Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 6 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

+54
MihaelaT
Ana Maria
dorinamisov
mariaz_09
simona28
AnaMariaL
mimiady63
corina corina
despina13cucli
adriuta
cris_io_mat
claudiana
lennny
godeta
georgeta.prnic
alessia2007
anamaria79"
alinutza80
alinutza_andrei08
ivanoiuadela9
symos
Serban Valentina
anasia
tinap
cozma felicia
gretty
ionela stefan
CCristinaC
Karina33
kmn
cld
danadea
samo99ro
romaya
denis21
MagdaMarin
Marry
emmancita
firicel
virginia
Ioana Stanciu
violetas
ancush
SilviaDumitrescu
iuliana72
tiana
myky7robc
Dodo-pui
valentinadof
crina68
europolis
danniela
mihaelavama
diada
58 participanți

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 6 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de georgeta.prnic Mier 14 Dec 2011, 1:08 am

ura dantela margelita,face toti banii.De mare efect 'ceva'-ul asta aplauze .Pe mine ma inebuniti,cu firele astea,de unele nici nu am auzit,dar asa imi doresc si eu,de n-aveti idee... wink
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 48
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 6 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de godeta Mier 14 Dec 2011, 8:01 am

Romaya, profit de ocazie sa-mi exprim totala admiratie nu doar fata de priceperea, bunul gust si impecabila executie a tot ceea ce am vazut lucrat de tine, dar si pentru harnicia extraordinara, imi imaginez numai cata disciplina si rigoare presupune un asemenea volum de munca, prin comparatie ma simt atat de puturoasa... Merci
godeta
godeta
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 123
Localizare : Ici-colo
Data de inscriere : 02/09/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 6 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de lennny Mier 14 Dec 2011, 8:08 am


Mamaaaa, cata rabdare romaya, sa pui in fiecare gaurica cate o margica!!!...rezultatul e super ! Felicitari! Flowers

lennny
lennny
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 576
Varsta : 55
Localizare : bacau
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 6 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de claudiana Mier 14 Dec 2011, 9:27 am

Romaya, foarte frumos!! Cata rabdare poti sa ai!! Shocked
claudiana
claudiana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 359
Varsta : 42
Localizare : Barsanesti/Bacau
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 6 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de samo99ro Mier 14 Dec 2011, 9:33 am

E munca naibii. Dar a iesit absolut superb si de mare efect. Iti dai seama cum arati la un revelion cu asa ceva? Sau la un mare eveniment? Esti intr-un mare fel. Multe, multe, multe felicitari.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 6 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de myky7robc Mier 14 Dec 2011, 9:36 am

romaya, m-ai lasat fara cuvinte.
cum adica in fiecare gaurica cate o margeluca? ca nu inteleg cum ai pus margelutele? is mai batuta in batutincap
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 6 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de lennny Mier 14 Dec 2011, 9:43 am

samo99ro a scris: Iti dai seama cum arati la un revelion cu asa ceva? Sau la un mare eveniment? Esti intr-un mare fel.


Avem voie sa visam...!?
Eu, spre exemplu,ma visez purtand asa o frumusete dar nu ma visez... lucrand Smile Cred ca-i o munca titanica, care necesita muuulta rabdare dar si rezultatul e pe masura. hug
lennny
lennny
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 576
Varsta : 55
Localizare : bacau
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 6 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de cld Mier 14 Dec 2011, 9:47 am

romaya superba ca tot ce faci tu! bravooooooooooo!!!
te rog poti sa pui o schema ceva exact cum ai pus "margica in gaurica".
am inceput ceva din matase dar am de gind sa stric si sa fac asa ceva ca e mai frumos.
cld
cld
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 48
Localizare : prahova
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 6 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de samo99ro Mier 14 Dec 2011, 9:49 am

Mai, intre a visa ca lucrezi asa ceva si a visa ca porti o minune ca asta este: ori dai cu spor din degete, ori scoti banul din buzunar. La gros, cred ca-ti dai seama. rade
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 6 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de Serban Valentina Mier 14 Dec 2011, 10:03 am

Waaaau ce frumusete vad postata de ,,generaleasa ,, noastra vorba Crinei68, eu i-as spune maestra noastra in ale lucrului de mina.
Simplu si elegant ,cu bun gust ... ca intotdeauna Romaya!
Cu margele atit cit sa nu para incarcata.
Asa ca cine o va purta de Sarbatori o sa fie o doamna eleganta .... si sa scoata banii din buzunar !
rade rade
La cit mai multe astfel de bluze elegante Romaya , vinzare buna si platita pe masura muncii si a talentului tau. hug



Ultima editare efectuata de catre Serban Valentina in Mier 14 Dec 2011, 10:40 am, editata de 1 ori
Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 6 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de romaya Mier 14 Dec 2011, 10:37 am

Multumesc fetelor kiss intr-adevar e deosebita,foarte migalos de lucrat ,daar rezultatul e superb si unic ... si vorba lui Samo , ganditi-va cum arata purtat peste un decolteu.. Smile
N-am lucrat dupa schema ,modelul l-am gandit eu.. modesta ce sunt .. dama
Lucratu' e ca o poezie : gaurica si margica aferenta.. se insira margelele pe fir inainte de a incepe lucrul si in fiecare gaurica facuta din 3 och. de lant ,in al doilea ochi de lant prindeam margica adusa de pe fir ..
De exemplu ,eu insiram intr-o tura cam 300 de margele cat sa-mi ajunga pentru cele 3 randuri de model -aveam 95 de gaurele pentru partile fata si spate (le-am lucrat impreuna pana la maneca) apoi, la terminarea modelului tijelor verticale rupeam firul si insiram mergelele pentru urmatoarea tura ..etc
Trebuie multa rabdare dar vad ca va place rezultatul ..deci : cand incepeti?
kiss
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 6 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de myky7robc Mier 14 Dec 2011, 10:47 am

pai, daca trebe rupt mereu firul, cred ca incep mai incolo...ooo
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 6 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de Serban Valentina Mier 14 Dec 2011, 10:48 am

Romaya ...trec peste intrebarea de sfirsit , este haioasa rau de tot ...
Am precizat mai sus , doar o maestra a crosetatului cu muuulta exprienta in spate se poate incumeta la atita rabdare si magala.
Revin si te intreb ,vad ca de data asta ai lucrat cu lina merino..cum se comporta la crosetat?
Si firul pe care l-ai folosit este deosebit... iar margelitele arata bine.... wink wink
Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 6 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de romaya Mier 14 Dec 2011, 10:51 am

myky7robc a scris:pai, daca trebe rupt mereu firul, cred ca incep mai incolo...ooo

rade le poti insira si pe toate o data -cateva mii ...dar nu ti-as recomanda
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 6 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de cris_io_mat Mier 14 Dec 2011, 10:51 am

Romaya este intr-adevar superb si unic din poze,dar de adevarat...cred ca e de muuuuuuuuulte ori mai grozav...iar munca migaloasa...spuneau fetele pe aici odata "munca de chinez batrin"...te admir pentru ceea ce faci si cum faci ,sa ai spor in continuare si idei si timp si .... Flowers
cris_io_mat
cris_io_mat
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 444
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 6 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de cld Mier 14 Dec 2011, 11:14 am

romaya eu chiar o sa incep dar intai sa imi cumpar margele. apoi o sa te mai deranjez cind ma "impotmolesc".
kiss kiss kiss kiss
cld
cld
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 48
Localizare : prahova
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 6 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de Serban Valentina Mier 14 Dec 2011, 11:17 am

Cld, abia te asteptam sa vedem ce-ti iese?
Cu ce fir faci bluza ?
iti urez de pe acuma ,, rabdare ca de chinez,, .... hug
Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 6 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de romaya Mier 14 Dec 2011, 12:12 pm

Si poze la lumina naturala ,parca mai aproape de real.. Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 6 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de danniela Mier 14 Dec 2011, 12:16 pm

Vai da ce superba eeeeeee, eu mi-am uitat ochelarii acasa, credeam ca vad de aproape, dar acum la lumina zilei, e sublima!!!!! Felicitari Romaya!!!
Bine ca ai spus ca eu te si intrebam cat timp ti-a luat insiratul miilor de margele!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 6 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de cld Mier 14 Dec 2011, 12:22 pm

Serban Valentina a scris: Cld, abia te asteptam sa vedem ce-ti iese?
Cu ce fir faci bluza ?
iti urez de pe acuma ,, rabdare ca de chinez,, .... hug
vreau sa il fac cu un fir de matase. ma uit acasa si va spun cum se numeste. acum o sa caut margele. firul este negru. cred ca se potriveste pentru asa ceva.
rabdare am ca nu ma grabeste nimeni. eu fac doar pentru mine si in plus e felul meu de a ma relaxa.
cld
cld
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 48
Localizare : prahova
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 6 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de danniela Mier 14 Dec 2011, 12:38 pm

Firul de matase e greu, margelele de sticla la fel, nu o sa traga in jos??? Zic si eu ca nu am lucrat cu matase, insa ca material cred ca ar iesi finut lucrul.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 6 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de romaya Mier 14 Dec 2011, 12:44 pm

Daniela, am uitat ca nu esti in zona... PM nu-si are rostu" rade
Ar fi bine cred sa fie un fir mai usor , eu de aia n-am margelit pe maneci ca sa n-o traga de pe umeri.. Smile
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 6 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de Serban Valentina Mier 14 Dec 2011, 12:51 pm

Cld te asteptam oricit sa vedem si cu firul de matase cum se aseaza margelele si cit de migalos este, ce croseta ai folosit ,cam cite margele ti-au intrat etc ,etc.
Romaya ne-a aratat cu lina merino cit de migalos si frumos realizata este bluza , nu pare nici prea incarcata ,ce mai executie de maestru.... iti trebuie ceva experienta.
De altfel nu este la prima ,, comitere,, de acest fel ,ne-a tot aratat frumuseti facute de mina ei priceputa.
Spor la crosetat cu margele .



Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 6 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de myky7robc Mier 14 Dec 2011, 7:05 pm

vai dar e mai splendida la lumina naturala.
zici ca margelutele sunt argintii, nu negre. bucurie
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 6 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de lennny Vin 16 Dec 2011, 3:37 pm



Pun si eu o vesta ce-am lucrat-o pentru cumnata mea - cadou de Mos Craciun-si care,cred eu, o sa-i fie de folos iarna asta.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Imi cer scuze de calitatea pozelor, le-am facut pe balcon ca sa iasa mai luminoase.
Am lucrat cu fire rosa si croseta nr 4.
lennny
lennny
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 576
Varsta : 55
Localizare : bacau
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 6 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB