Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 3 EmptyIeri la 6:04 pm Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 3 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 3 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Sanatatea noastra Cap 1

+50
AcidoR
dandana
canadianca50
danniela
camic
nicole24
ALICET
valentinadof
tomari
diada
ioana soare
aisha
fizicuta
alinachiri
gloriamix
Giorgi
gabriela1554
Andante
alban andreea
Gabica
musetel
rosita
kitty_1973
mnarcisa
cristina07
valih
ema
Uca
stejara
SilviaDumitrescu
tinap
Dorulet
symos
danae
Tache Marilena
irish05
Adina Grigoriu
carmenco
lennny
Angelica18
despina13cucli
Gianina4ever
pufoi
corina corina
aurishta
myky7robc
piciul
danielabordei
Admina
adriuta
54 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 3 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de symos Sam 09 Iun 2012, 12:29 am

marilena ..........multumim pt sfaturi............aseara pe la 12dupa ce am citit despre curmale am pus doi samburi printre ardeii iuti ai sotului meu .......sper sa iasa ceva pupi
symos
symos
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1114
Varsta : 43
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/05/2010

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 3 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de Angelica18 Sam 09 Iun 2012, 7:40 am

Fiica mea isi face iaurt cu fructe uscate,prospete si cereale.Foloseste stafide,curmale,caise uscate,merisoare,cam tot ce se gaseste.E o sursa foarte buna de vitamine si nu ingrasa.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 3 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de adriuta Vin 29 Iun 2012, 11:27 pm

Pentru cine are rabdare sa-l urmareasca, filmuletul urmator contine foarte multe informatii:



kiss
adriuta
adriuta
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 242
Localizare : acasa
Data de inscriere : 17/09/2011

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 3 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de Dorulet Sam 30 Iun 2012, 7:06 am

Marilena,m-ai facut sa-mi reconsider atitudinea fata de o planta salbatica in plina splendoare in gradina mea.Am la brusturi...si urzici...Am salvat ce ai postat ca sa citesc aprofundat.De luni ma apuc de sapat(pana acum n-am facut altceva decat sa-i retez pe nepoftitii brusturi).
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4796
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 3 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de canadianca50 Lun 23 Iul 2012, 10:07 am

fetelor ajutati-ma ! am facut o cistita de toata frumusetea dar nu stiu s-0 combat cu ceva naturist Voi ce ma invatati ?
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 3 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de myky7robc Lun 23 Iul 2012, 11:21 am

canadianca, parerea mea este sa mergi la un dr, daca nu ai fost deja, ca cistita poate da grave complicatii ap genital si pe urma vezi ce atitudine adopti vis a vis de vindecare (poate intai alopat si pe urma naturist).
multa sanatate.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 3 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de canadianca50 Lun 23 Iul 2012, 5:34 pm

Myky 7 iti multumesc , ma interesa pina ajung la medic, trebe programare si as lua ceva macar sa ameliorez
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 3 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de Admina Lun 23 Iul 2012, 6:39 pm

Canadianca, incearca Urinal akut. Pe mine m-a salvat cand Ciprinol a dat gres. Mi-a luat cu mana, dupa o pastila. Am mai luat o zi, doua, doar asa, de forma. E din merisor, de la Walmark (nu aveam o parere prea buna, dar e foarte eficient).

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 3 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de canadianca50 Lun 23 Iul 2012, 6:58 pm

Admina pupici !
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 3 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de tinap Lun 23 Iul 2012, 8:04 pm

In sfirsit am reusit sa pun acest extraordinar film1Asta datorita dragei noastre Silvia!
Multumesc Silvia,ca acum am invatat si eu cum sa pun un video! pupi

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 3 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 23 Iul 2012, 9:24 pm

Nu ai pentru ce tina hug

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 3 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de myky7robc Lun 23 Iul 2012, 10:19 pm

tina, filmuleste extraordinar, fantastic de bun, ofera educatie pt santate in mod gratuit. Merci Merci Merci pupi
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 3 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de canadianca50 Mar 24 Iul 2012, 8:43 am

Silvia unde gasesc ajutorul tau , pentru-ca nici eu nu stiu sa trimit , sa copiez ceva apoi sa va arat si voua . pupi
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 3 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de tinap Joi 26 Iul 2012, 10:41 pm

Fetelor,nu pierdeti ocazia sa vede=ti documentarul,Food Matters/Mincarea conteaza,postat pe pagina anterioara.Este foarte bun si este titrat in romaneste.Eu am ramas ingrozita.Acest documentar demasca o industrie mondiala,bolnava,dar care are un profit de 1 trilion de dolari,otravind si inselind oamenii.Producatorii filmului au intervievat o serie de experti in nutritie si vindecare naturala,care demonstreaza nu numai ca o nutritie neadecvata distruge sanatatea,dar ca daca ne hranim natural si detoxificam organismul de chimicale si alte mizerii,boli cronice si fatale ca si cancerul terminal,se pot trata!!!
kiss
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 3 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de Admina Vin 27 Iul 2012, 9:55 am

Tina, sunt multe, multe abordari asupra sanatatii si alimentatiei. Cine are ochi sa vada, vede ci cine vrea sa incerce sa aiba o sansa in plus la o sanatate mai buna si o calitate a vietii mai mare, poate. Tot asa sunt articole, video care ne invata ca supararea, stresul, depresia lasa boala sa se cuibareasca in corpul fizic. E de reflectat in multe directii si de schimat ceva pana nu e prea tarziu.
Dar cati vad, cati vor sa incerce o schimbare? Cati nu se lasa dusi de val si rad in nasul celor care blameaza E-urile, produsele de pe rafturile magazinelor (pline de conservanti, chimicale, etc.)? Gandeste-te ce fac ani, zeci de ani de democratie si TV, dragutul tv care ne serveste reclame pe paine. Cea mica a mea vrea Danonino, vrea guma de mestecat, vrea orice vede acolo, desi nu primeste. Programarea mentala e alt aspect demn de analizat, daca vrem sa iesim din acest cerc vicios: reclama-nevoie-consum-dependenta. Se poate schimba ceva, indiferent de varsta, trebuie doar vointa. Tin minte cum gusta mancarea, acum ani de zile, cand am renuntat la delikat. Se simtea diferenta si ai mei au constatat. Dar trebuie sa intelegem ca glutamatul asta face. Natural este un neurotransmitator, responsabil cu marirea senzatiilor pe timp indelungat (de aia ceva care contine glutamat, va fi asociat de creier cu ceva bun, placut si vom cumpara din nou si din nou... zid ). Se gaseste in anumite mancaruri si natural (in ceai kombucha, spre exemplu), dar sintetic se adauga in delikat, mezeluri, inghetata, etc. Puteti citi mai multe AICI
Revenind, multi, multi oameni aud si pufnesc in ras, nici macar nu dau o sansa acestor informatii (nu au timp sa vada un film care le poate schimba viata, le poate schimba sanatatea). Si mai rau, sunt ignoranti, pentru copii lor, care din lapte praf ies direct in Danonino, prajiturele gen Barni si alte chimicale din rafturi. Mai apoi chipsuri si fast-food zilnic... copii de oameni intelectuali, care ar putea sa isi deschida ochii, au acces la informatie si totusi o refuza. No

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 3 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de aurishta Vin 27 Iul 2012, 10:51 am

Chiar am urmarit recent un documentar despre coruperea copiilor prin reclame inca de la cea mai frageda varsta cu scopul de a le exploata potentialul financiar si de a asigura viitorii consumatori fara discernamant de maine: Comercializarea copilariei
Iata si o scurta prezentare a filmului, preluata de pe site-ul pe care l-am vizionat: "Consuming Kids, este un excelent film documentar al anului 2008, în regia cuplului Adriana Barbaro şi Jeremy Earp, care încearcă cu disperare să arunce lumină asupra practicilor murdare ale maşinăriei de reclamă, ce serveşte interesele unei industrii profitabile de multe miliarde de dolari anual, hotărâtă să le vândă copiilor şi părinţilor toate mărfurile posibile, de la alimente nesănătoase până la jocuri video violente şi false produse educaţionale mass media sau maşini de familie."
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 3 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de tinap Vin 27 Iul 2012, 12:30 pm

E de speriat cu aceste reclame nocive.Acum 2 ani,deci recent am vazut o reclama in SUA,cam asa:scena se petrecea intr-un supermarket,raionul de fructe,o doamna impingea caruciorul si punea portocale in el pina la umplut,caruciorul era plin cu o movila de portocale proaspete.Acum vine partea socanta:o imagine cu pastile de vitamina C,produsa de o anume companie,iar o voce proclama foarte autoritar,ca decit sa consumi un munte de portocale,e mult mai eficient sa iei 1 pastila,in acest timp doamna arunca portocalele din carucior!(convinsa fiind pasa-mi-te)

Eu am ramas socata de o asa reclama!Pai ce intelege un copil din asta?Cum vii tu ca parinte sa-ti convingi copilul sa manince fructe proaspete cind el vede asa ceva la TV?

In 2007,o firma americana a fost amendata cu 240 000$ pentru ca au mintit,pe sticla de suc fabricata de ei,Ribena,au scris ca contine 7mg de vit C per 100ml.Acest suc,Ribena,aduce companiei 8 milioane dolari pe an!!
Cine stie de cind vindeau ei acest produs,numai ca 2 studente,n-au crezut ce scrie pe eticheta,si i-au dat in judecata!!! 2 studente,una de culoare,iar una asiatica,fete destepte!
N-a fost usor pina au ajuns sa fie ascultate,se loveau mereu de un zid de tacere.De fapt,la analiza,s-a stabilit ca bautura respectiva,"nu continea urme tractabile de Vit.C".
Mai pe romaneste,nici urme (macar) de Vit.C !!!!!Trist dar adevarat,mai ales intr-o tara in care sint legi precise,permise peste permise...certificate....inspectii sanitare,alimentare...bla..bla..bla..
Eu una nu mai cred nimic !!!
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 3 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de aurishta Vin 27 Iul 2012, 12:57 pm

tinap a scris:Cum vii tu ca parinte sa-ti convingi copilul sa manince fructe proaspete cind el vede asa ceva la TV?
Exista o solutie: arunci TV-ul pe geam si selectezi tu, de pe net, ce consideri ok pentru copil. Eu asa am facut si n-am nici o problema cu reclamele,ba, in plus, am castigat timpul pretios pe care mi-l "mananca" publicitatea Smile
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 3 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de tinap Vin 27 Iul 2012, 1:25 pm

Ai mare dreptate Aurishta,ai facut unul din cele mai bune lucruri pentru copii tai! Eu una nu ma uit la TV,nici nu-i simt lipsa,dar nora mea tine tv deschis 7-10 ore pe zi,pune fetita de 1 an jumate in fata TV,ca sa stea nemiscata,pina si mincarea i-o da in living in fata TV,pe cind jucariile stau in camera ei,nemiscate,ca la muzeu,nu-i da nici o jucarie sa se joace,numai cind cineva din casa insista.Mie mi se pare ca e foarte daunator.
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 3 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de Admina Vin 27 Iul 2012, 2:35 pm

Este. Si noi tinem tv doar pentru desenele fetei, dar cu program. Din pacate dau reclame intre desene si ii intra in capsor. Plus ca la ai mei se vizioneaza stiri (oribile, periculoase, orori... zid ) si filme de actiune poate si 15+ pe motiv ca cea mica nu se uita la ele, in mod direct. shot Trebuie actionat cat mai repede, Tina vorbeste cu baiatul tau, sa interzica tv pentru copil. Sau BBtv daca mai exista, ca era ok.
Si mare grija la folosirea jocurilor pe calculator de catre copii prescolari si mai mari. Dau dependenta, creaza un raspuns de dopamina in creier si corpul cere iar si iar, tot mai multe jocuri, tot mai extreme. Sunt multe pericole in jur, e asa greu sa ne ferim de ele. Sad Dar trebuie sa fim informate, ca mame, ca femei. Barbatii nu sunt interesati, nu iau masuri de acest gen.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 3 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de aurishta Vin 27 Iul 2012, 2:57 pm

Admina a scris: Barbatii nu sunt interesati, nu iau masuri de acest gen.
Ooooo, ba daaaa, sotul meu este chiar mai aprig decat mine! shot shot
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 3 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de Admina Vin 27 Iul 2012, 5:44 pm

Sa-ti traiasca, "sa-l stapanesti" sanatoasa. wink
Eu am alt pitic pe creier, acum. Pericolul aerului conditionat si a ventitlatiei electrice (din magazine, birouri, nu venitlatoare clasice) asupra sanatatii (plamani, sinusuri, dentitie, etc.). Eu acum sufar de la un dinte enervat de aerul conditionat din masina. Nu imi creaza probleme decat la curent rece, de la aer conditionat si ma feresc de obicei. Dar in multe locuri publice se duce la extrema fenomenul si se pune la maxim. Plus alergenii, acarientii, bacteriile care circula pe tevile si instalatia respectiva, intra direct in plamani, facand cine stie ce ravagii, in timp. Sunt totalmente impotriva, dar desi multi au probleme, il folosesc din plin.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 3 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de aurishta Vin 27 Iul 2012, 5:56 pm

Mai bine suporti canicula?
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 3 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de Admina Lun 30 Iul 2012, 9:46 am

Pe vremea raposatului ce faceam? Dar in anii '50 sau la 1900?
E ca si cum ai zice ca te adaptezi la E-uri si ca nu sunt nocive, ignorand rata cancerelor si bolilor grave, relativ noi. Ma rog, poate sunt cam extrema, nu toti sunt afectati de aer conditionat...

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 3 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de aurishta Lun 30 Iul 2012, 9:52 am

Eu nu am AC, dar ventilatoarele merg non-stop Smile
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 3 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB