Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 9 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 9 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 9 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 9 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 9 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 9 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 9 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 9 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 9 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 9 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 9 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 9 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 9 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Quilling - Arta de a rula hartia (10)

+29
anka_gabi
Uca
milena
ikuta
StMihaela
Maci
alexandrina84
diana-s
carmendana
firicel
SilviaDumitrescu
RoxanaL
monatibi
zahariaelouise
denis21
anne
annamaria26985
MihaelaT
Anusca
vmir
aba
vlavi
firimitura
Cloreta
MoniKozi
AlinaJ.Bijoux
dia
MagdaMarin
tantelu01
33 participanți

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Joi 04 Aug 2011, 12:20 am

Mersi Firi, am zis sa ma axez pe quilling in mod special si pe mesteritul cu hrtia!!! La PFA m-am gandit si eu dar nu stiu ce sa zic!!! pupi
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de milena Joi 04 Aug 2011, 6:12 am

Am aflat de la contabila mea ca pentru a confectiona pungi de cadouri trebuie sa deti aprobare de la protectia mediului, ma gandesc ca si pentru felicitari este necesara o asemenea aprobare.
milena
milena
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 440
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/12/2009

http://miledynaturals.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de MoniKozi Joi 04 Aug 2011, 8:40 am

Pentru felicitari? de ce? Pentru pungi, da, pentru ca se pot refolosi. Dar pentru felicitari... mi se pare ciudat.

Cat despre pfa... cantareste bine cat ai de umblat si ce profit poti scoate. Sa vezi daca matematic vorbind, ai de ce sa-ti faci pfa. Eu am avut unul la un moment dat, nu pentru lucru de mana, dar mai mult alergam decat produceam. Si l-am suspendat.
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de monatibi Joi 04 Aug 2011, 8:52 pm

buna seara! kiss
monatibi
monatibi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 432
Varsta : 46
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/03/2011

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de milena Joi 04 Aug 2011, 9:58 pm

Ma refer la materialul pe care il folosesti la lipt hartia cu care confectionezi pungile.Sunt coduri caen pentru care trebuie sa deti si aprobare de mediu si nu dureaza mai putin de 3 luni pana intri in posesia ei.
milena
milena
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 440
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/12/2009

http://miledynaturals.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Joi 04 Aug 2011, 10:18 pm

MoniKozi a scris:Pentru felicitari? de ce? Pentru pungi, da, pentru ca se pot refolosi. Dar pentru felicitari... mi se pare ciudat.

Si mie mi se pare f. ciudat. Nu a mai pomenit nimeni de asa ceva pana acum. Nu prea imi vine sa cred!!!
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de milena Vin 05 Aug 2011, 8:29 am

Nu stiu codul CAEN pentru fabricarea felicitarilor sau ambalajelor din hartie ca sa pot verifica dar este bine sa verificati daca necesita autorizatie de mediu.Eu am avut surpriza sa fiu intrebata de cei de la mediu daca activitatea pe care o desfasor este permisa in zona in care ma aflu si a trebuit sa cer de la primarie planul PUG si spre norocul meu este permisa .Succes poate ai noroc si scapi de partea administrativa nu de alta dar felicitarile tale sunt grozave .
milena
milena
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 440
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/12/2009

http://miledynaturals.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de monatibi Vin 05 Aug 2011, 9:19 am

ce porcarie........
neata!
monatibi
monatibi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 432
Varsta : 46
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/03/2011

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de MoniKozi Vin 05 Aug 2011, 9:23 am

monatibi a scris:ce porcarie........
neata!

Cineva s-a trezit prost dispus? sau e bine la servici? Hai ca e vineri!

In alta ordine de idei, adezivii chiar au conditii speciale de manipulare si evidenta si alte alea... chestiuni administrative. Probabil un mic atelier de producere a pungilor si altor produse care folosesc lipici, trebuie sa aiba si un spatiu de dpozitare si anumite aprobari. insa pentru cateva felicitari care au nevoie de un borcanas de 200 ml timp de cat? 3-2-6 luni... nu cred ca e cazul... asa ar trebui sa aiba aprobabre si avize chiar si copii de la scoala care folosesc lipici la orele de lucru manual.
Parerea mea.

Spor!
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de monatibi Vin 05 Aug 2011, 9:42 am

de dormit chiar ca nu prea am dormit ....de lucrat nu lucrez.....dar imi pare o porcarie sa iti ceara aprobari pentru ......
monatibi
monatibi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 432
Varsta : 46
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/03/2011

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de tantelu01 Vin 05 Aug 2011, 10:04 am

Eu cred ca nu cazul sa fim precum cele din povestea drobului de sare. Cine are fabrica de pungi, ambalaje, treaba lor sa obtina avize peste avize. Cine face felicitari sau alte decoratiuni din hartie la ora/orele de lucru manual, sa fim serioase, cine le intreaba de aviz pentru lipici? La scoala nu am auzit, pe ambalaje scrie clar daca e toxic sau nu si pentru ce varste e potrivit. Daca vreti sa va faceti zile negre, treaba voastra, puteti sa va imaginati cate belele vreti dar... nu mai bagati spaima si in altii. Aici suntem amatorii de productie decorativa, nu industriasi la scara....pisicii rade
Vine weekendul, nu e cazul sa il ocupam cu griji aiurea.
Milena draga, daca tu lucrezi la o scara mai mare... te supui altor reguli. Noi suntem mici, mici, mici wink
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de MoniKozi Vin 05 Aug 2011, 10:07 am

Constanta, exact asta am vrut sa subliniez si eu. Ca nu e cazul la cinci felicitari... ok, unde e vorba de productie in serie, se schimba placa. Insa la ceea ce facem majoritatea dintre noi si afisam aici, nu cred ca e cazul de avize, permise si alte alea... Ar fi exact cum spuneam: sa le ceara aviz la scoala la copii cand folosesc lipici si acuarele la lucru manual Smile
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de monatibi Sam 06 Aug 2011, 12:28 am

buna seara!am mai lucrat si eu cite ceva printre picaturi(borcane ptr iarna ,copii,etc)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
monatibi
monatibi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 432
Varsta : 46
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/03/2011

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Sam 06 Aug 2011, 12:48 am

Felicitarile imi plac in mod specialdar si restul sunt frumoase!!! Flowers Seara buna si tie!!! hug
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de monatibi Sam 06 Aug 2011, 12:49 am

kiss
monatibi
monatibi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 432
Varsta : 46
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/03/2011

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de vmir Sam 06 Aug 2011, 11:37 am

Foarte frumoase mona, Felicitari. pupi
vmir
vmir
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 238
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/07/2010

http://www.speranta2007.ro

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Lun 08 Aug 2011, 11:56 pm

Fetelor, cine imi poate spune unde pot gasi asa ceva?
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Pungute din celofan. Am nevoie pt. ambalarea felicitariilor. Cineva mi-a promis ca ma ajuta sa le vand si in Germania dar, prima conditiie e sa fie ambalate in folie de celofan pt. ca asa sunt toate ambalate acolo!!! Pe net nu am prea gasit ce ma intereseaza!!! Multumesc anticipat pt. raspuns!!! Smile
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de milena Mar 09 Aug 2011, 8:08 am

Alina eu am cumparat pungute de la Dragonul Rosu, au toate marimile.
milena
milena
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 440
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/12/2009

http://miledynaturals.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de monatibi Mar 09 Aug 2011, 10:11 am

vrau si eu...tot in germania vreau sa duc si eu cite ceva....le-am aratat si le-au placut ffff mult....am sotul acolo.....la anul poate ma duv si eu ca la ei se fac tirguri
monatibi
monatibi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 432
Varsta : 46
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/03/2011

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de vmir Mar 09 Aug 2011, 11:59 am

milena a scris:Alina eu am cumparat pungute de la Dragonul Rosu, au toate marimile.
Unde la ce stand? cae mare rau...?
vmir
vmir
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 238
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/07/2010

http://www.speranta2007.ro

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de milena Mar 09 Aug 2011, 3:04 pm

nu-mi aduc aminte standul dar parca in pavilionul 8 si aveau toate marimile, dar am cautat destul de mult pana am gasit.
milena
milena
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 440
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/12/2009

http://miledynaturals.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de MoniKozi Vin 12 Aug 2011, 9:16 am

Fetili, ia uitati ce am facut... Ce nu-i bine?

Inainte
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Dupa
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Detalii
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de tantelu01 Vin 12 Aug 2011, 9:25 am

'neata! Dupa parerea mea, si numai a mea Smile , cred ca rozul nu prea se pupa cu.... peisajul. Sad Inlocuit cu niste nuante de verde.... si vopsit rama cu ceva acrilice. O rama neagra ar sublinia mult fundalul. Nu ai multe piese ca de facut ca sa incerci si varianta asta, sa vezi cum arata. kiss
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de aba Vin 12 Aug 2011, 1:04 pm

Moni, ca sa nu modifici mult, parerea mea e ca cele 3 petale din partea de jos le-ai putea face verzi, ca niste frunze . Dar asta e doar ideea mea, poate fetele au si alte idei.Oricum tabloul e foarte frumos, felicitari.
Spor mult fetele, hug
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de MoniKozi Vin 12 Aug 2011, 2:59 pm

Multumesc pentru pareri. Nu am vrut sa dau toate detaliile ca sa nu influentez parerile. "Floarea' din stanga am intentionat sa fie un nufar roz. De aceea am folosit rozul. Si ca sa nu oripilez prea mult, am folosit cat de putin am putut sid e aceea am facut petalele albe si doar conturate cu roz. Si ca sa nu fie chiar ca nuca in perete, am adaugat acel 'ornament' din dreapta sus, ca sa echilibrez putin imaginea.
hug
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - Arta de a rula hartia (10) - Pagina 9 Empty Re: Quilling - Arta de a rula hartia (10)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB