Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 2 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Quilling - Arta de a rula hartia (13)

+32
vlavi
alessia2007
annamaria26985
SilviaDumitrescu
rogiani
monaistr
julix_2007
Maci
Eva
Adelaida
miru_mirela_larisa
anc@
02gaviota
mariaz_09
dia
mariaeu
mamidebubu
gmiki1
zarina28
Ramurica
firicel
getam
tantelu01
dianabv
MoniKozi
aba
stoy
vmir
Cristale
AlinaJ.Bijoux
monatibi
SweetEnci
36 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (13)

Mesaj Scris de aba Lun 31 Oct 2011, 9:52 pm

Getam, bine ai venit si felicitari pentru primele floricele. Si mie imi plac, aplauze Spor in continuare, Flowers
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (13)

Mesaj Scris de SweetEnci Lun 31 Oct 2011, 10:04 pm

aba Vaiiii ... ce muuuuuuuuuult imi place felicitarea taaa love Imi place cum ai asezat .. ce culori ai folosit .. imi placeeee muuuult de tot kiss
tantelu mirat2 ce idee suuuperr!! Sunt adorabile felicitarile tale .. ce bineeee arata asa pivotant!!!! super!
getam Felicitarile mele!!! Flowers pt o prima creatie este super reusita. iti doresc cat mai multe creatii si cat mai multa inspiratie!
SweetEnci
SweetEnci
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 214
Varsta : 47
Localizare : Mures
Data de inscriere : 13/09/2011

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (13)

Mesaj Scris de aba Lun 31 Oct 2011, 10:11 pm

Sweet, multumesc mult si te pup pentru pozele pe care le-ai pus la fadengrafik, de acolo m-am inspirat multumesc doar ca am folosit hartie n-am cusut. wink
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (13)

Mesaj Scris de firicel Lun 31 Oct 2011, 10:15 pm

Foarte frumoase ,ingenioase si muncite obiecte!Cata rabdare trebuie sa aveti!Felicitari si spor sa aveti! kiss
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (13)

Mesaj Scris de MoniKozi Mar 01 Noi 2011, 8:26 am

no biiineee feeeteleee.... cred ca de chiar nu ma mai joc....

aplauze aplauze aplauze aplauze
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (13)

Mesaj Scris de tantelu01 Mar 01 Noi 2011, 9:38 am

Getam, demarajul e mai greu dar, odata molipsita de aceasta tehnica, vei vedea ce repede evolueaza lucrurile. Sa pastrezi aceasta prima lucrare ca amintire si sa compari cu ea lucrarile facute dupa cateva luni de lucru. Pentru prima lucrare, este foarte bine. Daca sunt ciufulite marginile de la distrugator, le poti finisa usor cu forfecuta. Daca ai sa citesti capitolele de inceput, ai sa vezi ca nu instrumentul este important (felicitarea cu dovlecei postata recent e facuta la mana libera, rasucit hartia direct intre degete). Hartia, da, are importanta calitatea ei. Mult succes si te asteptam cu lucrari noi. hug
Moni, ba sa te joci, cu hartiute, si sa ne arati si noua. Stiu cum este sa nu ai timp si sa iti fie ciuda ca altii au rade dar macar ne clatim ochii cu ce fac fetele. pupi
O zi frumoasa si rodnica sa aveti toate! prietenie
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (13)

Mesaj Scris de MoniKozi Mar 01 Noi 2011, 9:52 am

da, asa, Constanta draga, invarte si tu cutitul in rana...
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (13)

Mesaj Scris de getam Mar 01 Noi 2011, 1:22 pm

Dragele mele, va multumesc frumos pentru cuvintele frumoase si pentru incurajari! Tehnica este chiar faina, felicitarile , tablourile si martisoarele sunt foarte deosebite,sa nu mai zic de minunatiile 3D de le faceti voi (animalute, ghivece cu flori, etc). Aveti dreptate cu hartia, hartia mea este mai grosuta si poate de aceea se taie asa ciufulita, dar asta aveam in casa. Cu mana am incercat sa rasucesc si eu prima data, dar nu am reusit sa o rasucesc si am tot cautat variante .
Cu siguranta o sa mai exersez si o sa incerc sa ma perfectionez in aceasta arta!
O saptamana linistita si mult spor in tot ce faceti! kiss
getam
getam
helper
helper

Numarul mesajelor : 26
Localizare : canada
Data de inscriere : 26/10/2011

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (13)

Mesaj Scris de Ramurica Mar 01 Noi 2011, 3:36 pm

Tantelu, foarte interesante felicitarile tale. Mi-a placut in mod deosebit cea cu floricelele alb-negru. Si modul de deschidere este teribil. Mi-au placut foarte mult. Felicitari!
Ramurica
Ramurica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 60
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 15/12/2008

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (13)

Mesaj Scris de tantelu01 Mar 01 Noi 2011, 3:51 pm

Multumesc Ramurica. pupi Unde ai disparut? Ne-ai abandonat? Tu ne desfatai cu lucrari frumoase.
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (13)

Mesaj Scris de zarina28 Mar 01 Noi 2011, 8:04 pm

Getam,noi toate am inceput cu unelte neprofesioniste(nu-i asa,fetele?),ba chiar,unele din noi(a se citi eu) continuam asa.Eu tai fasiile cu cutterul(si asta de curand,ca pana acum foloseam foarfeca) si le rulez pe o mina d epix crestata la capat(acus,de curand,m-am perfectionat-am taiat capatul urechii de la un ac mare,iar varful l-am incins si l-am bagat intr-o periuta de dinti rupta).Asa ca,trebuie doar sa vrei.Iar cu hartie mai groasa,ies si mai elegante.Eu as pune poze,dar n-am reusit inca sa ma dumiresc cum.Spor la lucru,fetele Smile
zarina28
zarina28
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 215
Varsta : 43
Localizare : Mangalia
Data de inscriere : 23/08/2011

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (13)

Mesaj Scris de monatibi Mar 01 Noi 2011, 9:23 pm

buna seara!
ce fac fetele.....lucrati,lucrati?
aba imi plac clopoteii tai
tantelu interesanta felicitarea ta pivotanta ,spuneai ca nu cumpara lumea felicitari dat atunci ce cumpara lumea?
getam esti pe drumul cel bun,spor incontinuare,cit despre fisiute si eu tot la mina le tai,la inceput le mai stricam si eu acum tai mai multe odata Laughing am cumparat si de pe net dar imi par prea scumpe si putine.
monatibi
monatibi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 432
Varsta : 46
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/03/2011

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (13)

Mesaj Scris de gmiki1 Mier 02 Noi 2011, 8:47 am

buna dimineata...intrebare...am vazut la o papetarie in oras,pentru prima data fasii pt quilling,nu mi-am dat seama calumea de grosime pt ca erau in pungi,culorile imi par mai lucioase,sunt mai subtiri,vreo 2-3 mm,ideea e ca mi s-au parut scumpe,5 ron vreo 30 bucati si scurte...nu sunt lungi cat o coala xerox...deci asa trebuie sa fie normal?asa sunt de scumpe?
gmiki1
gmiki1
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 344
Varsta : 45
Localizare : buzau
Data de inscriere : 30/09/2011

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (13)

Mesaj Scris de mamidebubu Mier 02 Noi 2011, 9:03 am

am vazut si eu la librarie,sunt si lungi si scurte, in fiecare punguta sunt cate 10 culori in total 100 de bucati.Gata taiate,nu mi se pare deloc scump
avatar
mamidebubu
helper
helper

Numarul mesajelor : 18
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 12/10/2009

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (13)

Mesaj Scris de gmiki1 Mier 02 Noi 2011, 9:14 am

astea sunt pana in 50 de bucati...doamna a spus ca sunt in jur de 30-40,diferite culori,binenteles ca negre nu erau...si scurte si 5 ron
gmiki1
gmiki1
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 344
Varsta : 45
Localizare : buzau
Data de inscriere : 30/09/2011

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (13)

Mesaj Scris de mariaeu Mier 02 Noi 2011, 9:47 am

Buna
Va urmaresc de ceva vreme, insa nu am indraznit sa scriu, sunteti experte si va felicit pe toate pentru lucrarile superbe pe care le realizati
Mie personal mi se par foarte scumpe fasiile despre care vorbeati, eu am cumparat de pe net fasii cat lungimea unei coli de xerox la pretul de 5 lei/200 de bucati de hartie colorata obisnuita si la 8lei/200 de bucati de hartie catonata unde mai pui ca am putut sa imi aleg eu culorile pe care le voiam
mariaeu
mariaeu
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : arad
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (13)

Mesaj Scris de tantelu01 Mier 02 Noi 2011, 10:04 am

gmiki1, daca pachetele sunt de import, cu benzi speciale de quilling, au o calitate deosebita. Incearca sa vezi si preturile de la magazinele on-line ( exemplu aici )si compara pretul cu cel din magazin. Pentru calitatea materialului cumparat de aici pot garanta deoarece am cumparat si eu, nu vorbesc din auzite si nici nu am interese comerciale. Dupa ce am folosit hartia din setul special, am vazut diferenta mare si am vazut ce trebuie sa caut. Daca te uiti pe site-urile straine, ai sa vezi ca nici acolo nu sunt asa ieftine (raportat la puterea noastra de cumparare). La librarie pretul este mai mare dar, daca on-line ai o limita de comanda si o taxa de transport, cam tot pe acolo ajungi. Ideal este sa cuplezi o comanda cu alte persoane din localitate si sa impartiti taxa. Grosimea hartiei si latimea fasiei este indicata de obicei pe ambalaj. Daca e speciala de quilling, nu iti da decat latimea benzii. Atentie daca cumparati de la magazine "particulare" care spun ca iti dau hartie quilling dar de fapt vand hartie pentru xerox si taiata cu diverse instrumente. Culorile, desi sunt anuntate in game mari, sunt cele din supermarket. Sunt patita si de aceea va trag atentia ca sa nu se mai pacaleasca si altii. Succes! kiss
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (13)

Mesaj Scris de Ramurica Mier 02 Noi 2011, 12:10 pm

Tantelu, n-am disparut, va urmaresc tot timpul, dar nu am mai reusit sa lucrez ca in vremurile bune. Totusi, am ceva dragut.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ramurica
Ramurica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 60
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 15/12/2008

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (13)

Mesaj Scris de tantelu01 Mier 02 Noi 2011, 12:29 pm

Sa fiu sincera Ramurica... acum nu m-am extaziat pentru ca.... am facut-o ieri, cand am revazut cu mare placere postarile cu lucrarile tale. Mi-a placut la nebunie aceasta suita. Bine-nteles ca primul gand... sa fac si eu, apoi mi-am revenit, de unde pana mea atata timp? rade Ma bucur ca ne urmaresti si poate ne mai rasfeti din cand in cand cu ceva frumos.
Fetelor din Bucuresti le spun ca fac o comanda la magazinul din Tg. Mures (v-am dat link-ul si... acum musai vreau si eu ceva). Daca vreti ceva, sa imi spuneti azi, pana la ora 16, cand inchei lista. Impartim transportul si produsele ne revin la preturi ok. De intalnit, ne intalnim noi. Rog insa sa fiti ferme in comanda, sa nu ridic marfa si sa raman cu ea, mai ales ca se plateste in sistem ramburs.
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (13)

Mesaj Scris de aba Mier 02 Noi 2011, 1:58 pm

Ramurica, Merci . Ce pot sa mai spun... Sunt minunate. Spor mult si sa ne mai arati. pupi
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (13)

Mesaj Scris de vmir Mier 02 Noi 2011, 8:39 pm

ramurica ; Jos Palaria! sunt superbe ...
Am mai facut si eu 2 felicitari pentru Craciun...la pisica nu smai trebe sa ii fac ceva da nu stiu ce...ca parca nu arata ..a..miau miau
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
vmir
vmir
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 238
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/07/2010

http://www.speranta2007.ro

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (13)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mier 02 Noi 2011, 9:15 pm

F. dragute felicitariile Vmir. Mie imi place pisica asa cum e. Spor in continuare. Eu tot tablouri mesteresc inca. Flowers
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (13)

Mesaj Scris de aba Mier 02 Noi 2011, 9:27 pm

Vmir, sunt minunate, Merci Cata munca e acolo!!
Si pisica e foarte frumoasa, eventual incearca sa-i faci ochii oblici si sub botic un T intors, alt sfat nu stiu sa-ti dau. Mie imi place si asa. pupi Mult spor.
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (13)

Mesaj Scris de SweetEnci Mier 02 Noi 2011, 9:57 pm

Ramurica wooow ..deci ... wooow!!! Sunt superbe tablourile mirat2

vmir sunt foarte frumoase cele 2 felicitari .. Dar ai muncit la ele nu gluma !!! aplauze bravo, super
SweetEnci
SweetEnci
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 214
Varsta : 47
Localizare : Mures
Data de inscriere : 13/09/2011

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (13)

Mesaj Scris de tantelu01 Joi 03 Noi 2011, 9:54 am

Sunt frumoase Mirela. Cand m-am uitat la ele ce a spus aba vroiam sa iti spun si eu: ochii oblici definesc cel mai bine o felina si boticul mai evidentiat. Le remediezi repede ca sunt deasupra piesele. Succes! pupi
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (13) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (13)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB