Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 20 EmptyIeri la 10:18 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 20 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 20 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 20 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 20 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 20 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 20 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 20 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 20 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 20 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 20 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 20 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 20 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 20 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 20 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 20 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 20 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 20 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 20 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 20 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

+20
Giorgi
CarmenClaudia
canadianca50
Anca Florina
tadok
aurishta
arime
bijouxnod
danniela
mya21_ro
despina13cucli
Gianina4ever
dana_mi16
deiutza23
andreea_2008
ana_bela
juliennej
adriuta
crixuta
avr_dana
24 participanți

Pagina 20 din 25 Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 25  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de avr_dana Lun 22 Oct 2012, 5:27 pm

Buna fetelor
Nebunie si agitatie la toate
Sanatate voua si copiilor ca a inceput sezonul. hug
Si noi casa-servici-cursuri-copii...
Am fost si in Iasi duminica trecuat de ne-am relaxat un pic la nanalui David.
Am trebaluit si pe la casa, si abia astept sa vina primavara, ca -speram-sa ne gaseasca Pastele in asa noua.....asta daca trcem peste decembrie 2012 cu apocalipsa,alinierea planetelor sau ce-o mai veni rock

fetelor ce va fac copiii? cum e cu scoala/ gradi?
Juli ce mai face Anna ? s-a acomodat la scola?

eu m-am bucurat ca am slabit la inceputul scolii, dar evident lucrurile au intreat in normal si kilele au venit la loc. Is cat casa , nici nu va spun cate kile am k i s BIG MAMA ...cea mai cea dintre toate.
sanatate si va poop
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Lun 22 Oct 2012, 9:14 pm

salutare

noi azi am stat acasa ca anna iar a vomat aseara..de dimineata si azi peste zi a fost ok.in sfirsit doarme de amiaza.tirziu, dar tatine-so i-a dat dat programul peste cap si apoi dupa ce a incercat sa o adorama , vine cu ea afara din camera si cica: she doesn' t wanna sleep".serioooos??a adormit tot cu mine in 2 minute dupa ce a zis el ca nu vrea sa doarma zid zid

anna s -a obisnuit,ii place la scoala...nu mai plinge decit putin inainte sa adoarma dar nu intottdeauna.
dana, nici eu n-am mai slabit.nu siu, de prin aprilie, orice fac nu mai scad deloc...am 2 spatamini de cind fac sport in ficare zi, fie alerg , fie jm..dar degeaba deocamdata...

cred ca ma apuc de sport cit doarme mamzela ca dupa aia iar are energie de ma doaboara...
seara faina sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Mar 20 Noi 2012, 8:01 pm

Mai fetelor ati disparut toate???????!!!!!!
de aproape o Luna nu mai zice nimeni, nimic?? Sad
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Mar 20 Noi 2012, 9:42 pm

juliennej a scris:Mai fetelor ati disparut toate???????!!!!!!
de aproape o Luna nu mai zice nimeni, nimic?? Sad

Hello Julie
Uf uf, eu am fost asa busy, am iar nebuneala la munca, Andrei e mereu cu muci, otita, etc de 2 luni....si acuma lucrez ceva pt servici...
M-am mai consumat si cu gradinita, ca s-a cam demotivat educatoare, nush de ce, si tot uitandu-ma pe camera, nu mi-a placut ca nu prea se fac activitati, si a aparut o educatoare noua care dupa amiaza face chestii grozave, azi am vb cu directoarea si deja cred ca a primit feedback tipa ca sta printre copii, face chestii, nu mai sta numai la laptop si nu mai decupeaza singura in timp ce copiii isi fac de cap.....
In rest, am reinceput lupta cu cei de la firma de unde am cumparat ap, si deja trecem la chestiuni oficiale...
Voi ce face, Anna e o frumoasa, o vad pe fb, voi ce mai faceti?
Restul de las chiccas?
Astept vesti, va pup Smile


Ultima editare efectuata de catre crixuta in Mier 21 Noi 2012, 8:14 pm, editata de 1 ori
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Mier 21 Noi 2012, 2:37 pm

Salute cris


Si noi cu muci si febra.azi e zi scurta si sta acas cu k.as vrea sa mergem in ro de
craciun dar nu se poate..
am vrut sa mergem la Montreal pt un concert cu hrusca dar e 6 ore drumul asa ca am renuntat si la asta.

Fetelor, ana, Dana, deiuta, andrica ce faceti?cum stati cu slabitul?
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de deiutza23 Joi 22 Noi 2012, 10:32 am

buna fetele,iaca mai apar si eu pe aici.
sunt tare stressy ca de luni pana vineri am 6 examene,de fapt colocvii la Tm si tot invat pana seara tarziu,sunt tot obo,dar las ca trec si astea,sper doar sa treaca cu bine Merci .
de ingrasat m-am ingrasat,acum de luni am inceput sa mananc mai putin cat de cat,de stres si de suparare mai nou ma bag in frigi,sper sa ma tin de treaba desi e f greu dupa atata dezmat,nu va spun cate kg am ca ma apuca depresia si mai si shot ,va spun doar ca merge tare greu,abia 0,5 kg am dat jos dupa 3 zile,e drept ca nici nu stau f flamanda,dar nici satula nu pot spune ca sunt,nu ma infometez ca nu pot,dar macar mananc mai putin decat pana acum si fara paine,ca asta ma distruge pe mine,mananc juma de paine pe zi singura Embarassed .
Julli de ce nu puteti veni de Craciun in Ro?ma uit si eu pe fb,ai o fetita tare dulce si frumoasa bee .
Dana,cum mai e la gradi?cum stati cu casa?
Andrica voi ce mai faceti?
Cris ce probleme aveti cu cei cu ap?
Ana voi ce mai ziceti?
mi-ar place tare mult sa ne mai adunam ca pe vremuri,dar se pare ca nimic nu mai e cum era Sad .
va poop si dupa ex sper sa intru mai des,paaaaaaaaaaa.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de avr_dana Joi 22 Noi 2012, 7:09 pm

Buna fetelor
Si eu m-am lasat dusa de val ..si nu am mai intrat.
Acu sunt la 2 cursuri bagata, unul on-line si unul vinerea si sambata .
In rest scoala- casa,
La scoala e oki, zile mai bune si mai proaste... ca la fiecare.
Azi am avut o zi f faina, Am facut f multe lucruri cu copiii, is bucuroasa ca ei sunt incantati, ca sunt motivati si ca invata.
De acum trebuie sa ma pregatesc pt serbare pt Craciun.

OO Cris..presedinta comitetului Cool .
Stii Cris in goana asta dupa traiul mai bun ,dupa bani uitam sa "traim".
Ar trebui sa ne bucuram mai mult pt lucrurile marunte, sa multumim cerului ca suntem sanatosi si ca ne e "bine " asa.
Ca , intotdeauna vrem mai mult si ca mereu nu avem....si suntem ingropati in datorii....
Stau si vad atatea necazuri in jurul meu , si atatea persoane tinere care "se duc" in lumea nevazuta si ma ingrozesc.
In mom. asta nu vreau sa ma gandesc prea departe ci doar sa traiesc clipa.

Poate peste o saptamana sau luna ma voi razgandi....dar pana atunci zambesc si ma bucur ca niciodata nu se stie ce ma asteapta secunda urmaoare.

Imi place sa fiu optimista sa ma bucur de fiecare clipa, in ciuda faptului ca ne "preseaza datoriile " in cel mai "propriu " sens.

Iar cu cantarul m-am certat. IAr m-am ingrasat si tot imi fac planuri de dieta...dar...... Embarassed
Muuulta sanatate fetelor, zambiti mai mult si mai treceti pe forum :D

Cris dai definitivatul?? Multa bafta la ex wink
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Joi 22 Noi 2012, 11:02 pm

Hello fetelor
S-a mai animat treaba Smile
Deiutza, cu ap, sunt vechile probleme cu acoperisul....le-am trimis adrese oficiale, s-ar putea sa mergem la OPC si nu exclud datul in judecata...ca m-am saturat. O sa avem mega probleme la iarna.
Dana, ma super bucur ca esti optimista, zi-mi cum e la scoala mea Smile
Julie, povesteste-ne ce mai face Anna, o vad mereu in poze, e superba si zambareataaa Smile
Eu m-am procopsit cu o infectie urinara de toata frumusetea care ma termina, si inca n-am primit inca urocultura, sper maine. Asa nebuneala si la servici, si cu problemele mele si Andrei, nu-i mai trece raceala...
Am gasit un site superb cu free montessori printouts si tot fac activitati cu Andrei. Acum am vazut ca dau paste la chestia asta pe google, gasesc si mai multe. Tre sa-mi pregatesc activitatile de weekend, lui Andrei ii place cand facem ceva nou. Pacat ca la servici nu, pot printa decat alb-negru iar cartusele noastre color s-au uscat. De fapt, nici macar imprimanta nu am mai scos-o la vedere de cand ne-am mutat aici....
Gata, va mai astept la povestit, o noapte usoara!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Vin 23 Noi 2012, 1:48 am

salutare

deiuta, bafta cu examenele.o sa treci cu bine de ele.

cris, ce site ai gasit?poti sa iti mai dau si eu, daca vrei...
andrei ar fi numai bun la mine in clasa..face 3 ani in feb , asa-i?numai buuuun.

azi am fost de thanksgiving la fratele lui ken.ei au o fetita de...4 ani,spre 5.a fost incintata anna de ea si ea de anna. nu se vad prea des ca de asta e situatia..
lume multa,nebunie mare acolo...asa ca anna a adormit in masina de la 5 ..azi n-a dormit decit 45 de minute peste zi..sa speram ca doarme macar pina miine la 5..
ii ies ceva dinti,azi n-a minca decit un iuart mic si 2 sticlute de lapte ,plus ceva titi..
e din ce in ce mai vorbareata ,in ambele limbi.intr-o dimineata , ne -am trezit si a venit lina mine si a dat cu capul de tabla de la pat.mi-a zis head, dar crezind ca eu nu inteleg, mi-a si tradus..Smile))
face de multe ori asa si e mortala cind imi traduce.
in rest...e vesela, cam tot timpul..si vorbeste non stop..
dana, imi place ce zici acolo...bafta cu cele 2 cursri.de ce sint??
cris, ce definitivat dai??mergi inapoi in invatamint??mai aveti ginduri de venit aci?>?

a, deiuta, in ro nu mergem,mai intii pt ca e suuper ,extraordinar de greu cu copil mic...in aprilie,am crezut ca mooor...acu ar fi si mai greu, ca nu sta deloc..si apoi mai sint si banii..sa luam acum bilete ar fi mult,la vreo 4000 de dolari,probabil..pe care mai bine ii tin in banca decit sa ii dau pt 2 saptamini.Sad

ma bucur ca ati aparut...mai tre sa apara andrica si ana...

ANDRICA, ANAAAAAAAA??????unde sinteti fetelor???
weekend fain...noi sintem liberi pina luni.miine mergem la shoppinguiala ca-s reduceri.Smile
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Vin 23 Noi 2012, 10:03 am

Hello chiccas

Iata-l, e f fain..asta e primul pe care l-am gasit. Mai da-mi si tu daca ai.
E super fain acum ca se pot face asa multe activitati, plus de asta Andrei are rabdare si ii place sa-l implici in chestiuni interesante pt el Smile.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Julie, cred ca se referea la tine sau la Dana? Eu n-am zis nimic de definitivat....
Ce fain, inseamna ca Anna se descurca f bine!!! Cred ca e un lucru f important daca stie e constienta ca foloseste 2 limbi in paralel. Copiii astia sunt asa destepti Smile. Chiar imi zicea si Alex ca i-a spus Andrei ceva, si el tot il punea sa zica din nou, ca nu intelege-era ceva cu forma prescurtata...si s-a enervat Andrei si i-a zis forma intreaga, ca sa-l faca sa inteleaga Smile/
Julie, il trimit instant pe Andrei la tine Smile.
La gradi am aflat aseara ca cica s-a suparat educatoare lui Andrei, si tinde sa se ia de cealalta. Cred ca o sa fac valuri mai mari daca nu se calmeaza.
Ea a inceput ok, insa asa se pleostise ca nu mai facea decat 1 joc pe zi(ceva neinteresant pt copii) si dupa aia ei se jucau singuri si ea statea la laptop...nu mi se pare normal pt o gradinita particulara.
Mai ales cand cealalta educatoare facea non stop cu ei diverse activitati!
Ofof....bine ca sunt camere Smile.
O zi buna!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Vin 23 Noi 2012, 4:29 pm

salutare

anna e cu febra,n a mincat nimic de ieri, ieri f putin, are diaree...acu doarme iar.e letargica..nu stiu ce-i.

uite cris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
montessori for everyone
astea toate au free downlowds
si am cumparat eu niste chestii,ti le pot trimite si tie pe email.

ps
daca like pe facbook, living montessori now ,o sa vezi cind posteaza tipa free downlowds.acu e ceva cu craciunul,nu m-am uitat bine ,dar vezi tu.da-i like si o sa iti apara ...
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Dum 25 Noi 2012, 9:10 pm

salutare

iar ati disparut??
dupa cum ati vazut, noi am avut aventuri cu anna.am dus-o la spitalul de copii, la urgente..acu e bine.mai are diaree, dar macar maninca si bea..
o mai las si miine acasa..sper sa isi revina complet.

de miine inapoi la treaba:((
luna asta, adica pina la craciun, mi-am propus sa fac sport, sa maninc cit mai curat si sper sa mai scap de ceva kile..
o saptamina faina!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de avr_dana Dum 25 Noi 2012, 10:24 pm

buna fetelor
Juli sanatate multa Annei, nu a fost de la dinti?
Eu eram cu intrebarea cu definitivatul , si cred ca Deiutza invata ca este definitivat si in avocatura ,dupa ani de stagiatura.
Cris la scoala imi place f mult, chiar daca nu a timp mult sa socializez f mult cu personalul. Aproape toate doamnele is invarsta acolo, eu is cea mai tanara invatatoare:D, si cred ca sigur e si fosta ta inv.
Saptamana trecuta am facut o gramada de activitati cu copiii, si am incheiat o saptamana f reusita.
Cris sincer nu mi se pare ok ca o educatoare sa stea la laptop. Eu nu am timp sa beau o gura de apa , nu sa stau la laptop.

Va poop si o saptamana usoara .
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Dum 25 Noi 2012, 11:10 pm

Hello
Of Julie, stiu cum e.....m-am saturat sa tot merg la medic....n-am fost eu si sotul intr-o viata cat am mers cu el -doar anul asta....
Dana, poate pui si poze de la serbari alea alea-sau mi le trimiti pe mail.
Da...m-am hotarat sa-l transfer pe Andrei in cealalta grupa , insa na, nu stiu cum sa-mi iau ramas bun de la ex -educatoarea, ca nu vreau sa o fac sa se simta naspa, in mare a fost ok, adica nu e zgriptzuroaica, insa na....imi pare rau ca nu se simte motivata sa lucreze mai mult cu copiii.
E si pacat, ca practic pana la 9,30 nu se face nimic, cand se termina micul dejun incep activitatile oficiale, si de la 12 pranz-somn, ea dupa aia pleaca acasa. Adica are 2h, 2h 30 sa faca niste activitati faine, nu o tine nimeni 8 ore sa-i intretina pe copii, se pot face multe lucruri, copiii sunt mai receptivi in grup, etc.
Initial ea a fost destul de ok la inceput, insa in decurs de cateva saptamani am constatat ca deja nu mai facea aproape nimic. Si uitandu-ma pe camera la cealalta educatoare, ma durea inima, adica, de ce acolo se poate si aici nu, de ce sa nu beneficieze si Andrei? El vorbeste tot, are nevoie de lucruri care sa-l tina atent, e f rabdator daca se face ceva, e atent la povesti, cantece, engleza, chiar e pacat....
Plus de asta, au mai fost chestii care nu mi-au placut la ea, de genul: mi-a zis de Halloween ca ea nu face nush ce cu copiii, ca ei is mici, ce inteleg ei? Si m-am gandit ca nu asta e spiritul, eu pe Andrei il tratez ca pe un om mare, si nu simplific neaprat frazele, il las pe el sa se adapteze, sau ii explic...Daca mergem pe ideea asta, apoi nu mai facem nimic cu ei pana la scoala, ca ce inteleg ei? Sau ne da la sf saptamanii caietul de corespondenta cu ce fac copiii, si pe caiete, lipeste niste foi printate-care ii consuma enorm de mult timp, si ea face asta lasand copiii sa-si faca de cap. De ce nu-mi da foia printata, de ce trebuie sa complicam totul??? Printeaza, da-mi foia si gata. Sau pt HAlloween a stat numai la catedra sa decupeze sa faca decoratiuni. Ca sa ce, sa ma impresioneze pe mine cum e decorata clasa? Eu vreau sa faca cu copiii, nu sa incerce sa ne ia noua parintilor ochii...
In fine, sa-mi spuneti daca -s exagerata, stiu ca uneori cer prea mult , iar Andrei e la capitolul asta love
Va pup, o saptamana usoara!!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Mar 27 Noi 2012, 8:16 pm

salutare

dupa anna cu probelemele ce le a avut , am urmat eu..2 zile de voma si diaree..stat la pat, nemincat nimic.groazniccccccc!


azi am stat acasa sa mai string si sa fac una alta pe aici...inca ma simt ca dupa o boala grea, dar macar am putu minca ceva.partea buna e ca am trecut de un platou la care eram de ceva vreme..
aici ningeeeeeeeee!de dimineata.nu se prea depune ca nu e frig deajuns..

cris te -ai uitat pe celelate linkuri?
in montessori ,profa se implica putin in timpul de lucru al copiilor.adica ei aleg ce vor si lucreaza independet.eu doar le dau lectii la cite unul, sau in grup cind pun cite un material nou.acuma daca la andrei,copiii pot lucra cu ce vor independent, u cred ca e nevoie de tipa tot timpul.dar daca ei depind de ea in ceea ce fac, atunci e cam aiurea...
aa..nici la noi in scoala nu se serbeaza nici o sarbatoare, dar nu pt ca ei nu inteleg , ci pur si simplu pt ca nu se serbeaza...

deiuta ai scapat de examene?
dana ce mai faci?
seara faina!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Mar 27 Noi 2012, 11:22 pm

Hello
Da, m-am uita, insa trebuie sa-mi gasesc timp la servici rade ca sa pot printa si sa ma organizez..sper sa mai prind o bucatica de plictiseala Smile.
Julie, la gradinita lui Andrei nu au decat niste jucarii neinteresante in opinia mea, adica se vede ca nu prea investesc in chestii fizice, desi sunt gradinita particulara. Apoi....nu e montessori, deci eu nu vad acolo niste jucarii educative, din alea de studiam noi doua impreuna si discutam despre ele, ca ei sa se joace cu ele si sa descopere chestii. Jucarii din astea normale are si el acasa.
Este o gradinita care vad ca e gen montessori insa e cu 3 milioane mai mult decat la Andrei si e cam greu acum pt buget...
Tu banuiesc ca ai copii mai mari? Probabil ca e altceva, ei merg intr- anumita zona din cele din clasa si isi fac o activitate. La Andrei nici spatiul nu e f mare si daca nu face educatoare activitati cu ei, ei se alearga, fac tot felul de nazbatii si am senzatia ca se plictisesc.
Aici la Andrei, fosta educatoare vad ca s-a pleostit de tot in sensul ca m-am uitat la ea la grupa si ma gandeam ca o sa inceapa si ea sa faca ceva interesant, insa.....nope, azi completa niste fise si copiii faceau ce voiau ei.
In schimb cealalta educatoare ii aduna pe toti, discuta despre un obiect anume, povestesc, se implica in joaca lor, modeleaza impreuna sau deseneaza/picteaza, fac colaje, fac joculete de grup, etc. Imi place ca e motivata si ii place ceea ce face.
Ce fain ar fi o gradinita montessori accesibila aici, ehe.....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de avr_dana Dum 09 Dec 2012, 3:27 pm

Fetelor???

.....a venit iarna, doamnee cat a putut sa ninga!!!!! Ninge incontinuu de aseara .
O sa fie asa frumos sa avem Craciun cu zapada, are alt farmec.
Si pot si eu sa cant cantece de iarna cu copiii, si colinde si sa-l asteptam pe Mosu Smile
Eu intru in linie dreapta cu pregatirile pentru serbare, decorarea clasei, activitati speciale de sarbatori, apoi o bine meritata vacanta Smile

Voi ce faceti ?| Cum sunteti?
Crie cum mai e la gradinita lui ANdrei?
Juli la voi mai ninge?

Va pop fetelor.
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Dum 09 Dec 2012, 4:41 pm

Hello
Si la noi ninge ca-n povesti, baietii au facut azi si omulet de zapada, e mare bucurie Smile.
La Andrei e mult mai bine, sunt foarte multumita de noua clasa, pana si parintii sunt altfel-am avut sedinta-in partea cealalta erau ca niste oite, ce li se spunea zicea da-da-da.
La Andrei se fac activitati, pare ok, se fac ultimele pregatiri pentru serbare, avem pe 20....nu-mi vine a crede ca mai este putin pana la Craciun, s-a mai dus un an,...Cealalta educatoare s-a mai uitat urat la mine, alea alea, insa cred ca se linisteste treptat. Am s-o calmez complet cu o felie de tort la ziua lui Andrei. In rest, oricum, e din ce in ce mai rau la ei, ca vad toate camerele la gradinita in paralel daca nu fac zoom pe una dintre ele, si nu face mai nimic cu cei mici. In saptamana anterioara sedintei, a stat non stop cu foile in brate, in timp ce educatoarele lui Andrei au lucrat doar in timp ce copiii dormeau de amiaza. Asta spune deja tot...
Bunica i-a facut lui Andrei costumatie de spiridus, nah, ne pregatim cu mare emotie de primele momente super lacrimogene din viata independenta a lui Andrei Smile.
Mai intrati si voi la povestit Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Dum 09 Dec 2012, 9:25 pm

salutare

va invidiez ca ninge la voi..aici e ca primavara.cald,a plouat in ultimele 2 zile,naspa, intr-un cuvint..
weekendul asta am vrut sa facem pomul,dar anna e racita, are conjunctivita la amindoi ochii, deci e aiurea de tot.am incercat timp de o ora jumate sa adorm.cum dadea sa adoarma, cumse trezea..acu a luat-o tata-so in masina.sper sa doarma macar o ora ca e treaza de la 5.30.
m-a secatuit de puteri..
la anul o sa fie la mine in clasa.nu stiu cum a fi.
anna e innebunita dupa luminte si dupa om de zapada..cind am vb cu ai mei ,i-au aratat ca ninge la ei, si gata, a vrut si ea pe geam si la om de zapada.Smile)
dezmagaita cind a vazut ca aici nu ninge..

cris, fain ca esti multmita de noua tipa.copiii de la mine sint majoritatea de 3 ani.am 2 fete care voe face 3 ani abia in iunie.ele sint cele mai mici.

dana, fain ca esti entuziasmata..am luat si eu niste chestii noi azi, sa fac materiale noi.in scoala la noi nu se celebreaza craciunul ,dar anul asta parca au innebunit copiii.toti sunt cu craciunul si cintece de craciun.chiar si cei care-s evrei.
vreau vacanta, vreau in ro , vreau sa nu fac nimic, nimic o saptamina intreaga.
vise.....

deiuta, cum a fost cu examenele? ai scapat?
ana?
andrica?

merg la gym, pina nu se intorc...
va puup si ejoy the snow santa rendeer
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Vin 14 Dec 2012, 9:03 pm

salutare

vad ca doar eu imi raspund..
am intrat sa va zic ca anna are acu ear infection, la amindoua.
in mai putin de o luna 3 boli:((( ma darima psihic.
ce mai poate sa faca?
aa..in 2 clase e epidemie de strep.sper sa nu ajunga si la noi in clasa.

inca n-a nins aci..nici nu stiu daca o sa ninga curind.
voi?
andrei cum e?
dana? cum e cu serbarea?
va pup si e weeeeeeeekend.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Sam 15 Dec 2012, 12:34 am

Hello Julie
Banuiesc ca are oreion,nu?
E comuna chestia asta la copii, Andrei din fericire a avut o singura data...
Dar daca aveti grija, mergeti cu ea la control, etc, e in regula, nu e nimic iesit din comun. Din pacate noi am fost pe antibiotic atunci, a zis dr ca nu are cum sa nu-i dea, desi e contra lor.
Julie, ramanem numai noi pe baricada??
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Sam 15 Dec 2012, 4:42 am

salut cris.
e defapt otita. asa cred ca e la noi...
e pe antibioitc si ea , si unul tare.i-am dat in seara asta, n -a vrut sa ia, am avut shwo de numa numa.Sad(
dr a zis ca ia intre 2 spatamini la o luna sa ii treaca.
nu maninca, e cam agitata,la scoala a plins de mlte ori..acu sper sa o ajute antibioticul.
asta vine dupa o saptamina cu conjunctivita la amindoi ochii, alte showuri cind e de pus crema aia..
parca nu se mai termina.

ati vazut ce s-a intimplat in ct?20 de copii morti , 6 cadre ..Sad(

sint atitia nebuni in tara asta, ca te inspaiminta...astia de stiri zic ca e posibil ca tipul sa fi fost gelos pe copiii de la scoala cu care mama-sa petrecea mai mult timp, decit el.groaznic!!
doamne fereste-ne pe toti de asa ceva.Sad
weekend fain!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Sam 15 Dec 2012, 9:14 pm

Vai, Julie, n-am vazut nimic, nici nu stiu daca as vrea sa vad asa ceva Sad(.
Pe mine ma terifiaza sa aud lucruri naspa, mai ales cu copii Sad(.
Otita am vrut sa zic, sorry....nush ce mi-a venit cu oreionul.
Da, noi am fost la un dr care ne povestea ca are si el 2 copii si evita antibioticul pe cat posibil, si ne-a explicat tot, dar a zis ca trebuie sa fim atenti, sa ii dam tratamentul cum trebuie, ca daca nu, se poate agrava.
Cu conjunctivita asta, uffff, da, si Andrei, ba ii trece, ba ii revine.
Probabil unde ei se si freaca cu manutele la okisori toata ziua, si picaturile alea in ochi, nu prea le iau cum trebuie, noia vem mari discutii cand sa i le punem in ochi, il cred, ca nici mie nu-mi place, e naspa senzatia...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de avr_dana Joi 20 Dec 2012, 9:36 pm

buna fetelor
Multa sanatate copiilor, ca daca nu suntem sanatosi nici sarbatorile nu le avem cum trebuie.
Juli deci ce mai face Anna?
Cris gata - Andrei e ei n vacanta ? cum mai e cu gradi?
Eu simt ca intru in sarbatori, de maine vacanta, pregatiri, dormit mai mult...iupii.
Ce faceti de sarbatori?
Ceva plimbari, excursii sau la "gura sobei " acasa?

kiss
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Sam 22 Dec 2012, 10:17 pm

salutare fetelor!

dana, anna e mai bine...saptamina asta a avut febra de marti pina joi,am fost de 2 ori la dr.i-a aschimbat antibioticele ,i-a dat altele mai tari.tot avem show de numa cind ii dam medicamentul.
si ken ii bolnav.are bronsita...asa ca amindoi pe capul meu..cind tuseste unul , cind altul.cind are febra unul, cind altul.parca nu se mai termina.Sad(
oricum sint pe calea buna amindoi.sper! ca nu mai rezist, altfel.

am facut bradul,dar cred ca v-am zis...nu ninge, dar e frig.
inca n-am luat nici un cadou.acu e dus ken la mall.cica i-a luat 30 de minute sa gaseasca loc de parcare.si e ,cred cel mai mare mall din mass,si are si parcari cit china.mi-e groaza sa merg!

de mincare ce faceti? eu habar n-am.n-am facut nimic! dulce n-as face ca nu vreau sa mai maninc. carne nu maninc...oi face ceva pt toata lumea..om vedea..
no , va pup si mai dati pe aci..
tare as vrea sa fiu si eu in ro.poate cistiga ken la loto:))
duminica faina!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 20 din 25 Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 25  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB