Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Gradina cu legume (3) - Pagina 8 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Gradina cu legume (3) - Pagina 8 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Gradina cu legume (3) - Pagina 8 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Gradina cu legume (3) - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Gradina cu legume (3) - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Gradina cu legume (3) - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Gradina cu legume (3) - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Gradina cu legume (3) - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Gradina cu legume (3) - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Gradina cu legume (3) - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Gradina cu legume (3) - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Gradina cu legume (3) - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Gradina cu legume (3) - Pagina 8 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Gradina cu legume (3) - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Gradina cu legume (3) - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Gradina cu legume (3) - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Gradina cu legume (3) - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Gradina cu legume (3) - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Gradina cu legume (3) - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Gradina cu legume (3) - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Gradina cu legume (3)

+58
oanaraluca
Gabiuta
IOANA 80
greieras
annamaria26985
lucky
ileana cosanzeana
violetas
panduta
ancabanu
aurahd
aba
odrina
GabitzaMami
mariaz_09
patru
gretty
Gianina4ever
cristinadumitru1977
lennny
pufoi
godeta
despina13cucli
tinap
adriuta
ismi3ismi
cld
Floren
stoy
rosita
canadianca50
LORIMAR
ancone
olympia
dorina64
RamonaM
Uca
Cristache
Admina
valentinadof
bubu85
mnarcisa
ionela stefan
Marry
MagdaMarin
stelave
claudiana
amoni
arielas
CCristinaC
SilviaDumitrescu
elenaxx
cocav
AlinaJ.Bijoux
diblaru maria
diada
ema
corina corina
62 participanți

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 8 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de corina corina Joi 16 Feb 2012, 5:24 pm

Din partea mea , sa se topeasca si maine la mine in curte . Aleile sunt curate si gradina are inclinatie spre fundul curtii . In alte parti o sa fie mai neplacut , dar sper sa se topeasca treptat si sa nu faca ravagii .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 8 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de gretty Joi 16 Feb 2012, 5:38 pm

Corina, chiar ma gandeam la tine pe iarna asta nemiloasa. Si eu am ceva nameti, dar mai modesti, doar de 1,8m . Oricum mai vorbim.



[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
In a 3-a poza incep poteca de la usa,in prima ajung spre poart si in a 2-ua spre gradina si magazia de lemne e troianul mare. Ieri m-au deszapezit baietii dar nu stiu cand mai pun rasaduri.
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 8 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de pufoi Joi 16 Feb 2012, 6:57 pm

Grety sa spun si eu cum spune baiatul meu:,,tulai Doamne'',adica ce groz
avie!
nu suntem olteni,suntem din Moldova,dar e tare de efect,,tulai''asta!
lasa-le incolo de rasaduri,tu sa fii sanatoasa,ca asta nu e de vanzare,la kg sau legatura... hug
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 8 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de gretty Joi 16 Feb 2012, 7:01 pm

Multumesc de incurajari, pufoi, dar tot mi-a venit o ideie: saptamana viitoare cand ma duc iar in Bucuresti iau pamant de flori si il amestec cu pamantul din 2 guivece care nu mai au flori si tot pun cateva rasaduri, asa ca sper ca la primavara va trimit ce am reusit sa fac.
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 8 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de pufoi Joi 16 Feb 2012, 7:06 pm

Grety da tu nu ai stare deloc! wink
daca tot pui rasaduri pune-le in bidoane de plastic de 2 l... dar ce zic eu...ca tu stii deja! Flowers
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 8 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de aba Joi 16 Feb 2012, 7:50 pm

boo Pun o poza pentru inspiratie, mie imi place cum au reciclat sticlele de plastic.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 8 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de corina corina Vin 17 Feb 2012, 2:47 pm

Foarte frumoasa poza , Aba ! Chair e de efect atata verde pe verticala !

Grety , semeni pentru solar de te grabesti asa ? Noi pentru gradina semanam la jumatate lui martie (inainte sau dupa , in functie de fazele lunii ) pentru ca rasadul trebuie sa aiba 45-60 de zile la plantare si pana la 1 mai cand se planteaza la noi e numai bine .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 8 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de valentinadof Vin 17 Feb 2012, 2:55 pm

Corina ,tu ai plantat ceva in solar, ca nu am urmarit ce-ai scris in ultimul timp -de cand e iarna!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 8 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de corina corina Vin 17 Feb 2012, 3:01 pm

Da , am plantat demuuult ! Si toate sunt asa cum le-am pus . Ai vazut solarul in poza ceva mai in urma ? Abia azi am facut partie pana la el si diseara aprindem focurile la cele trei sobe de rumegus . Am o brazda cu salata , una cu ceapa si una cu usturoi asociat cu loboda rosie si printre el ceva marar si cateva teline (brazdele au 22 m pe 1m ). Iarna asta sunt saraca : nici eu nu am mancat salata si nici la piata nu am vandut nimic . Am numai un solar mic , asa ca astept primavara sa seman in gradina . Sper ca in vara sa acoperim solarul mare cu folie profesionala si sa nu mai am niciodata o iarna in care sa-mi lipseasca verdeata mea asa de mult . Nu poti sa le faci pe toate deodata . Mai trebuie si sacrificii . Dar daca nu era iarna asa de grea , macar pentru noi aveam salata . Mai sunt doua saptamani si scapam noi si de asta . O sa fie greu pana se topeste zapada sa putem semana , planta ...
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 8 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de gretty Vin 17 Feb 2012, 3:14 pm

Nu pot sa-mi permit sa stric bidoanele de 2 si 5 litri ca le voi folosi la sistemul de udare pt dovlecei acolo unde nu ajung cu furtunul de apa. Dar am de la copii cca 7-800 de paharele micute de unica folosinta si voi face cuiburi in ele sa nu mai repic rasadul. Asa am facut si anul trecut si am plantat cu pamantul din paharel.Mie mi se pare mai usor asa, pun cate 2 seminte in paharel. Anul asta chiar vreau sa experimentez alt sistem: sa pun o folie in ladita, sa pun putin nisip pe fundul ei, sa tai fundul la paharute si sa le pun in ladita. Le umplu apoi cu pamant si pun cate 2 seminte in fiecare. De ce fac asa? ca sa plantez in primavara rosiile cu paharut cu tot si asta va feri plantutele de coropisnite. Vecinele mele se plang de asta, ele invelesc rasadul in folie de plastic deasupra radacinii dar mie mi se pare mai usor ca mine ca elimin cateva operatii. La mine nu gradina ci lucrul e activitatea de baza.

De grabit nu ma grabesc dar ma pregatesc din vreme cu ce trebuie ca acusi e 1 martie. Numai ca ma tem de zapada asta care se ve topi greu... sper ca in gradina, care e mai insorita, se va topi mai repede...


Ultima editare efectuata de catre gretysimonica in Vin 17 Feb 2012, 3:18 pm, editata de 2 ori (Motiv : completare)
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 8 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de corina corina Vin 17 Feb 2012, 3:21 pm

Grety ,e chiar eficienta metoda cu paharelele fara fund plantate , sa stii . Nu mai deranjezi nici planta cand o pui in pamant si coropisnitele strica mult mai putin asa . Totodata e si mai putina munca . 7- 800 de paharele nu sunt asa putine ! Sa ai spor in toate !
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 8 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de valentinadof Vin 17 Feb 2012, 3:22 pm

Da ,am vazut solarul tau!Eu nu am plantat nimic inca,astept sa treaca zapada asta si ma bag in el sa pun salata si ceapa,dar noi punem pt consum propriu doar!Daca ar fi sa ma bazez doar pe gradina as manca salata de la piata pana in iulie! Smile

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 8 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de corina corina Vin 17 Feb 2012, 3:24 pm

Ai facut rasadul de salata , Valentina ? Ar fi bine sa-l ai dinainte si in solar sa-l plantezi direct . Asa castigi timp !
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 8 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de valentinadof Vin 17 Feb 2012, 3:27 pm

....n-am facut !Pai ar trebui sa-l tin in casa?In solar ,cu inca o folie deasupra ar fi suficient?

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 8 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de corina corina Vin 17 Feb 2012, 3:34 pm

La cat rasad iti trebuie tie poti sa semeni intr-o ladita si o tii in casa . Nu are neaparat nevoie de multa lumina . Il poti pune si in solar , dar la cat e de rece rasare mai greu si creste la fel de greu .Eu seman toamna in ladite pe care le las peste iarna in solar . Am sa-ti arat cand fac poze . Peste iarna ud laditele foarte putin si ele ingheata , se dezgheata , mai cresc si vine primavara . Este singurul rasad care nu imbatraneste . Acum am o ladita semanata din septembrie cred .

Important este sa semeni cat mai rar , sa iasa rasadul viguros . Sa ai spor , draga mea ! dama
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 8 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de lennny Vin 17 Feb 2012, 3:38 pm

Fetelor, dupa cum vorbiti voi aici parca deja miroase a primavara si mi-am amintit ca am un filmulet facut in solar la sora mea, primavara trecuta, cand testau un utilaj pentru plantat, proaspat achizitionat atunci si de care erau tare mandri fiindca urma sa le usureze foarte mult munca in solarii si in camp.
Iata despre ce vorbesc...
lennny
lennny
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 576
Varsta : 55
Localizare : bacau
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 8 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de Uca Vin 17 Feb 2012, 3:45 pm

Lenny, foarte frumos. Ce copii harnici!

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 8 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de valentinadof Vin 17 Feb 2012, 4:24 pm

Vai si cata salata am in solar dar asa mica de asta toamna semanata,eu am mai pus o folie peste ea insa am zis ca nu mai am ce face cu ea ca e imbatranita.....Si uite-asa poate m-am scos cu rasad!De la tine am aflat ca se rasadeste salata,eu nu am facut-o niciodata pana anul trecut! pupi

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 8 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de corina corina Vin 17 Feb 2012, 5:45 pm

Chiar ca te-ai scos , Valentina . O scoti cu putin pamant intr-un lighean sau pe o folie inainte sa incepi sa sapi brazdele , apoi plantezi cate un fir la 20 cm pe rand si intre randuri . In primul capitol cred ca am pus eu poze cu salata sau in al doilea nu mai stiu . Asa se face salata de capatana , numai din rasad , daca samanta e de capatana . Ai sa fii mandra de recolta ta anul asta !

Lennny , love , ce bucurie mi-ai facut cu filmuletul asta ! Ce frumos e acolo ! In ce zona sta sora ta ? Doamne cat de mari sunt solariile ! Ce mi-ar placea sa merg printre brazde ! Un adevarat rasfat ! Mai ai si alte filmulete ? kiss
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 8 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de lennny Vin 17 Feb 2012, 9:25 pm


Uca, copii sunt zilieri asa ca trebuiau sa fie harnici!

Valentina, eu am vazut la sora mea ca pun mai intai semintele de salata in paleti, parca asa le zice, niste chestii din plastic subtire care au niste patratele micute umplute cu turba si in fiecare patratel pun cate o samanta de salata , dupa o perioda planteaza salata in solar.

Corina,m-am gandit la tine cand am pus filmuletul, stiam ca-ti v-a place!Cred ca mai am unul ,in care planteaza in camp, il caut si il pun.Au doua solarii mari ,nu stiu exact ce dimensiune au(daca vrei sa stii, ma interesez si iti spun) si trei mai mici pe care vor sa le strice in primavara si sa faca inca unul mare , in felul asta ar ocupa toata gradina adica 1ha si ceva.Toata activitatea asta se intampla intr-o localitate la vreo 30 km de Bacau.
lennny
lennny
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 576
Varsta : 55
Localizare : bacau
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 8 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de gretty Vin 17 Feb 2012, 10:26 pm

Corina, ma bucur ca esti si tu de acord cu metoda mea cu paharelele. Dar nu pun toate anul asta,eu pun cam 150 rosii,30 vinete, 30-40 ardei in rest dovlecei, fasole verde, castraveti si dovleci. Vreau sa mai seman salata, ceapa verde si spanac.Toate pt mine,prietena mea si copiii mei, deci pt consum propriu, cum se spune. Mai pastrez paharele si pt anul viitor. La mine n-au fost coropisnite inca, nu s-a lucrat gradina vreo cativa ani, doar s-au tuns balariile, asa ca au fugit toate la vecini! Dar m-as infuria sa vad ca mi-au taiat munca mea si iau masuri preventiv.
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 8 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de corina corina Sam 18 Feb 2012, 9:57 am

Grety , iti doresc sa ai rasaduri frumoase ! Noi anul asta din lipsa de spatiu protejat o sa producem doar rasadurile de vinete . Rosiile le semanam direct pe brazda in gradina sub pet-uri de 2,5 litri . Dupa ce creste rasadul cat ii permite spatiul , vom folosi pet-ul pentru udat dupa metoda sugerata de tine .

Lennny , toata noaptea m-am visat in solarul ala interminabil !Imi imaginez cum arata salata aia inainte de recoltare . Un paradis verde e acolo primavara !Abia astept sa vad si celalalt filmulet . Poze nu ai ? Stiu cata munca e acolo , dar si placerea e pe masura si sper ca si rezultatele financiare . Sa-i transmiti surorii tale toata admiratia mea , chiar daca nu ne cunoastem .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 8 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de aurahd Dum 19 Feb 2012, 3:52 pm

Buna ziua, as dori sa incerc si eu tehnica aceasta, de "crestere a fructelor in sticla", insa nu stiu prea multe detalii. V-as fi recunoscatoare daca m-ati putea ajuta, macar putin. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
P.S. Nu stiu daca subiectul acesta se potriveste aici, insa nu am stiut unde sa il postez
aurahd
aurahd
helper
helper

Numarul mesajelor : 56
Localizare : hd
Data de inscriere : 02/02/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 8 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de ancabanu Dum 19 Feb 2012, 4:47 pm

Ce doamne harnice pe aici!!! Si mie imi place sa gradinaresc si ma relaxez cand fac asta.
Eu cumpar rasadurile, nu am unde sa pun sa le fac, nu am sera ci doar o mica gradinina!! Abia astet sa prinda viata gradina si sa merg printre straturi!!! love

Cat despre fructele crescute in sticla, stiu ca dupe ce se fiormeaza fructul, si baga intr-o sticla iar fructul va creste in ea..cred ca este important cum se prinde sticla astfel incat sa nu fie o povara pentru crenguta/fruct!!
ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 8 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de lennny Dum 19 Feb 2012, 6:18 pm

corina, am mai gasit trei filmulete.A trebuit sa-l rog pe nepotu-miu sa le incarce pe youtube ca eu nu stiam cum sa le pun.Poze nu am, am avut dar le-am sters cu gandul sa fac altele proaspete in primavara.


Iata filmuletele...nu-s prea grozave ,sunt filmate cu telefonul.

Aici la taiat salata in solar, sora mea e cea cu vesta rosie.





Aici se plantaza telina in camp....si ultimul e facut tot in camp. Se intelege, toate filmuletele sunt din primavara si vara trecuta.
A, sa nu uit,sora mea iti transmite toate cele bune , la randul ei,si multa putere de munca!
lennny
lennny
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 576
Varsta : 55
Localizare : bacau
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 8 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB