Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 8 EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 8 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 8 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 8 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 8 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 8 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 8 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 8 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 8 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 8 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 8 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 8 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 8 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Materiale textile si auxiliare - croitorie II

+89
ASV
brtlm
lovehandmade
Adela Ispas
LRodica
tomari
anc@
gabriela1554
Iulia888
ladybird
anex07maia
vilcris
oliv
mishou
tyna_mbm
diada
carmensz
32vali
kabunta
piciul
nico1206
marina40
PAULA CONSTANTIN
orhapetru
ema
Samarineanca
oanaraluca
mar_ysa_28
Gabica
Adelle23
nico21
palarierul
valentinadof
ancagio
CarmenClaudia
adela09
Butterfly_Amalia
relutant
Steluzza
i.xell
bisisica bijuterii
Mirky
ral
georgianamatei2007
kla78
despina13cucli
ALICET
rob roy
jearika
nicole24
rigo
laurin
alexaaa08
Ionela.Radu
AITEN
molioa
criston84
olguta cusma
ARYANNA
marabr
otilia gergely
dandana
Andata
bobitica
aurishta
Dolores
Panea Laura
arielas
Gianina4ever
afilimonb
rosita
sybex
anomyss
ancabanu
MagdaMarin
codryna
Admina
denise17
IrinaH
Karina33
aurelia.c
anamaria79"
Buburuza
andrea.z style
ioana soare
ismi3ismi
aidil
felgarii
Uca
93 participanți

Pagina 8 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

In jos

Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 8 Empty Re: Materiale textile si auxiliare - croitorie II

Mesaj Scris de anex07maia Lun 16 Noi 2015, 3:41 pm

multumesc frumos! nu m-am incumentat pana acuma de frica sa nu faca burta, dar acum o sa incerc!
anex07maia
anex07maia
helper
helper

Numarul mesajelor : 61
Localizare : romania
Data de inscriere : 27/03/2015

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 8 Empty Re: Materiale textile si auxiliare - croitorie II

Mesaj Scris de ladybird Joi 25 Aug 2016, 2:14 pm

Fetelor ma puteti ajuta cu ceva:
Caut un material subtirel de care se lipeste scaiul ( Velcro fabric). Stiti cumva un material de felul asta? Imi trebuie in culori uni.
Va multumesc anticipat!
ladybird
ladybird
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 621
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 08/03/2010

http://maryshandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 8 Empty Re: Materiale textile si auxiliare - croitorie II

Mesaj Scris de Iulia888 Mier 05 Oct 2016, 5:06 pm

Buna ziua

Caut un magazin in Bucuresti de unde pot cumpara material textil din poliester impermeabil si imprima cu modelele gandite de mine.

Imi trebuie pentru a face niste borsete in genul celor de la :

zipup.ro si bumbagr.com

Multumesc :* Merci
Iulia888
Iulia888
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 05/10/2016

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 8 Empty Re: Materiale textile si auxiliare - croitorie II

Mesaj Scris de gabriela1554 Joi 01 Dec 2016, 6:45 pm

buna. etichete textile tesute de unde as putea comanda? de unde ati comandat si la ce pret?
gabriela1554
gabriela1554
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 622
Varsta : 39
Localizare : oradea
Data de inscriere : 06/08/2011

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 8 Empty Re: Materiale textile si auxiliare - croitorie II

Mesaj Scris de anc@ Mar 10 Ian 2017, 10:54 pm

Buna seara,ma poate ajuta cineva cu un site,link de unde cumparati umplutura pentru jucarii,vatelina la kg sau SuperBall??Multumesc mult!!!
anc@
anc@
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 950
Localizare : acasa
Data de inscriere : 08/11/2009

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 8 Empty Re: Materiale textile si auxiliare - croitorie II

Mesaj Scris de tomari Mier 11 Ian 2017, 1:17 am

anc@ arunca o geana   aici  link  si aici  link

Sper sa-ti fie de folos.
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 8 Empty Re: Materiale textile si auxiliare - croitorie II

Mesaj Scris de LRodica Mier 11 Ian 2017, 8:20 am

Anc@ de la primii am cumparat si eu.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 8 Empty Re: Materiale textile si auxiliare - croitorie II

Mesaj Scris de anc@ Mier 11 Ian 2017, 8:22 am

Va multumesc mult!!!! hug
anc@
anc@
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 950
Localizare : acasa
Data de inscriere : 08/11/2009

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 8 Empty Re: Materiale textile si auxiliare - croitorie II

Mesaj Scris de Adela Ispas Mier 25 Ian 2017, 4:24 pm

Stiti cumva unde gasesc bumbac vatuit pt trening? As prefera magazine on-line. Daca se considera reclama si nu puteti pune link-uri, cele care stit, va roooog sa imi scrieti un mesaj privat. Multumesc tare frumos! Merci
Adela Ispas
Adela Ispas
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 120
Localizare : reghin
Data de inscriere : 09/07/2010

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 8 Empty Re: Materiale textile si auxiliare - croitorie II

Mesaj Scris de LRodica Mier 25 Ian 2017, 8:44 pm

Adela ai incercat pe texline.eu. Am vazut acolo ceva bumbac, la Bumbac 1, dar nu stiu daca asa ceva vrei.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 8 Empty Re: Materiale textile si auxiliare - croitorie II

Mesaj Scris de lovehandmade Lun 10 Apr 2017, 12:00 pm

@Adela Ispas daca te referi la bumbac satinat poti incerca pe [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] daca nu ma insel au si un depozit de materiale textile in Bucuresti. Te pup draga
lovehandmade
lovehandmade
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/03/2017

https://www.sabaev.ro/

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 8 Empty Re: Materiale textile si auxiliare - croitorie II

Mesaj Scris de aurishta Joi 11 Mai 2017, 9:56 pm

Aveti idee unde pot gasi tesatura lycra rosie? In trecut am cumparat de pe texline, dar n-au mai adus de vreun an!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 8 Empty Re: Materiale textile si auxiliare - croitorie II

Mesaj Scris de piciul Vin 12 Mai 2017, 6:32 am

Eu am gasit, aproape tot ce am cautat, la Bucur Obor, la magazin. Succes!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 8 Empty Re: Materiale textile si auxiliare - croitorie II

Mesaj Scris de gabriela1554 Joi 18 Mai 2017, 12:03 am

Daca aveti facebook, puteti sa va uitati aici [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Au materiale multe si preturi bune
gabriela1554
gabriela1554
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 622
Varsta : 39
Localizare : oradea
Data de inscriere : 06/08/2011

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 8 Empty Re: Materiale textile si auxiliare - croitorie II

Mesaj Scris de aurishta Joi 18 Mai 2017, 10:45 am

Multumesc..chiar acolo am si gasit! kiss
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 8 Empty Re: Materiale textile si auxiliare - croitorie II

Mesaj Scris de brtlm Joi 16 Noi 2017, 4:15 pm

Buna ziua. Am o fetita care practica patinajul artistic si as vrea sa ii fac un treining din scuba/ neopren. Nu stiu cum se numeste materialul, este o lycra flausata, am incercat sa o caut in Bucuresti la diverse magazine de materiale dar nu am gasit sa o cumpar. Imi puteti da vreun sfat unde as putea sa comand chiar si din strainatate? As vrea sa cumpar mai multe culori. Va multumesc mult !
brtlm
brtlm
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 30/01/2012

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 8 Empty Re: Materiale textile si auxiliare - croitorie II

Mesaj Scris de codryna Mar 06 Feb 2018, 11:51 pm

Am si eu o noua obsesie: lana. Ma puteti ajuta cu locuri de unde as putea gasi metraj de lana fiarta sau lana merinos? La texline am intrebat deja. Multumesc
codryna
codryna
helper
helper

Numarul mesajelor : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/07/2011

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 8 Empty Re: Materiale textile si auxiliare - croitorie II

Mesaj Scris de LRodica Mier 07 Feb 2018, 10:00 am

Nu stiu, dar am scris lana fiarta metraj pe Google si mi-a dat cateva site-uri. De pe primul eu am cumparat fire, dar sunt multe magazine online pe aceea platforma (cred ca asa se numeste). Breslo.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 8 Empty Re: Materiale textile si auxiliare - croitorie II

Mesaj Scris de ASV Mar 10 Apr 2018, 7:31 pm

Buna fetelor,
Am o întrebare de începător. Intenționez sa îmi fac o rochița de plaja, fluida, răcoroasă. Ce tip de material îmi recomandați sa aleg?
Va Multumesc
ASV
ASV
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/01/2018

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 8 Empty Re: Materiale textile si auxiliare - croitorie II

Mesaj Scris de dandana Mar 10 Apr 2018, 8:19 pm

ASV a scris:Buna fetelor,
Am o întrebare de începător. Intenționez sa îmi fac o rochița de plaja, fluida, răcoroasă. Ce tip de material îmi recomandați sa aleg?
Va Multumesc

o vascoza? bumbacul se cam mototoleste
avatar
dandana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 419
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/05/2009

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 8 Empty Re: Materiale textile si auxiliare - croitorie II

Mesaj Scris de raluk0182 Dum 12 Aug 2018, 5:17 pm

Buna fetelor, vreau sa improvizez o husa pt un scaun de birou care e imbracat in piele. Nu vreau sa fie cine stie ce sofisticat, doar ca nu stiu ce material e indicat, in care sa nu te incingi. Aveti vreun sfat? Va multumesc,
raluk0182
raluk0182
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 269
Varsta : 42
Localizare : bacau
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 8 Empty Re: Materiale textile si auxiliare - croitorie II

Mesaj Scris de vlad_mom Lun 13 Aug 2018, 12:59 am

Denim? Sau gen damasc mai gros?

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 8 Empty Bumbac satinat

Mesaj Scris de Gorgi Vin 22 Feb 2019, 12:13 pm

Buna, tuturor.
Ce variante avem pt a cumpara bumbac satinat pentru lenjerii la pret cat mai mic?
Gorgi
Gorgi
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : ,
Data de inscriere : 15/02/2019

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 8 Empty Re: Materiale textile si auxiliare - croitorie II

Mesaj Scris de diada Dum 24 Feb 2019, 5:11 pm

Sam Expo Bucuresti la val. 40m.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 8 Empty Re: Materiale textile si auxiliare - croitorie II

Mesaj Scris de Gorgi Lun 25 Feb 2019, 10:32 am

Multumesc.
Cat este valul, stiti?
Pot cumpara chiar daca nu am firma?
Deruland mesajele mai vechi de la subiectul asta, am dat de sabaev.ro. Aici bumbacul satinat este la val de 30m. aprox 330 valul de bbc satinat. Celelate sunt mai ieftine.
  Am un drum la Bucuresti si  as vizita si samexpo Smile .
Multumesc pentru raspuns. pupi
Gorgi
Gorgi
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : ,
Data de inscriere : 15/02/2019

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 8 Empty Re: Materiale textile si auxiliare - croitorie II

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB