Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Quilling - arta de a rula hartia(6) EmptyAstazi la 9:46 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Quilling - arta de a rula hartia(6) EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Quilling - arta de a rula hartia(6) EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Quilling - arta de a rula hartia(6) EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Quilling - arta de a rula hartia(6) EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Quilling - arta de a rula hartia(6) EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Quilling - arta de a rula hartia(6) EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Quilling - arta de a rula hartia(6) EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Quilling - arta de a rula hartia(6) EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Quilling - arta de a rula hartia(6) EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Quilling - arta de a rula hartia(6) EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Quilling - arta de a rula hartia(6) EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Quilling - arta de a rula hartia(6) EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Quilling - arta de a rula hartia(6) EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Quilling - arta de a rula hartia(6) EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Quilling - arta de a rula hartia(6) EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Quilling - arta de a rula hartia(6) EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Quilling - arta de a rula hartia(6) EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Quilling - arta de a rula hartia(6) EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Quilling - arta de a rula hartia(6) EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Quilling - arta de a rula hartia(6)

+29
gty
Maci
symos
vlavi
anka_gabi
greieras
gepiza
ala22bala
anca56
dianabv
Crissy86
magdaR
myhappyfeet
Dana.G
adrina
vmir
firicel
Cameleonic
EuIrinuca
tantelu01
Uca
firimitura
Leutz
roxanabacila
MoniKozi
plapandika
aba
cursant1001
AlinaJ.Bijoux
33 participanți

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) Empty Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Lun 24 Ian 2011, 7:37 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

______________________________________________________________________



Si mie imi place sa"fur" de la alti si mai ales sa caut pe net idei!!! Oricum, nici o data nu mi-ai iesit ceea ce am vrut sa fac, ca originalul. Si de fiecare data adaug si ceva de la mine!!!


Ultima editare efectuata de catre ucabesty in Lun 24 Ian 2011, 8:25 pm, editata de 1 ori (Motiv : despartit capitole)
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de cursant1001 Mar 25 Ian 2011, 10:58 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Am facut mai multi "omuleti si ingerasi" ii voi fotografia zilele care urmeaza si ii voi posta. Pe "Primavarica" am facut-o anul trecut.
cursant1001
cursant1001
helper
helper

Numarul mesajelor : 52
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 14/09/2009

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de aba Mar 25 Ian 2011, 11:32 am

Micuta, frumoasa, primavaratica. Felicitari [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de plapandika Mar 25 Ian 2011, 11:58 am

Woow fetelor ..cata migalosenie in quilling ...m'ati dat gata cu ce ati facut...BRAVO aplauze
plapandika
plapandika
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 144
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/01/2010

http://liana-biju.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) Empty Cafeluţa aţi servit-o?

Mesaj Scris de MoniKozi Mar 25 Ian 2011, 12:17 pm

No haideţi dragele mele la o cafeluţă... fierbinte, aburindă...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Doar tabloul:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Măsuţa şi cafeluţa:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Mobilierul:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Şi comprativ cele două tablouri pe tema dată (ca să nu vă mai întoarceţi la capitolul precedent să căutaţi diferenţele): cafea aburindă servită în ceşcuţe violet.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Un tablou şi setul de miniaturi vor fi cadou pentru o prietenă cu care mi-am băut cafeaua timp de 4 ani.

Îi mulţumesc pe această cale Constanţei care m-a mai sfătuit şi mi-a oferit şi modele (de la ea m-am inspirat şi pentru miniaturi).

Şi mai menţionez că mobilierul nu e tratat cu nimic: luciul provine doar din carton. Miniaturile violet sunt 'tratate' doar cu lipici: am folosit hârtie mată şi dând cu lipici a căpătat puţin luciu care mi-a plăcut foarte mult. Plus ca dă o oarecare rezistenţă lucrăturii.
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de roxanabacila Mar 25 Ian 2011, 12:23 pm

ce fain, super Monica si cata rabdare......
roxanabacila
roxanabacila
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 145
Varsta : 40
Localizare : sibiu,romania
Data de inscriere : 20/05/2010

http://roxyunique.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de aba Mar 25 Ian 2011, 1:10 pm

Multumim pentru cafea moni, arata foarte bine asa aburind... Miniaturile sunt perfecte. Waw, ce sa mai spun, felicitari, prietena ta e o rasfata. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Editez ca-i musai. Culoarea masutei e foarte frumoasa.


Ultima editare efectuata de catre aba in Mier 26 Ian 2011, 11:27 am, editata de 2 ori (Motiv : completare si corectare)
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mar 25 Ian 2011, 2:09 pm

F. frumoase amandoua operele de arta!!! La cat mai multe!!! Flowers Flowers
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de Leutz Mier 26 Ian 2011, 10:06 am

wow...cat de tare este setul de cafea...superb...si multumesc pt aprobari celor care m-au lasat sa fur Smile)
Leutz
Leutz
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 44
Varsta : 30
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 04/01/2011

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de firimitura Mier 26 Ian 2011, 11:11 am

superb setul cu cafeluta. Parca iti trezeste asa o pofta de cafea. cred k va fii tare incantata prietena ta de ele.

mi se pare mie sau topicul a fost pus la o alta categorie?
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de Uca Mier 26 Ian 2011, 11:26 am

Foarte frumoase creatiile voastre fetelor, va admir pentru rabdare si pentru ceea ce rezulta.

Firimitura: mea culpa Embarassed , am gresit cand am facut un nou capitul, l-am bagat la diverse in loc de bricolaj , bine ca ai semnalizat! pupi
Dar s-a rezolvat, acum e la locul lui!

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de tantelu01 Joi 27 Ian 2011, 11:40 am

Oare din cauza asta nu am mai primit atentionare de postari noi? Abia acum am vazut ce de activitate a fost pe aici. Moni, arata super ce ai facut, chiar ai schimbat radical imaginea cescutelor. Si setul cu miniaturi e frumos. Si eu m-am gandit sa incerc sa "tratez" cu lipici lichid transparent unele piese mai delicate. E mai putin lucios decat lacul si mai potrivit pentru hartie.
Am intrat azi pentru ca imi era dor de voi si ma intrebam cum de nimeni nu a mai postat nimic. Mi-am salvat si eu din praful santierului cele 6 (sase, da nu mai multe) incercari de martisoare facute inainte sa inceapa dezastrul din casa. Le-am scanat la birou, insa, ce este lucrat mai cu volum, nu iese bine, intra lumina sub capac si se voaleaza imaginea. O sa pun poza dar este slabuta rau. Sper sa mai veniti voi cu noutati. hug [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre tantelu01 in Joi 27 Ian 2011, 11:41 am, editata de 1 ori (Motiv : am uitat sa pun poza)
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de MoniKozi Joi 27 Ian 2011, 11:50 am

Multumesc Constanta! Am avut un sfatuitor bun! Si ii mai multumesc odata!
Tocmai mi-am dat seama ca poza cu primul tablou e cea veche, nu am pus una asa cum am zis cu cescutele putin modificate... Smile
Tare dragalase martisoarele! Hornarul e mortal! Si viorelele...
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de aba Joi 27 Ian 2011, 11:54 am

Frumoase martisoarele tantelu, si mie hornarul imi place mult, dar si florile, mai ales prima. Daca vad bine si firul e din hartie? Interesanta ideea. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de tantelu01 Joi 27 Ian 2011, 12:09 pm

Multumesc aba,Moni, sunteti indulgente cu mine. Smile Da, cand m-am apucat de aceste mostre de martisoare, nu aveam la indemana nici fir de martisor, dar aveam snur de hartie. Fiind facut din doua fire, le-am desfacut si am combinat cate un fir de la fiecare culoare si l-am rasucit la loc. Ideea cu cosarul mi-a venit din martisoarele vechi dar, ne avand un model.... trebuie sa mai incerc, pana iese mai frumos. zid
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de EuIrinuca Joi 27 Ian 2011, 12:24 pm

felicitari Tantelu, am citit asa multe mesaje pe aici incat am luat microbul, asa ca m-am aucat sa fac felicitari. SUPERBE TOATE!!!
EuIrinuca
EuIrinuca
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 151
Varsta : 54
Localizare : lucru de mana
Data de inscriere : 19/09/2010

http://lucru-de-mana.info/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Joi 27 Ian 2011, 2:13 pm

F. simpatice martisoarele!!! Imi plece ghiocelul dar si violetele!!! Si ingenioasa ideea cu snurul!!! Nu mi-asi fi dat seama ca e facut din hrtie!!! Smile
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de Cameleonic Joi 27 Ian 2011, 2:51 pm

Frumoase martisoare tantelu,originale cu snurul din hartie Smile
Cameleonic
Cameleonic
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 32
Varsta : 35
Localizare : Ploiesti,Romania
Data de inscriere : 04/08/2010

http://cameleonic.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de Leutz Joi 27 Ian 2011, 2:59 pm

am facut si eu cateva felicitari...mai copiate, mai gandite de mine...sper sa va placa inceputul meu
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Leutz
Leutz
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 44
Varsta : 30
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 04/01/2011

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de tantelu01 Joi 27 Ian 2011, 3:08 pm

Prima nu se vede in intregime dar ce se vede din ea si celelalte sunt frumoase. Cred ca ar trebui sa folosesti un carton mai grosut ca suport. Din poze pare ceva subtire, care s-a cam ondulat de la lipituri. Ai un inceput frumos in acesta tehnica. aplauze
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de Leutz Joi 27 Ian 2011, 3:10 pm

da...pai eu am facut p foaie si de aceea...oricum ma gandeam sa lipesc foaia aia pe un carton a carui margine sa se vada un pic
Leutz
Leutz
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 44
Varsta : 30
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 04/01/2011

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Joi 27 Ian 2011, 3:12 pm

F. dragute primele tale felicitari Leutz!!! La cat mai multe!!! Smile
Tantelu, ca sa vezi prima felicitare in intregime da-i click dreapta si apoi deschide imaginea!!! Asa fac eu si mie imi merge!!! pupi
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de Leutz Joi 27 Ian 2011, 3:13 pm

mersi ptr incurajari
Leutz
Leutz
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 44
Varsta : 30
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 04/01/2011

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de tantelu01 Joi 27 Ian 2011, 3:33 pm

Alina, la mine a mers sa o vad intreaga numai cu salvarea ei in calculator. Asa ca Leutz am vazut si fluturasul tau din prima felicitare si este dragut. Spor pe mai departe!
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de MoniKozi Joi 27 Ian 2011, 3:45 pm

aplauze bravo Leutz!!!! La mai multe!!!
Da-mi voie sa-ti fac o mica observatie: fluturasul lila este asamblat invers, adica i-ai pus capul in partea unde aripioarele sunt mai mici. Primul insa este corect asamblat! Smile wink
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(6) Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(6)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB