Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 12 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 12 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 12 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 12 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 12 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 12 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 12 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 12 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 12 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 12 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 12 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

+62
EuIrinuca
denis21
Uca
mishou
letho
liavas
fizicuta
CCristinaC
myky7robc
geo
symos
dienutzababy
MihaelaT
cozma felicia
mariaz_09
europolis
daniela60
kmn
Admina
emy9002
mykya
geany
mihatm80
emmancita
Ioana Stanciu
cld
rucsy
stoy
Ana Maria
ikuta
teisoara
romaya
samo99ro
adelina24
ema
Marry
SilviaDumitrescu
Eva
corina corina
danadea
veronica.l
mihaelavama
dorinamisov
dana_22
firicel
valentyna_sweetly
anamaria79"
valentinadof
ancush
violetas
claudiana
Giobsy
iuliana72
bluetteblue
dorina64
cocav
Octa75
Anuk
crina68
danniela
carmenco
sunflowers
66 participanți

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 12 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 08 Sept 2011, 9:55 pm

Multumesc, multumesc frumos fetelor!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 12 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de firicel Joi 08 Sept 2011, 10:05 pm

Silviuto,esti o nesuferita,esti cea mai nesuferita esti iecstraordinar de nesuferita daca zici ca nu mai faci alte veste!este SUPERBA!Stiu ca este munca de chinez tampit,batran,cum oi vrea tu sa fie chinezul,dar ia gandeste-te cum ar arat una neagra?! pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 12 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 08 Sept 2011, 10:12 pm

Firico pai o bag la Galus imediat Nu zice de doua ori wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 12 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de firicel Joi 08 Sept 2011, 10:17 pm

Nu Silvioara,de ce sa muncesti atata cu vopsitul cand iegzista firul Flavia negru si se lucreaza o minunatie!? pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 12 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de cozma felicia Joi 08 Sept 2011, 10:22 pm

Silvia,vezi cum apar Twisted Evil Twisted Evil ;cica nu mai faci? wink
cozma felicia
cozma felicia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 733
Varsta : 67
Localizare : Ovidiu-Constanta
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 12 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 08 Sept 2011, 10:55 pm

firico... cu flavia..... wink nu stiu daca iese la fel ca si cu firul de macrame scratch Mie mi se pare mai gros putin Flavia

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 12 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de samo99ro Joi 08 Sept 2011, 11:06 pm

Este mai gros. Nu cred ca iese bine cu Flavia. Dar se gaseste fir macrame (cum ii zicem noi). E facut la Talmaciu, Sibiu. Am luat anul trecut de la mercerie. Am gasit alb si bej deschis, cum le stiam de pe vremea cand lucram laseta, dar si un bej mai inchis, caramel. Foarte interesant. Si e si fir mai subtire, la bobin, dar doar alb si bej deschis.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 12 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 08 Sept 2011, 11:16 pm

Da Samo se gasete fir macrame cum era odata c am facut eu fochita aceea wink . Cu flavia cred ca iese mai modroganos,mai botocanos. Dar ca o sugestie pentru cine vrea (mie mi s-a luat cel putin momentan) sa fac snur sa monteze si in loc de bride sa faca plasa aceea pe care o face romaya la dantela irlandeza (sper ca nu gresesc) Sa pune snurul imbarligat putin mai rar....... si cred ca ar iesi ceva frumos. Dar cu fir macrame, cu Flavia clar iese botacanoasa wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 12 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de romaya Joi 08 Sept 2011, 11:25 pm

Nu uitati de firul Romana , tot de Talmaciu, are coduri de culori ca si Flavia iar ca si grosime este intre Flavia si Macrame .

P.S. La dantela irlandeza am lucrat florile cu Flavia si plasa cu Romana ..care plasa n-am facuto din snur ci din gaurele aiurea Smile
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 12 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de samo99ro Joi 08 Sept 2011, 11:30 pm

Silvia, daca o bagi in Gallus, se fiebe, nu? Si nu intra rau la apa?
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 12 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 08 Sept 2011, 11:49 pm

romaya mi-am dat seama cum faci tu wink
samo la spalat a intrat ceva la apa dar la fierbere... e posibil sa intre si mai mult wink Sincer nu m-am gandit la "Gallus-ul" vopseste prinfierbere dar nici daca sa o vopsesc.. nu m-am gandit Si daca tot a venit vorba voi ce parere aveti? Sa o vopsesc?

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 12 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de emi Vin 09 Sept 2011, 8:14 am

Silvia, stau si ma uit cu gura cascata! Felicitari si sanatate multa, sa mai faci!
avatar
emi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 330
Varsta : 48
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 30/07/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 12 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de ikuta Vin 09 Sept 2011, 12:18 pm

Oare sa-ti spun si aici ca este superba vesta?Ma bucur, ca ai ajuns la vorba mea si nu mai vrei sa o vinzi.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Eu in loul tau nu as vopsi vesta.Apropo unde mai gasiti Galus pentru textile?
ikuta
ikuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2183
Varsta : 66
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 16/06/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 12 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de dorina64 Vin 09 Sept 2011, 1:08 pm

Nici eu nu as vopsi-o . Arata foarte bine asa si apoi daca se micsoreaza ,nu iese bine culoarea ,nu-i pacat de atata munca ,strici o asemenea frumusete ne ducem toate la Balaceana rade si dam cu capul.
Daca iese culoarea la spalat sau si mai rau pe bluzele pe care le iei pe dedesubt?
dorina64
dorina64
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 382
Varsta : 60
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 24/05/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 12 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de romaya Vin 09 Sept 2011, 1:39 pm

Eu am patit-o cu vopsitul ..am incercat sa vopsesc cu Gallus ,un scul de macrame si a iesit un degrade..nereusit rade ma gandesc cum s-ar vopsi atunci snurul lucrat ..n-as risca ..
In schimb am reusit un degrade fain prin metoda rasucitului si legatului cu sfoara pe care-l foloseam.. he..he.. pe vremuri la rochii ... Smile
Zic ca-i foarte faina asa cum este si nu merita riscat ..
kiss
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 12 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 09 Sept 2011, 6:11 pm

concluzia: ne vopsita wink
Ikuta nu am gasit gallus ca nu am cautat. Am zis si eu asa.... ca asta stiam ca vopseste wink aaa si daca vrei rosu mai am eu cateva plicuri de il folosesc la oua de Paste . Dar cand m-am gandit la vopsit m-am gandit ca a evoluat lumea si in loc de Gallus au iesit alte minuni mai naturale mai prin ne firbere.....mai.... stii tu asa... te uiti la ele si se coloreaza rade Dar cum nu ma incumet sa fac experienta pe vesta.... vorba romayeiei nu am risc.

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 12 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de symos Vin 09 Sept 2011, 8:01 pm

cdoamna mea-Silvia - jos palaria...............m-ai lasat cu gura cascata.............sarut manusitele tale de harnicuta kiss



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
symos
symos
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1114
Varsta : 43
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/05/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 12 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 09 Sept 2011, 8:15 pm

Multumesc mult de tot fetelor pentru aprecierile facute la vesta si va invit in [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 12 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB