Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 10 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 10 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 10 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 10 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 10 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 10 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 10 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 10 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 10 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 10 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 10 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

+67
annamaria26985
emmancita
Floren
anamaria79"
cory74
Admina
emi
tomari
MagdaMarin
Andata
letho
valentinadof
kmn
nancyrbd
piciul
Dionisia
ioana soare
Giobsy
mariaz_09
silvisor
cozma felicia
adrianas
blonzii2007
kittygreeneyed
ancush
Ana Maria
m.a.r.i.m.a.r.
europolis
myky7robc
irish05
aisha
mihaelavama
albinlei
Rocco33
Cristache
Cristina Munteanu
Anusca
rucsy
Octa75
crina68
denis21
Copilarim
violetas
Serban Valentina
kitty_1973
lennny
Marry
bubu85
firicel
corina corina
danadea
aba
canadianca50
CCristinaC
geany
SilviaDumitrescu
Uca
samo99ro
rosita
ikuta
symos
Karina33
mimiady63
stoy
carmenco
solmizel
MihaelaT
71 participanți

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de irish05 Dum 02 Oct 2011, 5:03 pm

e lucrata la masina?
irish05
irish05
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 622
Localizare : around the world
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de valentinadof Dum 02 Oct 2011, 5:07 pm

Ioana,iti vine super bluza,imi place si model si culoare si cum se-aseaza,tot!felicitari! aplauze aplauze

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de Dionisia Dum 02 Oct 2011, 5:14 pm

Ooooo, da, imi place mult !
Felicitari, imi place si decolteul,
si nuanta de verde, sa nu mai zic de model !
Si daca materialul e ceva special ...
Dionisia
Dionisia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 537
Varsta : 53
Localizare : de pe aici
Data de inscriere : 21/11/2008

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de ioana soare Dum 02 Oct 2011, 5:16 pm

Valentina, Dionisia va multumesc mult pentru aprecieri! pupi

Irish, nu e lucrata la masina, e lucrata cu mana, elasticul pe andrele de 2,5mm, iar restul pe andrele de 3,25mm
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de Dionisia Dum 02 Oct 2011, 5:18 pm

sa fie firul de la Rowan?
ca o sa dau si eu iama prin niste fire Rowan,peste 2-3 saptamani
Dionisia
Dionisia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 537
Varsta : 53
Localizare : de pe aici
Data de inscriere : 21/11/2008

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de ioana soare Dum 02 Oct 2011, 5:20 pm

Da, e Lenpur Linen de la Rowan:))
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de Dionisia Dum 02 Oct 2011, 5:23 pm

Cuvantul asta "perfect" cred ca inseamna putin pentru tine ; cata atentie la detalii !
Imi mai plac si mansetele lungi .
Dionisia
Dionisia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 537
Varsta : 53
Localizare : de pe aici
Data de inscriere : 21/11/2008

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de ioana soare Dum 02 Oct 2011, 5:49 pm

Multumesc Dionisia! pupi La mine mare parte din placerea de a lucra este data de fir, imi plac firele deosebite, cum a fost acela cu opossum de exemplu, fiecare trebuie sa aiba ceva special. Acum lucrez la o pereche de manusi fara degete(imi place sa am degetele libere pentru a simti/pipai) dintr-un fir vopsit manual cu vopsele naturale.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de Uca Dum 02 Oct 2011, 5:55 pm

Uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu... ce fină este!
Superba! Nu mai știu ce să spun mai mult căci iar am rămas fără cuvinte.
Am remarcat și eu manșetele lungi, îi dau un aer în plus de elegantă.
Îți stă superb cu ea iar culoarea e love

Felicitări!!! Flowers



Ultima editare efectuata de catre ucabesty in Dum 02 Oct 2011, 9:29 pm, editata de 1 ori (Motiv : greșeli ortografice)

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de Dionisia Dum 02 Oct 2011, 5:56 pm

Pai da, datorita tie, si eu am ajuns sa am pitici - intai firul, apoi restul !
ce-i cu opossum-ul , l-am pierdut; iar la manusi , sunt primele pe care le lucrezi cu andrelele acelea de 20 cm ?
Dionisia
Dionisia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 537
Varsta : 53
Localizare : de pe aici
Data de inscriere : 21/11/2008

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de ioana soare Dum 02 Oct 2011, 8:00 pm

Uca iti multumesc! hug

Dionisia andrelele de 20cm le gasesc foarte utile pentru a lucra circular modelele dantelate. La asa ceva le-am folosit prima data. Se lucreaza nemaipomenit de usor cu ele, am lucrat o manusa cu model dantelat intr-o zi. Intr-un final am desfacut-o pentru ca era prea larga, am zis ca voi incerca acelasi model dar cu andrele mai subtiri. E destul de complicat sa lucrezi cu jeteuri cu 5 andrele, mai ales cand acestea vin chiar la inceput de andrea, andrelele circulare de 20cm iti usureaza enorm munca. Pentru asta sunt cea mai tare inventie. La modelele simple imi sunt comode si seturile de 5 andrele, cu conditia sa fie din lemn (asa cum ziceau fetele la subiectul despre sosete) si sa fie scurte, de 10-12cm.
Firul cu opossum l-am folosit [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de mimiady63 Lun 03 Oct 2011, 12:20 am

Ioana sa o porti sanatoasa ,e foarte frumoasa.
mimiady63
mimiady63
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 401
Varsta : 60
Localizare : Romania jud.HD
Data de inscriere : 02/01/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de Dionisia Lun 03 Oct 2011, 8:29 am

Aaaa, geanta o stiu, dar mi-as scapat materialul Smile

si nu te iert, spune cum ai cumparat firul de la Rowan wink
Dionisia
Dionisia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 537
Varsta : 53
Localizare : de pe aici
Data de inscriere : 21/11/2008

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de Giobsy Lun 03 Oct 2011, 9:30 am

Ioana, superb, ca de obicei!

Iata ce am lucrat eu in luna septembrie. Nu sunt modele complicate, deoarece este comanda, platita destul de prost. Dar, decat sa stau degeaba si sa imi aud gandurile, mai bine crosetez si tricotez.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Fir Twister (de care m-am saturat definitiv, dar este firul agreat de firma cu care colaborez), 70% lana, andrele 4.

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de Uca Lun 03 Oct 2011, 9:45 am

Ioana, am uitat ieri sa spun,eu credeam ca lenpurul e un fir facut din vreo blana de iepure. rade Dar cand am vazut bluza mi-am dat seama ca nu are cum sa fie si am cautat firul sa ma lamuresc. Embarassed

Giobsy, chiar ma intrebam unde ai disparut!
A doua are o croiala interesanta. Flowers
Sunt frumoase si elegante! Imi pare rau ca nu iti este apreciata munca la adevarata ei valoare.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de Giobsy Lun 03 Oct 2011, 9:49 am

Multumesc, Uca!

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de ioana soare Lun 03 Oct 2011, 10:07 am

Giobsy frumoasa ocupatie ai avut in luna septembrie! Imi place mult gulerul celui de-al doilea pulover! love
Nu stiam ca ai inceput sa colaborezi cu o firma. Pacat ca pun profitul pe primul loc si nu te apreciaza si nu apreciaza lucrul de mana asa cum ai/ar merita.

Uca ar fi fost tare interesant sa fie blana vreunui iepure:))

Dionisia iti scriu in pm.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de Giobsy Lun 03 Oct 2011, 10:19 am

Ioana, esti foarte draguta. Gulerul puloverului bleu (dar si mansetele manecilor si elasticul) este lucrat in model zig-zag, invatat de la tine. Iti multumesc inca o data!

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de cozma felicia Lun 03 Oct 2011, 12:14 pm

Emi pupi pentru aprecieri;au fost cam 800g din cel degrade si 10-12 bobine de blanita neagra subtire pusa in 2
Ioana este foarte frumoasa bluzita(culoarea nu mai spun)
Giobsy la cat mai multe
cozma felicia
cozma felicia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 733
Varsta : 67
Localizare : Ovidiu-Constanta
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de emi Lun 03 Oct 2011, 2:44 pm

Ioana, superba bluzita! Ai dreptate ca firele de calitate conteaza mult.

Giobsy, minunate! Cauta totusi clienti mai seriosi. E multa munca si esti chiar talentata.
avatar
emi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 330
Varsta : 48
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 30/07/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de mimiady63 Lun 03 Oct 2011, 4:01 pm

Giobsy,felicitari,sunt foarte frumoase.
mimiady63
mimiady63
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 401
Varsta : 60
Localizare : Romania jud.HD
Data de inscriere : 02/01/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de Uca Lun 03 Oct 2011, 8:36 pm

Vreau să vă arăt o bluzită care mie îmi place mult de tot.
E tricotată de mama şi mi-a facut-o cadou! bounce
.
Ca mod de execuţie e începută de sus si e fară nici o cusatură.
Deşi are patru nasturi îmi place să o închei mai mult în unul singur.
De la ultimul nasture în jos, are model pe linii verticale cu jeteuri dar nu am blocat-o după spălare caci vroiam să rămână în relief modelul.

Voi ce spuneti? Arată bine asa, sau mai bine să o blochez pentru a i se mai întinde modelul ?

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Firul e lană 100 %, degrade, andrele folosite de 3 mm.

Şi-a tricotat şi ei una asemănatoare, doar că are manecile lungi şi e lucrată doar în punct jerse fată. Mai am să îi pun nasturii ( am luat-o eu să o spăl, si să o finisez) şi i-o trimit la purtare!

( scuzati poziţiile şui din poze)

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 03 Oct 2011, 9:01 pm

Uca sa o porti sanatoasa si sanatoasa sa fie si mama ta sa-ti mai faca. E super. Eu al lasao asa ne blocata, wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de firicel Lun 03 Oct 2011, 11:18 pm

Giobsy,imi plac foarte mult puloverele facute de tine!Poate totusi renegociezi pretul pe manopera dupa ce vor vedea cat de frumos si corect lucrezi.
Uca,este foarte frumoasa vestuta facuta de mami tau si te asigur ca si blocat,modelul tot va iesi frumoas in evidenta pentru ca sti tu sa-l pui! wink
Sa o porti cu placere !Si mami tau sa o poarte cu placere si sa fie sanatoasa sa mai faca! kiss
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de ioana soare Lun 03 Oct 2011, 11:30 pm

Va multumesc tuturor pentru aprecieri, inseamna mult pentru mine! love

Uca pe langa bunica ai si o mamica tare priceputa, se transmite din generatie in generatie la voi!
E frumoasa si asa neblocata, arata ca un model elastic mai special, dar cred ca modelul dantelat ar fi mult mai bine pus in evidenta daca l-ai bloca. Dar depinde de aspectul pe care-l vrei si iti place, e frumos oricum si iti vine foarte bine! love
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB