Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Gradina cu legume (3) - Pagina 9 EmptyAstazi la 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Gradina cu legume (3) - Pagina 9 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Gradina cu legume (3) - Pagina 9 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Gradina cu legume (3) - Pagina 9 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Gradina cu legume (3) - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Gradina cu legume (3) - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Gradina cu legume (3) - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Gradina cu legume (3) - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Gradina cu legume (3) - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Gradina cu legume (3) - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Gradina cu legume (3) - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Gradina cu legume (3) - Pagina 9 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Gradina cu legume (3) - Pagina 9 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Gradina cu legume (3) - Pagina 9 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Gradina cu legume (3) - Pagina 9 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Gradina cu legume (3) - Pagina 9 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Gradina cu legume (3) - Pagina 9 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Gradina cu legume (3) - Pagina 9 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Gradina cu legume (3) - Pagina 9 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Gradina cu legume (3) - Pagina 9 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Gradina cu legume (3)

+58
oanaraluca
Gabiuta
IOANA 80
greieras
annamaria26985
lucky
ileana cosanzeana
violetas
panduta
ancabanu
aurahd
aba
odrina
GabitzaMami
mariaz_09
patru
gretty
Gianina4ever
cristinadumitru1977
lennny
pufoi
godeta
despina13cucli
tinap
adriuta
ismi3ismi
cld
Floren
stoy
rosita
canadianca50
LORIMAR
ancone
olympia
dorina64
RamonaM
Uca
Cristache
Admina
valentinadof
bubu85
mnarcisa
ionela stefan
Marry
MagdaMarin
stelave
claudiana
amoni
arielas
CCristinaC
SilviaDumitrescu
elenaxx
cocav
AlinaJ.Bijoux
diblaru maria
diada
ema
corina corina
62 participanți

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 9 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de gretty Dum 19 Feb 2012, 10:01 pm

Aurahd, iti alegi din timp sticlele in care vrei sa faci rachiul sau bautura cu fruct, speli foarte bine sticlele si le usuci, si iti procuri pt ele plase de nailon din cele in care cumparam portocale, de exemplu. Cand fructul e format dar mic sa intre pe gatul sticlei, montezi sticla pe fruct si o prinzi cu leucoplast de crenguta, infasurand leucoplastul in jurul gatului sticlei si in jurul crengutei. Plasa, careia ii faci un nod zdravan la un capat, o pui sticlei ca o imbracaminte si la celalalt capat (la gatul sticlei) o legi bine cu sfoara de o parte mai solida a crengii, asa fel incat greutatea sticlei sa nu traga de fructul firav sau de codita lui. Fructul va creste incet in sticla fiind "obligat" sa-si lungeasca si codita ca sa aiba loc in partea mai larga a sticlei. Cand fructul a crescut destul si e parguit, nu foarte copt, desfaci plasa si tai codita fructului care ramane captiv in sticla. Montarea tb sa o faci cu ajutorul cuiva, de una singura nu reusesti, risti sa rupi fructul de mic.
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 9 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de corina corina Lun 20 Feb 2012, 2:19 pm

Lennny , Merci ! Pentru mine azi a venit primavara de la tine !

Solarul meu a patit-o . Cum a dat soarele si a ingreunat zapada , au cedat sipcile de pe laterale si tevile s-au lasat de la coama cateva zeci de cm . Azi sotul meu a dat zapada ore in sir de pe langa solar sa o poata da jos si pe cea de pe el . Dar e foarte multa ! Daca s-o rupe folia , asta e ! Inauntru usturoiul e marisor si ceapa a luat-o din loc... Cum o fi , asa o fi !
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 9 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Lun 20 Feb 2012, 5:41 pm

Corina, din pacate la noi s-a intamplat acest lucru. S-a rupt folia din cauza zapezii si s-au strambat putin si tevelie. Alaltaieri a dat tata toata zapada de pel. Si nu a fost asa de multa ca la tine, doar vre-o 40 de cm, pe el. La primavara trebuie neaparat reparat si cumparata alta folie. Noroc ca nu avem nimic plantat inca in el. Neutral
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 9 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de aurahd Lun 20 Feb 2012, 6:46 pm

anca. Grety multumesc pt raspuns .Ma gandeam daca vara cand sunt temperaturi ridicate afara fructul rezista .fara sa fie afectat .Grety tu ai folosit tehnica asta?
aurahd
aurahd
helper
helper

Numarul mesajelor : 56
Localizare : hd
Data de inscriere : 02/02/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 9 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de gretty Lun 20 Feb 2012, 7:17 pm

M-am distrat odata cu o para dar a fost micuta ca in anul acela s-au facut multe si mici. Dar nu prea merita, e mai mult o distractie...Eu ma axez in gradina pe producerea acelor produse pe care le consum mai mult si le conserv pt iarna:rosii, castraveti, dovlecei, fasole verde...eu nu prea am putere ca nu ma ajuta sanatatea deci activitatea de baza la mine e lucrul de mana. Iar fructele le consum ca atare.
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 9 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de aurahd Lun 20 Feb 2012, 7:54 pm

Am inteles Grety .As incerca si eu asa de curiozitate.Nustiu in ce masura am sa si reusesc.
aurahd
aurahd
helper
helper

Numarul mesajelor : 56
Localizare : hd
Data de inscriere : 02/02/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 9 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de corina corina Mar 21 Feb 2012, 6:16 pm

Imi pare rau , Alina ! Noi oricum il programaseram la desfacut in vara , dar as fi vrut sa fac o tura de castraveti in el . Daca nu merge , il stricam din primavara si gata ! N-am sa plang acum pentru el . rade
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 9 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mar 21 Feb 2012, 7:55 pm

Oricum, pe jumatate din solar trebuia schimbata folia anul acesta ca era veche deja si incepea sa se rupa. Iar pe cealalta jumatate nu e chiar rupta de tot, poate se mai poate salva. O sa vedem la primavara mai bine. Imi fine...
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 9 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de gretty Mar 21 Feb 2012, 9:55 pm

Aurahd, uite ceva aici:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 9 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de aurahd Mier 22 Feb 2012, 7:40 am

Super Grety.multumesc ,multumesc mult de tot.Daca o sa-mi iasa treaba cu para in sticla o sa inchin un pahar in cinstea ta .
aurahd
aurahd
helper
helper

Numarul mesajelor : 56
Localizare : hd
Data de inscriere : 02/02/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 9 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de corina corina Vin 02 Mar 2012, 6:07 pm

Fetelor , se vede vreo urma de ''uscat'' pe la voi ?

La mine zapada persista ! In zilele cu soare am imprastiat cenusa pe brazdele semanate . Acum ma mut la celelalte nesemanate . Imediat ce se innegreste zapada se grabeste procesul de topire , pentru ca nu mai e alba sa reflecte caldura soarelui . Azi mi-am prasit putina salata din solar si am inceput sa mai plantez un rand . Am prasit si o brazduta de ceapa si cam atat . Nu ma grabesc ca nu-i solarul mare . Are doar 80 de metri patrati . In trei zile il pun la punct .
Mi-am pregatit si ladite captusite cu folie si umplute cu mranita pentru semintele de varza de vara si telina timpurie . Zilele astea e luna noua si e bine de semanat . Am sa seman si salata pentru ca la 1 aprilie sa plantez alta tura daca o vrea zapada sa ma lase sa pregatesc pamantul la timp .

corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 9 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de panduta Dum 04 Mar 2012, 8:34 am

Si la mine e multa zapada dar mi-am semanat ardeii in fel de fel de cutii puse pe un raft in hol, ca e mai multa lumina. Urmeaza rosiile zilele astea si ma gandeam la niste vinete. E primul an cand incerc vinetele (din cei 3 in care invat sa gradinaresc) pentru ca aici, in zona, nu prea se fac (raman mici). Vecinii spun ca ar fi de vina vremea cam racoroasa pe dealurile astea....
panduta
panduta
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 7
Varsta : 51
Localizare : neamt
Data de inscriere : 10/01/2011

http://www.prima-zi.blogspot.com

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 9 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de valentinadof Dum 04 Mar 2012, 8:53 am

Eu inca n-am rasadit salata, e tot frig, poate saptamana asta reusesc.
La ce scumpiri se-anunta cred ca va trebui sa folosim la maxim si ultimul petec de pamant!Nu stiu de ce am impresia dar cred ca vom ajunge de unde am plecat ---sa cultivam pamantul si sa traim din ce ne da el,sa nu dati cu rosii ,le-accept doar pe cele eco wink
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 9 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de corina corina Dum 04 Mar 2012, 9:46 am

Deci eu pot sa dau cu rosii ! rade Ai vrea tu , rosii romanesti in martie ! wink Un bulion de calitate nu se admite ?
Ai dreptate Valentina ! Legumele noastre vor fi asa de scumpe ca multa lume se va apuca de gradinarit macar pentru familie . Dar asta nu e un lucru rau . Si asa pamanturile Romaniei sunt in mare parte nefolosite .

Panduta , la seminte germinatia e importanta . Daca au 20 de grade C dupa semanat germineaza bine . Apoi trebuie tinute la 15-16 grade sa nu se alungeasca si sa se subtieze rasadul. Lumina e foarte importanta , dar si aerisirea . Dar daca la voi e asa rece , eu cred ca vinetele ar trebui sa le semeni mai tarziu si sa le si plantezi mai tarziu . Ai putea sa le acoperi cu pet-uri cu fundul taiat si fara dop dupa plantare sa se acomodeze pe brazda , apoi sa le descoperi cand vremea se mai incalzeste , dar intr-o zi fara vant .

Noi semanam pentru gradina pe 20 martie ( cu o saptamana inainte sau dupa , in functie de fazele lunii ) , pentru ca in ultimul timp plantam cam pe 10 mai ( si se zice ca in zona de sud - est se planteaza cel mai timpuriu , dar cu iernile astea ....) si rasadurile au varsta optima intre 45 si 60 de zile . Semanate mai devreme , se lungesc si se planteaza mai greu si unele chiar imbatranesc ( si cele mai sensibile la imbatranire sunt vinetele ) .
dama
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 9 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de panduta Dum 04 Mar 2012, 10:43 am

Corina, multumesc mult de sfaturile pentru vinete. Sper sa imi iasa....
panduta
panduta
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 7
Varsta : 51
Localizare : neamt
Data de inscriere : 10/01/2011

http://www.prima-zi.blogspot.com

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 9 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de CCristinaC Dum 04 Mar 2012, 10:48 am

Din pacate, anul asta ma voi uita la gradinile voastre si va voi invidia. Sa nu ziceti ca nu v-am spus. Smile
Voi incerca sa acumulez cunostinte pentru cind voi avea propria mea bucatica de pamint.
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 9 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de corina corina Dum 04 Mar 2012, 11:03 am

Cu placere , Panduta ! Si altadata ! Sunt pe aici ! hug

Cristina , imi pare rau sa aud asta ! Gradina de anul trecut era la parinti sau ...? Sau poate sunt eu prea indiscreta ! Embarassed
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 9 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de pufoi Dum 04 Mar 2012, 11:10 am

Valentina sa stii ca si eu cred ca si tine!ca ne vom intoarece la pamant, daca vine mai greu de atat. nu degeaba tin batranii cu dintii de pamant(sau cu gingiile sau placa! rade
in alta ordine de idei au aparut deja tractoarele pe camp si unele parcele s-au si inundat bine pentru semanatul de orez!
eu parca stau in China!aici sunt mai ales culturi de orez! wink
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 9 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de CCristinaC Dum 04 Mar 2012, 11:14 am

corina corina a scris: Cristina , imi pare rau sa aud asta ! Gradina de anul trecut era la parinti sau ...? Sau poate sunt eu prea indiscreta ! Embarassed
rade Mai rau... Era la socri rade rade Nu au suportat sa vada ca nora face legea in gradina rade rade
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 9 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de corina corina Dum 04 Mar 2012, 11:19 am

La acei ''parinti'' ma refeream si eu . Daca n-au suportat , sa faca ei si pentru tine ! Doar n-au o suta de baieti !
Asta inseamna ca se decurca si singuri si tu nu vrei sa intelegi . rade
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 9 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de CCristinaC Dum 04 Mar 2012, 11:30 am

Daaa, corect rade Se descurca. Daca vor mai face, vor face pentru celalalt baiat, preferatul, ca au doi baieti. rade Pentru mine nu e o problema, ca m-am saturat de toate vorbele lor rele. Desi toata lumea ne-a laudat gradina, ei nu au avut nici macar o vorba buna pentru noi. Nici macar minunatiile alea de rosii nu au fost bune pentru ei.
Trebuie sa recunosc, insa, ca mi-e dor sa simt pamintul in miini si sa-l lucrez. Astazi, in tirg, ma uitam cu jind la arpagic...
Asta e. Voi incerca sa-mi iau petecul meu de gradina. Smile
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 9 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de corina corina Dum 04 Mar 2012, 12:59 pm

Atunci , draga mea Cristina , nu-mi ramane decat sa-ti tin pumnii sa ti se indeplineasca dorinta ! Stiu cum e ! love
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 9 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de diblaru maria Dum 04 Mar 2012, 3:23 pm

Corina, ce sa fac sa seman salata in casa ?Solarul meu e dezvelit,parca sotul meu a stiut ca o sa fie asa o iarna grea ,zapada mai este destula si nu cred ca in urmatoarele zile se va topi sa putem sa punem folia .Eu stiu ca salata rasare repede ,iar in casa as forta-o ,am ceva semanata de toamna dar imi e teama ca a degerat inainte sa vina zapada .....asa ca nu stiu ce sa fac.
diblaru maria
diblaru maria
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 157
Localizare : crevedia
Data de inscriere : 03/10/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 9 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de violetas Dum 04 Mar 2012, 3:48 pm

aurahd a scris:Buna ziua, as dori sa incerc si eu tehnica aceasta, de "crestere a fructelor in sticla", insa nu stiu prea multe detalii. V-as fi recunoscatoare daca m-ati putea ajuta, macar putin. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
P.S. Nu stiu daca subiectul acesta se potriveste aici, insa nu am stiut unde sa il postez
Aura, tin minte, cand eram mica, tata a pus o para mica intr-o sticla de lapte (avea gura larga) si para a crescut in sticla legata in par. Cand s-a copt, a turnat peste ea tuica de casa si a rezistat asa cateva luni de zile , de toata lumea se minuna cum a ajuns para in sticla (era intrebare de baraj).
violetas
violetas
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 55
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 05/02/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 9 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de corina corina Dum 04 Mar 2012, 4:18 pm

Maria , daca nu esti sigura ca a rezistat salata semanata in toamna (cu toate ca daca e mica rezista si la ger mare ) , nici acum nu e tarziu sa semeni . Poti sa o tii in casa pana rasare , apoi o scoti afara intr-un loc ferit de vant sa se caleasca . Poti sa semeni intr-o ladita si afara direct , sau chiar pe brazda si sa pui cateva nuiele ca un coviltir pe care sa pui folie ( daca nu vrei sa tii ladita in casa cateva zile ) . Daca semeni afara , pana rasare salata , poti sa pui folia direct pe pamant (se incalzeste mai repede ) , apoi sa o ridici pe nuiele .

Maine fac poze in solar si am sa-ti arat cum a stat salata mea in ladite , a inghetat , s-a dezghetat si acum e numai buna de plantat . Nu a crescut mare , dar are tulpina ingrosata si multe radacini firoase . Asa se planteaza mai usor si incepe sa creasca imediat pentru ca se prinde foarte repede . Ea simte ca a stat pe loc toata iarna si acum se grabeste si creste mai repede ca cea semanat de curand . E singura planta al carui rasad tine 5-6 luni si nu imbatraneste . A mea e semanata pe la sfarsitul lui septembrie in ladite . Revin maine ! dama
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 9 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB