Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 5 EmptyAstazi la 9:46 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 5 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 5 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 5 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 5 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 5 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 5 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 5 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 5 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 5 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 5 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 5 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 5 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Provocare 27 - Filigree Mokume Gane

+18
Rica Mateiuc
betymi72
carjanmonica
DreamBiju
Dorulet
Day
Margelutza
loriem77
czuky
ador.mita
maddy13
MoniKozi
dianabv
darkpoke
Carmen's
JuiCy
Handmade DEEA
Dragonfly
22 participanți

Pagina 5 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 5 Empty Re: Provocare 27 - Filigree Mokume Gane

Mesaj Scris de Handmade DEEA Sam 31 Mar 2012, 8:16 pm

Chiar interesanta combinatia de culori, nu m-am gandit niciodata ca pot arata atat de bine...imi place wink
Handmade DEEA
Handmade DEEA
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 337
Varsta : 34
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 13/02/2011

http://deeadeutzaa.blogspot.com

Sus In jos

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 5 Empty Re: Provocare 27 - Filigree Mokume Gane

Mesaj Scris de maddy13 Sam 31 Mar 2012, 8:59 pm

Ramona, e de-a dreptul electrizant colierul tau! Imi place mult. Margelutele galbene sunt tot din fimo?
maddy13
maddy13
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 982
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 19/02/2010

http://maddyaur.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 5 Empty Re: Provocare 27 - Filigree Mokume Gane

Mesaj Scris de ancamm Sam 31 Mar 2012, 9:17 pm

Wow, fetelor! Am cam lipsit si ce vad eu? Doar minunatii. S-o luam pe rand.
Jos palaria Deea si Juicy pentru ca ati avut curajul sa lucrati asa ceva fara extruder. Eu n-as fi avut curajul. Si v-a iesit!
Dragonfly, votez si eu tot pentru piesele "rotunde". Si nu stiu de ce, cand e vorba de polimer, movul ma atrage in mod iremediabil, desi in rest nu e printre culorile mele preferate.
Maddy, imi place tare mult ce ti-a iesit. Atat combinatia de culori, cat si felul in care le-ai montat. Trebuie sa-mi fac curaj si sa montez si eu pe cupru, bronz, ca tare bine arata.
Darkpoke, vibranta combinatie de culori. Imi place. Iar sarma siliconata... sunt fan no1.
Am lucrat si eu cate ceva, sper sa reusesc sa le montez si sa vi le arat maine.

Edit sa va arat si lucrarile mele, in numar de 2, una terminata si una neasamblata. Incep cu cea terminata. E un pandantiv cu doua fete, una cu aceasta tehnica si alta texturata, pe care v-o arat dincolo, la bijuterii. Am lucrat cu doua nuante de verde, sa fie cat de aproape de culorile naturale. Tehnica nu e foarte evidenta in concluzie, dar per ansamblu sunt multumita de ce a iesit.
Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 5 Page1_55-1
Si cel ce asteapta compania metalelor e cu 3 culori, rosu, alb si negru. De aceea nici nu am mai folosit acrilice. E un pandantiv, cercei cu surub si inel:
Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 5 Page1_59-1
ancamm
ancamm
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 636
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 24/05/2011

http://handmadeexperience.wordpress.com/

Sus In jos

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 5 Empty Re: Provocare 27 - Filigree Mokume Gane

Mesaj Scris de darkpoke Dum 01 Apr 2012, 1:29 pm

anca imi place mult frunza ta...chiar inedita folosirea temei Smile
maddy..acele margele nu sunt din fimo..dar mi s-a parut ca se potrivesc cu piesa din fimo...eu in general combin..fimo..cu metal..margele..etc..Smile
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 5 Empty Re: Provocare 27 - Filigree Mokume Gane

Mesaj Scris de ancamm Dum 01 Apr 2012, 2:33 pm

Multumesc Ramona. M-am gandit ca daca tot e primavara, sa fie verde si cu libelule.
ancamm
ancamm
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 636
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 24/05/2011

http://handmadeexperience.wordpress.com/

Sus In jos

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 5 Empty Re: Provocare 27 - Filigree Mokume Gane

Mesaj Scris de carjanmonica Dum 01 Apr 2012, 6:01 pm

Fetelor f frumoase colierele voastre .
Maddy imi place combinatia pe verde si sunt fan si eu al lanturilor cuprate Smile
Ramona a iesit super combinatia de culori si imi place mult cum ai folosit accesoriile pentru colier love ...
Anca f tare pandantul tau frunza hug ,imi place si setul pe rosu Smile
Am facut si eu 2 coliere ...sper sa va placa Smile
Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 5 IMG_0783

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 5 IMG_0785
carjanmonica
carjanmonica
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 187
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/03/2011

Sus In jos

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 5 Empty Re: Provocare 27 - Filigree Mokume Gane

Mesaj Scris de ancamm Dum 01 Apr 2012, 7:18 pm

Carjanmonica, foarte reusite seturile. nu ma pot hotari care imi place mi mult. Parca totusi fluturasul...sau floarea....sau fluturele... sau floarea....hmmm.
ancamm
ancamm
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 636
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 24/05/2011

http://handmadeexperience.wordpress.com/

Sus In jos

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 5 Empty Re: Provocare 27 - Filigree Mokume Gane

Mesaj Scris de darkpoke Dum 01 Apr 2012, 7:31 pm

floarea Smile
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 5 Empty Re: Provocare 27 - Filigree Mokume Gane

Mesaj Scris de Day Dum 01 Apr 2012, 7:52 pm

sau fluturele..... hug
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 5 Empty Re: Provocare 27 - Filigree Mokume Gane

Mesaj Scris de carjanmonica Dum 01 Apr 2012, 8:32 pm

Multumesc mult Anca,Ramona si Doina prietenie
carjanmonica
carjanmonica
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 187
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/03/2011

Sus In jos

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 5 Empty Re: Provocare 27 - Filigree Mokume Gane

Mesaj Scris de Carmen's Dum 01 Apr 2012, 9:20 pm

Fluturasul! Clar fluturasul. Votez pentru el love
Carmen's
Carmen's
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 525
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 05/06/2010

http://prettyaccessories4you.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 5 Empty Re: Provocare 27 - Filigree Mokume Gane

Mesaj Scris de maddy13 Dum 01 Apr 2012, 10:16 pm

Monica, mie imi plac ambele, mai ales ca sunt pe albastru. Pentru fluture ai folosit un cutter sau l-ai construit?
maddy13
maddy13
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 982
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 19/02/2010

http://maddyaur.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 5 Empty Re: Provocare 27 - Filigree Mokume Gane

Mesaj Scris de Handmade DEEA Dum 01 Apr 2012, 10:56 pm

Si eu tot fluturasul aleg wink merge cu frunza Ancai wink dar nu stiu daca are loc de libelula Smile frumoase love
Handmade DEEA
Handmade DEEA
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 337
Varsta : 34
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 13/02/2011

http://deeadeutzaa.blogspot.com

Sus In jos

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 5 Empty Re: Provocare 27 - Filigree Mokume Gane

Mesaj Scris de MoniKozi Lun 02 Apr 2012, 10:39 am

Ce de frumuseti! Frunza Ancai este foarte surprinzatoare, in sens pozitiv, evident. Celelalte piese sunt foarte reusite si ele: foarte ingrijit lucrate, frumos finisate si foarte frumos asamblate. Combinatia galben + albastru + negru mi se pare indrazneata dar foarte reusita!
Am facut si eu ceva. Voi fi probabil la capatul "asa nu". Intr-o scala trebuie sa fie si un minim. Daca totul e frumos, nu mai avem cu ce compara.
Intrucat combinatia planificata de albastru a fost 'luata' deja pana sa ma apuc eu sa fac, am optat pentru alb-negru, mai ales ca s-a acceptat si versiunea in 2 culori. Parerea mea este ca e cam saracut asa. Mergea bine daca mai puneam cel putin un gri sau o culoare.
Piesele mele nu sunt lacuite. Slefuitul e ucigator. Am folosit 3 marimi de smirghel. Nu vreti sa stiti cum sunt degetele mele. Am folosit la piesele mici si vopsea argintie, dar la cea mare parea 'mizerie' asa ca am incercat sa o scot pe cat am putut. Albul mi s-a facut cam crem. Nu stiu de ce. Nu e ars. Am mai avut un pandantiv alb in cuptor si acela a ramas alb. Poate are legatura cu slefuitul? Plus ca nuanta crem e uniforma. Si e prezenta si la piesele mai mici, dar nu se vede asa bine.
Pandantivul central l-am numit 'elephant filigree'. Cele mici sunt realizate din spirale suprapuse. Sunt foarte neuniforme. Am lucrat fara extrude (ca n-am).
Am avut impresia ca tehnica e mai usoara, dar m-am inselat. Chiar am sperat sa fac ceva minunat, dar a iesit asta:

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 5 IMG_4469

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 5 IMG_4473

Iar din ramasitele de 'viermisori' am facut un pandantiv folosind aceiasi pasi, dar fara vopsea.

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 5 IMG_4462
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 5 Empty Re: Provocare 27 - Filigree Mokume Gane

Mesaj Scris de Artadar Lun 02 Apr 2012, 10:49 am

Mie nu mi se pare deloc urat. Combinatia de alb-negru va fi intotdeauna la moda. Ai realizat un model abstract, mistic si elegant. In combinatie cu spiralele de sarma e chiar f. frumos.
Artadar
Artadar
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 177
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 23/03/2012

Sus In jos

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 5 Empty Re: Provocare 27 - Filigree Mokume Gane

Mesaj Scris de carjanmonica Lun 02 Apr 2012, 12:41 pm

Multumesc fetelor. Maddy pentru fluture am folosit un cutter (luat dintr-un set de plastilina ,sincera sa fiu nu am bani sa cumpar cuttere din acelea profesionale asa ca folosesc ce gasesc prin casa wink ) si am asezat materialul in asa fel incat sa dea cat mai bine atunci cand il decupez .Din pacate nu sunt asa priceputa sa-l fac eu asa fara cutter.
Monikozi este chiar super colierul !
Parerea mea despre culoarea schimbata a albului este aceea ca s-a amestecat cumva cu negrul.Eu am facut de curand niste margele doar cu alb si negru si mi se murdarise si mie partea alba ,am sters cu servetel umed destul ca sa pot lua murdaria de pe alb si din ce stergeam parca tot nu se lua cum trebuie...poate asa s-a intamplat si la tine,nu stiu sigur...cred eu....la slefuit e posibil sa se fi intins peste alb..
carjanmonica
carjanmonica
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 187
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/03/2011

Sus In jos

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 5 Empty Re: Provocare 27 - Filigree Mokume Gane

Mesaj Scris de loriem77 Lun 02 Apr 2012, 12:45 pm

si eu am mai patit-o cu albul... fara sa aiba legatura cu negrul... paremi-se ca era alb de la fimo soft.
loriem77
loriem77
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 316
Varsta : 46
Localizare : iasi
Data de inscriere : 16/09/2010

Sus In jos

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 5 Empty Re: Provocare 27 - Filigree Mokume Gane

Mesaj Scris de MoniKozi Lun 02 Apr 2012, 1:07 pm

Oh, multumesc fetele pentru apreciere. Mie mi se pare totusi supradimensionat elementul cel mare.
Mie nu mi s-a murdarit albul cu negru in asa fel incat sa pot sterge. Pur si simplu dupa slefuire m-am trezit cu el ingalbenit. Poate s-a 'patat' de la particulele ramase in smirghel. Ca evident nu am avut cum sa folosesc un smirghel pentru alb si unul pentru negru.
Loredana, este intr-adevar alb de la fimo soft. Insa uite, in afara provocarii, din ramasitele de la filigree am facut un pandantiv care a ramas alb imaculat: dar asta nu a fost supus frecarii.
Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 5 IMG_4467

M-am tot uitat si la asta, sa vad o tenta galbuie, dar nu reusesc. Cand ajung acasa o sa ma mai uit odata.

Dora, pe clasicul alb-negrului am marsat si eu. E relativ greu sa dai chix cu alb-negru, dar unii reusesc cu succes rade batutincap cheers
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 5 Empty Re: Provocare 27 - Filigree Mokume Gane

Mesaj Scris de darkpoke Lun 02 Apr 2012, 1:18 pm

moni e interesant colierul tau..cred k piesa centrala mai mergea slefuita..si da stiu ca e ucigator slefuitu...
Smile dar rezultatu merita
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 5 Empty Re: Provocare 27 - Filigree Mokume Gane

Mesaj Scris de Artadar Lun 02 Apr 2012, 1:48 pm

Hai Moni, nu te mai necaji...e frumos, pe bune ! Mai ales ca n-ai avut extruder !!! Deci caneul tau a fost cel cu alb invelit in negru.
Prin extrudere, in functie de cum asezi culorile si prin presiunea formata, cele doua nonculori ar fi fuzionat, aparand griuri si degradeuri.
Poate ca, daca faceai un cane cu degrade de la inceput, aparea un model care sa-ti placa.
Nu particip, dar va arat ceva. Cand am avut extruderul am format o foaie A4, ce am turtit-o prin masina, avand baza inca o foaie rosie. Nu i-am pus culoare si nici n-am polizat, lasand sa se vada adanciturile.
La modelul acesta-i zic "arabesc"
Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 5 AFIMO-arabescrosu-orange01a
Artadar
Artadar
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 177
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 23/03/2012

Sus In jos

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 5 Empty Re: Provocare 27 - Filigree Mokume Gane

Mesaj Scris de Carmen's Lun 02 Apr 2012, 1:57 pm

Moni, asa cum a zis si Dora este salutara ideea ta fara extruder, iar modelul care ti-a iesit arata chiar bine. O singura observatie am. Nu avea rost sa mai consumi vopsea acrilica, pentru ca modelul era in alb-negru si nu aveai ce sa subliniezi. In general acrilica merge ca sa subliniezi modelul...deci vopseaua trebuie sa se vada intr-un mod evident
Carmen's
Carmen's
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 525
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 05/06/2010

http://prettyaccessories4you.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 5 Empty Re: Provocare 27 - Filigree Mokume Gane

Mesaj Scris de MoniKozi Lun 02 Apr 2012, 2:33 pm

Intr-adevar, acrilica arata ca o mizerie depusa in acele santuri. La elementele mai mici nu mai am cum s-o 'extrag'. Dar am zis sa nu 'sar' acel pas, mai ales ca ni s-a recomandat sa nu-l sarim.
Ramona, am cugetat si eu sa mai slefuiesc sau ba, insa neavand ce sa scot la iveala, ca era doar alb si negru, fara nici o nuanta, fara nici o variatie, mi-am zis sa ma opresc acolo, ca sa nu imi cada mainile Smile Sa ramana santurile respective.
Dora, ma gandisem al degradeu, dar am renuntat si la ala - de lene, de comoditate, de... ce vreti voi. Mi-am imaginat ca argintiul vopselei va ajuta. Dar...

Na, si ca o incheiere: ce am invatat din aceasta provocare? (imi place mie sa trag concluzii si sa vi le impartasesc, cu riscul sa va plictisesc)
1. Slefuitul: Slefuitul nu e gluma. Tre' sa ai conditie fizica. Smirghelul de 1200 si 1500 fac suprafata extrem de fina (neasteptat pentru mine).
2. Asorteuri: Ca alb+negreu never dies, ca e greu sa gresesti cu ele, dar daca te 'straduiesti' reusesti - cum am facut eu cu argintiul. Galben + albastru = de incercat neaparat. La acest model e bine sa nu te rezumi la doar 2 (non)culori - adica sa ai si nuante, sau inca o culoare. Sau, cum zicea Dora, sa folsoesti extruderul ca sa faca putina 'combinare' a culorilor.
3. Sarma - i love sarma... off topic
4. Nu comenta pana nu pui mana: de cand vazusem instructiunile lui Carmen, mi-am zis ca trebuie sa incerc tehnica si ca ce poate fi asa greu? Ei, las' ca am vazut eu! ametit Oricum, multumiri lui Carmen pentru instructiuni si lui Dragonfly ca ne-a propus asa o tema!
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 5 Empty Re: Provocare 27 - Filigree Mokume Gane

Mesaj Scris de Handmade DEEA Lun 02 Apr 2012, 3:50 pm

Monica si mie imi place cum a iesi si mai ale sin combinatie cu sarma da chiar foarte bine...eu nu stiu sa fac nimic din sarma si nici nu cred ca ma voi apuca vreodata de ea mi se pare foarte greu sa stai sa impletesti wink
Ma gandesc...ca poate daca ai fii facut mai multe spirale si sa le suprapui,probabil iesea un model mai complex...Oricum e foarte bine si asa, mai ales ca nu ai avut extruder.

P.S Sper sa ma ierti ca am folosit aceeasi gama de culori pe care tu o aveai deja pregatita...as fii vrut insa sa vad ce model iti iese si tie ... pupi
Handmade DEEA
Handmade DEEA
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 337
Varsta : 34
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 13/02/2011

http://deeadeutzaa.blogspot.com

Sus In jos

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 5 Empty Re: Provocare 27 - Filigree Mokume Gane

Mesaj Scris de MoniKozi Lun 02 Apr 2012, 4:19 pm

Deea... nu cred ca te pot ierta. Ne vedem la 'Iarta-ma' - sa vii cu un buchet mare de trandafiri galbeni. Nu imi palc in mod deosebit, dar nah, sa cer si eu ceva. Daca nu te prezinti, ne vedem in instanta rade beat
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 5 Empty Re: Provocare 27 - Filigree Mokume Gane

Mesaj Scris de maddy13 Lun 02 Apr 2012, 10:12 pm

Fetelor, eu zic sa nu mai imbogatiti avocatii si sa va impacati. Ca sa fie treaba rezolvata va propun un targ: Monikozi sa faci ce ti-ai propus pe albastru si Deea sa-i "furi" combinatia Monicai si sa faci si tu alb-negru. Asa avem si noi celalalte de castigat, mai vedem si noi variatiuni pe aceeasi tema si poate mai castigam din experienta altora.
Oricum, Monikozi, mie imi place ce ti-a iesit. Pe cat de simplu pare modelul tau, ai reusit sa-l pui in valoare cu accesoriile facute de tine. Nu cred ca am sa pot face niciodata asa ceva, cine se pricepe, se pricepe!
maddy13
maddy13
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 982
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 19/02/2010

http://maddyaur.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare 27 - Filigree Mokume Gane - Pagina 5 Empty Re: Provocare 27 - Filigree Mokume Gane

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB