Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 21 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 21 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 21 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 21 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 21 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 21 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 21 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 21 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 21 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 21 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 21 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 21 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 21 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 21 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 21 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 21 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 21 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 21 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 21 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 21 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

+20
Giorgi
CarmenClaudia
canadianca50
Anca Florina
tadok
aurishta
arime
bijouxnod
danniela
mya21_ro
despina13cucli
Gianina4ever
dana_mi16
deiutza23
andreea_2008
ana_bela
juliennej
adriuta
crixuta
avr_dana
24 participanți

Pagina 21 din 25 Înapoi  1 ... 12 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 21 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Dum 23 Dec 2012, 12:02 am

Smile Julie, va urez sanatate grabnica si castig la loto. De-asta vreau si eu Smile).
Noi suntem in Bt, am lasat casa vraiste, nema curatenie, eu si Alex tusim si noi, macar Andrei e bine.
Tre sa ma mobilizez sa pun macar un filmulet de la serbarea lui Andrei, a fost super Smile.
Intru sa va mai povestesc, acuma s-au culcat baietii si eu mai am de terminat ceva pt servici, uffff.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 21 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Dum 23 Dec 2012, 9:52 pm

salutare

cris, asteptam filmuletul.
am luat si eu caoduri azi.doamne ce nebunieeeeeeeeeeee la mall.de abia am gasit loc de parcare si am mers de dimineata. ca sa nu mai zic ca in unele magazine era aproape gol,adica nu prea mai aveau marfa.

de mincare inca n-am facut nimic.miine si mai diseara..

voi?gata pregarelile?

avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 21 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Dum 23 Dec 2012, 10:58 pm

Mai fetelor, cu rusine recunosc ca eu de Craciun nu prea fac treaba la mama, ca ea la are pe-ale ei si nu ma bag. In plus de asta cu Andrei care isi tureaza motorul fara oprire si cu mine care vin sarma de oboseala, sincera sa fiu, ma comport ca la mama acasa Embarassed
In rest....cadourile sunt gata pt Andrei, noi ca de obicei nu am apucat/nu ne-am agitat, poate sa o cautam ceva dupa Craciun, pt bunici cate ceva simbolic, pt prietenul lui Andrei din BT un Thomas mic si gata momentan Smile.
La mama in casa e cam rece, si Andrei e prea agitat, asa ca sincer, cam astept sa ma intorc acasa, sa-mi pun lucrurile in ordine, sa vad si la mine curatenie, ca parca stau pe ace....Aaaa, si cu gerul asta de afara!!!! Maica! Parca la Iasi nu e asa....Cica arata -17 grade noaptea. Am iesit azi pana la supermarket, am crezut ca mor de frig...
Weekend-ul asta am mai tot muncit pt scarbici, si mai am o tura maine dimineata ca sa termin un proiect si sa-l trimit.
Pentru Rev alea-alea n-am nimic programat....pana la un punct nici nu se punea problema de bani, si dupa aia nici nu mi s-a parut ok/n-am chef sa dau o tona de bani pt o noapte, si nici nu mai suntem organizati ca acu 2 ani cand am mers in gasca mare....
Pe de alta parte, de cand au plecat nasii lui Andrei, care erau sufletul gastii si ne uneau pe toti....parca a fost mai liniste asa...
Of, cred ca am imbatranit, ca nu mai am chef asa mare de chestii distractive.
Cred ca privesc spre viitor, adica spre ceva lucruri mai ok pt la anul, sa facem tot posibilul sa fie mai bine pt family, nah Smile.
Iaca pofta de povestit!
Va astept si pe voi, ho, ho, ho!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 21 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Mar 25 Dec 2012, 3:28 am

seara buna lui craciun! santa

sa aveti un craciun cu sanatate, liniste, bucurii! rendeer santa

noi n-am mai mers nicaieri ca toti sintem suferinzi.m-a luat raceala si pe mine, asa ca acasa..
am facut azi salata de boeuf, un fel de cookies si cozonac si supa de pui.
io mi-am mincat salata cea de toate serile cu neatless chicken nuggets!Smile
ce mincare de craciun:))si cind ma gindesc ce desmaturi culinare sint in ro la ora asta...
am desfacut cadourile, anna a fost incintata de ele..dar mai mult i-0au placut trusa mea de creme decit ale ei..
si cam atita...miine cica ninge.azi n-am iesit din casa.sint rupta.imediat cred ca merg la somn.
inca o data, craiun plin de lumina si sanatate!

avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 21 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de andreea_2008 Vin 28 Dec 2012, 11:06 am

Buna fetelor :* CRACIUN FERICIT si La multi ani!!!
eu cica-s in concediu de sambata dar pana acum am stat numai in pat cu o pacatoasa de raceala =)) azi parca-s ceva mai bine
in rest...sunt cat o balenuta :D de dupa revelion la dieta si sport ca nu mai tine. Nu stiu cum naiba tot reusesc sa ma ingras ca de mancat parca nu mananc chiar in halul asta de prost
de cand n-am mai vb mi-am schimbat si eu job-ul. Momentan nu sunt 100% incantata pt ca nu e chiar ce ar fi treb sa fie, fac si invat mai putine chestii decat as fi vrut dar macar e o alta pozitie, alt salariu si o firma bine vazuta Smile Asa ca de la anu' am in plan sa ma apuc de niste cursuri

julie, cris sanatate la puiuti
deiutza felicitari pt definitivat :D
dana La multi ani fericiti si sanatosi :*
ana, puiutii tai ce mai fac?
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 21 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Vin 28 Dec 2012, 11:11 am

EEEEiii, hello!!!!
Merry Christmas Andreea, si felicitari!!!!
E bine ca ai facut o schimbare, uneori cred ca asta e un lucru important Smile.
Dana, La Multi Ani, si sa ti se indeplineasca multe dorinte anul asta, macar principalele 3!!!! Si sa fii sanatoasa, ca la cat de tanara esti, restul le faci tu Smile.
Io cu Andrel acasa, trebuie sa ne apucam de curatenie si sa concepem meniul de Rev.
Speram sa ne facem acu un colt de mobilier de bucatarie si sa ne incadram in buget, visez la un an mai bun, etc

Va pup, veniti sa dati wishlist-ul aici pentru anul urmator Smile.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 21 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de andreea_2008 Vin 28 Dec 2012, 12:47 pm

Cris faceti rev-ul acasa? doar voi sau aveti musafiri?

whislist:
- apartament + bani de renovat si mobilat rade nici n-am pretentii,nu? rade
- cursuri sa-mi muncesc putin creierasul
- vreo 15 kg in minus zid

si-n rest sanatate si iubire pentru toata lumea :*
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 21 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Vin 28 Dec 2012, 2:34 pm

muhahaha, da, e un wishlist clar si la obiect, fara floricele Smile.
Andreea, nu ne-am facut cine stie ce planuri, in sensul ca vrem sa gatim neste chestii dragute sa fie pe masa pt noi si cine vine sa ne viziteze.
Asa...nah, nu ne-am planificat nimic clar, mi-ar placea sa-mi vina prieteni in vizita la urat/papat ceva bun, dar nu sa fac un revelion de-ala cu stat pana dimineata, ca n-am nici chef si nici nu vreau sa incep anul obosita.
Nici nu ma simt in bani de organizat chestii la mine.
Anu asta nu mai suntem asa aventurosi, vrem ceva mai casnic ca deh....asta e...
Speram anul care vine sa ne aduca mai multa adrenalina Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 21 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Sam 29 Dec 2012, 8:51 pm

salutare

andrica , bine ai revenit.brovo pt schimbatul jobului.
buna si la obiect listuta ta!
camla fel cu a ta e si a mea.

noi stam acasa cu siguranta.odata pt ca nu avem cu cine a o lasa pe anna.ken nu vrea babysittera si apoi n-am nici un chef de chefuri.
de mincare nu stiu ce fac..
cris ce bunatati faci?
andrica voi meregti undeva?
seara faina sa aveti!
aci cica vine zapadaaaaaaa!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 21 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Dum 30 Dec 2012, 12:44 am

Hello
Io chef aveam sa fac multe, insa in mare m-am hotarat, ciorba de curcan afumat, tort egiptean, coaste de porc picante, un aperitiv cu ardei umpluti cu branza, shunculitza, niste barcute cu mozarella si rosii la cuptor, salata de vinete. Sper ca nu m-am aruncat prea tare.
Mai multe legume la cuptor sa fie si pt copii, iar pt ei o fripturica mica de puiut, ca sa nu le dam porcarii. Ei oricum nu papa ca spartii, cum facem noi zid
Din ianuarie, gata cu mancatul seara, trebuie sa mai slabesc nitel.
De Craciu nu m-am ingrasat, in schimb zilele astea ma mancat numa porcarii, mult dulce, si seara tarziu. Nah
Julie, nici eu nu am avut chef anul asta de mare petrecere, daca era dupa mine, chiar preferam sa petrec timpul asta ca pe o zi obisnuita.
La anul sper sa ne facem niscaiva planuri mai cul Smile.
Zilele astea am incercat sa-mi fac curatenie, bla bla, ca nu prea apuc sa fac detaliat in restul timpului. Sper sa incep anul cu casa pusa in ordine si eu nu prea obosita.
Noapte buna!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 21 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Lun 31 Dec 2012, 4:31 am

salutare

cris, suna bine ce faci tu acolo..dar e muuult , nu?doar pt voi 2 si pt andrei?mi se pare muuult.
eu tot n-am facut nimic.cred ca fac ceva peste la cuptor cu legume si atita.
m-am lovit la degetul mic de picior.mi-e albastru si umflat si de abia umlu.sper ca nu e rupt.mai astept citeva zile si de nu trece merg sa fac raza.sper sa treaca..
anna mi-a tocat nervii cu dormitul azi.abia la 2.30 a adormit de amiaza si seara abia la 9.era rupta de obosela,ochii mari ca cepele dar ea avea chef de cintat si de vb.m -a terminat.

de nu mai intru miine,un an nou frumos, sanatos,plin de implinri si bucurii. ura
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 21 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Lun 31 Dec 2012, 9:39 am

Neatza!
Julie, sanatate la degetel Smile.
Vor trece prieteni pe la noi, si in teorie asteptam un cuplu cu baietel care vin sa petreaca cu noi, plus ca maine poimaine nu as vrea sa gatesc, cel putin nu pt noi, si daca ramn ceva leftovers, eu nu ma supar Smile).
Un an frumos fericit tuturor, sa avem cat mai multe impliniri anul acesta Smile.
Spor la pregateli!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 21 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Lun 31 Dec 2012, 4:08 pm

cris, multam.
ehe, aveti companie...fain.
ma duc si eu sa fac ceva de ale mincarii.
zi faina.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 21 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Mar 01 Ian 2013, 4:53 am

la multi ani , fetelor!
sper ca ati petrecut bine.
noi inca asteptam noul an.anna doarme, noi la tv. eu sint gata de somn.nu stiu de rezist pina la 12...
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 21 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Mar 01 Ian 2013, 3:50 pm

La Multi ani fetelor, Julie!!!!
Daca nu aveam vizite, si mie mi-ar fi placut sa ma bag in pat inainte de 12 si sa ma uit la un film ceva Smile.
Avantajul e ca ne-am trezit si am avut mancaruri rontzuri Smile ca nu s-a putut papa tot.
In rest.....a fost ok, Andrei cam agitat ca asa e el cand primeste vizite, dar a fost asa, family like si fara adrenalina, da fain Smile.
Sa aveti un an frumos!!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 21 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Mier 02 Ian 2013, 1:51 am

la multi ani, inca o data..cris...
vad ca doar noi mai scriem pe aci si doar noi ne uram una alteia.Smile
azi anna n -a vrut sa doarma deloc, asa ca la 6.40 pm sforaia pur si simplu..
cris, asa e ca tu faceai o supa crema de brocoli?cum?

fetelor, sa va aduca anul nou tot ce va doriti?
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 21 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Mier 02 Ian 2013, 3:02 pm

Hello
Da, ceapa, eventual calita, cu putin usturoi, broccoli si totul blenduit....
Super simplu. Cu siguranta poti sa ii mai adaugi chestii daca vrei, morcov, etc.
Daaaa, suntem complet parasite, am mir ca nu ne dau afara de pe forum Smile))
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 21 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de ana_bela Mier 02 Ian 2013, 5:22 pm

La Multi Ani!!!!

Si eu sunt pe aici.
Noi am fost plecati la Viena dn 27 pana in 30. Abia in 31 am ajuns acasa.
Am avut noroc ca mi-a gatit mama ciorba de perisoare si friptura.

De Craciun am facut curcan umplut cu portocale, ciorba de vita si tort de fructe. Data viitoare curcanu o sa fie ori cu ananas ori cu mango, portocalele s-au amarat putin. Bine ca n-a venit soacra, cica-i suparata pe mine. Tot ea. zid

Cum ziceam si pe fb, mi-ar fi placut o noapte nebuna intr-un club, cu muzica buna, fara manele, dar barbatu nu e fan dans, de fapt nu danseaza deloc si eu ma simt ca o idioata la orice petrecere. Am renuntat demult la dans, din pacate. Sad

Lista nu am pe anul asta si nici nu indraznesc sa-mi fac una.
O sa iau fiecare eveniment asa cum vine. Smile
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 21 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de avr_dana Joi 03 Ian 2013, 9:00 pm

LA MULTI ANI FETELORRR!!!!!!!!
Sa vi se indeplineasca toate dorintele anul acesta.
Va poop.
Sper sa mai intru zilele acestea ca mai am de lenevit inca o saptamana :D
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 21 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Dum 06 Ian 2013, 7:23 pm

Hello
Nu am primit niciun update, noroc ca am trecut pe aici Smile.
Dana, treci de povesteste mai multe.
Ana, si eu am kef de-o bauta, club/dancing and stuff Smile, vezi daca nu esti aproape??!!! Lasam barbatii acasa cu copiii.
Eu weekendu asta iar m-am facut casnica, ca mi-a placut cum dupa revelion mi-a mai ramas mancare si dulce(of silueta zid ).
Asa ca weekendu asta am facut ciorba de perisoare, o salata cu ciuperci si diverse plus salata de vinete si niste snitele. Plus un tiramisu, cu mascarpone de data asta :D.
Nu e de bine....si tre sa ma bag si io la oleak de dieta.
In rest, toate bune, of is cu capu, mi-am nenorocit toata duminica Smile.
Asteptam maine niste bani si cred ca incercam sa ne facem un coltz de bucatarie, subliniez, un colt rade
Hai va mai astept la barfe.
Dana, trimite pe privat niste poze de pe la scoala sa o vad si eu pe fosta mea educatoare si eventual daca mai e cineva cunoscut acolo Smile
Bye!!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 21 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de ana_bela Lun 07 Ian 2013, 11:23 pm

Of, Cris ce bine era de eram aproape. Trageam o chefuiala de numa.
Acu poate ziceti ca-s dusa, da dupa 10 ani de femeie casnica mi-ar prinde bine o seara nebuna de dantzuit, cu barbat cu tot, evident. :D

Azi am fost la munte si m-am incumetat a ma urca si eu pe schiuri. N-am crezut ca-s capabila. Da nu-i chiar asa de greu. O sa repet experimentul in weekend, ca sa nu mai zic ca Iannis m-a uimit. N-am crezut ca o sa-i placa pe schiuri, dar a fost fantastic. Are sanse mari sa invete sezonu adta, daca prietenul nostru mai are rabdare un pic cu el. Am inteles ca s mers si singur. Smile
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 21 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de deiutza23 Mar 08 Ian 2013, 3:50 pm

buna fetelor si LA MULTI ANI,sa ne mearga bine anula asta si sa ni se mai implineasca dintre dorinte,macar o parte wink .
eu pe anul asta imi doresc
-sa fim sanatosi,sa nu mai apara ceva boli sau probleme(apropo de asta pe 1 dec sotul s-a operat de apendicita si acum e tare greu cu recuperaarea ca el la munca ar trebui sa ridice zid )
-sa reusim sa ne ridicam casa in rosu si sa o acoperim
-eu sa reusesc sa ma descurc din ce in ce mai bine singura,sa am clienti in asa fel incat sa stiu ca mai aduc si eu bani in casa zid
-sa slabesc si eu vreo 12 kg(ca am 72 in prezent zid zid .cam atat.
de Craciun am fost la rude la tara 3 zile,a fost frumoooooos,de rev am fost la mama acasa,e greu,primele sarbatori fara tata Sad Sad Sad si imediat urmeaza si ziua lui Sad Sad Sad ,e f greu dar tre sa mergem mai departe.
va poop si mai vb,eu incep incet incet munca,azi a fost a 2-a zi de mers la munca pe anul asta.pa paaaaaaaaaa.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 21 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Joi 10 Ian 2013, 9:06 pm

salutare

cris, am facut supa de brocoli.e delicoaaaasa. si annei ii place.o sa mai fac in weekend.ce mincaruri mai de dieta faceai tu??
deiuta, bine ai revenit. doamne ajuta sa va mearga bine si sa fie toate asa cum vrei tu.
ana, citi ani are iannis acuma.am pierdut numaratoarea..Sad

aici e cald, e placut e soare..parca vine primvara.macar de ar tine.
simbata am de mers la o conferinta .n-am chef si ma gindesc cu groaza deja.
seara pic rupta de somn, adorm cu anna si apoi ma trezesc in miez de nopate si nu mai pot dormi.tot asa o tin de o saptamina..am ajuns la level 3 din ripped in 30 si in feb vreau sa incep body revolution.e pe durata a 90 de zile si are si diet plan.
cam asta de pe aci.seara faina si mai dati pe aici.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 21 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Joi 10 Ian 2013, 9:15 pm

Hello
Smile Julie.....e nasol daca nu poti dormi...eu ma culc prea tarziu si nu-mi ajunge somnul....de obicei ma trezesc prima fac cafea, incep pregatirile etc. Cand eram mica se rugau de mine sa ma trezesc, nu pot sa cred ca am evoluat atata rade ...dar in weekend in general mi s tolereaza lenevitul in pat :P.
Azi a fost prima oara in juma de an sau mai bine de cand s-a trezit Alex primul si nu-mi venea a crede efectiv ca mirosea a cafea in casa....
Ce sa-ti spun, Julie, retete sunt muuuulte, ciupercute la cuptor umplute cu branzica, salata de vinete, pui pe sticla, sos tzatziki, tot felul de legume la cupor, peste cu legume, supa de linte, conopida cu cascaval, fasole batute, iahnie etc...timp sa ai sa le gatesti, asta e cel mai greu...
Deiutza, spor la slabit si tie!
Eu am 56 de kg si nu reusesc sa ma apuc de ceva mai concret si la sf lu ian avem petrecere la firma si vreau sa arat bine Sad(((....ma mobilizez eu cumva, daca nu apuc acum, atunci cand???!!1 Am devenit la comoda iarna asta.
Ana, si sa stii ca merge si o seara intre fete fara sot Smile Muzica si dans, o seara o sacrific departe de familie Smile
Hai, la raportel de ianuarie toata lumea Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 21 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Joi 10 Ian 2013, 9:30 pm

multam cris..parca imi lipsesc ideile.nu stiu ce sa mai fac de mincare.la salata de vinte pui maio?sau doar ulei de masline?n-am mincat demuuult..cred ca asta fac in weekend..deocamdata nu maninc carne.dar daca o sa incep jm , body revolution, o sa maninc..cred..

si eu vreu undeva fara familion.noi am planuit deja ca anul asta , de craciun il facem in ro si dupa aia , o lasam pe anna cu ai mei si mergem pe undeva in europa un weekend.mai doreste cineva?Smile

n-am chef de lucru si am o grmada de facut..mai bine scriu aici.Smile
aa..la kile si eu sint cam ca deiuta,un pic mai jos, cred.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 21 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 21 din 25 Înapoi  1 ... 12 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB