Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 10 EmptyIeri la 6:04 pm Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 10 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 10 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 10 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 10 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 10 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 10 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 10 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 10 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 10 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 10 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Sanatatea noastra Cap 1

+50
AcidoR
dandana
canadianca50
danniela
camic
nicole24
ALICET
valentinadof
tomari
diada
ioana soare
aisha
fizicuta
alinachiri
gloriamix
Giorgi
gabriela1554
Andante
alban andreea
Gabica
musetel
rosita
kitty_1973
mnarcisa
cristina07
valih
ema
Uca
stejara
SilviaDumitrescu
tinap
Dorulet
symos
danae
Tache Marilena
irish05
Adina Grigoriu
carmenco
lennny
Angelica18
despina13cucli
Gianina4ever
pufoi
corina corina
aurishta
myky7robc
piciul
danielabordei
Admina
adriuta
54 participanți

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 10 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de Ducess Mier 20 Mar 2013, 7:53 pm

Ce chestie...aici nici nu ma mai duc dupa ele, mi le trimite prin posta...prima data am crezut ca nu vad bine rade
Ducess
Ducess
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 49
Localizare : unde toata lumea asteapta soarele
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 10 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de canadianca50 Mier 20 Mar 2013, 8:17 pm

Aici ca nicaieri ....
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 10 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de Admina Mier 20 Mar 2013, 8:25 pm

ema a scris:
Sau poate iti induci singura simptome care corespund unor boli Incearca o vreme sa te calmezi, sa nu te mai gandesti la rau, la boala si ca un exercitiu zilnic, cand esti doar tu cu tine repeta in gand: sunt sanatoasa, ma simt bine E greu la inceput dar sa stii ca are efect in timp
Subscriu. Bine punctat Ema.
Am reusit si eu sa ma sabotez asa, timp de vreo 2-3 luni. Treceam dintr-o boala intr-alta, toate marunte, banale, gen raceala, constipatie, infectie urinara, etc. Am avut o pauza (cand am fost sanatoasa tun), cand am fost plecata de acasa pentru 3 saptamani si automat am facut si pauza de la servici. Atunci mi-am zis: e clar de la munca, stresul imi creeaza aceste simptome si se manifesta prin boli sacaitoare si dese. Am ajuns chiar la performanta de a avea infectie urinara, menstruatie (timp in care ma lasau simptomele de la infectie) si apoi dupa terminarea perioadei lunare, imi revenea infectia urinara. rade Si nu, nu sunt o persoana ipohondra din fire.
Am cumparat cartea Afirmatiile Pozitive de Louise Hay si am inceput sa citesc (doar, nu sa repet, recunosc) afirmatiile pentru sanatate. Tot in aceasta perioada, sotul meu, care nu prea crede in aceste lucruri subtile (de genul crearii unei boli din nimic), mi-a zis ca s-ar putea sa am aceste simptome, pentru ca vreau sa le am. Si cred ca asa a fost. Chiar am citit in cartea mai sus mentionata, ca sunt scuze perfect valabile si organismul chiar le crede: nu pot merge la servici sau nu-mi pot desfasura activitatile, pentru ca sunt bolnav/a. Si apare durerea de cap, raceala (semn ca organismul e obosit si are nevoie de o pauza), etc. Acum sunt mult mai bine, am constientizat ce se intampla si am oprit insiruirea de boli. Normal ca vor mai aparea, dar probabil pe rand si cu distante de timp intre ele.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 10 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de gabriela1554 Mier 20 Mar 2013, 8:31 pm

si eu le-am primit dupa 3 saptamani chiar daca cunosteam la laboratorul respectiv. sa speram sa va iasa bine. Doamne ajuta!
gabriela1554
gabriela1554
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 622
Varsta : 39
Localizare : oradea
Data de inscriere : 06/08/2011

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 10 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de Ducess Mier 20 Mar 2013, 9:14 pm

Doamne ajuta!Admina, e musai sa imi iau si eu cartea de care zici! Mie acum mi s-a pus o mare pata pe ,,Nu-ti mai face griji, traieste'' a lui Dale Carnegie si culmea e ca functioneaza ce zice tipul ala acolo...Macar am mai scapat de migrene si cosmaruri...Daca ma si reapuc de fumat, devin nesimtirea in persoana rade
Ducess
Ducess
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 49
Localizare : unde toata lumea asteapta soarele
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 10 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de canadianca50 Joi 21 Mar 2013, 1:36 pm

Sa speram ca vom invinge !
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 10 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de danniela Joi 21 Mar 2013, 2:03 pm

Soacra mea era bolnava de ''diagnostic''. Exact cum povestiti voi cred ca isi inducea singura starea asta. Statea acasa, nu prea a avut serviciu, dar vesnic era bolnava, desi casa era ca dupa soare, mancare in oala pe alese, mai cosea la cate un client si cam avea clienti, ea mereu se vaita. O gaseai cu un prosop la gura, in cap, pe umeri, dar vesnic era un prosop de ajunsesem sa il urasc zid zid Pe undeva cred ca voia atentie excesiva. Sotul meu se recasatorise cu mine, cam era dupa coada mea, ceilalti doi frati lucrau la o companie a carui sef facea politica si erau mereu cu el sau cu Vadim-Tudor, iar ea probabil se simtea neglijata. I-am cerut sa stea cu copilul meu contra bani chiar, a refuzat, era bolnava. Dintr-o data cumnatul meu se casatoreste, vine nunta, incepe soacra sa uite de boala, vine si un copil dupa un an s-a refacut soacra complet. Nici in ziua de azi nu mai are nimic. Ba da mai are cate o toana, dar de acum imbatraneste, macar e dupa naturale!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 10 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de ema Joi 21 Mar 2013, 4:01 pm

Hai sa va zic de ce am spus ca poate sunt simptome autoinduse Dar promiteti ca nu radeti de mine
Am acasa un atlas de boli dermatologice cu explicatii De fiecare data cand ma uit pe el si mai si citesc simptomele incep sa-mi iasa pete pe piele si sa am mancarimi Trec singure dupa ce inchid cartea si ma gandesc la altceva (cam in 10-15 minute)
La scoala faceam febra la comanda Ma gandeam ca trebuie sa fac febra si chiar faceam Trecea de cum trecea ora de matematica (il detestam pe prof)si nu ma scotea la tabla pt ca aveam febra
Am vazut ca am o putere de autosugestie mare Si mi-am zis: de ce nu o folosesti in sens pozitiv? A fost greu dar mi-am impus sa ies anul trecut din depresie si sa reincerc sa-mi continui viata, sa gasesc pe altcineva si sa o iau de la inceput
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 10 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de gabriela1554 Joi 21 Mar 2013, 7:35 pm

asta a fost tare rade . stiu si eu o femeie ce mereu merge la doctor si se plange de nu stiu ce boli isi imagineaza. e necasatorita la vreo 50 de ani si nici nu am vazut-o cu vre-un barbat. a dat peste un doctor care mai nu i-a zis pe fata sa mearga sa isi caute un barbat ca ea nu sufera de nimic
gabriela1554
gabriela1554
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 622
Varsta : 39
Localizare : oradea
Data de inscriere : 06/08/2011

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 10 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de Admina Joi 21 Mar 2013, 9:47 pm

Si eu mai am exemple, din familie. Bunica din partea tatalui (Dumnezeu sa o ierte) a bolit tot in genul soacrei Danielei, tot timpul se plangea de boli, statea mai mult in casa, abia mergea, de cand o stiu. A suferit mult cand si-a pierdut fratele si a ajuns pe niste antidepresive puternice, din cauza asta (de aia tot zic eu sa nu traim in trecut). Sunt vieti irosite, astea. Tot speri ca te vei face bine, dar de fapt te crezi asa de bolnav, incat nu-ti mai doresti sanatatea, de fapt. Iti place sa te compatimeasca lumea, sa te ajute, sa te scuteasca de tratamentul normal, pe care l-ai primi, daca nu ai avea nimic.
Si mai am cazuri de ipohondrie, la un cuplu tanar, de prieteni de familie. Au gratuit pentru ea si reducere de 50% pentru sot si copil si merg la analize la cateva luni. Cand ii mai intrebi ce fac... vin sau merg de la sau catre clinici. zid Cand auzi ca medicii sunt in stare sa scoata analize de urina din bere sau suc de mere... ce incredere sa mai ai?

p.s. Gabriela, poate asta face. isi cauta barbat si i-au picat ochii pe d-l doctor. wink

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 10 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de gabriela1554 Joi 21 Mar 2013, 9:57 pm

orice-i posibil rade
gabriela1554
gabriela1554
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 622
Varsta : 39
Localizare : oradea
Data de inscriere : 06/08/2011

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 10 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de danniela Vin 22 Mar 2013, 10:06 am

Cred ca si eu am avut o perioada cand probabil ma invarteam intr-un cerc din asta unde toata lumea suferea de ceva si mai ales se vaita de ceva. Ajunsesem sa ma vait la fel. De o buna bucata de timp, slava Domnului, chiar nu am nici o problema majora de sanatate. O raceala, o durere de cap, de spate sau de oase o consider normala. Dar nu sunt bolnava de diagnostic si asta e cel mai bine.
Gabriela tu stii o persoana de 50 de ani, eu stiu o persoana de 30 pe care o cunosc de 8 ani, de cand am cunoscut-o este bolnava de cate ceva. Stiu ca minte, minte si cu altele nu numai cu sanatatea.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 10 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de canadianca50 Vin 22 Mar 2013, 12:29 pm

Si la testul PAP nu va cred ca nu ati asteptat in stres rezultatul !
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 10 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de gabriela1554 Sam 23 Mar 2013, 7:32 pm

eu visam noaptea ca imi iese pozitiv rezultatul, (asa a si fost), ca imi cade parul, uneori nici nu puteam dormi. cautam tot felul de diagnostice pe net si intram pe anumite forumuri sa vad care ce mai scrie despre acest test pap. eu am fost foarte pesimista pentru ca stiam ca am o rana (care o avem toate femeile) care poate s-a inflamat, ma gandeam eu.
gabriela1554
gabriela1554
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 622
Varsta : 39
Localizare : oradea
Data de inscriere : 06/08/2011

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 10 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de canadianca50 Dum 24 Mar 2013, 8:34 pm

Cum o avem toate femeile ? despre ce vorbesti ?
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 10 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de Admina Lun 25 Mar 2013, 12:18 am

zid Aualeu... cat pesimism, cat de rau ne putem face singure, cu mintea. V-as trimite pe toate la subiectul Gandeste pozitiv, poate va calmati. Pesimismul creeaza sau alimenteaza boli, deci scapati de el.
Eu am mers anul trecut la ecografie la san, pentru ca de ani de zile am o eczema pe un san si e unul din semnele prevestitoare a bolii pe care n-am s-o numesc. Am avut temeri, am cautat si eu pe net, dar cu frica nu poti trai. De aia am mers la analize si am primit rezultate ok, la toate (am facut Pap si secretie). Alta data am crezut ca am o rana pe col sau ceva de gen si am luat cu incredere supozitoare Carpicon si le-am folosit. Nu am mai avut nicio alta impresie de atunci. Nu plec de la premisa ca sunt bolnava, ca mai rau imi fac. Daca am reusit eu sa ma cred gravida, de vreo cateva ori, sigur as reusi sa ma bag si la garsoniera de 2/2m, la subsol, daca mi-as pune mintea. Puneti mintea la post, nu o mai lasati sa zburde libera, pentru ca poate face mult rau. Dar si mult bine, daca ganditi pozitiv. wink

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 10 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de gabriela1554 Lun 25 Mar 2013, 12:59 am

rana aceea pe col o avem toate femeile. si de la acea rana se ajunge la displazie si apoi la ceva mai rau, daca se inflameaza. nu v-a zis doctorul?
gabriela1554
gabriela1554
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 622
Varsta : 39
Localizare : oradea
Data de inscriere : 06/08/2011

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 10 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de canadianca50 Lun 25 Mar 2013, 9:27 am

Admina multumim de sfaturi , mereu ne ridici la linia de plutire ! pupici !
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 10 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de dandana Lun 25 Mar 2013, 6:30 pm

ce rana, gabriela?
eu chiar am bantuit intr-o vreme pe la gineco si orice rana conta, nu mi-a spus nimeni nimic!
avatar
dandana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 419
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/05/2009

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 10 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de gabriela1554 Lun 25 Mar 2013, 7:12 pm

Mie mi-au zis nu un doctor ci vreo trei ca toate femeile avem o rana pe col, doar ca la unele se poate inflama (posibil de la vreo infectie, de la contact, ce stiu eu) la unele nu. Am prietene ce au facut pap-ul, au rana pe col,(asa li s-a zis si lor) dar nu le-au dat niciun tratament, cica le-a iesit bine testul pap. Mai multe nu am de unde sti. Eu zic doar ce mi s-a spus. Acum vre-o opt ani mi s-a zis, ai o rana pe col, ia Ceva ovule si va trece, daca nu atunci trebuie cauterizat, dar bineinteles ca eu am luat tratamentul si nu am mai mers la nicio cauterizare, desi stiam ca nu s-a tratat acea rana si am ajuns aici la conizatie.
gabriela1554
gabriela1554
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 622
Varsta : 39
Localizare : oradea
Data de inscriere : 06/08/2011

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 10 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de dandana Mar 26 Mar 2013, 9:09 am

mai stie cineva de chestia asta de care zice gabriela?
poate formularea corecta e 'multe femei au' nu toate femeile au
avatar
dandana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 419
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/05/2009

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 10 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de Ducess Mar 26 Mar 2013, 9:13 am

Am intrebat pe cineva cu mai multa experienta de viata decat mine si mi-a raspuns asa, citez ,,rana pe col o au de obicei doamnele care au trecut printr-o experienta traumatizanta cum ar fi un avort''. Acum de e adevarat, nu stiu...
Ducess
Ducess
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 49
Localizare : unde toata lumea asteapta soarele
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 10 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de AcidoR Mar 26 Mar 2013, 10:09 am

Nu este adevarat! Eu am avut-o si nu am facut nici un avort. De fapt medicul care mi-a constatat graviditatea mi-a spus de ea. .... Dupa multi ani am cauterizat-o si s-a rezolvat problema. La testul pap nu a iesit nimic nici inainte nici dupa. Important este sa gasim medicul bun, ca doar umblasem printre ei de "n-spe" ori si nimeni nu-mi spusese! Sad
AcidoR
AcidoR
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 463
Varsta : 68
Localizare : de la est la vest si retur
Data de inscriere : 22/11/2012

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 10 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de Ducess Mar 26 Mar 2013, 10:16 am

A, ok, bine ca stiu acum hug daca asa mi s-a spus...am si specificat ,,citez''Multzam fain de explicatie, acum sunt si eu mai desteapta nitzelus pupi
Ducess
Ducess
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 49
Localizare : unde toata lumea asteapta soarele
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 10 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de danniela Mar 26 Mar 2013, 10:33 am

Poate e bine spus ''toate femeile AR putea sa o aibe'' !!! Nu cred ca e musai sa o ai! Si eu am avut se pare cand eram mai tanara, la fel doctorul vai trebuie sa o cauterizam, cand am nascut pe ultimul nu mai aveam nimic. Doctorita de serviciu mi-a spus ca m-am recuperat foarte repede si ca ma admira ca am grija de mine (ma spalam cu ceaiuri de plante fara sa spun la nimeni nimic wink si am refuzat spalarile de la cabinet). De atunci nu am mai avut nici o problema, dar in ultima vreme nu am mai facut nici un test, nici o analiza Embarassed Embarassed si nici nu simt nevoia!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 10 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB