Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar - Pagina 4 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar - Pagina 4 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar - Pagina 4 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar

+61
eliya
Dodo-pui
Celya_f40
gabriela1554
Angelica18
danae
mirelalaurentia1974
smihaelaviorica
carmen laura
ellybijoux
andegelia
ragazza
daiana25
bordea_oana1987
gabriela baltag
AlinaJ.Bijoux
mykya
veg
symos
Giobsy
betymi72
nicopop
silvia s
MagdaMarin
marcus
monatibi
jolinutza
cory74
minky
Gianina4ever
Kamessytta
melus
mmona
aurishta
valentinadof
valentyna_sweetly
kitty_1973
mariaz_09
SilviaDumitrescu
stoy
Cristina_art
codruta-cosmina
miclescumirela
dracusor1975
dandana
adelina24
kraluca
Karina33
silvia elena
iuliana72
noel
margot
Camy
matau mirela lavinia
MihaelaT
diada
irish05
geany
arime
Lissa
Admina
65 participanți

Pagina 4 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos

Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar - Pagina 4 Empty Re: Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar

Mesaj Scris de marcus Lun 09 Mai 2011, 10:25 pm

trebuie sa mai aprofundez tehnica cu pasta de zahar...singura mea incercare, nu prea reusita din punctul meu de vedere si care mi-a cam taiat elanul pentru alte incercari, a fost de majoratul celei mici, cu un tort care trebuia musai sa fie cu galben si verde, si musai cu dorobantul...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

marcus
marcus
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 42
Localizare : vaslui
Data de inscriere : 30/04/2011

Sus In jos

Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar - Pagina 4 Empty Re: Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar

Mesaj Scris de stoy Dum 15 Mai 2011, 2:06 pm

La multi ani si din partea mea.
Uite o reteta de pasta de zahar. Aici link
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar - Pagina 4 Empty Re: Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar

Mesaj Scris de marcus Lun 16 Mai 2011, 8:07 pm

multumesc, stoy...cred ca va trebui sa mai treaca ceva timp pana voi avea curaj sa incerc din nou...cand ceva nu-mi iese, ma descurajeaza, cu toate ca ar trebui sa ma ambitioneze...dar sunt eu mai sucita!
marcus
marcus
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 42
Localizare : vaslui
Data de inscriere : 30/04/2011

Sus In jos

Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar - Pagina 4 Empty Re: Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar

Mesaj Scris de stoy Mar 17 Mai 2011, 3:49 pm

Draga Marcus,sa nu crezi ca de fiecare data o sa-ti reuseasca la fel.Depinde mult di de ingredientele folosite. si mie de 2 ori pasta de zahar mi-i se farama de doar pe bucati am reusit sa o pun.Reteta asta mie mi-a iesit super dar cu urmatoarele cantitati
300g marshmallow(eu am cumparat din Kaufland), cu 3 lg apa topite pe baie de abur.Dupa ce s-a topi bine adaugi treptat zahar pudra ( eu am gasit Cristal)
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar - Pagina 4 Empty Re: Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar

Mesaj Scris de margot Mier 18 Mai 2011, 10:33 am

Nu radeti, dar lamuriti-ma si pe mine: ce este marshmallow si-n ce zona din kaufland se gaseste?
avatar
margot
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 189
Localizare : margareta
Data de inscriere : 08/06/2009

Sus In jos

Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar - Pagina 4 Empty Re: Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar

Mesaj Scris de MagdaMarin Mier 18 Mai 2011, 10:49 am

Marshmallow,sunt niste dulciuri mari,gumate.Se gasesc in comert,in marketuri,in niste pungi mari.Se topesc foarte repede.Sunt folosite si pentru ornat ciocolata calda,sau se pun pe diferite sosuri dulci-acrisoarea pentru aspect.
Sunt bezele foarte moi.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar - Pagina 4 Empty Re: Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar

Mesaj Scris de margot Mier 18 Mai 2011, 11:43 am

Multumesc Magda! Cum nu mai am copii mici...nu cred c-as fi ajuns la acest produs...
avatar
margot
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 189
Localizare : margareta
Data de inscriere : 08/06/2009

Sus In jos

Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar - Pagina 4 Empty Re: Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar

Mesaj Scris de MagdaMarin Mier 18 Mai 2011, 1:18 pm

Sa sti ca eu am 2 copii mici dar nu le cumpar asa ceva.E zahar si cam evit dulciurile in casa.Ca si Vio e un pofticios pofta si are o vorba:
"Decat sa le duc grija ,mai bine le duc dorul"
rade rade
Rade tot ce e dulce,cot la cot cu cei mici rade

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar - Pagina 4 Empty Re: Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar

Mesaj Scris de stoy Joi 19 Mai 2011, 5:16 pm

Am facut si eu 2 tortulete pentru ziua mea.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar - Pagina 4 Empty Re: Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar

Mesaj Scris de silvia s Joi 19 Mai 2011, 7:07 pm

foarte reusite torturile....cred ca au fost si gustoase. flower
silvia s
silvia s
helper
helper

Numarul mesajelor : 29
Localizare : Cairo-Egipt
Data de inscriere : 15/07/2010

Sus In jos

Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar - Pagina 4 Empty Re: Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar

Mesaj Scris de nicopop Joi 19 Mai 2011, 7:44 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Stoy ce bine arata! Cred ca au fost si gustoase.. Smile
nicopop
nicopop
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 250
Varsta : 36
Localizare : Maramures,Romania
Data de inscriere : 11/03/2011

Sus In jos

Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar - Pagina 4 Empty Re: Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar

Mesaj Scris de Admina Joi 19 Mai 2011, 10:01 pm

Stoy, super torturile. Cu ce ai stantat terminatiile valurite, cu clopotei?
As propune doar sa diluezi colorantul alimentar, daca folosesti gel si sa-l aplici cu pensula. In rest, sunt perfect acoperite si finisate. love
La multi ani! Flowers

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar - Pagina 4 Empty Re: Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar

Mesaj Scris de adelina24 Vin 20 Mai 2011, 6:14 am

Foarte frumoase Stoy . Imi plac terminatiile stantate .
adelina24
adelina24
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 824
Varsta : 50
Localizare : braila
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar - Pagina 4 Empty Re: Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar

Mesaj Scris de betymi72 Vin 20 Mai 2011, 7:33 am

Bravo Stoy!!!superb arata ... love kiss
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar - Pagina 4 Empty Re: Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar

Mesaj Scris de Giobsy Vin 20 Mai 2011, 7:55 am

Stoy, ce bune trebuie sa fie! De frumoase nu mai zic.

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar - Pagina 4 Empty Re: Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar

Mesaj Scris de stoy Vin 20 Mai 2011, 1:51 pm

Au foarte bune ca doar au fost facute de mine rade
Admina ti-am dat Pm cu firma de unde am luat stanta pentru falduri nu de alta dar suna a reclama si nu intentionez sa fac nimanui reclama gratuita wink .E prima data cand am cumparat colorant gel si nu am stiut cum sa-l folosesc si am avut o pensula improvizata si imi cam tremura mana, o fi de la bere , da eu nu beau alcool, am imbatranit, cred ca asta e.
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar - Pagina 4 Empty Re: Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar

Mesaj Scris de Kamessytta Sam 21 Mai 2011, 8:17 am

Foarte, foarte reusite torturile tale...si mie imi place ideea cu decoratiile stantate.La multi ani si la cat mai multe torturi frumoase! Smile
Kamessytta
Kamessytta
helper
helper

Numarul mesajelor : 6
Localizare : Lemesos, Cyprus
Data de inscriere : 29/03/2011

Sus In jos

Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar - Pagina 4 Empty Re: Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar

Mesaj Scris de symos Sam 21 Mai 2011, 9:37 am

stoy esti o artista [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
symos
symos
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1114
Varsta : 43
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/05/2010

Sus In jos

Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar - Pagina 4 Empty Re: Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar

Mesaj Scris de veg Mier 01 Iun 2011, 11:21 pm

si eu am facut cateva tortuletze cu trandafirasi din pasta de zahar

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]






Edit marinmagda18
Te rog intra la tehnic si citeste topicul Atasarea pozelor
Multumesc


Ultima editare efectuata de catre marinmagda18 in Joi 02 Iun 2011, 7:09 am, editata de 1 ori (Motiv : Pus link bun la poza)
veg
veg
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Varsta : 39
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 12/08/2010

Sus In jos

Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar - Pagina 4 Empty Re: Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar

Mesaj Scris de mykya Joi 02 Iun 2011, 1:11 am

Foarte frumos si vesel Veg. Imi place cum ti-au iesit floricelele. foame
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar - Pagina 4 Empty Re: Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar

Mesaj Scris de stoy Vin 03 Iun 2011, 3:28 pm

Si mie imi place Veg, de frumos e frumos dar la gust cu a fost?
Va mai prezint si eu unul mai chinuit asa ca a fost foarte cald si am facut greseala de a-l umezi putin ca sa fie lucios si apoi nu mi-au stat fluturi pe el m-a chinuit........ Sad .
A fost pentru ziua mea de nume de Constantin si Elena, cred ca sunt prea rea ca pentru mine nu imi prea reusesc torturile. rade [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar - Pagina 4 Empty Re: Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar

Mesaj Scris de nicopop Vin 03 Iun 2011, 6:24 pm

Dar ti-a iesit foarte bine,Stoy!Ce frumosi sunt trandafirii!
Dar dantelaria aia de jos de la baza cu ce ai facut-o?Imi place enorm culoarea fluturasilor!
nicopop
nicopop
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 250
Varsta : 36
Localizare : Maramures,Romania
Data de inscriere : 11/03/2011

Sus In jos

Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar - Pagina 4 Empty Re: Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Vin 03 Iun 2011, 8:43 pm

Si mie imi place cum arata tortul!!! Smile
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar - Pagina 4 Empty Re: Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar

Mesaj Scris de stoy Dum 05 Iun 2011, 5:05 pm

Nico, danteluta este facuta cu un decupator special, ti-am dat PM cu site-ul de unde am cumparat-o, iar fluturasii sunt facuti din rest de pasta de zahar , am combinat galben cu alb si rosu si mi-a iesit culoarea asta.
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar - Pagina 4 Empty Re: Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar

Mesaj Scris de gabriela baltag Lun 12 Sept 2011, 1:03 am

si eu sunt o mare admiratoare a torturilor Lissei...cum nu-mi reusesc figurinele ca ale ei,ma multumesc cu retetele...alea imi ies,sunt usoare,explicate bine si ...GUSTOASE!sper sa progresez...
gabriela baltag
gabriela baltag
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : google
Data de inscriere : 15/03/2010

Sus In jos

Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar - Pagina 4 Empty Re: Realizarea unui tort, acoperit cu pasta de zahar

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB