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de TeoCanada Vin 18 Mar 2011, 12:05 pm

Maia,
- Uita-te in materialelel (peCD) pe care ti le-au dat cei de la Brother. Ai acolo o lista cu firme care vand produsele care te intereseaza. Apoi, poti cauta pe internet...din pacate, sunt parca mai ieftine daca le cumperi din America!
Smile
- Daca nu ti-a spus persoana care ti-a facut instructajul la Brother, iti spun eu sa nu folosesti insertia thermoadeziva (scrie asta si in materialul de pe CD).
- Eu am gasit insertie de hartie la SAHARA, vis-a-vis de Tribunal
- insertia sse plaseaza sub materialul de brodat; daca folosesti totusi insertie termoadeziva, atunci plaseaz-o cu partea "licioasa" (cea cu lipiciul) inspre materialul de brodat, asa incat la sfarsit, calcand-o, sa se lipeasca de material..

Daca mai ai intrebari, la poti pune aici....sper ca te ajuta raspunsul meu.

Succes!

TeoCanada
TeoCanada
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 72
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/01/2010

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 5 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de justme_maia Vin 18 Mar 2011, 12:11 pm

nu mi s-a facut nici un instructaj pt ca am luat-o de pe site-ul decusut.ro si doamnele de acolo is mai habarniste decat mine.ideea e ca eu lucrez cu materiale subtiri si transparente gen voal de matase si tull asa ca ele asta mi-au recomandat .superfilmul nu are nici o parte lipicioasa ci o parte neteda si una cu ridicaturi...m-am uitat pe amazon si pe ebay da nu stiu ce sa comand
justme_maia
justme_maia
helper
helper

Numarul mesajelor : 6
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 18/03/2011

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 5 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de TeoCanada Vin 18 Mar 2011, 12:20 pm

Inteleg....eu am luat-o de la Bucuresti, de la reprezentatnta si mi-au instruit vreo 2 ore sau mai mult! Am pus toate intrebarile si i-am mai contactat si prin telefon, e-mail sau yahoo messenger...sunt foarte amabili.
Caut si-ti trimit ceea ce am eu, pe PM, OK?


TeoCanada
TeoCanada
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 72
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/01/2010

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 5 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de justme_maia Vin 18 Mar 2011, 12:21 pm

mersi mult

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Scris de justme_maia Astazi la 10:52 pm
inca o intrebare mititica....ce insertie sa folosesc pt a broda tull care e sintetic....ca am incercat cu superfilm si cand il calc se topeste materialul o data cu superfilmul......pls help


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Te rog sa citesti punctul 6 din Regulament!


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Vin 18 Mar 2011, 11:20 pm, editata de 1 ori (Motiv : postari fuzionate)
justme_maia
justme_maia
helper
helper

Numarul mesajelor : 6
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 18/03/2011

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 5 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de v_v_a_l_i Sam 19 Mar 2011, 2:45 pm

buna fetelor,eu sunt mai noua pe aici.urmeaza sa fac nunta si sotului meu trebuie sa-i fac o camasa ruseasca.va rog daca aveti cumva modele de broderie pentru camasi rusesti mi le aratati si mie . Va multumesc
v_v_a_l_i
v_v_a_l_i
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : Br
Data de inscriere : 17/02/2011

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 5 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de kabunta Dum 27 Mar 2011, 3:05 pm

Buna fefetelor. Eu m-am apucat sa imi pun mai serios la treba masina de brodat si cusut si am inceput sa caut pe internet modele noi si free.

Impartasesc cu voi cateva site-uri unde am gasit multe modele gratuite insa unaul noi se poate descarca doar la fiecare 10-12 min. sunt in format PES.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
kabunta
kabunta
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 421
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/06/2010

http://georgiasew.blogspot.ro/

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 5 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de TeoCanada Dum 27 Mar 2011, 9:41 pm

Site-urile sunt grozave!!! Mutumesc, Kabunta!
Incearcati si:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sa aveti o saptamana buna si cat mai mult timp liber pentru hobby!
TeoCanada
TeoCanada
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 72
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/01/2010

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 5 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de minky Lun 28 Mar 2011, 3:24 pm

M-am gandit sa imi cumpar si eu o masina de brodat. Prietena mea are una si mereu isi face cateva modele pe haine.
Multe modele frumoase se primesc chiar de la firma de la care cumperi masina... sunt interesante si cele standard. Smile
minky
minky
helper
helper

Numarul mesajelor : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/03/2011

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 5 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de arielas Mar 05 Apr 2011, 3:30 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sunt luate de site-urile date mai sus. Dar am stat cateva zile, care s-au facut luni in care am strans cateva broderii. Mai nou, mai pierd timpul sa crez broderii la programel.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Eu nu am folosit ata speciala, ca nu am. Si mi se pare foarte scumpa.
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 5 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de Admina Mar 05 Apr 2011, 5:20 pm

Arielas, imi plac foarte mult modele alese. La cat mai multe. flower
Personal iti recomand sa investesti in ata de brodat. Este mult mai bine si pentru masina, cea speciala e lucioasa, aluneca altfel decat cea de polyester, de cusut. Se vede diferenta si la tensiunea in fir, si la modelul finit. Si pentru bobina se foloseste ata de caneta, alba sau neagra. Eu am spus mai sus de unde iau, era ok la pret. Si dadeau si la papiote, nu doar la conuri de 5000m. E Marathon, nu Madeira si calitatea e foarte buna si asa.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 5 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de arielas Mier 06 Apr 2011, 11:56 am

Multumesc, chiar imi folosesc sfaturile. Ma chinui de mult si nu stiu de ce nu v-am intrebat de mai multa vreme. Intr-adevar am probleme la tensiune si uneori nu iesa din prima broderia. Am sa postez pantalonii fiica-mii la sectiunea pentru copii. Ca asta sunt niste pantaloni.
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 5 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de tagio Mier 13 Apr 2011, 6:01 pm

Buna fetelor,
Am si eu o masina de brodat Brother Innovis 750 E .As vrea sa brodez niste prosoape si nu stiu ce fel de insertie sa folosesc.
tagio
tagio
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : galati
Data de inscriere : 02/07/2010

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 5 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de arielas Joi 28 Apr 2011, 2:50 pm

Admina te rog sa-mi spui de unde cumperi ata marathon, ca pe net nu am vazut decat reclama, nu-si dau datele de contact. Multumesc.
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 5 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de speedy Joi 28 Apr 2011, 5:46 pm

tagio a scris:Buna fetelor,
Am si eu o masina de brodat Brother Innovis 750 E .As vrea sa brodez niste prosoape si nu stiu ce fel de insertie sa folosesc.
Pe dos poti folosi orice, pe fata ar trebui ceva film solubil in apa, teoretic si pe dos ai putea folosi acelasi film, dar depinde cat de flausat e prosopul si cat de gros, eu in lipsa de altceva am folosit pe dos teardown si pe fata o punga de aia de plastic subtire de unica folosinta, o iesit destul de bine broderia, depinde si ce model vrei sa brodezi.
speedy
speedy
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 17
Varsta : 54
Localizare : Hunedoara
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 5 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de arielas Dum 15 Mai 2011, 3:46 pm

Eu folosesc intaritura din comert. Mi-a sosit ata speciala de brodat cea pe care mi-a recomandat-o Admina. Mi-a iesit super si nu s-a mai rupt ata. Merita. Dar nu aveau prea multe culori. Stoc mic, pacat, ca am dat pe transport o multime de bani.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


La pisicuta s-a tras putin ata pentru ca nu era intaritura peste tot.
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 5 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB