Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Quilling - Arta de a rula hartia (10) EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Quilling - Arta de a rula hartia (10) EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Quilling - Arta de a rula hartia (10) EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Quilling - Arta de a rula hartia (10) EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Quilling - Arta de a rula hartia (10) EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Quilling - Arta de a rula hartia (10) EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Quilling - Arta de a rula hartia (10) EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Quilling - Arta de a rula hartia (10) EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Quilling - Arta de a rula hartia (10) EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Quilling - Arta de a rula hartia (10) EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Quilling - Arta de a rula hartia (10) EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Quilling - Arta de a rula hartia (10) EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Quilling - Arta de a rula hartia (10) EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Quilling - Arta de a rula hartia (10) EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Quilling - Arta de a rula hartia (10) EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Quilling - Arta de a rula hartia (10) EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Quilling - Arta de a rula hartia (10) EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Quilling - Arta de a rula hartia (10) EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Quilling - Arta de a rula hartia (10) EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Quilling - Arta de a rula hartia (10) EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Quilling - Arta de a rula hartia (10)

+29
anka_gabi
Uca
milena
ikuta
StMihaela
Maci
alexandrina84
diana-s
carmendana
firicel
SilviaDumitrescu
RoxanaL
monatibi
zahariaelouise
denis21
anne
annamaria26985
MihaelaT
Anusca
vmir
aba
vlavi
firimitura
Cloreta
MoniKozi
AlinaJ.Bijoux
dia
MagdaMarin
tantelu01
33 participanți

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) Empty Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de tantelu01 Lun 04 Iul 2011, 2:11 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

************************************************



Dia, chiar este frumos si vesel setul tau. Dupa ceva documentare in domeniul asta, la astfel de piese daca folosesti fasii de 5-6 mm latime, dupa ce le-ai dat forma dorita se dau la interior cu lipici transparent nediluat si se lasa pana se usuca, eventual se mai repeta operatia daca e necesar. Am postat mai demult un set de cafea (ceainic, ceasca, farfurie....) facut asa si pot sa iti spun ca cine l-a cumparat il intretine fara probleme si nu il tine acoperit. Drept este ca am folosit carton de 120g/mp.
Cum spunea Moni, setul tau merita pastrat in atentie. Cum tu nu ai inca un avatar, poti sa iti pui poza cu setul intreg, e frumoasa rau. Asa, o vedem la fiecare postare a ta Smile . hug


Ultima editare efectuata de catre marinmagda18 in Lun 04 Iul 2011, 2:21 pm, editata de 1 ori (Motiv : Separat capitole)
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) Empty Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de MagdaMarin Lun 04 Iul 2011, 2:18 pm


dia a scris:multumesc tantelu, o sa ma interesez de adezivul ala si sper sa-mi fac rabdare pentru inca una, desi nu prea imi place sa fac ceva de 2 ori :D
Va mai pun o cescuta, de fapt setul complet, lacuita si asta, dar de nevoie...era riscant sa nu o intaresc...s-ar di desirat; m-am chinuit mult pana am reusit sa o "pun pe picioare"
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Pe asta am facut-o cadou unui sponsor al scolii...sper ca in anul urmator scolar va fi si sponsorul atelierului meu de artizanat pe care-l fac cu copiii


_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de dia Lun 04 Iul 2011, 3:56 pm

multumesc pt aprecieri,tantelu; am folosit fasii de 3 mm la realizarea setului; de fapt cred ca 3,5 mm fiindca erau facute la distrugator de doc; dupa lacuire nu au mai fost probleme; la cescuta am avut de munca cat i-am modelat forma fiindca daca o impingeam mai mult decat trebuia "isi iesea din matca"

Multumesc marinmagda, ma simt onorata ca mi-ati asezat creatia la inceput de capitol kiss
dia
dia
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 155
Localizare : piatra neamt
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Lun 04 Iul 2011, 4:15 pm

Superb set Dia. Imi place tare mult dar, nu cred ca eu a-si reusi sa fac o asemenea cana, cel putin nu la dimensiunea asta!!! Felicitari!!! Flowers
Moni imi place mult felicitarea ta cu floarea soarelui!!! poate iti "fur" ideea si incerc sa fac si eu o floare din aceasta pt. ca sunt florile mele preferate!!! sper ca nu te superi!!! love flower
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de MoniKozi Lun 04 Iul 2011, 4:47 pm

As fi onorata sa stiu ca sunt sursa de inspiratie pentru altii Smile Merci
Insa si eu, la randul meu, am vazut flori ale soarelui pe net si m-am inspirat din ele. Asa ca fura in voie...
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Lun 04 Iul 2011, 5:18 pm

Mersi, poate fac cateva martisoare de genul!!! Smile pupi
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de Cloreta Mar 05 Iul 2011, 4:46 pm

Hello fetele,

Nu am mai intrat demult dar ieri am citit ce ati mai scris si m-am delectat cu poze. Eu nu am mai facut absolut nimic, acum stam mai mult pe afara, de 2 ori pe saptamana o duc si pe fi-mea la inot, parca nu mai am timp asa mult pentru bibilelile mele. Probabil de la toamna cand va veni vremea urata si vom sta mai mult in casa.
Ma uitam la cescuta asta cu farfurioara si mi-am aminiti ca am facut si eu pt fetita mea acum un an un set in 2 culori ( fara lingurita) si un iepuras ca sa se joace cu ele. Dar asta colorat asa e grozav iar lingurita e o bijuterie.

Va pup, spor la treaba si multa inspiratie!
Cloreta
Cloreta
helper
helper

Numarul mesajelor : 23
Localizare : internet
Data de inscriere : 25/02/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mier 06 Iul 2011, 1:40 am

Fetelor, vreau sa va arat ceva ce am gasit pe net cautand cateva modele de floricele. Mie mi-a atras atentia!!! Sper ca si voua o sa va atraga!!! love

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de MoniKozi Mier 06 Iul 2011, 8:54 am

Alina, super model. Si cand ma gandesc ca ieri mi-am cumparat trei nuante de roz Smile Sa fie destinul?

No si sa va arat si eu pe unde am mai navigat
Pentru dia - dedicatie speciala link
Si dedicatie speciala pentru toata lumea tablouri link si tablouri link
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de firimitura Mier 06 Iul 2011, 9:48 am

Alina e nemaipomenit acest model de ni-l arati aici.
Monikozi, minunate linkuri, mai ales site-ul acela rusesc (Cred ca e rusesc).

spor la treaba fetelor
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de vlavi Mier 06 Iul 2011, 9:52 am

Tare-mi place sa vad ce lucreaza fetele de pe topicul asta.
Cat despre linkuri... ce sa mai zic! Tac si privesc.
Ei, dupa mai bine de 3 luni de inactivitate in ale quilling-ului, aseara am incercat sa mesteresc ceva. N-o sa ma credeti ce va zic, dar parca nici acul nu ma mai recunostea, hartia scotea limba la mine cu obraznicie, lipiciul se incapatina sa lipeasca exact unde vroiam eu... de-abia, de-abia am insailat 2 floricele, ca sa-mi dezmortesc degetele. Embarassed
vlavi
vlavi
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 275
Varsta : 66
Localizare : Braila
Data de inscriere : 23/03/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de tantelu01 Mier 06 Iul 2011, 10:11 am

Alina, Moni, da stiu ca vreti sa ne ambitionam serios. De la aceste idei, trebuie sa reusim sa facem si noi alte lurari, cu modele personale. Vlavi, sa vezi ce se dezmortesc degetele cand ai o idee in minte....!!!! Sa aveti toate spor si imaginatie multa! Firimitura, ma bucur ca ne vizitezi. Am vazut si ce talent ai tu. wink
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de MoniKozi Mier 06 Iul 2011, 10:22 am

Constanța, ai pus sedila la ț, punctul pe i și linia la t! Pe mine mă impresionează la toate aceste creatoare câtă imaginație au. Eu tot ce pot este să pastișez (da, bine, recunosc, să copiez - ăsta e cuvântul)...
ups
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de aba Mier 06 Iul 2011, 12:03 pm

Moni, clar, ne-ai pus gand rau. Nu stiu pe care s-o fac prima.
pupi
Alina, floarea e minunata. Pe mine ma atrage, dar cand ii vine randul nu stiu. Rolling Eyes
Vlavi, continua sa mesteresti ca se dau pe brazda si acul si hartia, doar nu e cum vor ele. dama
Firimitura, te asteptam cu modele, hug
Mult spor fetele.
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de firimitura Mier 06 Iul 2011, 3:48 pm

tantelu01 a scris:Firimitura, ma bucur ca ne vizitezi. Am vazut si ce talent ai tu. wink

Va vizitez , ca de lucrat nu am mai lucrat de mult.
La ce te referi cand zici ca ai vazut ce talent am? Ca de etalat talente in ultima vreme nu am prea mai facut-o ;))

O sa incerc sa vin curand cu ceva nou, ca ma chinui sa ii fac mamei o felicitare de ziua ei, sper sa imi vina idei de un model cat mai frumos. kiss
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de tantelu01 Mier 06 Iul 2011, 4:51 pm

Firimitura, am vazut ce ai postat la alt topic (crosetatat) Smile
Te asteptam si aici, cu felicitarea mamei.
Mi-am adus aminte ceva: trebuie sa ne tinem de capul lui vmir sa posteze poze cu ultimile ei lucrari. Are o rabdare fata asta...!!!! Am vazut floricelele facute de ea, din fasiute de 1mm latime, delicate rau. Smile
Vmir!!!! Poze, te rugam Merci Merci
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de aba Mier 06 Iul 2011, 6:44 pm

1mm. Waw. Vmir, te rugaaaam. Merci
Eu am facut o singura felicitare cu 2 mm si mi-a ajuns. Mai jos de 3mm nu tai. La 1mm sigur ca e finuta.
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de firimitura Mier 06 Iul 2011, 8:55 pm

Tantelu mama nu stiu unde ai vazut postare de a mea la crostetate ca eu singur nu am pus. Habar n-am sa crosetez ;)).
Vmir asteptam sa vedem si noi minunile acelea la 1mm. Deja imi imaginez cat sunt de frumoase lucrarile. cred ca au un aer tare deosebit la 1mm kiss
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mier 06 Iul 2011, 11:21 pm

Cu fasiute de 1 mm chiar ca nu am mai lucrat. 2 mm au fasiile cele mai inguste cu care am lucrat. Dar, pana sa aflu ca se poate lucra si cu fasi de 2 mm lucram doar cu cele de 1 cm evident taiate de mine. Eram si pe la inceput in acest domeniu. Apropo de fasi, mi-am cumparat acum 2 saptamani 4 seturi cu fasi, 2 cu 2 lei setul (300 de fasi, 10 culori, 5 mm latime si 18 lungime) si 2 cu 4 lei setul (300 de fasi, 6 culori, 3 mm latine si lungimea unei coli A4). Sunt tare bucuroasa de achizitia facuta dar inca nu le-am fplosit pt. ca mai am o gramada taiate mine. Eu mai nou le tai cu masina de facut teitei iar fasia are 2 mm latime, numai ca masina mea nu mai taie asa de perfect cum a-si vrea eu. Smile
Vnir, asteptam lucrariile tale!!! hug
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de dia Joi 07 Iul 2011, 12:22 am

Moni, multumesc pt dedicatie; eu am o prolema cu pozele de pe net: ma atrag atat de mult incat uneori imi irosesc tot timpul liber pt a ma uita pe bloguri si pt a da search-uri pe diferite teme...si ma uuuuit asa la poze in loc sa trec la treaba si sa mesteresc ceva; sunt o ciudata la capitolul asta.
Oau! vimir, fasii de un mm?! nu ne mai tine pe jar, te rog!
dia
dia
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 155
Localizare : piatra neamt
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de MoniKozi Joi 07 Iul 2011, 8:25 am

Deci: voi discutati ca nu puteti LUCRA cu fasii de 1 mm. Eu nu am reusit nici macar sa le TAI scratch Ce-o fi in neregula cu mine? (eu stiu raspunsul) Eu sub 3 mm nu folosesc pentru simplul fapt ca nu le pot taia. Le tai cu cutterul si ce e sub 3 mm se curbeaza. Moama.... 1 mm... batutincap
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de tantelu01 Joi 07 Iul 2011, 9:36 am

Moni, trebuie sa iti fur ciocanelul batutincap batutincap batutincap
Trebuie sa imi cer de doua ori iertare (la doua persoane) pentru confuzia facuta. Desigur, "firicel" si "firimitura" sunt doua fete talentate dar... diferite in aptitudini. Va rog mult sa puneti confuzia pe seama varstei, asta ca sa am si eu o scuza, altfel.... nu stiu pe unde mi-a umblat mitea . Firimitura, pe tine te-am cunoscut cand m-ai vizitat la targ, nu pe firicel. Sigur poti avea habar si cu croseta, e usor daca vrei sa inveti (scuze de off topic )
O sa o sun pe vmir sa ne puna mai repede pozele. Am facut si eu ultimul tablou cu liliac cu fasiute de 1mm dar, musai trebuie hartie mai groasa (~120g/mp) ca sa o tai bine.

kiss kiss si o zi frumoasa sa aveti toate!
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de vmir Joi 07 Iul 2011, 11:32 am

Tantelul ma certat ca nu pun poze cu tot ce fac, pana am facut poza la alea .a durat eu ma misc mai greu...Vazele cu flori facute pe toate culorile ; florile crestate au 5 mm , vaza facuta la 1, 5 mml. Eu daca lucrez la 2 mm deja mi se pare prea mare. O sa vina si floricelele cele de 1 mm dar trebuie sa le lipesc ...[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
vmir
vmir
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 238
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/07/2010

http://www.speranta2007.ro

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de aba Joi 07 Iul 2011, 11:40 am

Wmir, sunt perfecte. Nu stiu ce as mai putea spune, una mai frumoasa ca alta. Merci Merci Spor mult, Flowers
Edit ca mi-au mai venit cuvintele: vazele sunt minunate, fetita e deosebita, cele cu trenuri sunt vesele , trandafirii sunt perfecti.


Ultima editare efectuata de catre aba in Joi 07 Iul 2011, 11:44 am, editata de 1 ori (Motiv : completare)
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de tantelu01 Joi 07 Iul 2011, 11:52 am

Vmir, ma bucura sa le revad si aici. Mi-au placut trenuletele la nebunie, si fetita.....
Sa nu uiti sa lipesti o fasie colorata pe spate, la cea cu flori portocalii, sa iasa in evidenta si decupajul. Asteptam montarea celorlalte floricele.
hug kiss
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB