Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 6 EmptyAstazi la 9:46 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 6 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 6 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 6 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 6 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 6 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 6 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 6 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 6 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 6 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 6 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 6 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 6 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Provocare 27 - Filigree Mokume Gane

+18
Rica Mateiuc
betymi72
carjanmonica
DreamBiju
Dorulet
Day
Margelutza
loriem77
czuky
ador.mita
maddy13
MoniKozi
dianabv
darkpoke
Carmen's
JuiCy
Handmade DEEA
Dragonfly
22 participanți

Pagina 6 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 6 Empty Re: Provocare 27 - Filigree Mokume Gane

Mesaj Scris de ancamm Lun 02 Apr 2012, 10:29 pm

Moni, subscriu si eu la lista fetelor indragostite de combinatia alb-negru-sarma. Ce faci tu cu sarma e demential. Si piesele din polimer au iesit foarte bine, mai ales ca n-ai avut extruder.
ancamm
ancamm
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 636
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 24/05/2011

http://handmadeexperience.wordpress.com/

Sus In jos

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 6 Empty Re: Provocare 27 - Filigree Mokume Gane

Mesaj Scris de Handmade DEEA Lun 02 Apr 2012, 10:31 pm

hug buna strategia lui maddy :p ...la mine e o problema...nu mai am negru :P
Handmade DEEA
Handmade DEEA
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 337
Varsta : 34
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 13/02/2011

http://deeadeutzaa.blogspot.com

Sus In jos

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 6 Empty Re: Provocare 27 - Filigree Mokume Gane

Mesaj Scris de kartusica Lun 02 Apr 2012, 11:45 pm

Imi plac mult creatiile voastre. Darkpoke combinatia ta este superba, sunt culorile mele preferate iar colierul tau pur si simplu m-a fermecat.
Citesc acest forum de ceva timp dar nu am indraznit pana acum sa postez nimic din ceea ce am facut. Este prima data si am emotii.... cu pozele m-am descurcat foarte greu Embarassed
Ce am invatat eu din aceasta provocare ar fi ca:
- poate ca ar fi arat mai bine daca modelul ar fi fost putin mai aerisit, spiralele mai largi ... ma refer aici ca vopseaua nu a avut prea mult loc unde sa patrunda;
- poate ca ar fi fost mai indicat ca spirala sa fie mai groasa, o sa incerc Smile
- vopseaua argintie nu a fost o idee prea buna.
Orice alta critica sau sfat va fi binevenit si va multumesc in avans.


Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 6 DSCN1500

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 6 DSCN1498

Embarassed
kartusica
kartusica
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 179
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 13/09/2011

Sus In jos

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 6 Empty Re: Provocare 27 - Filigree Mokume Gane

Mesaj Scris de Dragonfly Mar 03 Apr 2012, 8:22 am

ancamm le-ai cucerit pe fete cu frunza ta, inclusiv pe mine Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 6 134621, zau ca e frumoasa. congrats pt idee.

carjanmonica dintre toate piesele, fluturasul a fost cel care mi-a placut cel mai mult, mijlocul sau mai exact. ai aranjat tare interesant serpisorii in zona aia, efectul e extraordinar. Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 6 134621

MoniKozi vreau sa-ti spun ca piesele mici ale colierului sunt deosebite si nu exagerez, au ele un model aparte ce nu credeam ca poate fi obtinut cu aceasta tehnica. Imi pare rau ca albul si-a schimbat putin nuanta, ideea este ca daca nu mentionai treaba asta eu nici nu observam....dar te cred, te cred, tu stii cel mai bine cum se prezinta copilasii tai Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 6 76911

Kartusica
in primul rand iti urez bun venit, sper sa te acomodezi pe forum si sa participi la cat mai multe provocari, asa incercam impreuna tehnici noi. Ce m-a surprins este ca ai folosit fimo efect si anume un alb perlat (sper ca n-am gresit nuanta) , alegerea ta da dovada creativitate Smile. A da, ca sa nu mai amintesc de acele floricele invelite in serpisori (pandantul 2), ai idei bune . Tind sa-ti dau dreptate referitor la imbunatatirile pe care le-ai aduce pandantele, insa nimeni nu s-a nascut invatat. Experimentand ne vom imbunatati creatiile si tehnica de lucru Smile. Primul pandant imi place mai mult, cred ca foaia neagra i-a adus un strop de eleganta

_________________
.
Nu reusesti sa postezi poze pe acest forum ? Click AICI ! + inca un click pe colajul care se va deschide.

flower Blog Accesorii & Machiaj  : http://dragonfly-accessories.blogspot.com/
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 6 Empty Re: Provocare 27 - Filigree Mokume Gane

Mesaj Scris de loriem77 Mar 03 Apr 2012, 11:57 am

vad ca am depasit termenul!!!
va rog sa ma asteptati si pe mine pina diseara sa pozez si sa postez!

Bine ai venit Kartusica! subscriu si eu la ceea ce ti-a spus Dragonfly, cumentiunea ca mie imi place mai mult al 2 lea pandant pentru ca mi se pare mai luminos, dar de la primul imi place incadrarea cu negru ;)) nu s-ar zice ca esti incepatoare!
loriem77
loriem77
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 316
Varsta : 46
Localizare : iasi
Data de inscriere : 16/09/2010

Sus In jos

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 6 Empty Re: Provocare 27 - Filigree Mokume Gane

Mesaj Scris de carjanmonica Mar 03 Apr 2012, 1:15 pm

Kartusica bine ai venit ! Ambele pandante sunt frumoase in felul lor..dar daca ar fi sa aleg l-as alege pe primul.....imi place mai mult cum arata pe foaia neagra Smile
Loriem sunt sigura ca te vor astepta fetele... pupi
carjanmonica
carjanmonica
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 187
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/03/2011

Sus In jos

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 6 Empty Re: Provocare 27 - Filigree Mokume Gane

Mesaj Scris de betymi72 Mar 03 Apr 2012, 2:09 pm

eu am facut ceva dar nu am reusit sa le coc...Sad...si nu stiu cand reusesc sa le termin...
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 6 Empty Re: Provocare 27 - Filigree Mokume Gane

Mesaj Scris de Dragonfly Mar 03 Apr 2012, 2:47 pm

Whaaat ? deja se termina ???? affraid Doamne ce repede trece timpul....
Loriem, Bety stati fara grija, va asteptam .

_________________
.
Nu reusesti sa postezi poze pe acest forum ? Click AICI ! + inca un click pe colajul care se va deschide.

flower Blog Accesorii & Machiaj  : http://dragonfly-accessories.blogspot.com/
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 6 Empty Re: Provocare 27 - Filigree Mokume Gane

Mesaj Scris de czuky Mar 03 Apr 2012, 2:56 pm

Cat as fii vrut sa particip la aceast provocare Sad din pacate nu am ajuns sa fac nimic Sad
czuky
czuky
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 111
Varsta : 37
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 02/12/2011

http://anaty-jewelry.blogspot.com

Sus In jos

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 6 Empty Re: Provocare 27 - Filigree Mokume Gane

Mesaj Scris de betymi72 Mar 03 Apr 2012, 5:23 pm

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 6 Dscf4927e

kiss
nu ma asteptati pe mine ca nu stiu cand reusesc sa le termin...oricum va multumesc din suflet!in primul rand lui Carmen care ne-a impartasit tutorialul si Danei care ne-a impins sa-l incercam! hug
pe langa ce frumuseti ati facut voi ale mele par ........... zid
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 6 Empty Re: Provocare 27 - Filigree Mokume Gane

Mesaj Scris de loriem77 Mar 03 Apr 2012, 9:49 pm

si dupa cum v-am (mi-am) propus... in seara asta postez ceea ce am facut utilizind tutorialul lui Carmen. Este a doua oara cind apelez la el... prima data mi s-a parut mai reusit, dar vorba cuiva pe aici, combinatia negru/alb (si cu vopsea acrilica rosie) nu are cum sa dea gres... poate de aceea, inima mi-a ramas tot la prima incercare Smile

[img]Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 6 Dsc05227copy [/img]

nu sunt super incintata de el (nu am avut inspiratie la ansamblat). poate ca altadata va fi mai ok Smile
loriem77
loriem77
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 316
Varsta : 46
Localizare : iasi
Data de inscriere : 16/09/2010

Sus In jos

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 6 Empty Re: Provocare 27 - Filigree Mokume Gane

Mesaj Scris de Handmade DEEA Mar 03 Apr 2012, 9:55 pm

Mie imi place cum a iesit Lory si combinatia culorilor imi place...Bety abia astept sa vad si rezultatul final...sigur va fii ceva wow pupi
Handmade DEEA
Handmade DEEA
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 337
Varsta : 34
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 13/02/2011

http://deeadeutzaa.blogspot.com

Sus In jos

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 6 Empty Re: Provocare 27 - Filigree Mokume Gane

Mesaj Scris de betymi72 Mar 03 Apr 2012, 9:57 pm

nu cred deea...fata de ce e pe aici eu sunt mititica...Sad
Lory e superb!dupa parerea mea umila toate sunt superbe!!! love hug
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 6 Empty Re: Provocare 27 - Filigree Mokume Gane

Mesaj Scris de MoniKozi Mier 04 Apr 2012, 9:06 am

kartusica, loriem, betymi - foarte frumoase piesele. betymi, sunt curioasa cu ce ai combinat rozul acela. imi vine sa musc din monitor. kartusica, foarte frumoase modelele, ca si combinatia de culori. loriem - ce indraznet verde cu roz... iummy! eu am un 'asorteu' de genul asta: o fusta verde si o bluza roz pe care invariabil le port impreuna, desi nu sunt 'set', dar le-am facut eu sa fie. Pe fusta verzuie este o aplicatie de broderie exact in culorile din colierul tau... am o propunere: la provocarea asta sa castigi tu, iar la cea pe care o propui in continaure dai ca premiu acest coleir si 'intamplator' sa castig eu urmatoarea rade

Tuturor va multumesc pentru incurajari si pentru vorbele frumoase. Promit sa refac colierul cand o sa am extruder si o sa va arat.

Am vazut niste piese fabuloase facute de vlad_mom AICI link , dar si in capitolul acesta link in aceeasi tehnica.
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 6 Empty Re: Provocare 27 - Filigree Mokume Gane

Mesaj Scris de Carmen's Mier 04 Apr 2012, 9:15 am

Frumoase culori Lori.
Maama chef de fimoit mi-ati facut Smile
Carmen's
Carmen's
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 525
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 05/06/2010

http://prettyaccessories4you.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 6 Empty Re: Provocare 27 - Filigree Mokume Gane

Mesaj Scris de darkpoke Mier 04 Apr 2012, 9:17 am

lori si mie imi place cum ti-a iesit..si mai ales asamblarea..nush ce nu-ti place la ea Smile
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 6 Empty Re: Provocare 27 - Filigree Mokume Gane

Mesaj Scris de Carmen's Mier 04 Apr 2012, 10:05 am

Aduc si eu niste piese mai vechi si nefinisate (cred ca au vre-o 2 ani) pe care nu cred ca le-am postat pe nicaieri, dar se incadreaza bine in tema aici wink . Intr-un final o parte dintre ele au fost lacuite si o parte au fost bagate in rasina. Nu stiu de ce nu le-am mai fotografiat finisate si montate.

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 6 Dsc053761

Oricum nu ma bagati la provocare, ca sunt vechi piesele
Carmen's
Carmen's
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 525
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 05/06/2010

http://prettyaccessories4you.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 6 Empty Re: Provocare 27 - Filigree Mokume Gane

Mesaj Scris de MoniKozi Mier 04 Apr 2012, 10:39 am

uai da' ce culori superbe! ca sa nu mai zic si de modele...
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 6 Empty Re: Provocare 27 - Filigree Mokume Gane

Mesaj Scris de kartusica Mier 04 Apr 2012, 11:54 am

Va multumesc mult pentru cuvintele frumoase si pentru intelegerea de care ati dat dovada. Daca ati sti ce emotii am avut Embarassed ... trebuie sa recunosc ca am incercat sa lucrez cate ceva la fiecare provocare, dar nu am indraznit niciodata sa postez. Am postat acum deoarce imi place la nebunie acesta tehnica si mai ales tutorialul, multumesc mult Carmen pentru el si pentru toate informatiile utile pe care le-am aflat de la tine.
kartusica
kartusica
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 179
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 13/09/2011

Sus In jos

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 6 Empty Re: Provocare 27 - Filigree Mokume Gane

Mesaj Scris de ancamm Mier 04 Apr 2012, 12:16 pm

Kartusica, bine ai venit. Sa stii ca mie imi place mult ce ti-a iesit. Ideea de a inconjura floricica e inedita si de efect. Bravo!
Dragonfly[b], sa-ti spun...sa nu-ti spun... unul din punctele de inspiratie au fost creatiile tale texturate cu frunze. Asa ca laudele le impartim, da? Flowers
Loriem, asta e lipsit de inspiratie? inseamna ca n-ai dat un search cu dl google pe imagini cu lut polimeric! Eu consider colierul tau o reusita 100%. Imi place.
Betymi, hai slefuieste repede o piesa ca in mod sigur arata bine, dupa ce pot eu sa ghicesc (nu in cafea ci in tava ta de fimo copt)
Carmen[b], esti no1, ce mai? E alb, bej si maro cumva? Arata de n-am cuvinte! si o intrebare? Ce fel de cutter ai folosit la flori? Eu am setul ala de 3 marimi diferite de la Makin's, dar parca petalele nu sunt atat de bine definite.
ancamm
ancamm
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 636
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 24/05/2011

http://handmadeexperience.wordpress.com/

Sus In jos

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 6 Empty Re: Provocare 27 - Filigree Mokume Gane

Mesaj Scris de carjanmonica Mier 04 Apr 2012, 12:34 pm

Betymi imi place mult ce am vazut in tava ta de fimo ,pune o piesa la copt si apoi la slefuit ca trebuie sa participi la provocare..e pacat la ce frumuseti ai tu acolo pupi
Loriem nu stiu ce nu-ti place ..eu cred ca este f frumos asamblat colierul iar piesele facute pentru provocare arata super bine...desi sincera sa fiu la mine se vede negru nu verde ..dar poate e din setarile monitorului.. Embarassed
Carmen...nici nu stiu ce cuvinte sa folosesc ca sa spun cat de mortale mi se par piesele...dupa albastru maro e a doua culoare preferata de mine...asa ca atunci cand le-am vazut am ramas.. mirat2 ... pupi
carjanmonica
carjanmonica
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 187
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/03/2011

Sus In jos

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 6 Empty Re: Provocare 27 - Filigree Mokume Gane

Mesaj Scris de Carmen's Mier 04 Apr 2012, 1:23 pm

Anca, este alb si maro sigur dar pentru bej nu garantez Smile. Cred ca o combinatie de bej cu maro...nu mai stiu ce am folosit Smile , dar unele piese pe viu, puteai sa juri ca erau din lemn
Carmen's
Carmen's
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 525
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 05/06/2010

http://prettyaccessories4you.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 6 Empty Re: Provocare 27 - Filigree Mokume Gane

Mesaj Scris de betymi72 Mier 04 Apr 2012, 1:23 pm

multumesc de incurajare fetelor! pupi monikozi e alb cu lila nu am roz....sila trandafiri un pic de mov...
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 6 Empty Re: Provocare 27 - Filigree Mokume Gane

Mesaj Scris de loriem77 Mier 04 Apr 2012, 1:42 pm

multumesc mult pentru incurajarile si aprecierile voastre!

Moni, daca il vrei, zi si ti-l trimit, numai ca, ceea ce vedeti voi inchis la culoare nu este nici verde, nici negru, este mov inchis (asta e daca fac poze la lumina lampii :D )... acum ce ne facem daca se intimpla real? eu cistig aici , apoi tu cistigi la provocarea mea =)) atunci s ate tii ce vorbe ne ies =))

Pot sa va spun, ca din piesele facute (probabil ca din aceeasi tura) am si eu un set primit de la Carmen ... este superb chiar asa, numai lacuit (pe ale mele nu le-ai dat cu rasinaaaaaaaaaaaaaa Sad( Sad( - iti dai seama ca glumesc - "calul de dar nu se mai cauta la dinti") Smile parca sunt piese facute din lemn.

Bety unde e tava ta??

loriem77
loriem77
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 316
Varsta : 46
Localizare : iasi
Data de inscriere : 16/09/2010

Sus In jos

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 6 Empty Re: Provocare 27 - Filigree Mokume Gane

Mesaj Scris de betymi72 Mier 04 Apr 2012, 1:43 pm

pe masa...Sad...am sa o pun in cuptor...doar ca nu stiu cum sa le gauresc...Sad
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 6 Empty Re: Provocare 27 - Filigree Mokume Gane

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB