Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) EmptyAstazi la 9:46 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

+62
EuIrinuca
denis21
Uca
mishou
letho
liavas
fizicuta
CCristinaC
myky7robc
geo
symos
dienutzababy
MihaelaT
cozma felicia
mariaz_09
europolis
daniela60
kmn
Admina
emy9002
mykya
geany
mihatm80
emmancita
Ioana Stanciu
cld
rucsy
stoy
Ana Maria
ikuta
teisoara
romaya
samo99ro
adelina24
ema
Marry
SilviaDumitrescu
Eva
corina corina
danadea
veronica.l
mihaelavama
dorinamisov
dana_22
firicel
valentyna_sweetly
anamaria79"
valentinadof
ancush
violetas
claudiana
Giobsy
iuliana72
bluetteblue
dorina64
cocav
Octa75
Anuk
crina68
danniela
carmenco
sunflowers
66 participanți

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) Empty Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de sunflowers Joi 28 Iul 2011, 10:21 am

Capitole anterioare: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]; [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]; [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]; [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link];[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link];[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link];[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]; [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


*********************************

Buna! Am terminat de curand o bluza, inspiratia modelului e de la voi, a fost facuta si desfacuta de nenumarate ori, dar pana la urma a iesit ceva, pentru mine e cam mare marimea, dar na..., n-o mai stric.E prima bluza de marime mare, pana acum am facut numai de copii.
Iat-o:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
pozele sunt facute cu camera si nu am reusit sa prind toata lungimea
firul este bumbac cumparat de pe breslo


Ultima editare efectuata de catre diada in Joi 28 Iul 2011, 4:46 pm, editata de 1 ori (Motiv : capitol nou)
sunflowers
sunflowers
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 74
Varsta : 45
Localizare : Arad
Data de inscriere : 23/06/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de carmenco Joi 28 Iul 2011, 10:26 am

Foarte frumoasa si e exact cum vreau eu sa fac jacheta, numai ca la jacheta zic eu ca am ananasi mai putini.
Imi place! Felicitari!
carmenco
carmenco
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1869
Varsta : 50
Localizare : prahova
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de danniela Joi 28 Iul 2011, 11:03 am

Daca e lunga si ii pui o curea eu zic ca merge. Poate mai intra la apa, ca e frumoasa si pacat sa o strici la cat ai muncit la ea.

Eu am lucrat cu fir Anchor si croseta tulip 1,1 mm. Cred ca sunt 150 poate si mai mult, ca am facut partea de la sani si am lasat-o asa ca nu ma hotaram la model la partea de joc.
Multumesc pentru felicitari love
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de crina68 Joi 28 Iul 2011, 12:00 pm

Floarea soarelui Smile ,ti-a iesit o bluza supeeeeeeeerrrrrrr.Acelasi model il lucreaza si Octa,daca nu ma insel, iar eu intentionez sa o atac,dar mai tarziu.Se poarta larg, parerea mea este ca iti vine fff bine!
Intr-un fir este lucrata?

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de Anuk Joi 28 Iul 2011, 1:02 pm

Daniela si Sunflowers sa le purtati cu placere. Minunate sunt bluzitele voastre.
Anuk
Anuk
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 221
Varsta : 42
Localizare : Ghe. Lazar, Il
Data de inscriere : 24/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de Octa75 Joi 28 Iul 2011, 2:29 pm

Foarte frumoase lucrarile voastre, fetelor, nu va mai nominalizez separat, ca toate is faine! Felicitari! Ce sa va spun despre Octa, ca s-a suparat pe modelul inceput si i-a pus gand rau, adica sa il desire si sa il faca mai larg. Oricum, timp liber nu prea am mai avut zilele astea, asa ca, inceputul de bluzita sta cuminte in dulap, asteptandu-ma sa intru in concediu (adica saptamana viitoare). ura
Octa75
Octa75
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 366
Varsta : 48
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 16/09/2010

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.373174042763091.87212.3

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de sunflowers Joi 28 Iul 2011, 2:37 pm

Multumesc pentru aprecieri.Da, este lucrta cu un fir.
sunflowers
sunflowers
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 74
Varsta : 45
Localizare : Arad
Data de inscriere : 23/06/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de cocav Dum 31 Iul 2011, 11:18 am

Mesaj 1

Imi place bluza cu ananasi, te cred ca ai desirat de multe ori,si eu am patit asa, dar merita. Felicitari !

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Mesaj 2


bluza mea dupa un model de pe forum cap7 pag8
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Edit marinmagda18
Citeste te rog Punctul 6 din regulament privind postarea de mesaje succesive,in mai putin de 24 de ore.
Multumesc


Ultima editare efectuata de catre marinmagda18 in Lun 01 Aug 2011, 2:27 pm, editata de 1 ori (Motiv : Unit mesaje)
cocav
cocav
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 229
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 28/07/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de danniela Lun 01 Aug 2011, 10:25 am

Coca, este foarte frumoasa!!!! Sa o porti cu pacere!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de dorina64 Lun 01 Aug 2011, 10:38 am

sunflowers foarte frumoasa bluza ta cu ananasi,sper sa evoluez si eu si sa pot face o bluza ananasoasa Smile .Si bluza ta Coca e foarte frumoasa.Sa le purtati sanatoase.
dorina64
dorina64
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 382
Varsta : 60
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 24/05/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de cocav Lun 01 Aug 2011, 4:55 pm

Multumesc !
fir flavia cod 3246,croset 1,13
cocav
cocav
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 229
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 28/07/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de bluetteblue Lun 01 Aug 2011, 7:28 pm

cocav, bravoooooooooooooooooooo!!!!!!!!!!!!!!!
bestiala bluza...si ti sta si bine!
bluetteblue
bluetteblue
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 43
Varsta : 62
Localizare : focsani,romania
Data de inscriere : 27/09/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de crina68 Lun 01 Aug 2011, 8:50 pm

Faina bluza Coca!!!Tare cunoscut imi este modelul [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Smile [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de cocav Mar 02 Aug 2011, 10:09 am

Multumesc bluetteblue si crina68 !
Bineinteles ca stii modelul ai si tu o bluza aprpape la fel (modelul de sus si din fata),eu am mai adaugat la partea de jos si la spate am schimbat.De lucrat ai avut dreptate cam 3 zile,dar nu8 spun cat am stricat,dar merita .
cocav
cocav
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 229
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 28/07/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de danniela Mar 02 Aug 2011, 1:03 pm

mirat2 mirat2 3 zile??? Atat lucrezi tu la o bluza????
Cand oi ajunge si eu la performanta asta..... mirat
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de iuliana72 Mar 02 Aug 2011, 4:17 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


un alt bolero tot tricotat crosetat.este un mov cu lila
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de crina68 Mar 02 Aug 2011, 5:55 pm

Faina culoare,fain modelul!!!
Iulianko, dar repede le prestezi ,mama draga?Concediu?

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de iuliana72 Mar 02 Aug 2011, 6:22 pm

lucrez mama la servici [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] knd nu am clienti.sau speriat de mine au zis ca nu au mai vazut de multi ani pe cineva crosetand
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de Giobsy Joi 04 Aug 2011, 9:05 pm

Ieri am terminat o jacheta crosetata. Firul este Twist (Bicaz), 70% lana, 30% acril, croseta nr. 4, garnitura si floarea sunt din mohair cu matase.
(Scuze pentru calitatea imaginilor, este fotografiata in lumina artificiala).

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de danniela Joi 04 Aug 2011, 9:08 pm

Giobsy e foarte frumoasa, sa o porti sanatoasa love
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de Giobsy Joi 04 Aug 2011, 9:25 pm

Multumesc Danniela. Jacheta nu este a mea. A fost comandata. Iar in fotografie nu sunt eu, ca rupeam bunatate de jacheta.

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de danniela Joi 04 Aug 2011, 9:28 pm

Deci mi-am luat-o rade rade oricum ramane valabila ca e frumoasa!!! Am crezut ca e a ta!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de claudiana Joi 04 Aug 2011, 11:28 pm

Frumoase lucruri ati facut fetelor!! Giobsy e tare bun firul asta, am lucrat si eu cu el si se comporta tare bine si la purtat si la spalat.
claudiana
claudiana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 359
Varsta : 42
Localizare : Barsanesti/Bacau
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de crina68 Vin 05 Aug 2011, 9:04 am

Giobsy felicitari! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]Asa de muncita este si foarte bine finisata! Bravo!(sper ca si rasplata financiara este pe masura!)
PS
Ai cumva schema de la floare?M a tot chinuiesc sa prestez una si nu-mi iese [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de Giobsy Vin 05 Aug 2011, 9:29 am

Floarea este dupa inspiratia de moment. Frunzele la fel. Dar gasesti scheme de flori si frunze pe forum. Uite si aici cateva exemple.

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB