Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 9 EmptyIeri la 6:04 pm Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 9 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 9 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 9 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 9 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 9 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 9 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 9 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 9 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 9 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 9 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 9 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 9 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

+54
Dorulet
bibitu
dorina64
samo99ro
katty25
tinap
pufulici
MagdaMarin
Angela2011
tadok
piciul
mimiady63
Angelica18
Carmencyta
ancush
firicel
cris_io_mat
trandafiras78
squirrel
danida
dana_ana23
eriliana
rucsy
elenao
kerkyra
crina68
Serban Valentina
SilviaDumitrescu
cristinadumitru1977
cory74
cld
geo
emmancita
odrina
lucky
mari01
kmn
myky7robc
mnarcisa
diada
ivanoiuadela9
teisoara
24elena
stoy
canadianca50
mykya
ioana soare
kitty_1973
violetas
georgeta.prnic
marlen372001
Uca
alessia2007
pufoi
58 participanți

Pagina 9 din 31 Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 20 ... 31  Urmatorul

In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 9 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de marlen372001 Mier 01 Feb 2012, 5:10 pm

Este la mijlocul pag.9 si aici mai sus varianta explicata de la etola. un post mai sus al meu. sunt pe drum. cum ajung acasa o incerc si eu fiindca am lucrat-o odata si nu-mi aduc amintr sa fi avut atatea probleme. rabdarica, max.1 ora
marlen

later : fetelor, am revenit.am lucrat modelul si iata ce a iesit. firul e ALIZE DIVA -SILK EFFECT (microfibra), e un verde smarald si andrele nr.3 (e foarte subtire). apropo ma intreba cineva cu ce sa inlocuiasca lana din fir. asta e o idee.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


diagrama e aici daca va uitati cu atentie, la randul 15 are o scazatura numai intr-o parte. aia e o corectie. mie mi se pare ca modelul e corect si merge.
diagrama cealalta de mai sus eu n-am incercat.

@mari01,
draga mea, modelul acela e relativ greu si chiar si eu trebuie sa fiu foarte atenta cand il lucrez, de aceea l-am incadrat la nivel de avansat. sfatul meu este daca nu ti-a iesit (desi daca il montezi corect de la inceput, trebuie sa mearga) nu trebuie sa te chinui cu el, alege altceva.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

aici e un pulover care are in loc de fete 2 saluri.
marlen


Ultima editare efectuata de catre marlen372001 in Mier 01 Feb 2012, 7:38 pm, editata de 2 ori (Motiv : adaugat post)
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 9 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de eriliana Mier 01 Feb 2012, 7:55 pm

Buna seara ,
Sunt foarte incantata de activitatea pe care o aveti aici.Draga Marleen ,iti multumesc si nu incetezi sa ma uimesti.Nu degeaba ai fost atat de laudata .Imi poti spune unde gasesc diagrama la modelul acesta in degrade?.Multumesc mult si spor la treaba
eriliana
eriliana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 15/01/2012

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 9 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de marlen372001 Mier 01 Feb 2012, 8:04 pm

@eriliana,
multumesc de aprecieri, dar la degrade n-am nici un merit. acum vreun an de zile am facut o pasiune pentru lana degrade asa ca am lucrat vreo 14 chestii din ea. asta-i unul.
modelul e la pag.9 cu diagrame. sunt 2 frunze maronii. e la categoria avansati. ai grija.

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 9 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de 24elena Mier 01 Feb 2012, 8:37 pm

Buna seara! Am incercat cateva din diagrame, desi firul nu este cel cu care voi lucra salul.Am ales sa fie unul triunghiular dar ramane sa vad exact care model aleg.Astept pareri legate de care credeti ca s-ar preta mai bine luand in considerare si culoarea firului care va fi un verde smarald.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
24elena
24elena
helper
helper

Numarul mesajelor : 65
Varsta : 42
Localizare : Targu Neamt
Data de inscriere : 16/01/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 9 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de marlen372001 Mier 01 Feb 2012, 9:05 pm

mie imi plac amandoua.
primul nu e putin greoi ?
daca nu - e perfect.

fiind firul verde recomand frunzele

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 9 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Mier 01 Feb 2012, 9:13 pm

Seara bună fetele am umblat 1 ora pe la mercerii să găsesc un fir care să mi placă şi nu am găsit nimic zid în afară de alpin , mohair şi încă ceva care nu ştiu cum se numeşte dar pe eticheta scria 100% poliacril şi culori ca frez , rosu aprins , bleu ,negru şi un verde ou de rata care nu mi au plăcut deloc aşa că la cât de entuziasmată am fost să încep ceva aşa mi s a tăiat acuma. Sad O să termin ce am început tot cu ajutorul lui Marlen şi poate mă bag la următorul proiect. Vă pup şi baftă kiss
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 47
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 9 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de marlen372001 Mier 01 Feb 2012, 9:28 pm

draga ivanoiuadela9,
nu mi-ai zis nimic. poate iti iau eu ceva din buc.
vezi PM.

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 9 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de mykya Mier 01 Feb 2012, 10:32 pm

Am venit si eu, dar mie imi plac mult salurile acestea:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ce crezi Marlen m-as descurca? Stii ca sunt incepatoare si batuta-n cap! Am un fir de lana gri superb si nu as vrea sa-l stric. zid
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 9 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de marlen372001 Mier 01 Feb 2012, 10:59 pm

draga mykya,

cum te descurci cu engleza ? cum te descurci cu tricotatul ? esti avansata? daca nu, o sa ti se para greu. si nu poate fi obiectul proiectului, am lansat aici proiecte mult mai putin ambitioase. firul e lana ? vezi ce fin si diafan este.
iti trimit maine fisierul daca imi dai pe PM adresa de e email. am lucrat si eu ceva similar acum un an :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


firul meu era mai plin si asa mi s-a cerut.

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 9 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de emmancita Mier 01 Feb 2012, 11:34 pm

Vai, Mykya, ce frumuseti, ce finute sunt!!Nu aveau si diagrama? Eu a vrea totusi o etola, dar astea sunt prea frumoase!!
Am fost la lucru si nu am mai incercat si eu nici un model, la nimic nu m-am hotarat.Inca!!
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 9 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de ioana soare Mier 01 Feb 2012, 11:39 pm

mykya a scris:Am venit si eu, dar mie imi plac mult salurile acestea:

[[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Haruni, febletea mea! love love love Si primul pe lista cu saluri de facut:)

Mari, diagrama pentru frunzele duble este cu greseli, in special la cele doua coloane laterale de jeteuri intretesute(fagotting), de aceea nu iese. Am refacut-o asa cum am considerat ca e corect. Poti sa incerci acum, sa vezi daca-ti iese. Mie mi-a iesit asa ( e blocata la repezeala, un pic cam stramb:) ):

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

patrat gol = ochi fata la randurile fata, ochi pe dos la randurile dos
punct negru = ochi dos la randurile fata, ochi fata la randurile dos
\ = 2 ochiuri lucrate impreuna spre stanga
/ = doua ochiuri lucrate impreuna spre dreapta
o = jeteu
semnul de pe randul 1, la mijloc, flancat de jeteuri = scadere dubla (de la 3 ochiuri la 1 ochi)
scaderile duble de la randul 9 sunt prima orientata catre stanga si cea de-a doua catre dreapta.

E un model foarte frumos si foarte usor de retinut dupa 3-4 repetitii.

edit: patratel gri plin = nici un ochi (se ignora, apar pentru usurarea reprezentarii grafice)
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 9 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de mari01 Joi 02 Feb 2012, 10:50 am

IOANA esti o comoara.acum imi este totul foarte clar ,am facut si eu aseara o mostra (nu dupa diagrama ta) a iesit ceva ceva dar se vede clar ca sunt greseli in special pe margine unde spui si tu.o sa-mi copiez schita ta imi place mult cum ti-a iesit . pupi
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 9 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de diada Joi 02 Feb 2012, 11:00 am

Iata si mostra mea:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

facuta pe fuga ca am o mie de proiecte urgente, sper sa nu tin topicul in loc rade

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 9 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de kitty_1973 Joi 02 Feb 2012, 11:02 am

Multumesc Ioana! Eu m-am hotarat asupra altui model. Daca nu imi iese ma reorientez si fac modelul tau. Foarte clar ai explicat! kiss
kitty_1973
kitty_1973
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 796
Varsta : 50
Localizare : Onesti
Data de inscriere : 11/03/2009

http://preocuparihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 9 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de marlen372001 Joi 02 Feb 2012, 11:24 am

@diada,

mie mi se pare ok, daca vrei sa iasa asa aerat la final, dupa blocare. daca nu esti sigura, l-ai putea incerca si cu andrele un numar mai mici - numai sa vezi cum iese - si apoi te hotarasti.
asa-i ca e usor modelul si nu trebuie sa numeri ?

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 9 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de diada Joi 02 Feb 2012, 11:28 am

da, este ok modelul, doar ca nu stiu cat il pot lucra noaptea din cauza firului subtir, trebuie atentie totusi. Ii dau eu de cap.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 9 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de elenao Joi 02 Feb 2012, 11:50 am

Superbe modele mykya. Poate intr-o zi o sa am indemanarea si rabdarea sa abordez asa ceva Smile
Eu m-am stabilit la modelul gail. Am incercat prima data cu un fir pufos moviu dar nu mi-a placut cum a iesit incercarea. Prea gros firul si prea pufos , se pierde modelul si arata urat Sad

Asa ca am luat un fir negru Angora Ram si sunt multumita cum iese. Sper ca e si corect Smile
Mi-a fost greu cu inceputul modelului pt ca pe diagrama ar incepe direct cu un jeteu, asa ca pana la urma am inceput altfel am pus 4 ochiuri si am facut 4 randuri jerse pe fata si apoi am inceput modelul. De aici mi-a rezultat ca de fapt pe marginea modelului mai am cate 2 ochiuri. Sper ca e ok asa.
Sunt un pic frustrata ca nu pot pune poza Sad , sa vedeti si sa va dati cu parerea.
Mai face cineva modelul asta? Voua cum va iese?

elenao
elenao
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 61
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 31/01/2012

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 9 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de marlen372001 Joi 02 Feb 2012, 11:58 am

@elenao,
eu o sa-l lucrez. o sa fac mostra deseara.

pana atunci pentru incurajare pentru toate fetele, stiu ca ati muncit si munciti din greu (cu atat mai mare satisfactia la final !!!) :
etola cu 2 perechi de frunze :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

sal triunghi dintr-o bucata frunze mici :[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

etola Gail[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

daca ati fost atente la explicatiile ioanei aici vedeti "ochii vii" - inceputi in asa fel incat sa se poata lucra in ambele parti - chiar la mijlocul pozei.
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 9 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de eriliana Joi 02 Feb 2012, 12:07 pm

Buna ziua ,
Ma bucur ca v-am gasit, dar nu stiu cat o sa va bucurati voi de asta.Asa ceva (ca salul gri ,in triunghi )imi doresc sa-mi fac.Am tot ce-mi trebuie: fir,andrele,dorinta dar n-am diagrama...si mai ales nu stiu cum se poate incepe triunghi...Cine ma poate ajuta???Multumesc ,si iar multumesc...
eriliana
eriliana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 15/01/2012

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 9 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de marlen372001 Joi 02 Feb 2012, 12:13 pm

draga mea,

rabdarica, mai sunt 1-2 zile pana cand postez explicatiile. pana acuma am cautat forul potrivit, am incercat modele si am aratat cum poate fi forma.
explicatiile detaliate urmeaza.

numai putin mai e...

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 9 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de dana_ana23 Joi 02 Feb 2012, 12:25 pm

Doamne ce frumuseti Marlene ai putut face!.Si eu am inceput timid.. cu voi o etola model Fischtail(coada de peste).Iese f frumos..cu andrele mai grosute si un mohair frumos fir subtire.Am inceput pe 132 ochi, acum imi pare rau, cred ca trebuia mai mult, dar imi era frica ca nu-mi ajunge 100 de gr de mohair.Dar o sa port oricum cu mare drag orice ar iesi.. Spor in tot ceea ce faceti!
dana_ana23
dana_ana23
helper
helper

Numarul mesajelor : 26
Varsta : 60
Localizare : iasi-stuttgart
Data de inscriere : 12/11/2011

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 9 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de alessia2007 Joi 02 Feb 2012, 12:27 pm

Am terminat si eu bluza la care lucram si as vrea o etola. Multe diagrame, Multe minunatii. Am incercat aseara un pic modelul braduti, dar nu prea mi-a iesit. Nu am mai lucrat dupa diagrama.
Era superb triinu, dar din cate am citit este mai dificil pentru incepatoare in diagrame.
Eu il aveam in plan pe acesta, are si diagrama si este si scris, dar mi-ar placea sa particip la proiectul tau Marlene.
alessia2007
alessia2007
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 42
Localizare : arges
Data de inscriere : 14/01/2010

http://angelicalucreaza.blogspot.com/

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 9 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de danida Joi 02 Feb 2012, 1:00 pm

Buna ziua, doamnelor
Va urmaresc de foarte mult timp si am invatat multe lucruri de la voi. Multumesc!
M-am decis sa intru si eu in acest proiect si voi face o etola cu modelul frunzelor duble explicat de Ioana.
danida
danida
helper
helper

Numarul mesajelor : 60
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/11/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 9 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de marlen372001 Joi 02 Feb 2012, 1:14 pm

bun-venit, tuturor,

va asteptam cu interes, rugamintea mea este sa postati din cand in cand la ceea ce lucrati.

am stat si m-am gandit si la final participantele vor primi o surpriza din partea mea, ca tot acum stiu sa lucreze dupa diagrame. asa ca ... hai, curaj !

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 9 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Joi 02 Feb 2012, 1:17 pm

Am innebunit vazand atatea modele care iti iau ochii si nici nu stii de ce sa te apuci bounce1 .. imi place si etola Gail ... e mai complicata ca etola trinu ? Cred ca pe mine ma atrage tot ceea ce e mai complicat rade
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 47
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 9 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 31 Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 20 ... 31  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB