Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 8 EmptyIeri la 6:04 pm Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 8 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 8 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 8 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Modificarea si stramtarea hainelor -2

+99
LRodica
kabunta
francesca33
bebelusha
Giorgi
CarmenClaudia
alexandra_bogdan
mariag
irico
elenukelenuk
Andata
ritame
filipoidana
cristi970
Danutzaaa
ghita
greieras
Celya_f40
Gabica
Decembrie
Samarineanca
dszilvike
nicole24
Ladia
alexandra221
ema
aditza27
ionela07
denisa168
danielanica
vochita
crina68
onuca28
Carmencyta
aurelia.c
barbin
Gerlinde13
georgianamatei2007
danniela
rosita
Motzu
tomari
getam
gabi1972
Tinkerbell
bogdan_alexandra
aurishta
moruna
geo
Loryath
europolis
danae
corina corina
tinap
canadianca50
SilviaDumitrescu
diada
gabriela1554
bibitu
piciul
carmenco
Alina.C
Uca
luminitza79
i.xell
zahariaelouise
ismi3ismi
AITEN
afilimonb
anc@
MihaelaT
elenaveronica
georgeta.prnic
Gabiuta
Karina33
Panea Laura
valentinadof
cory74
Larisa
kla78
alinutza_andrei08
Marry
arielas
AlyC
Cristache
ancush
EuIrinuca
Lightrose
bobitica
nicopop
zylv
vilcris
emmancita
Admina
carmencati87
clodi
Gianina4ever
geany
MagdaMarin
103 participanți

Pagina 8 din 14 Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14  Urmatorul

In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 8 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de georgianamatei2007 Joi 27 Sept 2012, 8:33 pm

buna seara! ma poate ajuta cineva cu un sfat / parere? am o pereche de jeans de ai prietenului meu noi si lui nu ii vin si as dori sa ii fac pentru mine dar sa ii fac cu turul lasat, stie cineva cum sa procedez? tin sa precizez ca i am descusut din toate partile. multumesc anticipat pentru raspunsuri!
georgianamatei2007
georgianamatei2007
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 38
Varsta : 36
Localizare : braila, bacau
Data de inscriere : 29/06/2012

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 8 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de Motzu Dum 30 Sept 2012, 10:02 am

Mulţumesc fetelor pupi
Mai am modificări de făcut, sper să am şi timp.
georgiana, depinde cat de largi sunt pantalonii desfăcuţi, trebuie să ai lărgime pe crac ca să cobori turul.
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 8 Empty Modificarea hainelor

Mesaj Scris de gabriela1554 Mar 23 Oct 2012, 10:41 pm

o sa postez si eu o geanta si o fusta facute din jeansii uzati ai prietenului meu..le-am facut acum un an. mai am ceva jeansi tot uzati....ce as putea sa fac din ei? aveti ceva idei?
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]

[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]

spatele fustei

[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]
gabriela1554
gabriela1554
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 622
Varsta : 39
Localizare : oradea
Data de inscriere : 06/08/2011

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 8 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de Gianina4ever Mar 23 Oct 2012, 11:15 pm

Postarea ta cred ca era mai potrivita la modificarea hainelor decat aici...probabil o va muta moderatoarea....in rest ce ti-a iesit sunt faine...sa le porti sanatoasa!
si vezi ca Anca are niste albume pe picasa,cu o gramadaa de idei printre care si reciclarea blugilor wink
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 8 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de Gerlinde13 Vin 26 Oct 2012, 2:57 pm

Vin si eu cu o intrebare cam stupida, nu prea are legatura cu croitoria (admin sa-mi stergi postarea daca nu e ok)....daca spal la 60 sau 90 de grade o pereche de blugi, se micsoreaza? am primit de la sora mea 4-5 perechi de blugi care imi plac foarte mult, dar imi sunt foarte largi, pt. ca sunt ff slaba...o pereche am dus la croitor, dar au iesit foarte nasol Sad
Gerlinde13
Gerlinde13
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 153
Varsta : 37
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 05/09/2012

https://www.facebook.com/gheghe.gerlinde

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 8 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de barbin Vin 26 Oct 2012, 4:32 pm

Nu se micsoreaza blugul. Eventual daca-s subtiri, se increteste materialul.
barbin
barbin
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Varsta : 38
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/06/2012

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 8 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de diada Vin 26 Oct 2012, 9:28 pm

Poti sa incerci dar nu se micsoreaza, intra pe lateral la masina de cusut.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 8 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de Gerlinde13 Lun 29 Oct 2012, 2:00 pm

Va multumesc pt. raspuns. O sa incerc la masina de cusut. Sper sa nu-i stric Smile O zi faina va doresc! Smile
Gerlinde13
Gerlinde13
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 153
Varsta : 37
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 05/09/2012

https://www.facebook.com/gheghe.gerlinde

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 8 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de aurelia.c Mier 31 Oct 2012, 9:27 pm

Dupa aceasta super idee, gasita aici, am facut aceasta modificare unui sutien:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ca sa fie totusi mai usor de imbracat, am refolosit agatatorile de la bretelele detasabile; mi-a iesit asa:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si cum acesta a fost pentru o prietena si imi place cum a iesit, cred ca o sa-mi fac si eu unul; pana acum e cea mai buna idee pe care am gasit-o pt bluzele cu spatele gol, bretelele acelea de silicon mi se par asa dizgratioase...
aurelia.c
aurelia.c
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 305
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 20/11/2010

https://cevrajiamaifacutnevastamea.wordpress.com/

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 8 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de Carmencyta Mier 31 Oct 2012, 10:31 pm

multumesc mult pt aceasta idee grozava, Aurelia! Merci
Carmencyta
Carmencyta
helper
helper

Numarul mesajelor : 86
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 20/12/2009

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 8 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de MagdaMarin Sam 03 Noi 2012, 11:13 pm

Sotul meu a primit de la tata o haina de stofa nou nouta dar, care avea un "mic" defect.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Vanzatorul ei deoarece nu a vandut-o a taiat-o ca sa asigure ca nu va fi vanduta/purtata.

Dar eu am reparat-o azi si e in perfecta stare.Si i-am dat jos si gulerul din blana de iepure inlocuindu-l tot cu stofa neagra.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Captuseala reparata.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 8 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de tinap Sam 03 Noi 2012, 11:41 pm

Magda,eu am o nedumerire,ori eu nu vad bine rezultatul final(intr-o poza arata de stofa neagra,in alta maro de piele),intrebarea e,o imbraca sotul tau asa cum ai reparat-o tu?ca in ultima poza arata cam ciudat.
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 8 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de MagdaMarin Sam 03 Noi 2012, 11:53 pm

Nu e piele deloc blitzul e de vina rade
Toata e din stofa maro,iar eu i-am pus spatele,cordonul si fata gulerului din stofa neagra.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 8 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de MagdaMarin Dum 04 Noi 2012, 12:14 am

Nu e piele deloc blitzul e de vina rade
Toata e din stofa maro,iar eu i-am pus spatele,cordonul si fata gulerului din stofa neagra.


E produsa de Hapsburg manufaktur.
O fabrica din Austria.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 8 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de diada Dum 04 Noi 2012, 7:15 am

Dar ai muncit ceva la ea!! Bravo Magda, cu masina ultima cumparata? S-o poarte cu placere!

Aurelia, super sutienul, nici mie nu-mi plac bretelele de silicon.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 8 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de MagdaMarin Dum 04 Noi 2012, 10:34 pm

Da am muncit ore bune la el deoarece trebuia sa iasa perfect asa cum era cusut initial.

Si e cusut la 2 masini liniare una cea "noua" si singerul de care ma plangeam dar nici una nu a comentat la straturile groase de stofa de casmir. wink
Am avut cusaturi cu ata de tighel si cusaturi cu ata normala si nu stateam sa schimb atele la fiecare cusatura asa am cusut cu ambele liniare si mi-am redus timpul de munca considerabil.

Chiar daca am atasat gulerul de 3-4 ori pana mi-a iesit perfect.(urasc sa pun gulere zid )

Dar are sotul meu haina scumpa de firma purtabila?
Chiar daca nimeni din jur nu au auzit de aceasta casa de moda austriaca care creeaza haine stilate . scratch


_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 8 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de Admina Dum 04 Noi 2012, 11:03 pm

Bravo Magda, foarte bine ti-a iesit modificarea. Sa-i traiasca sotului tau, priceputa de nevasta, altfel nu se alegea cu scurta de firma. wink

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 8 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de MagdaMarin Lun 05 Noi 2012, 7:42 pm

Multumesc dar pentru altcineva nu cred ca ma complicam, ca am muncit la ea cam 1/2 de zi.
Iar aseara am descoperit ca fata gulerului era din blana de vulpe argintie.
Cred ca o dublez si o pun la una din hainele mele de stofa.
wink
Ii pun si o eticheta mare sa stie lumea ce blana am. rade rade

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 8 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de Vizitator Dum 16 Dec 2012, 4:51 pm

Buna seara,

va umaresc de ceva vreme, insa acum mi-am facut curaj sa postez si la acest topic (am mai postat la "hainute pictate") Smile

sper sa va placa !

spor la cos
][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]

[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 8 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de onuca28 Lun 17 Dec 2012, 11:59 am

o idee excelenta!


aurelia.c a scris:Dupa aceasta super idee, gasita aici, am facut aceasta modificare unui sutien:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ca sa fie totusi mai usor de imbracat, am refolosit agatatorile de la bretelele detasabile; mi-a iesit asa:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si cum acesta a fost pentru o prietena si imi place cum a iesit, cred ca o sa-mi fac si eu unul; pana acum e cea mai buna idee pe care am gasit-o pt bluzele cu spatele gol, bretelele acelea de silicon mi se par asa dizgratioase...
onuca28
onuca28
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 76
Varsta : 44
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 05/07/2010

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 8 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de Gerlinde13 Mar 25 Dec 2012, 7:33 pm

Sa va arat si eu prima mea lucrare mai complicata, de incepatoare. Am modificat o camasa de noapte, care e dintr-un material potrivit si pt. zi. Nu a iesit prea bine, dar am sa o port pe acasa. Am scurtat-o, am stramtat-o (de la marimea 40, cam la 34). Fiindca avea o dantela care nu-mi placea la decolteu, am dat-o jos si am cusut o fasie de la un maieu mai vechi, ca sa nu fie decolteul prea adanc. La mijloc am pus o sfoara, care imi place, dar cred ca o sa fac o "curea" din surplusul de material ramas de la scurtat, va arata mai bine. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Gerlinde13
Gerlinde13
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 153
Varsta : 37
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 05/09/2012

https://www.facebook.com/gheghe.gerlinde

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 8 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de canadianca50 Mier 26 Dec 2012, 7:29 pm

Am niste fuste stimte si stau cam fixe Daca le dau drumul cum scot dunga de la stofa ?
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 8 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de georgianamatei2007 Vin 18 Ian 2013, 8:02 pm

Buna seara. Cine ma poate ajuta cu niste sfaturi, idei. Am o gecuta de iarna care pe dinauntru este blanita, credeti ca daca o intorc invers cu blanita pe afara ar arata bine? Aceasta gecuta vreau sa o fac vesta, problema este ca geaca este pana in talie cu ce as putea sa o lungesc un pic? Multumesc anticipat
georgianamatei2007
georgianamatei2007
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 38
Varsta : 36
Localizare : braila, bacau
Data de inscriere : 29/06/2012

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 8 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de crina68 Sam 19 Ian 2013, 11:55 pm

O INTREBARE DESPRE CROITORIE, CER UN SFAT!

De la cherie Catre crina68, Astazi la 23:51

Nu va cunosc dar sunt si eu inscrisa la acest site. Cer o parere...
Am o haina de stofa pe care nu o mai port ca este grea dar si pentruca ma simt mai bine in pantaloni si o jacheta de blana. Vreau sa transform haina in pardesiu, sa ii scot vatelina dar parca nu merge captuseala direct pe stofa Ce parere aveti, sa pun intre stofa si captuseala o dublura de diftina (asta am in casa) sau trebuie sa cumpar niste panza din aia care este aproape panza tare ?
Cer si eu parerea ...
Sper sa raspndeti pe e-mail sau pe MP, Sa va dati o parere!
Cherie


Fetelor, ajutați fata ,vă roagă,Urzicata!!!!!

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 8 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de emmancita Dum 20 Ian 2013, 12:54 pm

Pai...eu zic ca merge captuseala direct pe stofa, de ce nu? Si daca vrei sa o faci pardesiu, adica sa fie subtirica, de ce sa-i mai pui si alt strat? scoate vatelina si vezi cum vine la proba, eventual mai intrii la cusaturi , o mai ajustezi pe tine, imi inchipui ca e un pic la lejera acum ca are si alt strat gros...Sper ca intelegi ce vreau sa spun. Incearca si arata-ne ce iese, spor la lucru!
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 8 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 14 Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB