Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 12 EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 12 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 12 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 12 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 12 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 12 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 12 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 12 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 12 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 12 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 12 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 12 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 12 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 12 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 12 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 12 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 12 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 12 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 12 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 12 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Broderie computerizata, la masina de brodat

+77
varvy
anna_sandu
gabytza26
daniela raducanescu
adela_stefy
mutu_42
Alysh
sorinadumi
tiana
arwen4y
Ginel
mihalache_nela
Greteledelweiss
raluca1980
MagdaMarin
adakaru
despina13cucli
SorinP
Eugen Dumitrescu
mihu72
haiducean
aditapisi
umm ibrahim
Crissy86
ismi3ismi
Ginga
SilviaDumitrescu
auricaco
grenada
nicoletaioni
nicoletamurarescu
IuliaMe
Duel
cif2010
andegelia
Indra
Deliria
Marry
arielas
minky
kabunta
v_v_a_l_i
TeoCanada
justme_maia
mariaz_09
emmancita
danabarbu2007
ortieortie
viviene
speedy
Celica
bibidesign
Steluzza
tagio
danae
anigherman
letho
Danu
deedee
Anuta
monica_rsn
ciucamona
ilias
aidaalex
Gabi Pencea
roxana096
niculaie
Camy
aisha
ioana soare
Eva
geany
diada
MihaelaT
DANIELA.I
Admina
irinaindira
81 participanți

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 12 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de TeoCanada Mar 08 Apr 2014, 11:14 pm

Draga Mutu_42, eu cred ca pentru inceput poti lucra cu modelele din memoria masinii, pana te obisnuiesti...apoi, sunt atatea modele PES gratis pe internet!!!!
MULTA RABDARE SI TIMP LIBER ....de asta ai nevoie la inceput!
Bafta!
TeoCanada
TeoCanada
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 72
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/01/2010

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 12 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de Ginel Dum 20 Apr 2014, 6:40 pm

Hristos a inviat,bucurati-va!
Ginel
Ginel
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 45
Localizare : SPANIA
Data de inscriere : 24/10/2013

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 12 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de diada Dum 20 Apr 2014, 9:55 pm

Adevarat a Inviat! Ne bucuram cum sa nu! eu una ma tot gandesc la masina mea de brodat si nu am avut timp de ea, mi-am cumparat si ate noi sa verific cum iese broderia. Sa vedem ce-o mai fi ca este o saptamana plina de sarbatori si la sfarsitul ei am si o aniversare la un copilas la care musai sa-i lucrez ceva, deci pica din nou broderia. Oricum eu iti multumesc pentru tot si stiu ca esti ajutor de nadejde daca am vreo problema. Sanatate si lumina in suflet iti doresc!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 12 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de Ginel Dum 20 Apr 2014, 10:24 pm

Va multumim de urari si va dorim ca Sf Pasti sa va aduca bucurie si pace in suflete.Ne bucuram ca anul acesta avem manastire ortodoxa (singura manastire in Spania)si am fost la slujba invierii.
La multi ani tututor!
Ginel
Ginel
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 45
Localizare : SPANIA
Data de inscriere : 24/10/2013

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 12 Empty modele bisericesti

Mesaj Scris de daniela raducanescu Mar 13 Mai 2014, 10:35 am

ortieortie a scris:Buna tuturor. Am achizitionat si eu o masina Innovis 950 si intr-adevar este extraordinara. De unde pot face rost de modele bisericesti?


ati gasit modele bisericesti? eu abia am cumparat o masina brother 955 si la 1 luna mi-au trimis pe mail un link cu fel de fel de modele de brodat, printre care si bisericesti. vi le pot da cu drag, daca imi lasati un mail.

Mesajul 2
Ginel a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Buna ,aici am urcat un program care va ajuta sa vedeti ,sa schimbati marimea  si sa  convertiti cliseele in formatul PES sau altele Atentie ,programul nu face clisee
Pe curand!


am urmat link-ul, dar nu imi apare nimic, ci doar imi sugereaza sa incarc eu ceva. ma ajutati un pic?

Edit SilviaDumitrescu Atentie la mesaje succesive!!!


Ultima editare efectuata de catre SilviaDumitrescu in Mar 13 Mai 2014, 10:57 am, editata de 1 ori (Motiv : unit postari succesive)
daniela raducanescu
daniela raducanescu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 13
Varsta : 41
Localizare : iasi
Data de inscriere : 29/03/2010

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 12 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de daniela raducanescu Mier 14 Mai 2014, 12:24 am

Ginel a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

La multi ani !

Mai sus aveti un link cu diagrame  pt camasi ,bluze...,sunt in format DST si XXX
Cat despre brodat in lungime,eu trasez o linie(cu creta de croitorie sau sapun) unde urmeaza sa prodez si apoi brodez modelul ales intr-asa fel ca sa-mi incapa in gherghef,schimband ghergeful succesiv de-a lungul liniei
Trebuie sa tii cont ca distanta intre segmentele brodate sa fie egala,astfel se marcheaza inainte de a broda centrul fiecarui segment ce urmeaza brodat Centrul gherghefului sa coincida de fiecare data cu cel marcat pe material

Dupa gustul fiecaruia se poate broda un model cuntinuu,sau segmente de broderie identice sau diferite.

Se recomanda spray adeziv temporar.
 
 Daca se blocheaza linku scrie-mi si urc din nou diagramele
Daca diagramele nu sunt in formatul adecvat masinii scrie-mi sa-ti trimit un Pg de convertire diagrame.
Succes si sa-mi comentati cum v-a mers,asa invatam toti

SARBATORI FERICITE!





Sunteti dragut sa-mi dati si mie modelele pe care le-ati incarcat mai sus in luna decembrie? In format pes?
multumesc din suflet!
daniela raducanescu
daniela raducanescu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 13
Varsta : 41
Localizare : iasi
Data de inscriere : 29/03/2010

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 12 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de mutu_42 Joi 15 Mai 2014, 5:45 pm

Ginel a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

buna si iti multumesc din suflet ca vrei sa ma ajuti dar nu am putut sa descarc nimic di ce mi ai trimis programul ala de convertit modele de broderie iti dau adresa de e-mail daca vrei sa le mai trimiti o data programul de convertit am inteles ca este si un program pe desing elite dar nu ma descurc iti multumesc

Buna ,aici am urcat un program care va ajuta sa vedeti ,sa schimbati marimea  si sa  convertiti cliseele in formatul PES sau altele Atentie ,programul nu face clisee
Pe curand!
mutu_42
mutu_42
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : vulcan
Data de inscriere : 04/04/2014

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 12 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de Admina Joi 15 Mai 2014, 6:08 pm

Va rog sa cititi si sa respectati Regulamentul forumului! Nu aveti voie sa postati mesaje succesive!

Link-urile postate mai sus nu sunt valabile la nesfarsit, va rog sa va abonati la notificarile pentru acest subiect (dreapta jos, sub ultimul mesaj postat) si sa va verificati email-ul. Daca raspunde cineva la mesaj, veti primi un email care va anunta acest lucru. Sau puteti verifica zilnic, daca vi s-a raspuns la subiect si daca vedeti un link sa-l descarcati cat mai repede, pentru ca are valabilitate 7 zile sau 24-48 de ore, depinde de site-ul unde e incarcat.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 12 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de gabytza26 Joi 15 Mai 2014, 8:52 pm

Stie cineva daca cu o masina de cusut JANOME DC ,4030se poate si broda?are cateva modele dar nu e cu program si e greu ,trebuie sa stii sa intorci materialul,numai desene simple cred ca se pot face,un trandafir de exemplu?Vreau sa brodez si eu si nu stiu cum sa incep...manual?Si pe stofa,matase se poate broda?multumesc.
gabytza26
gabytza26
helper
helper

Numarul mesajelor : 6
Localizare : net
Data de inscriere : 19/05/2010

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 12 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de anna_sandu Vin 16 Mai 2014, 11:27 pm

cauta cartea Broderie mecanica (o gasesti prin subiectele forumului)si poti invata de acolo cum sa brodezi la masina de cusut


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre anna_sandu in Vin 16 Mai 2014, 11:29 pm, editata de 1 ori (Motiv : adaugare link)
avatar
anna_sandu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 145
Varsta : 38
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 28/10/2009

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 12 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de Ginel Lun 19 Mai 2014, 7:36 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Buna

Scuze ca nu v-am raspuns mai devreme am venit cu familia in Romania si nu prea am mai avut timp de calculator.
Mai sus am urcat din nou programul de convertire si modificare clisee de broderie.
Cine are clisee cu motive bisericesti va rog sa le urcati
Multumiri!

Eu am urcat diferite clisee nu stiu de care aveti nevoie,scrieti-mi ce anume va trebuie
Ginel
Ginel
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 45
Localizare : SPANIA
Data de inscriere : 24/10/2013

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 12 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de daniela raducanescu Vin 30 Mai 2014, 10:10 pm

Am pus modelele bisericesti aici:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sper sa le puteti descarca. eu imi doresc modele traditionale romanesti, cu punct in cruce, in format pes.

scuzati-ma pentru intarziere, dar am lucrat nitel pentru serbare si asta a iesit:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
daniela raducanescu
daniela raducanescu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 13
Varsta : 41
Localizare : iasi
Data de inscriere : 29/03/2010

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 12 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de ismi3ismi Sam 31 Mai 2014, 7:33 pm

daniela,modele cu punct in cruce gasesti aici: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 12 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de Ginel Dum 22 Iun 2014, 6:05 pm

Buna ! Aici am urcat clisee de brodat in cruce,sper sa va foloseasca.Sunt in format PES

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Ginel
Ginel
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 45
Localizare : SPANIA
Data de inscriere : 24/10/2013

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 12 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de ismi3ismi Dum 22 Iun 2014, 8:19 pm

Ginel,mii de multumiri!Multa recunostinta din partea mea pt ajutorul pe care ni-l dai ! Merci 
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 12 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de Ginel Dum 22 Iun 2014, 10:41 pm

Ma bucur sa pot fi de folos.
Am uitat sa va spun un detaliu care poate fi de folos pentru micsorat sau marit cliseele de brodat.  Cu pg Wilcom truesizer( pe care l-am urcat acu ceva timp pag 19).
-se deschide pg
-File-open,se incarca un cliseu,apoi se da clic pe imaginea cliseului si acesta ramane marcat.
-instanga sus se marcheaza dimensiunea cliseului  H-inaltimea si W-latimea.
-bifati una dintre casute, scrieti dimensiunea dorita si observati ca alaturi in dreapta.marcheaza in procente.aceleasi procente se scri si in casuta cealalta,astfel ca cliseul sa-si pastreze proportia Ex daca  W-are 70 la H scrie-ti tot 70,
-Apoi se da enter si se da save as in formatul dorit PES,DST  etc

Atentie nu se pot mari sau micsora prea mult fata,de original,si va recomand sa observati cu zoomul programului cliseul modificat inainte de a face o proba Succes si sa-mi scrieti cum v-a mers.

Pentru cine a avut rabdare sa citeasca ,aveti mai jos clisee Disney originale in format HUS

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Ginel
Ginel
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 45
Localizare : SPANIA
Data de inscriere : 24/10/2013

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 12 Empty Brodat Prosoape

Mesaj Scris de varvy Mar 01 Iul 2014, 6:34 pm

Buna ziua.
Stie cineva cum se brodează pe prosoape sa aibă ambele fete un design plăcut.
Menționez ca am o mașina de brodat PR 600 de la Brother.
Stie cineva in zona Suceava daca este vre-o persoana care ar putea repara asemena mașina de brodat.
Va multumesc
varvy
varvy
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : Gura Humorului
Data de inscriere : 01/07/2014

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 12 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de Liviu Nastasiu Sam 23 Aug 2014, 9:19 pm

Sunt din Iasi si repar masini de brodat
Liviu Nastasiu
Liviu Nastasiu
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : iasi
Data de inscriere : 23/08/2014

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 12 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de diada Sam 23 Aug 2014, 10:05 pm

Acum ca v-ati gasit, v-as ruga sa discutati pe privat detaliile.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 12 Empty PROSOAPE

Mesaj Scris de Ginel Vin 05 Sept 2014, 6:52 pm

varvy a scris:Buna ziua.
Stie cineva cum se brodează pe prosoape sa aibă ambele fete un design plăcut.
Menționez ca am o mașina de brodat PR 600 de la Brother.
Stie cineva in zona Suceava daca este vre-o persoana care ar putea repara asemena mașina de brodat.
Va multumesc

Buna ziua!
Pentru ca broderia sa aiba un aspect placut si pe partea inferioara,eu folosesc la bobina ,acelasi fir ca cel superior iar apoi slabesc tensiunea firului de la bobina si astfel se lateste broderia pe partea inferioara ca cea de sus.
Folositi broderia de tip SATIN.
Scrieti-mi cum v-a mers asa invatam impreuna
Doamne ajuta!
Ginel
Ginel
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 45
Localizare : SPANIA
Data de inscriere : 24/10/2013

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 12 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de shwma54 Lun 22 Sept 2014, 10:16 am

Buna ziua ! Stie cineva de unde pot cumpara niste motive populare in formatul 10 x 10 cm pentru masina brother inovis 90 e.
Va multumesc
shwma54
shwma54
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : fagaras
Data de inscriere : 09/02/2014

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 12 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de mar_ysa_28 Vin 03 Oct 2014, 11:30 pm

Dragele mele.... Help!
Mașinuța mea de cusut e doar liniara și săptămâna viitoare botez o fetița. Cine ma poate ajuta din București, sa vin cu trusoul sa îmi brodeze numele fetiței, contra cost evident!!
Aștept un mesaj privat va rog!
mar_ysa_28
mar_ysa_28
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 147
Varsta : 37
Localizare : internet
Data de inscriere : 06/10/2012

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 12 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de adela_design Sam 01 Noi 2014, 7:27 pm

Stie cineva cum putem transforamam un model normal in format de cruce???
adela_design
adela_design
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : piatra neamt
Data de inscriere : 01/07/2014

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 12 Empty Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de Ginel Mar 04 Noi 2014, 8:58 pm

Buna seara!
Ce program de digitalizare  folositi?
Daca doriti trimiteti-mi cliseul(modelul) si am sa incerc sa-l modific.Eu digitalizez cu Wilcom

-----------

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ------>


Ultima editare efectuata de catre Giobsy in Lun 01 Dec 2014, 1:31 pm, editata de 1 ori (Motiv : Trecere la capitol nou)
Ginel
Ginel
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 45
Localizare : SPANIA
Data de inscriere : 24/10/2013

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 12 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB