Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 13 EmptyAstazi la 9:46 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 13 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 13 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 13 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 13 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 13 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 13 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 13 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 13 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 13 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 13 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 13 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 13 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 13 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 13 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 13 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 13 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 13 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 13 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 13 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Modificarea si stramtarea hainelor -2

+99
LRodica
kabunta
francesca33
bebelusha
Giorgi
CarmenClaudia
alexandra_bogdan
mariag
irico
elenukelenuk
Andata
ritame
filipoidana
cristi970
Danutzaaa
ghita
greieras
Celya_f40
Gabica
Decembrie
Samarineanca
dszilvike
nicole24
Ladia
alexandra221
ema
aditza27
ionela07
denisa168
danielanica
vochita
crina68
onuca28
Carmencyta
aurelia.c
barbin
Gerlinde13
georgianamatei2007
danniela
rosita
Motzu
tomari
getam
gabi1972
Tinkerbell
bogdan_alexandra
aurishta
moruna
geo
Loryath
europolis
danae
corina corina
tinap
canadianca50
SilviaDumitrescu
diada
gabriela1554
bibitu
piciul
carmenco
Alina.C
Uca
luminitza79
i.xell
zahariaelouise
ismi3ismi
AITEN
afilimonb
anc@
MihaelaT
elenaveronica
georgeta.prnic
Gabiuta
Karina33
Panea Laura
valentinadof
cory74
Larisa
kla78
alinutza_andrei08
Marry
arielas
AlyC
Cristache
ancush
EuIrinuca
Lightrose
bobitica
nicopop
zylv
vilcris
emmancita
Admina
carmencati87
clodi
Gianina4ever
geany
MagdaMarin
103 participanți

Pagina 13 din 14 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Urmatorul

In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 13 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de Admina Joi 18 Feb 2016, 10:25 pm

Nu are alte camasi cu maneca scurta, in garderoba? Daca sunt aceiasi masura poti sa faci la fel de lunga, lasand loc pentru o manseta, banda aceea indoita.
Cred ca sunt usor deasupra cotului, dar nici foarte scurte, la mijlocul bratului nu ar arata bine.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 13 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de kabunta Vin 17 Iun 2016, 2:03 pm

Vin si eu cu o incercare de a modifica o camasa a sotului in ceva pentru mine.

Initial :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Tipar Lekala 4109:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Rezultat:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
kabunta
kabunta
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 421
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/06/2010

http://georgiasew.blogspot.ro/

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 13 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de LRodica Sam 18 Iun 2016, 10:10 am

Kabunta, e draguta. Oare nu ar fi aratat mai bine fara buzunare? E doar o parere.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3639
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 13 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de piciul Dum 19 Iun 2016, 7:43 am

Buzunarele mascheaza, dar nici nu prea e locul lor acolo ... in definitiv merge la joaca! wink
Sa o porti sanatoasa si transformarea e recuperare 100%! Esti o comoara la casa omului!
Sanatate si spor in toate!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 13 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de kabunta Mier 22 Iun 2016, 4:37 pm

Da buzunarele nu au cea mai fericita pozitionare. Nu mi-am dat seama exact unde o sa ajunga pana la final dar erau foarte fain facute si sunt utile asa ca nu am vrut sa renunt la ele. Ar fi fost mai ok daca o faceam mai scurta si puneam buzunarele mai sus ... dar asta ramane pentru data viitoare sa ma masor mai mult inainte Smile
kabunta
kabunta
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 421
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/06/2010

http://georgiasew.blogspot.ro/

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 13 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de anyta_08 Joi 30 Iun 2016, 5:24 pm

Salutare fetelor,

Foarte utile postarile voastre cu modificarile facute. Vreau sa modific decolteul la o rochita, sa il fac mai decoltat, este pe rotund si nu stiu cum sa fac corect
Aveti o idee, un model ceva?cusut

Multumesc wink
anyta_08
anyta_08
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 3
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/06/2016

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 13 Empty tipar bolero

Mesaj Scris de ANDRASI DENISA Vin 19 Aug 2016, 11:02 pm

Buna seara.Sunt noua pe aici...Am si eu o rugaminte(daca ma poate ajuta cineva).Am o rochita care nu o mai folosesc si vreau sa fac din ea un bolero.Ma puteti ajuta cu un tipar ceva sa stiu cum sa fac?Va multumec mult


Editat valentinadof-subiect mutat.
ANDRASI DENISA
ANDRASI DENISA
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 1
Varsta : 34
Localizare : Lugoj
Data de inscriere : 19/08/2016

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 13 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de gabriela1554 Joi 01 Dec 2016, 3:54 pm

Ieri am avut sedinta foto cu piticul nostru si cum azi e 1decembrie, ce era mai frumos ca o ie!?....asa ca am facut una pt el, am taiat-o pe a mea
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
gabriela1554
gabriela1554
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 622
Varsta : 39
Localizare : oradea
Data de inscriere : 06/08/2011

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 13 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de mlizeta Vin 02 Dec 2016, 12:44 pm

Felicitari pentru ie si pentru micut. Este o minune blonda intr-un decor minunat.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 927
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 13 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de gabriela1554 Vin 02 Dec 2016, 1:38 pm

Multumesc frumos
gabriela1554
gabriela1554
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 622
Varsta : 39
Localizare : oradea
Data de inscriere : 06/08/2011

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 13 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de LRodica Vin 02 Dec 2016, 3:39 pm

Este un scump. Sa o foloseasca sanatos. Flowers
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3639
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 13 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de cristi970 Mar 24 Iul 2018, 10:26 pm

Fetelor,mai reciclati?Am si eu o multime de haine care nu imi mai vin (m-am ingrasat) si as transforma ,modifica ,ceva...
Doar stiu sa cos la masina ...Mi-ar prinde bine ceva sfaturi.Am citit topicul de la inceput,majoritatea pozelor nu se mai vad .
cristi970
cristi970
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 589
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 13 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de elenaveronica Joi 22 Noi 2018, 4:05 pm

Cu intarziere iti raspund:am si eu o gramada de haine pe care le pastrez pentru modificat cand le-o veni vremea-tricourile merg bine in combinatie cu bucati de dantela care sa le largeasca pe state, pe lateral, mai o fundita si devin chiar cochete ,camasile barbatesti se pot stramta,decolta si aplicand un elastic devin gen i e daca le brodezi o floricica, ceva
Eu sunt practica, sotul zice chiar zgarcita si aveam nevoie de niste pantaloni de pijama caldurosi iar in comert am gasit doar alb sau bleumarin si ma tot framantam sa cumpar polar de pe net, cand mi am adus aminte ca am o patura draguta de la,pepco, luata cu 9 lei.cu materialul ramas am incropit si un fel de vestuta peste o bluzita neagra si sunt mandraa de economie, de compleul calduros si de ideea traznita[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
elenaveronica
elenaveronica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 41
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 13 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 22 Noi 2018, 7:52 pm

Tare! Pantalonii i-ai facut gen pijama, cu elastic in talie?

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 13 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de piciul Sam 24 Noi 2018, 7:03 am

Chiar faini! Si daca sunt si caldurosi cu atat mai bine! Spor si sanatate!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 13 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de diada Lun 09 Sept 2019, 10:02 am

Am gasit 2 rochii la sh, la 1 leu love nu am rezistat si le-am luat, mai ales ca erau fix masura mea!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Am pus volan sa le lungesc, de bumbac, si bretele. Le pot purta cu bolerou, sal, esarfa etc. Au si jupa pe interior, de bumac. Sunt racoroase. Ma bucur pentru ca, cum le-am vazut, mi-a venit inspiratie ce o sa fac cu ele. Pentru ca... nu am mai lucrat demult si duc lipsa de inspiratie....

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Va multumesc!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 13 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de piciul Mar 10 Sept 2019, 6:26 am

Super! Sa le porti sanatoasa! Nu am mai intrat de mult intr-un magazin de materiale sau sh, ca am haine pe care nu le port...ori nu ma mai incap, ori m-am plictisit de ele...visez pe unele cum le modific si citesc alta carte rade
Ma bucur ca le-ai gasit si modificat imediat!
taie
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 13 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de LRodica Mar 10 Sept 2019, 8:30 am

Foarte faine.
Sa le porti sanatoasa, iti vin foarte bine.
Cu masina de cusut nu prea ma descurc. Doar perdele, garnituri de pat, pentru noi si nici alea totdeauna. Am noroc socrul coase la masina si atunci el avand mai mult timp cade in sarcina lui.
Flowers
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3639
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 13 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de mlizeta Mar 10 Sept 2019, 10:48 am

Super au iesit modificate. Arata foarte bine, iti stau foarte bine. Felicitari!
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 927
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 13 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 10 Sept 2019, 11:10 am

Foarte tare !

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 13 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de diada Mier 11 Sept 2019, 8:59 am

Va multumesc fetelor! imi place sa lucrez doar ca timpul acum este directionat catre copii, au nevoie de ajutor. O sa ajung eu la masina de cusut cand s-or face ei mai mari si se descurca singuri.

Incerc sa scot din dulap hainele pe care nu le mai port. Imi si umplu spatiu si nu imi aduc nici un beneficiu psihic. Poate folosesc altcuiva. Daca 2 ani de zile nu porti o haina, este clar ca nu o s-o mai porti!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 13 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de ionela07 Sam 12 Oct 2019, 7:52 pm

Luarea in greutate este o problema des intalnita peste o anumita varsta. Intrucat revenirea la forma anterioara nu mi-a iesit, am recurs la modificari. Va arat o bluza la care tineam si nu apucasem sa o port decat de doua ori. Am ales varianta unei fasii adaugata in mijlocul fetei,pe care am pus-o ca o funda cu un ornament pe nod. Am castigat vreo 4-5 cm, ceea ce a fost suficient.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ionela07
ionela07
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 52
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 18/10/2010

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 13 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de vlad_mom Sam 12 Oct 2019, 11:48 pm

Interesant. Numai în față? Nu s-a modificat poziția cusaturilor laterale? (E bine daca ai avut nevoie de numai 4-5cm wink )

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 13 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de diada Mar 15 Oct 2019, 10:04 am

Arata bine, pare din vascoza bluza. Felicitari pentru transformare, nu m-as fi gandit sa adaug in fata. Sa o porti cu placere in continuare, este frumoasa!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 13 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de ionela07 Joi 17 Oct 2019, 11:20 pm

vlad_mom a scris:Interesant.  Numai în față?  Nu s-a modificat poziția cusaturilor laterale? (E bine daca ai avut nevoie de numai 4-5cm wink )

a avut fata si spatele identice, asa incat o marire a fetei peste bust, a fost OK
ionela07
ionela07
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 52
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 18/10/2010

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 13 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 13 din 14 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB