Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 5 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 5 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 5 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

+62
EuIrinuca
denis21
Uca
mishou
letho
liavas
fizicuta
CCristinaC
myky7robc
geo
symos
dienutzababy
MihaelaT
cozma felicia
mariaz_09
europolis
daniela60
kmn
Admina
emy9002
mykya
geany
mihatm80
emmancita
Ioana Stanciu
cld
rucsy
stoy
Ana Maria
ikuta
teisoara
romaya
samo99ro
adelina24
ema
Marry
SilviaDumitrescu
Eva
corina corina
danadea
veronica.l
mihaelavama
dorinamisov
dana_22
firicel
valentyna_sweetly
anamaria79"
valentinadof
ancush
violetas
claudiana
Giobsy
iuliana72
bluetteblue
dorina64
cocav
Octa75
Anuk
crina68
danniela
carmenco
sunflowers
66 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 5 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de emmancita Sam 20 Aug 2011, 3:56 pm

Mmmmm, alta treaba, imi place foarte mult!!Mult mai bine se vede in poza asta! Multumesc de raspuns.Vazusem eu bine acolo ceva tricotat. wink
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 5 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de Marry Sam 20 Aug 2011, 4:01 pm

Mihaela,Ioana reusite bluzite wink
Marry
Marry
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 960
Varsta : 61
Localizare : Arad
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 5 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de geany Dum 21 Aug 2011, 5:26 pm

Felictari fetelor! La ce frumuseti realizati voi aici, mi-e si rusine sa postez amaratul meu de top. Dar cum e lucrat de mine, eu sunt mandra de el, asa ca va arat si voua.

Fir viscoza, croseta numarul 2 (cred), simplu si fara pretentii.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 5 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de valentinadof Dum 21 Aug 2011, 5:46 pm

imi place cum iti vine topul geany insa dac-ar fi dupa mine i-as aplica niste flori si frunze ,macar jos la poala sau nu stiu ,asa aruncate pe ici colo,sper sa nu mi-o iei in nume de rau! pupi

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 5 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de geany Dum 21 Aug 2011, 5:51 pm

Multumesc Valentina. Cum sa ti-o iau in nume de rau? Orice sfat e bine-venit, daca pun sau nu in aplicare... inca nu stiu. Initial ii facusem o fundita alba, pe care intentionam sa o pun in stanga bub san, dar am renuntat, cand am vazut ca eu o vad doar in oglinda rade De sus, e sub munte... Embarassed
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 5 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de ancush Dum 21 Aug 2011, 6:59 pm

simplu si finut, sa-l porti cu placere, as cum zice Valentina poate in partea de jos i-ar prinde bine ceva floricele sa-i dea o nota personalizata...desi chiar e personalizat din moment ce l-ai facut tu pentru tine lol!
chiar ai fost harnicuta...nu ca vroiam sa te urmaresc dar tocmai ti-am vazut lucrarile la croitorie flower
avatar
ancush
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 485
Localizare : cluj
Data de inscriere : 30/11/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 5 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de mykya Lun 22 Aug 2011, 12:59 am

Geany mie imi place si asa simplu. Si ma topesc dupa fir. Este cumva putin elastic?
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 5 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de crina68 Lun 22 Aug 2011, 9:25 am

Geany,de multe ori ,simplitatea este cheia elegantei( parerea mea,nu aruncati cu perne!!!!!) Smile. Urzicata( de ar avea anii tai) ar pune un sutien mega sexi si un sirag nesimtit (adica mare,voluminos) de margele,pietre semipretioase,ce tre musai , sa fie in contrast cu bluza!!!!
Verdict final: mie imi place!!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 5 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de romaya Lun 22 Aug 2011, 1:20 pm

Oo, e faina,simpla si sexi.. dama Cum eu sufar de floricita , poate ca i-as coase un aranjament floral undeva suus pe piept flower dar din aceeasi culoare ,superba dealtfel.. Subscriu insa si variantei Crinei Laughing
Ce mai:
ori suntem crosetarese ori nu mai suntem ca sa parafrazez un "clasic" in viata rade


Ultima editare efectuata de catre romaya in Lun 22 Aug 2011, 1:28 pm, editata de 1 ori (Motiv : corectare)
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 5 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de emy9002 Lun 22 Aug 2011, 2:12 pm

romaya sunt tare frumoase!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!felicitari pentru indemanare si ...rabdare
emy9002
emy9002
helper
helper

Numarul mesajelor : 12
Localizare : net
Data de inscriere : 16/11/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 5 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de crina68 Lun 22 Aug 2011, 2:17 pm

Aaaaaaaaaaaaaaa...Romaya ai mai postat ceva, si eu nu stiu?????

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 5 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de romaya Lun 22 Aug 2011, 2:36 pm

crina68 a scris:Aaaaaaaaaaaaaaa...Romaya ai mai postat ceva, si eu nu stiu?????
Ntz..ntz.. pe unde umbli ? rade
Da,am postat admiratia mea pentru bluza lui Geany- superba !
Urmeaza o jacheta de toamna ,in culorile toamnei, cu florile toamnei ..cum altfel ? ..da' sper sa nu m-apuce toamna tot floricind.. rade pupi
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 5 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de Admina Lun 22 Aug 2011, 2:47 pm

geany a scris:Multumesc Valentina. Cum sa ti-o iau in nume de rau? Orice sfat e bine-venit, daca pun sau nu in aplicare... inca nu stiu. Initial ii facusem o fundita alba, pe care intentionam sa o pun in stanga bub san, dar am renuntat, cand am vazut ca eu o vad doar in oglinda rade De sus, e sub munte... Embarassed
rade Pai pune funda peste munte, atunci. Sau intr-o parte, pe langa umar.
E foarte finuta bluza, imi place si simpla.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 5 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de geany Lun 22 Aug 2011, 5:20 pm

Va multumesc fetelor! De purtat va fi purtata cu margele atarnatoare rade Adica de doua ori dupa gat si tot lungi raman rade
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 5 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de crina68 Lun 22 Aug 2011, 5:42 pm

Yesssssssssssssssssssssssssssss!!!!!
Moderatoareo, numai zic nimic decat on toppic [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 5 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de kmn Lun 22 Aug 2011, 8:45 pm

fetelor, sunteti mortale hug
Ioana... e f frumoasa bluza ta...
Geany....reusit top, cred ca firul isi spune cuvantul!
felicitari tuturor si spor la lucru.....
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 5 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de daniela60 Lun 22 Aug 2011, 9:19 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Va prezint si eu una dintre creatiile acestei veri.Am purtat-o cu mare placere, mai ales ca m-am inspirat din paginile acestui forum, atat pentru bluza, cat si pentru fotomodel.
daniela60
daniela60
helper
helper

Numarul mesajelor : 71
Localizare : internet
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 5 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de stoy Lun 22 Aug 2011, 9:23 pm

Ioana, arata super bluza.
Geany si ata imi place tare mult, ce n-as da si eu un munte unde sa pot aseza o fundita.........
E frumoasa si simpla dar si eu i-as pune ceva( eu am numai floricici in cap inimioare si alte alea asa ca nu te lua dupa mine).
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 5 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de romaya Lun 22 Aug 2011, 9:58 pm

Daniela mama, bluza e foarte reusita,combinatia super,rosul -o nuanta placuta ,modelul frumos ...felicitari aplauze
Daar ,pe mine m-ai dat gata cu fotomodelu' rade Tu ai facut manechinuitu, din carpe, scotch si o tzeava-bota ?? rade
Doamnelor,stimati vizitatori ai acestui forum serios, aveti aici o mostra de ingeniozitate romaneasca Idea rade
Si eu care m-am chinuit sa cumpar unu zid si pe langa costul deloc neglijabil mai e si de 180 cm ..de-mi vine sa-i rup picioarele ametit
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 5 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de iuliana72 Mar 23 Aug 2011, 8:00 am

ce frumoasa si delicata este.bravo
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 5 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de daniela60 Mar 23 Aug 2011, 8:17 am

Mda, e tare serviabil Mitica, manechinul,n-ar fi trebuit sa-l las in pielea goala!!! Smile
Multumesc pentru aprecieri,dar daca n-as fi vazut atatea minunatii p-acilea, n-as fi scotocit dupa croseta si fire .
daniela60
daniela60
helper
helper

Numarul mesajelor : 71
Localizare : internet
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 5 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de europolis Mier 24 Aug 2011, 1:58 pm

Am reusit si eu sa termin o vestuta din vestitul alize. Nu e chiar ceea ce vroiam dar...cred ca merge wink
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 5 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 24 Aug 2011, 2:31 pm

mda eu va vad ca sta dar.... probabil de la ochelari wink
Fa fie cum zici tu! (ma refer la purtat/vandut) wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 5 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de europolis Sam 27 Aug 2011, 12:26 pm

Inca una wink Din vascoza...imposibil de lucrat zid
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 5 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de crina68 Sam 27 Aug 2011, 12:57 pm

Super frumoasa ....in culorile toamnei.....pacat ca se lucreaza greutz!

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 5 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB