Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 7 EmptyAstazi la 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 7 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 7 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 7 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 7 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 7 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 7 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 7 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 7 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 7 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 7 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

+54
MihaelaT
Ana Maria
dorinamisov
mariaz_09
simona28
AnaMariaL
mimiady63
corina corina
despina13cucli
adriuta
cris_io_mat
claudiana
lennny
godeta
georgeta.prnic
alessia2007
anamaria79"
alinutza80
alinutza_andrei08
ivanoiuadela9
symos
Serban Valentina
anasia
tinap
cozma felicia
gretty
ionela stefan
CCristinaC
Karina33
kmn
cld
danadea
samo99ro
romaya
denis21
MagdaMarin
Marry
emmancita
firicel
virginia
Ioana Stanciu
violetas
ancush
SilviaDumitrescu
iuliana72
tiana
myky7robc
Dodo-pui
valentinadof
crina68
europolis
danniela
mihaelavama
diada
58 participanți

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 7 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de claudiana Vin 16 Dec 2011, 3:43 pm

lenny imi place vesta ta, parca ma incalzesc numai cand ma uit la ea Smile .
claudiana
claudiana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 359
Varsta : 42
Localizare : Barsanesti/Bacau
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 7 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de lennny Vin 16 Dec 2011, 4:04 pm

Multumesc ,claudiana!
In realitate e mult mai frumoasa decat in poza dar atat a reusit telefonul meu sa redea.
lennny
lennny
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 576
Varsta : 55
Localizare : bacau
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 7 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de alessia2007 Vin 16 Dec 2011, 4:06 pm

Foarte frumaosa Romaya. Pai iti mai vine sa postezi ceva dupa asa o frumusete?
Frumoasa vesta Leny. Ce imi place cand citesc ca va pregatiti cu cadouri de Craciun. Si eu tot la asta lucrez. la cadouri. Vine Craciunul! bucurie
Si pentru ca tot eram la capitolul poze cu ce am mai facut anul acesta: o bluza (cu helanca merge foarte bine) din fir lana cu acryl, croseta nr. 1,9. Este din 8 patrate. Am cautat schema, dar nu o gasesc acum, daca sunt doritoare o mai caut
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
alessia2007
alessia2007
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 42
Localizare : arges
Data de inscriere : 14/01/2010

http://angelicalucreaza.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 7 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de lennny Vin 16 Dec 2011, 4:19 pm

Mamaaa! Ce bluza finuta !
Acu ,parca mi-e rusine cu vesta mea grosolana. Sad
Felicitari alessia, esti foarte talentata! Flowers
lennny
lennny
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 576
Varsta : 55
Localizare : bacau
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 7 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de georgeta.prnic Vin 16 Dec 2011, 5:11 pm

LENNNY,felicitari imi dai si mie curaj sa postez,ca am facut si eu un model de vestuta,dar nu este eleganta,si am asteptat pe cineva care sa imi dea curaj.
ALESSIA,FELICITARI!La asa ceva,ma "arunc" peste cativa ani ...poate!
pupi kiss
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 48
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 7 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de crina68 Vin 16 Dec 2011, 5:12 pm

Alessia, absolut spectaculoasa bluza ta!Atat de migalita....bravo!
Lenny, vesta ta este de sezon, asa ca te rog sa nu-mi jignesti prietena( adica pe tine) spunand ca nu este asa de reusita!Mie imi place!Punct! pupi hug

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 7 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de gretty Vin 16 Dec 2011, 5:29 pm

Lenny, daca imi permiti, iti spun eu de ce ti se pare ca vesta ta nu e eleganta: se schimba total aspectul daca faci bentitele de pe margine mai late, cam de 3 randuri(cu pic scurte). Bineinteles in acest caz faci decolteurile (la maneci si la gat) mai largi si le aduni putin pe bantite, reducand cate un piciorus la 9-10 picioruse. Apoi poti face coltisori daca vrei, sau nu. Dar vesta e realizata ordonat, regulat, proportionata si are culori potrivite pt destinatia ei.Si apoi nu tb sa se rusineze nimeni aici, pt totul inseamna munca, migala si mai ales perseverenta. Eu te felicit.
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 7 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de romaya Vin 16 Dec 2011, 5:30 pm

Si as completa-o pe Crina ,daca mi-e permis pupi ca fiecare intampina iarna dupa putirinta rade
Bravo fetelor ,amandoua sunt frumoase si bine lucrate kiss
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 7 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de tinap Vin 16 Dec 2011, 5:58 pm

Alessia foarte frumoasa bluzita ta,daca zici ca e din 4 patrete,poate m-as descurca si eu.Tare mult imi doresc sa fac o bluza,asa aerisita,cu multe gaurele pt. fata mea.Felicitari!
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 7 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de lennny Vin 16 Dec 2011, 6:07 pm

georgeta, gheata am spart-o eu asa ca ...fa-ti curaj si pune vesta s-o vedem si noi.
crina, ma simt tare onorata sa-ti fiu prietena pupi si ma bucur nespus ca place si vesta mea grosolana cuiva! Smile
grety, multumesc mult pentru pont, am sa-l pun in practica la urmatoarea vesta, pe asta nu mai am curaj s-o stric.
romaya, bine spus.Multumesc!
lennny
lennny
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 576
Varsta : 55
Localizare : bacau
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 7 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de georgeta.prnic Vin 16 Dec 2011, 6:41 pm

Deci,vestuta mea,este lucrata cu un fir subtire,dat in 10.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 48
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 7 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de tinap Vin 16 Dec 2011, 6:59 pm

lenny,e foarte frumoasa vestuta ta,sa vezi tu ce eleganta e imbracata cu ceva alb pe dedesupt,helanca sau bluzita de vara.O sa te admire lumea,o sa vezi.
Georgeta,tare,tare frumoasa si muncita vesta ta,e lucrata asa de perfect,fiecare ochi e lucrat cu acceasi tensiune perfecta,parca de masina.
Si ai o rabdare si idei...auzi in 1o...Dar rezultatul e foarte frumos!Felicitari!
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 7 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de crina68 Vin 16 Dec 2011, 7:51 pm

Lennyshorule,onoarea este de partea mea! pupi

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 7 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de alessia2007 Vin 16 Dec 2011, 10:32 pm

Lenny, Georgeta, Crina, Romaya, Tina Multumesc din suflet pentru vorbele frumoase. Ma bucur ca va place. Dar sa stiti ca nu este nimic complicat. Uf de as gasi patratul sa va arat.
Lenny,cum ar spune mama mea "vorbesti prostii". Este o vesta foarte draguta, culorile imbinate cu gust, lucrata ingrijit. Si nu mai pui ca o faci cadou, deci e facuta cu suflet.
Georgeta eu cred, cum au mai spus-o si fetele, ca te subapreciezi. Lucrezi foarte frumos.

alessia2007
alessia2007
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 42
Localizare : arges
Data de inscriere : 14/01/2010

http://angelicalucreaza.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 7 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de adriuta Vin 16 Dec 2011, 10:47 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

sper sa se vada si fara inregistrare.
Spor la munca kiss
Sarbatori fericite !! tuturor
adriuta
adriuta
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 242
Localizare : acasa
Data de inscriere : 17/09/2011

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 7 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de crina68 Vin 16 Dec 2011, 10:48 pm

Madam la General, poti sa ma completezi cand si cat vrei!

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 7 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de lennny Sam 17 Dec 2011, 8:54 am

georgeta, is invidioasa pe tine!Pai, cum sa nu fiu?Vesta ta e mai frumoasa ca a mea!Si ce frumos ai finisat-o la maneci!Felicitari! Flowers
lennny
lennny
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 576
Varsta : 55
Localizare : bacau
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 7 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de gretty Sam 17 Dec 2011, 9:06 am

Nu se subapreciaza, se....rasfata, vestuta e chiar bine facuta si cum am spus eu, are bentitele4 mai laticutze,uite ce bine se contureaza !
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 7 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de georgeta.prnic Sam 17 Dec 2011, 11:00 am

Eu va multumesc frumos,tot ce am reusit sa fac,chiar am purtat cu drag,si eu si fetele. pupi Nu ma rasfat,dar apreciez femeile care stiu sa o faca,si chiar te ajuta mult in viata.. wink ..pacat ca nu am mostenit-o,si nu am invatat ceva din sfaturile mamei mele.
zid

kiss kiss kiss kiss
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 48
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 7 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de gretty Sam 17 Dec 2011, 11:07 am

Multumesc si eu pt sursele de inspiratie si sarbatori fericite si tie!
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 7 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de crina68 Sam 17 Dec 2011, 11:35 am

Getutzo, acum am vazut vesta ta!
Ce frumos ai lucrat-o ...si ce culori vesele!!!!Vine Mosuuuuuuuuuuuuu..... pupi

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 7 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de myky7robc Sam 17 Dec 2011, 2:50 pm

mai frate, ce ma 'nervati cu modestia voastra, voi astea care lucrati asa de frumos intotdeauna.
chiar asa de ordonat si ingrijit si combinatii frumoase de nuante, de zici ca sunt facute de masina intr-adevar.
bravo fetelor.

myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 7 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de gretty Sam 17 Dec 2011, 3:02 pm

kiss Viteza de lucru si regularitatea se capata in timp, lucrand mult capeti experienta,daca folosesti si inspiratii din surse si ceva indicatii oportune, nu-ti ramane decat un obiectiv de urmarit: fii perseverenta si vei ajunge o veritabila profesionista. Pana atunci e explicabila modestia: a celor mai incepatoare - pt ca doresc sa stie mai mult, iar a celor mai avansate - ca sa nu le puna in inferioitate pe nedrept pe primele.Si incurajarile au rolul lor. Si chiar observatiile pt usoare corectari. Toate avansatele au fost incepatoare odata si au primit ajutor, asa ca dau si ele acum, altor incepatoare.
Deci nimeni nu are nimic cu ..."nervii" tai! prietenie
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 7 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de myky7robc Dum 18 Dec 2011, 12:26 am

grety, dar tu nu ai sesizat faptul ca eu am glumit si ca am vrut sa se ia ca pe un compliment. ceea ce am scris.
stiu ca aici oricine este liber sa se exprime cum doreste, in limitele unui regulament.
am alte lucruri in viata care cu adevarat ma enerveaza.
s-auzim numai de bine.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 7 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de gretty Dum 18 Dec 2011, 7:55 am

Iar eu, plecand de la gluma ta, am exprimat un adevar, ca asta am spus de fapt, mai ales sa subliniez rostul a ceea ce este esenta acestui forum. Sper ca n-ai crezut ca te cert, eu stiu ca ai glumit, ca nu e prima data cand citesc cate un "ton" glumet si ma amuza si pe mine...
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 7 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB