Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12)

+54
ivanoiuadela9
koky
marya222006
Chirrox13
bluetteblue
europolis
Mariana1992
fizicuta
ghblaura
samo99ro
Serban Valentina
lucky
geo
mishou
ancush
Cristina-Elena
craluca
gabi_bodog
larimali
CCristinaC
mihaelavama
Anuk
dorina64
GinaP
cocav
alinutza_andrei08
danniela
gretty
preety
cld
aisha
teisoara
denis21
Marry
AlinaJ.Bijoux
symos
cozma felicia
helleng
b_blondutza18
alessia2007
AnaMariaL
violetas
romaya
dorinamisov
georgeta.prnic
myky7robc
corina corina
kmn
tinap
emmancita
anasia
firicel
crina68
SilviaDumitrescu
58 participanți

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) Empty Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 31 Dec 2011, 4:50 pm

Capitole anterioare: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]; [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]; [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]; [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link];[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link];[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link];[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link];[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link];[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link];[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]; [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Deschidem un nou capitol la inceput de an in care sa postam muuulte lucruri. Sa avem spor la lucru!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12)

Mesaj Scris de crina68 Sam 31 Dec 2011, 5:13 pm

Uffffffffffff.....Tre să mai editez odată!
Și cât îmi ia postarea pozelor!
Reiau:
Urzicata vă prezintă utima creație pe 2011.Vă rog să nu dați atenție izmenelor de la pijama și nici a ațelor ce curg din boleroi....promit că voi remedia situațiunea Smile
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

LA MULȚI ANI SĂNĂTOȘI ȘI NOROCOȘI ,VĂ DORESC!!!!!
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 31 Dec 2011, 5:27 pm

Suuuper !!!!! Sa il porti sanatoasa ! Si cand ai timp poate ne dai si ceva detalii Se pare ca firul e destul de grosut si am si eu un fir din care nu prea stiu ce sa fac. Si daca nu cer prea mult.... poate si o diagrama sau o poza cu el desfasurrat sa fur modelul dupa poza wink
Felicitari si la mai multe ! La multi ani!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12)

Mesaj Scris de firicel Sam 31 Dec 2011, 5:33 pm

Crinuta,sa-l porti sanatoasa!E frumos taaaaaaaaaaaaaaare!Spor la lucru!
2012,cu ce debuteaza in matrie de lucru? Smile pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12)

Mesaj Scris de anasia Sam 31 Dec 2011, 5:40 pm

crina, e suprb, sa-l porti cu placere! si eu sunt interesata de diagrama....
anasia
anasia
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 554
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/02/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12)

Mesaj Scris de crina68 Sam 31 Dec 2011, 5:48 pm

Mulțumesc fetelor!Mă bucur sincer că vă place! Merci Merci Merci
Am schema la el, o să o caut, poate o am încă în foldere,dacă nu, o scanez pe asta a mea și o voi posta!
Firicico, se apropie banchetul fetei,adicătelea mai e zdravăn,dar eu mă mișc mai greu, așa că mă înfig în rochia verde ( model de la Romaya).Trebuie să iasă,pregătiți-vă nervii, că o să vă sâcâi ....chiar dacă mă certați ,voi suporta cu stoicism pupi pupi pupi
Silvioară,firul este gros( se vede si in poza),am lucrat cu croseta de 4....
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12)

Mesaj Scris de emmancita Sam 31 Dec 2011, 5:54 pm

Imi place foarte mult, Crina!!, culoarea e superba.Cum de inchide, cu snur??.Sa o porti sanatoasa( imi plac tare mult si cartile care se vad in biblioteca. mi-e tare dor de cartile mele de acasa..) kiss
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12)

Mesaj Scris de tinap Sam 31 Dec 2011, 5:56 pm

Foarte frumos bolerou,Crina,dar cred ca ai muncit ceva la el.Modelul de ananas e provocarea cea mare pentru mine!Vreau sa fac si eu unul pentru fata mea.Felicitari!
LA MULTI ANI,CU SANATATE! kiss

PS:Ce-mi place biblioteca ta clasica,plina de carti!E foarte frumoasa!
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12)

Mesaj Scris de tinap Sam 31 Dec 2011, 6:02 pm

Mihaela,foarte frumos setul tau.Ce culori frumoase!
knm,boleroul tau alb e o frumusete!Este genul de bolerou pe care-l visez sa-l fac!Cum l-ai inceput si pe cite ochiuri?
Da-ne si noua un pic de indicatii,daca se poate.
LA MULTI ANI!
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12)

Mesaj Scris de crina68 Sam 31 Dec 2011, 6:18 pm

Sărutăm dreaptaaaaaaaaaaaaaaa...
S-o luăm metodic:
Acum îi cos tre nasturi, i-am ascuns ațele și modelul nu este greu deloc, dar e pe bază de schemă, eu numai așa știu Smile

Da, un alt hobby de al meu este cititul, după ce m-am măritat, am luat de acasă cărțile cu bibliotecă cu tot( deh singura progenitură a familiei, și-a luat ce zestre a vrut).Între timp mi-am mai cumpărat, destule...cert e că mai am mini bibioteci și-n celelalte camere, asta ca să mă laud wink Pe vremea noastră ,cam asta era distracția, dacă vă amintiți....Și dacă e să mă întind, îmi place mult Ileana Vulpescu(prolifică în ultima perioadă)....

Mă apuc să vă caut diagrama...
Mulțumesc mult și vă pup!

Spioanca pe metereze:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
E mai frumos modelul ăsta!

crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12)

Mesaj Scris de kmn Sam 31 Dec 2011, 10:21 pm

Crinaaaaaaaaaaaaaaaa.....ai stat ascunsa dar ai mesterit o minunatie...si eu visez sa fac un model din asta....iti vine super.....bravo
tinap....nu mai stiu pe cate ochiuri am inceput, imi pare rau, eu totdeauna cand incep ceva fac o proba de lucru cu firul si croseta/andrelele cu care vreau sa lucrez si apoi calculez cate ochiuri imi intra pe 10 cm de lucru si apoi, cu regula de trei simpla, calculez cat imi trebuie mie ....am lucrat pe masurile mele , am facut un dreptunghi cu latime egala cu distanta dintre umerii mei si latimea cat am vrut sa fie de lung la spate, apoi am pliat pe lungime dreptunghiul rezultat si am cusut pe latimea noului dreptunghi un pic, cam 5 cm si restul am lasat liber (acolo unde vin manecile) apoi am facut model de jur imprejur...nu stiu daca ai inteles dar modul de lucru e simplu si s-a mai discutat despre asta si in cap anterioare....
ma bucur ca iti place, firul e un bleu ciel, superb, nu alb si l-am lucrat cu croseta de 4
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12)

Mesaj Scris de crina68 Dum 01 Ian 2012, 12:13 am

Mulțam ,KMN!Dar al tău e mult mai complicat!Mi-a plăcut mult!
La al meu am mers roată ,după schemă!Sincer , e simplu de făcut!Schema postată mai sus ,parcă e mai frumoasă decât al meu!
pupi LA MULȚI ANI!!!!

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12)

Mesaj Scris de corina corina Dum 01 Ian 2012, 1:15 am

Foarte frumos , Crinuta ! flower Frumoasa culoarea , frumos si modelul , dar si purtatoarea pe masura .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12)

Mesaj Scris de myky7robc Dum 01 Ian 2012, 1:22 am

crina, scumpo, felicitari pt bolerou si pt biblioteca.
cam la fel, am f multe carti si eu si tin enorm la ele, dar copiii de astazi nu mai citesc decat pe net.
chiar ma uitam la vechea colectie BPT, pe care o ai si tu.
calculatorul asta a adus si bune si rele in viata noastra.
si inca ceva:tie iti sta bine si in pijama (daca nu scriai nu-mi dadeam seama)si oricum ai fi imbracata, asa ca iti doresc sa ramai asa frumoasa mereu.
pupi
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12)

Mesaj Scris de georgeta.prnic Dum 01 Ian 2012, 1:29 am

Crina,tu esti in poza cu boleroul rosu? Rolling Eyes Esti si talentata,dar esti si posesoara acelui corp super Cool !Acum la inceput de an imi pun o dorinta Embarassed :peste 6 ani sa fiu Crina,manute dibace si corp super! Laughing
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 47
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12)

Mesaj Scris de dorinamisov Dum 01 Ian 2012, 9:34 am

multumesc inca odata pentru aprecieri - cand o sa-l prind pe fiul meu,o sa postez modelul andrelat,care este foarte usor - se lucrau acum vreo 30 de ani fuste closate in diferite culori - adica lucrezi 10 - 12 ochiuri si te intorci la capat, apoi 20 ochiuri si te intorci , 40 de ochiuri si te intoci si tot asa pana termini randul - ca sa ai o linie dreapta a lucrului ,faci acelasi fel de la celalat capat - in ceeace privesc firele ... daca vreti sa va imbolnaviti mai rau decat santeti, veniti la Buzau, in anumite zile ale saptamanii si o sa va lamuriti.
dorinamisov
dorinamisov
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 886
Varsta : 75
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 26/12/2008

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12)

Mesaj Scris de crina68 Dum 01 Ian 2012, 9:59 am

Ma simt super onorata de cuvintele voastre ,fetelor,dar daca ati sti ,ca am si destule defecte,n-ati mai dori ,asa o inversare pupi rade
E bine,ca aici, ne place intotdeauna ,una de cealalta, si luam tot ce-i bun,din orice domeniu!Cate lucruri imi plac la voi......de ati stiiiiiiii...... pupi
Adevarul este ca suntem prietene adevarate si asa tre sa ramanem!
Castigam toate!

Dorina,adica,ce doresti sa spui cu anumite zile si ne-am imbolnavi si mai rau????
Te rog sa detaileziiiiiiiiiiii...... pupi

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12)

Mesaj Scris de dorinamisov Dum 01 Ian 2012, 12:29 pm

Boleroul tau m-a dat gata - o sa incerc sa fac si eu unul - dar cand ma gandesc la numaratoare...

Eu cumpar firele de la un magazin mic al unei fabrici de tricotaje la un pret fff f f f convenabil - acum sant in concediu pana pe 10.01 - la anumite zile - m-am referit la faptul ca pe langa firele din magazin mai scot odata pe saptamana de regula luni sau marti,fire care sant plus de comanda respectiva sau fire care sant putin incurcate - patronul este italian - nu stiu daca am voie sa spun ,dar am spus-o.
dorinamisov
dorinamisov
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 886
Varsta : 75
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 26/12/2008

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12)

Mesaj Scris de emmancita Dum 01 Ian 2012, 1:32 pm

Crinuta, cat fir a intrat la boleroul tau?? ca am si eu 3 bobine de 100 de flavia, ma gandeam ca poate..dupa ce tremin ce mai am inceput...cine stie!!
Dorina, cred ca stiu ce model zici, aveam eu cand eram copil fustite asa closate, randurile mai scurte erau facute din fir de alta culoare decat restul fustei, foarte frumose erau!!A inceput si mama asa o fustita pt fata mea dar nu am avut fir suficient si a trebuit sa strice...
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12)

Mesaj Scris de crina68 Dum 01 Ian 2012, 3:09 pm

Emma, eu am lucrat cu fir gros,amestec lână cu acryl,am folosit croșetă mare,addi 4.
Și au intrat 300g.Cu fir subțire, cred că iese o nebunie, dantelă fină!Bună idee!Acum,nu știu cât îți va intra....
Dorina,nu ai menționat numele fabricii,așa că adminele nu se supără.Despre sursa aceasta de fire din Buzău s-a mai discutat!Deocamdată ,mi-am făcut de cap cu firele(am trei cutii),dar ,eu vin des în Buzău, și tare aș vrea să-mi clătesc ochii și buzunarele rade Soțul mi-a promis că mă poate duce și-n alte zile,nu numai sâmbăta și duminica ,cum obișnuim....Am să îndrăznesc să te întreb,după data de 10.01, ce program au ,și un reper al magazinului!
Mulțumesc mult!

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12)

Mesaj Scris de romaya Dum 01 Ian 2012, 3:23 pm

Crina, e superb boleroul ,imi place fooaarte mult aplauze Felicitari ,esti o perfectionista pupi
P.S -de prin februarie si eu m-apuc de rochia de banchet Smile poate facem un stereo .. lucru de mana lucru

kiss
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 65
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12)

Mesaj Scris de crina68 Dum 01 Ian 2012, 3:32 pm

Ce cinste pe mineeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee...mă laudă generăleasa și mă mai și ajută cu copilul personal!Sărut-mânușițele !!!!
Am aranjat mai bine boleroiul(cum îi zic eu),i-am tăiat ațele și i-am cusut 3 năsturei!
Fiind amestec cu lână, se lasă greu la călcat,dar arată mult mai bine netezit!
Mi-e frică de rochia în cauză,dar nu mă las!Mă apuc mâine de ea( săraca mă tot roagă să o încep),că tot sunt în vacanță!Partea de sus e ,relativ,ușoară, că doar e raglan și cred că vă dor și acum degetele de cât mi-ați explicat!Dar după, să vezi Romaya săcâială!Și pe tine și pe celelalte generălese ,nu vă iert!Mă voi milogi de voi, până îi va ieși moștenitoarei mele rochițaaaa!!!!!Sunt dispusă să primesc și castane, că așa îs eu: prind greu și uit repede!!! rade pupi pupi
Mulțumesc de cuvinte frumoase!

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12)

Mesaj Scris de georgeta.prnic Dum 01 Ian 2012, 3:42 pm

Crina,unde este rochita asta buclucasa,ca vreau si eu sa o vad!
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 47
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12)

Mesaj Scris de dorinamisov Dum 01 Ian 2012, 4:27 pm

Crina,orarul este 8,30 - 16 -luni - vineri - vineri 13,30 - F.ca tricotaje cartier micro 14 - dar te tin la curent cu mare placere Smile
dorinamisov
dorinamisov
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 886
Varsta : 75
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 26/12/2008

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12)

Mesaj Scris de crina68 Dum 01 Ian 2012, 4:33 pm

Mulțumesc muuuult Dorina! pupi
Getuțo,puțintică răbdare soro,că pornesc în căutare!N-am văzut că ai postat,decât acum!!!( explicam unui copil de al meu din lotul olimpicilor,o problemă,o să râzi, pe mess...cică nu-i iese, și citez:Doamnaaaaaaaaaaaaa, mă obseedeazăăăăăăăă!! Ce bine că mai sunt și copii din aceștia!!!!Puțini,dar sunt....)
Imediat vin cu schema și poza de la rochie!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sper că nu supăr pe nimeni că le-am postat aici!Dacă da,sorry!!!!!!
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB