Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 12 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 12 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 12 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 12 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 12 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 12 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 12 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 12 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 12 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 12 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 12 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 12 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 12 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 12 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 12 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 12 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 12 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 12 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 12 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 12 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

+54
MihaelaT
Ana Maria
dorinamisov
mariaz_09
simona28
AnaMariaL
mimiady63
corina corina
despina13cucli
adriuta
cris_io_mat
claudiana
lennny
godeta
georgeta.prnic
alessia2007
anamaria79"
alinutza80
alinutza_andrei08
ivanoiuadela9
symos
Serban Valentina
anasia
tinap
cozma felicia
gretty
ionela stefan
CCristinaC
Karina33
kmn
cld
danadea
samo99ro
romaya
denis21
MagdaMarin
Marry
emmancita
firicel
virginia
Ioana Stanciu
violetas
ancush
SilviaDumitrescu
iuliana72
tiana
myky7robc
Dodo-pui
valentinadof
crina68
europolis
danniela
mihaelavama
diada
58 participanți

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 12 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de diada Vin 30 Dec 2011, 5:39 pm

[quote="SilviaDumitrescu"]
gretysimonica a scris:Un bolerou facut de mine, pozat pe clienta mea. E facut din bumbac de crosetat cu fir foarte subtire, pus in 4 si lucrat cu croseta de 3,5 mm; dar se poate face si din alt fir.

Grety nu contest ca esti o persoana care stie fooarte multe despre crosetat, ca esti amabila si dai explicatii amanuntite celor ce au nevoie, ca lucrezi foarte frumos si foarte mult dar totusi poza pusa de tine si citata de mine mai sus este identica cu cea de AICI iar faptul ca tu ti-o insusesti nu cred ca este un lucru tocmai bun pentru forumul acesta.
Daca gresesc imi cer scuze !

Eu inca astept explicatia doamnei. Vad ca este activa pe forum, o sa-i scriu si un mail poate nu a vazut postarea.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 12 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de dorinamisov Vin 30 Dec 2011, 6:38 pm

mai postez ceva
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
dorinamisov
dorinamisov
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 886
Varsta : 75
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 26/12/2008

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 12 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de gretty Vin 30 Dec 2011, 7:19 pm

Explicatii: Nu mi-am insusit poza, ci produsul. E intr-adevar lucrat de mine,acum 2 ani si ceva, cred, cand lucram la firma celei din poza: E vorba de d-ra Anita Toma, posesoarea acelui site si a firmei cu acelasi nume.Domnia-sa lucreaza cu colaboratoare cu lucrul la domiciliul. Considerand ca a trecut destul timp de cand a fost postat de dumneaei pe site-ul propriu, si fiind un produs foarte apreciat, m-am gandit sa il recomand si pe acest forum. Dar va asigur ca produsul este CREAT de mine, executat de mine si pot oferi schema de executie oricui. Si va asigur ca am un potential ridicat de creatie (fara falsa modestie!) si nu am nevoie sa-mi insusesc munca altora. Mai degraba altii au facut-o, dar la vremea respectiva am acceptat, deci nu obiectez. Am raspuns aici, pe forum, si nu privat administraorei, pt ca si altii ar putea avea suspiciuni. Va mai pun chiar alta imagine cu primul bolerou creat de mine de unde am extins apoi modelul. Acesta roz e pe magazinul meu propriu. In rest, va raman aceeasi prietena de sfatuit si de ajutor, daca voi ma vreti...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 12 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 30 Dec 2011, 8:09 pm

Pentru ca eu am iscat discutia asta trebuie sa spun si eu ;
- total de acord cu tine si nu contest nimic din ce ai spus ( am mai spus ca nu-ti contest calitatile) numai ca ar fi fost bine sa fi avut o alta exprimare. Nu conteaza cat timp a trecut de la data cand domnisoara a intrat in posesia boleroului pentru ca implicit a devenit proprietara lui si a pozei ( dupa cum spune in termeni si conditii), si ...... poate ridica pretentii.
Sper sa nu te fi suparat dar tocmai pentru ca am vazut ca esti o persoana amabila si de multe stiutoare nu am vrut sa ai nici tu, nici forumul acesta probleme, si mi-ar fi placut sa raspunzi imediat postarii mele pentru a nu lasa loc de interpretari.

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 12 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de gretty Vin 30 Dec 2011, 8:32 pm

Nu stiu ce s-a intamplat, nu sunt avertizata ca am un mail la aceasta sectiune, am intrat eu din curiozitate sa vad vreun raspuns. Asa s-a intamplat si cand trebuia sa vad postarea, am raspuns din cauza mail-ului privat. Imi cer scuze, nu vreau sa afectez forumul, imi asum raspunderea si iau asupra mea vina, desi nu e o vina propriu=zis. D-ra nu va ridica pretentii pt ca stie de ce nu mai colaborez acolo si poza ei e pe site, deci e publica. Dar daca astfel ferim forumul de probleme de imagine, rog administratora sa stearga imaginea si chiar si comentariile legate de ea. Multumesc anticipat. In ce priveste exprimarea, cred ca n-am fost suficient de atenta, m-am ganditsa fiu mai scurt in ce priveste descrierea. Dar se poate sterge postarea si va pot pune eu schema de lucru pe boleroul roz mentionand si maneca lunga. Uite, postez iar acel bolerou care de fapt e parte intr-un set.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 12 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de tinap Vin 30 Dec 2011, 9:18 pm

Grety,esti o scumpa kiss !Eu am stiut tot timpul ca e produsul tau!Si nu ai de ce sa-ti ceri TU scuze,NOI TREBUIE SA-TI CEREM TIE SCUZE,asa se cuvine.Creatia ta,deci faci ce vrei cu ea!
Hey Grety girl,tu ai devenit star peste noapte aici la noi,si probabil ai zgiriat ceva orgolii(false).Take it easy!Cei buni cad totdeauna in picioare!
Esti o fata de milioane!!Sa ne traiesti si sa fii sanatoasa! kiss
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 12 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de gretty Vin 30 Dec 2011, 9:59 pm

Sa traiti si voi ca impreuna SUNTEM de milioane! Nu e vorba de vedetism, eu vreau sa invat si pe altele ce stiu eu, ca am doar baieti iar nurorile...E pacat sa se piarda o experienta capatata in timp prin munca sustinuta de pasiune. Iar de starnit invidii - nici pomeneala, am gresit eu si Silvia are dreptate, doar ca eu vad doar asa, cu ochelari de cal, doar croseta si firele...si m-a croit Doamne-Doamne cu defect: a pus prea mult altruism si nu am ce face... S-auzim de bine! PS nici acum nu m-a notificat calculatorul ca este postare noua aici, nu stiu de ce...
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 12 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de valih Vin 30 Dec 2011, 10:13 pm

Eu nu am postat nimik aici deoarece am vazut ca "e...persoane orgolioase" mai mult decit trebuie. D-na Grety am vazut ca a dat cele mai bune explicatii la o gramada de subiecte tocmai ca sa nu se piarda aceasta arta si sa poate lucra bine si fetele mai tinere. Asa ca hai sa fim mai ingaduitoare si sa ne corectam mai puti taios. Vad ca nu are Grety nici mail....
valih
valih
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 201
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 23/02/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 12 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de myky7robc Vin 30 Dec 2011, 10:20 pm

si eu ma o problema cu notificarile , desi am bifat casuta ca sa fiu anuntata cand se posteaza.
la unele subiecte primesc atentionari pe mail la altele nu, de ce oare???? Sad
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 12 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de gretty Vin 30 Dec 2011, 10:29 pm

Multumesc pt sustinere, parca ma rusinez ca voi sunteti ingaduitoare, dar nu e nevoie, totdeauna imi recunosc greselile si accept pedeapsa. Cred ca voi avea din nou pm dupa 15 ianuarie. Eu am intr-adevar ambitia sa triumfe si la noi handmade si particip cum pot. Uite va mai dau o sugestie pt dupa sarbatori dar nu va incarc acum cu schema. In ianuarie; se face usor si e practic

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 12 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 30 Dec 2011, 10:32 pm

Haideti sa nu incepem cu aprecieri si etichetari despre persoanele de pe acest forum, ca nu este cazul wink
Eu am deschis dicutia si tot eu spun sa incetam aici si acum.
Acest topic se numeste "Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate " si haideti sa pastram topicul pentru ce a fost creat.
Spor la treaba, sarbatori fericite si multa sanatate!
Multumesc pentru intelegere!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 12 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de mariaz_09 Vin 30 Dec 2011, 10:39 pm

Nu cred ca a fost lovita careva in orgoliu de d-na Grety,forumul de-asta este sa colaboram,sa invatam din greseli sau din realizarile altcuiva.Nu faceti acuze aluzive,caci toate doamnele care stiu si au timp dau explicatii.D-na Grety a intrat in forta si ce-a postat au fost lucruri frumoase,la fel fiecare in domeniul sau.Nu cred ca este vreo fata incepatoare sau alta, s-0 invidieze pe d-na ,dimpotriva,ii este recunoscuta indemanarea si amabilitatea.Asa ca nu e cazul sa ne suparam inainte de Nioul An.
mariaz_09
mariaz_09
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 762
Varsta : 71
Localizare : Deva
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 12 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de alessia2007 Vin 30 Dec 2011, 11:07 pm

Frumoase bluzitele dorina (cea mov nu cumva-i tricotata intr-un mod total strain mie?)
Grety foarte frumos si setul si maieutul. Mai am un cadou de facut pentru Sf. Ion si gata, ma apuc si pentru mine de ceva. Gulerul la bolero se creste cumva pe parcurs, sau se merge asa drept?
alessia2007
alessia2007
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 42
Localizare : arges
Data de inscriere : 14/01/2010

http://angelicalucreaza.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 12 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de gretty Sam 31 Dec 2011, 7:50 am

Da, se creste altfel se ridica la spate. Cand te apuci ma atentionezi si iti explic exact, si la top si la bolerou. Azi nu prea am timp ca am musafiri...
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 12 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de crina68 Sam 31 Dec 2011, 8:10 am

Dorina, deja m-ai făcut knock out!
Nu se existează domne, așa viteză la croșetărit!!!!!
Și mă mai lovești și în orgoliu, cu modelele super faine ce le realizezi!
Moțul este bluza mov(tricotata), este atât de asimetrică și ușchită, pupi de m-ar reprezenta totalmente!
Nu s-ar putea să dai nește explicațiuni???
Și de unde iei ,domne, firele?
Și când ai timp să faci așa curățenie în casă?Că sunt pereții ceia albi ca spuma laptelui????Plus arhitectura casei , foarte modernistă !!!!!
Gata, lăsând gluma la o parte,Dorina ,nota 10 pentru bungust!Nu știu dacă te interesează, dar mie îmi placi din mult mai multe puncte de vedere( mai ești și o doamna veritabilă!) hug

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 12 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de Admina Sam 31 Dec 2011, 9:59 am

Grety, am editat eu mesajul initial si am scos pozele din citate. Te rog sa nu mai postezi poze de pe site-uri cu vanzare, chiar daca sunt ale unor produse facute de tine. Nu vrem sa avem probleme legale cu posesorii acelor site-uri. In rest, posteaza si explica in continuare. Multumim. Flowers

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 12 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de kmn Sam 31 Dec 2011, 10:44 am

feteloooooooooooorrrrrrrrrrrrrrr....
lipsesc si eu cateva zile de pe acest forum si cand vin ce vad....pagini intregi de citit...
deci...sa o luam pe rand...
ma bucur ca s-a lamurit problema ci ca Grety e in continuare langa noi....
Grety...iti cerusem si eu ajutorul la un bolero, cum nu ai pm....acum nu am timp sa il caut, poate dupa sarbatori...
Dorina...m-ai imbolnavit la propriu cu ce ai creat, toate sunt demential de frumoase, parca le-as vrea ....felicitari maxime....si mult spor in continuare ....
Violetas....poncho-ul tau e minunat, culoarea imi place fff mult....sa il porti cu drag...felicitari...

printre atatea minunatii...va arat si eu ce mi-am facut, mi l-am dorit fff mult si ma bucur ca acum il am....

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 12 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de gretty Sam 31 Dec 2011, 11:53 am

admina, multumesc pt intelegere si ajutor, am sa tin cont! Pt toate, nu aveti grija ca nu plec de pe forum decat daca nu ma mai vreti voi. Pana atunci va avertzez ca atunci cand voi observa vreo imperfectiune la produsele voastre am sa va spun si am sa va sfatuiesc cum ar fi bine, sa nu mi-o luati ca o critica! Ne reintalnim anul viitor, cu mare chef de lucru...

Flowers prietenie party bere

kmn:gasim noi o solutie, dar am mai postat mod de lucru la boleroul meu alb, dupa sarbatori reiau.
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 12 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de georgeta.prnic Sam 31 Dec 2011, 1:28 pm

kmn,ti-ai dorit boleroul,si a iesit o mandrete,poate ca atunci cand pui suflet,lucrurile sunt cu atat mai reusite!Vreau si eu sa stiu,firul cu care ai lucrat!Sa-l porti sanatoasa,si tot ce iti doresti sa-ti reuseasca la fel si anul urmator!
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 47
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 12 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de mihaelavama Sam 31 Dec 2011, 1:49 pm

foarte frumoase lucruri ati realizat, felicitari!

va arat si eu ultimele mele creatii:
un set format din bolero si bereta (model de baza hexagon granny) crosetat din lana in degrade
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si o bluzita de sezon, cu maneci treisferturi si un model potrivit: niste braduti
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

mihaelavama
mihaelavama
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 383
Varsta : 58
Localizare : vama
Data de inscriere : 07/04/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 12 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 31 Dec 2011, 2:19 pm

Sa le purtati sanatoase! Foarte frumoas tot ce ne aratati. Felicitari!!!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 12 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de crina68 Sam 31 Dec 2011, 2:20 pm

KMNuțo, super fain boleroiul tău!Bravos!

Mihaeluțo, superbe toate 3 piesele vestimentare!Te interesează sau nu,mie îmi plac!
Felicitări fetelor!

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 12 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de kmn Sam 31 Dec 2011, 2:28 pm

georgeta...firul este 55%bumbac, 45% acril, e fff moale si placut..
multumesc tuturor pentru aprecieri....
mihaela...imi plac obiectele vestimentare facute din hexagoane, patrate, flori...etc...foarte faine...felicitari!!!!
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 12 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de teisoara Sam 31 Dec 2011, 3:13 pm

foarte frumoase,sa le purtati sanatoase!

mihaelavama ,te rog mult pune-mi si mie schema de la braduti[u]
Multumesc mult kiss
teisoara
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Varsta : 52
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 12 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 31 Dec 2011, 5:01 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11) - Pagina 12 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (11)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB