Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4) EmptyAstazi la 9:46 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4) EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4) EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4) EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4) EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4) EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4) EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4) EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4) EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4) EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4) EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4) EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4) EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4) EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4) EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4) EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4) EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4) EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4) EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4) EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4)

+58
danniela
mariaz_09
danadea
Serban Valentina
ionela stefan
dadina
valih
MagdaMarin
julix_2007
Savu Ramona
kitty_1973
chocolate
CCristinaC
valentinadof
Andreea91
Anuk
cris69
romaya
melus
cica elena
Iulia40
emmancita
kittygreeneyed
Lucica_18
stoy
diada
europolis
adelina24
LYNDA
mnarcisa
adelykitt
datsun
Marry
gabi-27
teisoara
corilex
AlinaJ.Bijoux
Giobsy
violeta25
cris_27
cozma felicia
Lali
firicel
ivanoiuadela9
emi
myky7robc
geany
marami
bibitu
mihaelavama
anasia
MihaelaT
aba
SilviaDumitrescu
Noemi
claudiana
samo99ro
ema
62 participanți

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4) Empty Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4)

Mesaj Scris de ema Vin 01 Oct 2010, 11:08 am

Capitole anterioare: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]; [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link];[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~



Sunt grea de cap Nu pricep cum vin prinse cele 2 hexagoane ca sa iasa o bluza Cine imi explica?



Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Vin 01 Oct 2010, 3:44 pm, editata de 1 ori (Motiv : subiecte separate)
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4)

Mesaj Scris de samo99ro Vin 01 Oct 2010, 11:13 am

Daca te uiti bine, una din imagini chiar asta face. Un hexagon este pliat exact cum trebuie. Celalalt il pliezi si il asezi in oglinda. Dupa aceea, pe spate faci, cu acelasi model, o panglica suplimentara, pe care o prinzi intre cele doua hexagoane, ca sa dea largime. Si, in final, mai faci o terminatie similara jos. Asta e tot.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4) Empty Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4)

Mesaj Scris de ema Vin 01 Oct 2010, 11:27 am

A da Multumesc Samo
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4)

Mesaj Scris de claudiana Vin 01 Oct 2010, 11:06 pm

mihaelavama interesanta bluza! Noemi sa ne asteptam deacum sa apari si pe aici tot soiul de lucrusoare?(la croitorie am vazut ce-ti pot manutele)
claudiana
claudiana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 359
Varsta : 42
Localizare : Barsanesti/Bacau
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4)

Mesaj Scris de Noemi Vin 01 Oct 2010, 11:28 pm

claudiana a scris:mihaelavama interesanta bluza! Noemi sa ne asteptam deacum sa apari si pe aici tot soiul de lucrusoare?(la croitorie am vazut ce-ti pot manutele)

Pai voi ma invatati sa incerc de toate doar ca la croset sau tricot nu prea am rabdare si mi se pare foarte multa munca
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 04 Oct 2010, 12:05 pm

feteleeee in sfarsit pot sa va arat ce am mai facut eu vara trecuta (vara lui 2009) cand eram la inceput in tainele crosetatului si nu stiam asa bine dimensiuni si alte secrete (nu ca acum le-as sti rade ) Este un/o bolerou/jacheta/top ca nu stiu cum sa ii zic care trebuia sa fie pentru mine, dar ..nu e pentru cine se pregateste e pentru cine se nimereste rade asa ca ii vine de minune vecinei
tanananaaaaaa
fata spate si profil
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si pentru ca suntem la acest capitol cu chestii pe care nu stiu in ce categorie la le incadrez, va arat momentan doar pe umeras (sper sa primesc poze si imbracata), ce am avut eu peste rochie la nunta.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Initial am vrut sa fie un sal dar am lucreat asa cu spor si cu drag uincat l-am facut prea lung (3 m). Apoi.... nu am mai desirat ca se ducea din flocosenia firului (scuzati termenul sa nu stiu cum sa ma exprim altfel), si.... l-am sucit si rasucit pana a iesit asta. Daca era putin mai scurt si putin mai ingust iesea si mai bine. Pe viitor stiu Smile
aaaa si ca veni vorba (stiu ca sunt off tpoic) am fost fooooarte admirata si cu greu convingeam ca e facuta de mine wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4)

Mesaj Scris de samo99ro Lun 04 Oct 2010, 12:48 pm

Deci am ghicit ca boleroul alb e "facatura" ta. wink
Dar salul care a devenit o jacheta e de-a dreptul superb. Era normal sa fie admirat. Cliente nu ti-ai gasit?
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 04 Oct 2010, 12:55 pm

wink inca nu. Pentru salul alb ar fi ceva dar...nu prea ma incanta ca tot vecina vrea pentru fica-sa, pentru nepoata-sa.... si iti dai seama ca imi aduce firul si nu pot sa iau banul. E vecina mea care si ea sare la mine cu de toate ce are, ba una a alta asa ca.... o sa fac din placere daca o sa vina cu firul. Iar cel negru..daca o sa ii placa mamei o sa il daruiesc (ca sa nu zic donez) ca e mai plinuta si pe ea o sa vina mai bine. aaa uite ca mi-a venit idea ca pe ea o sa il si pozez ca o sa se vada mai bine ca pe mine.
ups si aici am dat-o in offtopic. E clar ca sunt mahmura azi
rade

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4)

Mesaj Scris de aba Lun 04 Oct 2010, 2:00 pm

Foarte frumoase amandoua. Ce sa zic... Flowers Eu ma chinui sa crosetez niste cipici si de aceea cand vad creatii de genul asta nu pot decat sa aplauze
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4)

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 04 Oct 2010, 4:22 pm

Silvia, faina treaba ai facut tu. Imi place. love

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4)

Mesaj Scris de anasia Lun 04 Oct 2010, 5:22 pm

silvia, sunt foarte frumoase!
of...am pus si bolero pe lista, dar nu stiu cand mai ajung la el.. rade
anasia
anasia
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 554
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/02/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4)

Mesaj Scris de mihaelavama Lun 04 Oct 2010, 8:14 pm

foarte frumoase si migaloase in stil mare rade creatiile tale, silvia. felicitari ! aplauze
mihaelavama
mihaelavama
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 383
Varsta : 58
Localizare : vama
Data de inscriere : 07/04/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4)

Mesaj Scris de bibitu Mar 05 Oct 2010, 8:43 am

uraaaaaaaaaaa mi-a ajuns si mie firul Flavia si putin mai ieftin cam 7 lei pe bobin si culoarea care trebuie acum ma apuc de lucru sa termin si eu ce am inceput dar intre timp am facut ptr. nepotica mea o bluzita dar sa mi se repare cititorul de card ca s-a stricat si nu pot sa atasez poze
bibitu
bibitu
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 460
Localizare : parcare
Data de inscriere : 03/05/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4)

Mesaj Scris de marami Mar 05 Oct 2010, 9:31 am

Moama Silvia, cat timp ti-a luat sa le faci? Mie mi-ar trebui ani de zile zid
avatar
marami
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 73
Varsta : 56
Localizare : Hunedoara
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4)

Mesaj Scris de geany Mar 05 Oct 2010, 9:42 am

Silvia, ai lucrat frumossi muuult. Sa le poarte cu placere detinatoarele si sa-ti aduca si cliente, fara firul lor pupi
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4)

Mesaj Scris de myky7robc Mar 05 Oct 2010, 5:08 pm

Da, ce spor ai si ce frumos crosetezi lucruri asa mari si elaborate.Sunt elegante.
Ai facut fericite mai multe persoane dragi tie si cred ca asta te face fericita si pe tine.Sa ai spor in continuare.
Si inca ceva, pelerina aceea cu bordura de blanita e superba, asa ca mi-ai dat deja o idee pentru o fetita pretentioasa.
kiss
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4)

Mesaj Scris de emi Vin 08 Oct 2010, 1:57 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Capsunici pentru fetita mea cea mica.
avatar
emi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 330
Varsta : 48
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 30/07/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4)

Mesaj Scris de samo99ro Vin 08 Oct 2010, 2:06 pm

Frumoase capsunicile tale Ema, dar mi-am strambat gaaaatul... Laughing
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4)

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Vin 08 Oct 2010, 4:18 pm

Foarte frumos ema. Să le poarte cu plăcere "capsunica" mică pupi
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 46
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4)

Mesaj Scris de emi Sam 09 Oct 2010, 12:24 am

Multumesc, fetelor!
Samo, imi pare rau, daca stiam sa o intorc, o intorceam.
avatar
emi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 330
Varsta : 48
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 30/07/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4)

Mesaj Scris de firicel Sam 09 Oct 2010, 12:34 am

c efrumos se tul pentru "capsunica" ema!este asa vesel ca te duce cu gandul la o dimineata insorita de vara si parca o si vad alergand de colo-colo...sa-lpoarte sanatoasa si kiss
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4)

Mesaj Scris de Lali Dum 17 Oct 2010, 9:31 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us

...am transformat un fular pe care nu am la ce sa-l asortez intr-un bolero.
avatar
Lali
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 80
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/02/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4)

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Lun 18 Oct 2010, 3:52 pm

Am încercat să fac şi eu un bolero luizei şi am făcut un dreptunghi apoi am prins şi am făcut manecile lungi dar de aici încolo m am împotmolit. Nu mi dau seama cum să continui ca să îi fac un guleraş şi să l lungesc . Să continui pe rotund ? Nu ştiu cum să vă explic mai bine că poze de pe tel nu pot să pun ( numai dacă le trimit la una dintre voi şi le puneţi voi : wink: )
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 46
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4)

Mesaj Scris de marami Lun 18 Oct 2010, 8:41 pm

Adela daca vrei iti arat intr-una din zilele astea cum sa faci daca nu te descurci, tu doar striga. Si ca sa nu fiu off la intrebare raspund, da, mergi de jur imprejur, sa ai spor! albina
avatar
marami
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 73
Varsta : 56
Localizare : Hunedoara
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 18 Oct 2010, 8:44 pm

de ivanoiuadela9 ai Pm dar iti zic si aici sa trimiti pozele la mine si le pun eu

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(4)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB