Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 19 EmptyIeri la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 19 EmptyIeri la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 19 EmptyIeri la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 19 EmptyIeri la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 19 EmptyIeri la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 19 EmptyIeri la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 19 EmptySam 18 Mai 2024, 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 19 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 19 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 19 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 19 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 19 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 19 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 19 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 19 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 19 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 19 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 19 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 19 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 19 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

+20
dana_mi16
StMihaela
dorina64
zahariaelouise
mykya
micheline
arielas
came_lia
Gianina4ever
firicel
Roxy
vero50
avr_dana
andreea_2008
deiutza23
ana_bela
juliennej
crixuta
aurishta
MagdaMarin
24 participanți

Pagina 19 din 30 Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 24 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Mier 15 Iun 2011, 3:54 pm

neata

cris, bafta sa se rezolve! eu nu stiu cum functioneaza treaba asta, asa ca tot ce pot zice..e bafta!
dana, gata scoala,intrati in vacanta.mai mergi la gradi si in vacanta?

fetelor, cum ii culcati pe pitici la virsta annei?ea nu adoarme decit daca o purtam in casa, in brate.seara nu adoarme nici cu sinul,decit o juma de ora si apoi nu mai vrea sa doarma.
aseara, dupa baie, a dormit cu sinul in gurita,de la 7.45 la 8.30.dupa aia pina la 10,30 pauza.pina la urma a adormit in brate,purtata prin casa.
nu stie sa se puna singura la somn..si de lasat sa plinga nu o las,dar nu stiu cum as putea-o ajuta sa invete asta.

nu ma deranjeaza sa o port in brate acum,pt ca inca nu lucrez,dar din toamna nu stiu ce o sa fac..pina atunci sper sa invete.
de dormit doarme toata noaptea.s-a trezit o data pe la 11.30 sa manince, amincat putin si nu s-a mai trezit deloc.si e aproape 9.de obicei se trezste la 4 si la 6,dar nu noaptea trecuta.

zi faina sa aveti.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Mier 15 Iun 2011, 4:08 pm

Julie, cred ca trebuie sa incerci mai multe variante.
Am senzatia ca bbeii efectiv invata sa adoarma in primul an, iar pt parinti e f greu, si pe mine ma termina chestia asta. Adormea, si se trezea din nou...iar in brate sa o adormi e greu, ca dureaza, plus ca devine si ea din ce in ce mai grea.... Mai poti incerca sa ii pui un tricou cu mirosul tau langa ea, sa o mangai pe fruntica...si la noi tare greu a fost. Acum adoarme si langa mine, mangaiat pe spatic, pana acu ceva timp, adormea numai pe mine, tocainadu-ma de gatut...asa se linisteste el...
Ieri cred ca am inregistrat si o premiera, a dormit de pe la 10 pana la 9 dimineata, fara trezire, doar a scartait o data, l-a mangaiat sotul pe spate, si n-a cerut nici apa, nimic... a dormit la el in patut. De cateva saptamani nu mai manaca noaptea.
Incearca sa gasesti metoda care ii place si ei si sa te simti si tu confortabil, sa nu percepi somnul ei ca pe un chin al tau, eu zic ca e important...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Mier 15 Iun 2011, 4:55 pm

Am avut si noi o perioada din asta cu Edy, dar era un pic mai mare. Avea vreo 5 luni si in jurul orei 12 noaptea se trezea si nu vroia nici papa, nici in brate, nici mangaiat, numai plimbat cu caruciorul prin casa. Abia adormea in carucior.

Iannis se trezea si din ora-n ora. Abia dupa 1 an jumate a inceput sa doarma mai multe ore legate.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Mier 15 Iun 2011, 6:50 pm

da..nu stiu..am incercat cu dormitul la mine pe piept,la ken,in patutul ei,cu sin,fara..nu merge nimic decamdata decit daca o plimbam.si e greaaaa...
mai face o chestie.noaptea ma prinde cu minutele de tricou si se baga in mine.eu ma tot mut sa ii fac ei loc si ajung sa dorm pe o palma de pat.asta noapte m-am trezit anchilozata ,cu durere de coloana,spate si tot ce se mai poate si am mers sa dorm pe canapea.
de abia astept sa ne mutam si sa i fac camera si sa dorm iar pe o juma de pat!!!!
in seara asta tre sa incercam altceva!!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de came_lia Mier 15 Iun 2011, 9:02 pm

Am avut o colega care isi culca bebelusul plimbandu-l in jurul mesei. Trebuia sa-i cante, dar nu orice cantec ci 'In padurea cu alune aveau casa 3 pitici....etc"


came_lia
came_lia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 337
Varsta : 63
Localizare : Miercurea Ciuc
Data de inscriere : 04/10/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Mier 15 Iun 2011, 9:48 pm

rade camelia, sper sa nu ajung si eu asa!!!!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de came_lia Mier 15 Iun 2011, 10:41 pm

Trebuie gasit ceva ce o linisteste pe fetita.

Fiica mea isi sugea degetul si adormea singura,uneori leganata direct in carucior ( cat era mica dormea in landou, si o puteam legana).
La baiat, alta situatie. Baiatul era foarte agitat- toata ziua il plimbam cu caruciorul, seara ii faceam o baie lunga,si apoi sotul meu il lua si il legana cu putere si ii canta.
Apoi l-am invatat sa-i facem masaj la spate- ceea ce il linistea si adormea. Cu mangaiatul pe spate a adormit ani intregi. Era deja obisnuit si cerea 'gigea, gigea' (pe ton imperativ!)
came_lia
came_lia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 337
Varsta : 63
Localizare : Miercurea Ciuc
Data de inscriere : 04/10/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Joi 16 Iun 2011, 8:44 am

Neatza

Camelia, tare de tot prietena ta. rade

Juli, poate nu-i o idee rea ca Anna sa doarma in carucior.
E clar ca se prinde de tine ca sa simta ca esti acolo, langa ea. Ii place sa simta mirosul tau.
Acu imi aduc aminte ca Iannis cand era ca Anna, cand il luam in brate, cauta titi. Nu conta ca s-a dezlipit de ea de cateva secunde. Am avut noroc cu caruciorul, apoi a inceput sa-i placa in wrap (pe la 3,4 luni, dar era deja toamna) si il purtam asa toata ziua. Mie mi-a fost de mare ajutor. Apoi am achizitionat mei-taiul si dusi eram toata ziua pe afara, chiar de era ploaie sau vant, el era ferit acolo.
Juli, mai tii minte cand ne incurajai tu? Ca bebeii au nevoie de mama? Au nevoie sa o simta tot timpul ca sa nu se simta abandonati? Flowers
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Joi 16 Iun 2011, 1:34 pm

neata buna!

camelia,da, tre sa gasesc ceva ce -i place.dar deocamdata ce i place sint bratele noastre.

ana, hehe,cum sa sa nu tin minte??tin minte si stiu f bine asta.de asta 90% din timp e la mine in brate.Smile)
aseara am incercat de la 7 la 11 sa o culc.dormea 5 minute si era inapoi treaza si fresh de parca dormise ore intregi.freshul asta tinea 10 minute si de la capat,suparata si plingacioasa.
aseara aluat suzeta si incerca saracuta sa doarma cu ea,dar si aici e un dar mare,ieri a fost mare joc de hochey aici.echipa din boston a luat cupa.au jucat impotriva echipei din vancouver ,deci toata suflarea masculina si parte idin cea feminina erau la meci.asa ca si vecinii de sus si ken.vecinii de sus au facut un zgomot nebun de la 7 ,pregame,la 12 cind s-a tearminat totul.
asa ca toate eforturile mele au fost zadarnice pt ca cei de sus urlau ca nebunii.
sa speram ca in seara asta e mai bine.
si...multam celui de sus ca pina in toamna nu mai e fotbal,nu mai e american fotbal,hochey,baschetaball.doar baseball dar ala e lung si plictisitor si se uita rar ken.

ana,eu caruciaor am doar cu car seat,din ala asa inclinat.caruciorul e mai mult pt cind poate sta deja in fund.
si nu stiu, orict de greu e cu ea si adormitul,inca ma bucur ca e dependenta de mine pt ca stiu ca in curind ,nu o sa mai aiba atita nevoie de noi..
aseara ,dupa ce am auzit o gramda de urlelete de fericire, am luat-o in masina si a adormit.deci doarme de la 12 si acu e 6,30.nu s-a trezit deloc nici sa manince..

cris, mai vino si vb cu noi.orice vrei tu..cred ca - ia tare grea perioada asta,dar vino si vb cu noi.mama ta cum e? pupi

zi faina sa aveti.mai merg si eu sa dorm pin la 9...cind da alarma!

si ce mai vroiam sa zic e ca , aseara ,in brate la ken facea mutre.vroia sa isi ridice caputul ca si cum era gata de plecare.cum o luam eu in brate, statea frumos.of,of,of!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Joi 16 Iun 2011, 3:40 pm

Julie, eu sunt pe aici, da parca nu mai am chef de feisbuchit si alte minuni.
Pe mama o sustin cat pot, o sun mereu ca sa o bat la cap.....dar sunt constienta ca doar timpul mai atenueaza durerea.
Ea inca il asteapta sa vina acasa, eu inca ma astept sa il gasesc acolo cand ma duc ....am senzatia ca am ramas asa...in aer, cu povestea neterminata.
Sper ca mama isi va da seama ca singura solutie sa ii fie bine pe viitor e sa vina la noi. Sa vanda ap, sa isi ia ceva pt ea, pt ca nu ar putea sa stea cu noi, ii place ea sa aiba intimitatea ei....si sa fie cu noi, sa se mai ia cu una, alta...cu Andrei uiti de toate.
Imi imaginez cat de greu ii este, sa se trezeasca singura acolo. Macar e bunica si sta cu ea, da bunica na....e in varsta tare, are vreo 85 de ani.
Si Andrei al meu e plin de muci, cand am zis ca ii trece s-a umplut zici ca are rezervor....cred ca de la vant l-a luat iar....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Joi 16 Iun 2011, 5:19 pm

of cris,imi pare rau.
din pacate nu se poate schimba nimic si doar timpul va face sa mai treaca durerea. pupi
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 16 Iun 2011, 9:28 pm

buna fetelor pupi
am fost si azi la sala, ma simt ff bine. momentan fac 2 sedinte/sapt: una de zumba si una de pilates. De cantarit nu m-am mai cantarit ca nu vreau sa ma deprim rade dar macar se simte deja ca a inceput sa fie carnea mai ferma, in special pe picioare...

fetelor sa stiti ca sunt cu gandul la voi
ana, cris pupi
dana ma bucur ca ai fost la doctor. ai grija de tine

l.e.: am pus 2 poze din week-end pe fb
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Joi 16 Iun 2011, 11:12 pm

Te-am vazut Handrico, arati f bine Smile
Cred ca vei fi o mireasa super plus f slabuta, stiu ca n-o sa te lasi Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Vin 17 Iun 2011, 12:45 am

si eu te-am vazut, andreea.esti slabuta si frumoasa:)
noapte buna sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de deiutza23 Vin 17 Iun 2011, 11:02 am

buna fetele,eu azi sunt acasa si fac tortul wink .
CRIS,ANA sunt cu gandul la voi,desi nu stiu ce as putea zice sa va ajute,doar ca am trecut si eu prin suferinte cand a avut mama accidentul de masina si stiu doar ca a fost GROAZNIC!!!!!!!!!!!multa putere va doresc.
JULLI stiu si eu ca e f important sa invete bebe in primele 6 luni sa adoarma singur,atunci nu vei avea probleme cu ea pe mai tarziu.teoria e usoara,in schimb practica.......sti tu hug .
la mine cu Edy a fost mai greu decat cu Sori,doarmea tot asa dor in brate dar ori plimbat ori leganat energic de ma dureau mainile de numa.asta pana am luat hot sa fac ceva,dersi a fost fffffff greu o pwerioada.am hot sa nu-l mai iau in brate,il puneam in patut si ii spuneam ca e seara trebuie sa doarma,ca mami trebuie sa doarma si ea,ii povesteam o perioada sa-l linistesc si la inceput stateam langa patut si-l mangaiam pe spate pana adormea,apoi mai stateam 10 min sa intre in somnul ala adanc si apoi plecam.ii si cantam faceam orice doar sa nu-l mai iau in brate,dar tre sa fi ffff hotarata,indiferent cat plange nu tre sa cedezi.normal ca aveam si zile in care nu scapam fara luat in brate,dar in majoritatea cazurilor reuseam,cu greu dar reuseam.apoi am vrut sa-l dezvat si de statul langa el ca imi lua ff mult timp si multa energie si nervi si il puneam in patut,ii povesteam ca tre sa plec,ca nu e singur etc.il pupam si plecam,normal ca plangea,il lasam sa planga vreo 2 min,iar mergeam la el iar vb cu el iar il pupam si plecam si tot asa.la inceput a fost cumplit de greu,dura si 2-3 ore,dar cu timpul a inteles ca nu plec de tot,ca sunt nu f departe de el si pe la 4 luni adormea deja singur.
si tre s-o inveti sa faca diferenta intre noapte si zi,ziua sa fie lumina in camera,sa nu fie liniste totala,sa auda un aspirator,mixer in vecini si sa stie ca asa e bnormal,iar noaptea,sa o alaptezi doar cu o lumina difuza,sa o schimbi doar dc a facaut caca,sa nu vb deloc cu ea(in timpul noptii,nu seara la culcare),dar chiar deloc,o iei o alaptezi o pui in pat stingi lumina si gata,pt ca e f important sa nu inlocuiasca ziua cu noaptea,ca am citit ca sunt copii care ziua dorm non stop cu pauze doar de alaptat si noaptea e show.e mai bine sa o inveti acum cand inca nu se poate ridica in fund sau in 4 labe,ca aatunci va fi f greu,ca se va ridica si nu vei putea sa o faci sa se aseze.nu sunt experta,nu stiu dc e valabil asta pt toti bebii,eu ti-am spus din experienta mea personala,poate te ajuta,asta dc consideri ca e bine asa pt voi doua hug .
te-am ametit,va poop si mai vb.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Vin 17 Iun 2011, 3:04 pm

salutare

deiuta, ziua nu doarme mult.ieri cred ca adormit in total o ora jumate.cind doarme, nu e liniste totala.noaptea, nu ii vorbesc deloc,desi citeodata cind imi trage niste zimbete stirbe,i-as vb.
oricum,ieri a dormit 15 minute singurica,adica cu mine lina ea si plimbata in prealabil,in patut.
aseara era rupta si a dormit de la 7 ,30 pina la...nu stiu ca e 8 am si inca doarme.s-a trezit de 2 ori la 2 am sa pape si caca si la 6.
aseara s-a trezit de 2 ori,dar am stat linga ea si a adormit la loc.sper sa doarma iar si in seara asta.
miercuri seara a fost groaznic,m-am certat la cutite si cu ken,m-am dus si la aia de sus pe scandal:))parca innebunisem dar nu mai puteam..Smile)

zi faina sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Vin 17 Iun 2011, 10:59 pm

Julie, inca sunt hormonii de vina Smile.
Iar Ken sa puna mana sa te suporte, clar . shot
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Vin 17 Iun 2011, 11:50 pm

Smile)nu stiu ce a fost, ca dupa aia mi-a zis ca s-a speriat de mine.
la aia de sus ,am batut in usa si le zic ca fac prea mult zgomot,tipul zice ca inca nu-i ora 10 si ca joaca bruins.la care ii zic io,ca poate sa joace cine vrea ca nu ma intereseaza ca daca nu tac vin cu anna la ei rade
s-a uitat ala la mine ca la circ,dar au tacut:))
ken o venit si el fuga de jos ca stia ca o sa fac scandal si cu ei:))
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Sam 18 Iun 2011, 12:23 am

Bine ca a tacut omu`, stii ca mie mi s-a trantit usa in nas la ultima interventie asemanatoare cu a ta, cand locuiam dincolo.
Pe noi vecinu` ne streseaza in episoade, o perioada linistita, o perioada ii vine galagioasa fufa in vizita, sapatamana e cam impartita pe jumate.
Si nici nu prea isi mai bate capul daca ii batem in perete, desi noi nu apelam la chestia asta decat daca chiar nu mai suportam, scuzati cacofonia.
Saptamana viitoare avem sedinta si vreau sa abordam subiectul, ca ma streseaza...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Sam 18 Iun 2011, 2:31 am

au tacut ca aici stiu ca nu-i de gluma cu asta..multi cheama politia si iau amenda..asa ca nu s-au jucat.Smile
sper sa nu-i vad prea des pe hol,ca acu ma simt prost.

weekend fain sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Sam 18 Iun 2011, 9:23 am

Neatza

Juli, n-are de ce sa-ti fie jena. Ar fi trebuit sa se simta, ca doar stiau ca e bb mic in zona.

Ai mei vecini sunt extrem de galagiosi uneori, dar daca la noi se aduna prieteni cu copii si mai fac galagie, imediat suna la usa sau la telefon. zid
Bineinteles ca au de-a face cu omul, care le zice cate una de fiecare data. Bine, la noi se intampla rar.

Cris, io ma gandeam la vecinul tau sa-i faci o surpriza. Cand termina petrecerea si crezi tu ca a adormit, puneti-va voi pe chefuit. Smile
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Sam 18 Iun 2011, 12:01 pm

neata buna


aiurea cu vecinii astia...de asta vreau eu casa..ca nu mai ai treaba cu nimeni,decit cu omul care sforaie,ca la mine.
de la 2 nu mai pot dormi ca omul sforaie.culmea e ca anna doarme de numa pe "muzica"lui.acu l-am inregistrat sa se auda ca zice ca el nu sforaie..
offfff!

zi buna sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Sam 18 Iun 2011, 4:33 pm

Julie, e buna asta inregistratul....am impresia ca am facut si eu ceva de genul cu tata, ca nu ne credea pe cuvant...
Ana, m-am gandit si eu la chestia asta....insa ca sa o faci trebuie sa stai pana pe la 3, daca nu chiar mai mult si sa te apuci de nebunii....e prea obositor.
Chiar azi am vb cu (avem un tip si o tipa, sot si sotie, care au preluat asociatia si se ocupa de toate, stau aici in bloc) deci cum spuneam am vb cu tipul si i-am povestit si lui, pe 21 avem sedinta la bloc, vb frumos cu omu` ,poate intelege asa...eu am multe variante, pot chema politia, pot sa il pun sa isi treaca muierea la asociatie, ca aia face super galagie, da nu e trecuta la intretinere, pot sa ii fac galagie cu Andrei, ca eu dimineata cand ne trezim, venim direct in living, aici ii pun sosetutele in picioare, ii dau apa, ne alintam...ca sigur nu se trezeste ala asa devreme ca noi dupa ce se zbantzuie toata noaptea, da eu am bun simt sa nu il las pe Andrei sa tipe prin dormitor.
Offfff, o nebunie Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de avr_dana Dum 19 Iun 2011, 2:38 pm

Salutare tuturor

La noi nu se aud vecinii deloc, si sper sa nici sa nu ne auda :P
Juli bafta cu Anna . O sa se linisteasca si o sa adoarma si ea , dar incercand multe variante te trezesti ca deja face anul .... deci Rabdare.

Dav a avut momente, ba dormea singur, ba in pat mare ba in patut, si la un mom dat cand vroiam sa ma uit la tv il leganam pe picioare si eu ma uitam linistita la tv :D. Si il leganam si ii mai cantam si chiar daca nu e indicat a trecut timpul si acu e baiat maree.:D

Deiutza v-ati petrecut? La multi ani pt Edi!! Sa creasca mare si cuminte.
Parca se apropie ziua lui, nu? :D


Ultima editare efectuata de catre avr_dana in Dum 19 Iun 2011, 8:08 pm, editata de 1 ori
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Dum 19 Iun 2011, 3:50 pm

salutare

ieri a dormit buburuza de la 6 seara pina acu la 8.30.s-a trezit de ..nu mai stiu cite ori sa manince si sa faca caca,dar a dormit.asta dupa ce a plins de numa pt eu plecasem,iar m-a auzit la telefon, si dupa ce am inchis, a inceput showul.5 minute dupa, ma suna iar k, f speriat,"come home,come home" ca nu mai stiam pe unde sa ma intorc..cica nu se mai oprea din plins.cind am ajuns dormea la el in brate ...
ce bine e sa ai o seara linistita...si ce dor imi era de una!!!!!!!!Smile

deiuta ,daca l-ai sarbatorit pe eddi, la multi ani,sa creasca mare !
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 19 din 30 Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 24 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB