Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 10 EmptyIeri la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 10 EmptyIeri la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 10 EmptyIeri la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 10 EmptyIeri la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 10 EmptyIeri la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 10 EmptyIeri la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 10 EmptySam 18 Mai 2024, 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 10 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 10 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 10 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 10 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 10 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

+20
dana_mi16
StMihaela
dorina64
zahariaelouise
mykya
micheline
arielas
came_lia
Gianina4ever
firicel
Roxy
vero50
avr_dana
andreea_2008
deiutza23
ana_bela
juliennej
crixuta
aurishta
MagdaMarin
24 participanți

Pagina 10 din 30 Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 20 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Lun 02 Mai 2011, 6:30 pm

ba, astia cred aici...is toti entuziasmati de numa!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Lun 02 Mai 2011, 6:45 pm

juliennej a scris:ba, astia cred aici...is toti entuziasmati de numa!

rade rade rade ce tare
Aici toata lumea se indoieste.


PS out of the subject:
Bai, ce ma enerveaza, toata ziua a plouat, vreau si eu sa ma aerisesc....poate se opreste si iesim putin.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 02 Mai 2011, 8:21 pm

buna fetelor Smile

julie la multi ani pt anna

noi de 1 mai am fost la niste prieteni, langa bucuresti, ne-am relaxat

dana am fost si eu la gradina aia zoologica de langa Sv. frumoase animale dar asa inghesuite si fara pic de verdeata
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de avr_dana Lun 02 Mai 2011, 8:27 pm

seara buna

Noi ieri de 1 mai am iesit la padure la gratar. A fost o zi superba si a fost tare bine
Azi ploaie de urat de tot, dar mai trebuie si sa ploua din cand in cand.

O noua saptamana, nu am chef de nimic, sunt in butoiul cu melancolie, fara bani, fara chef de nimica.

O sapt frumoasa si usoara tuturor ;)
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Mar 03 Mai 2011, 2:20 am

seara buna

azi am fost la o plimbare, defapt mers alert cu anna ,de o ora, pe traseul pe care alergam.
dupa 6 sapt, a zis dr ca pot incepe sa alerg..sa vedem de pot.

deci aici, astia au laut-o razna de tot cu bin laden.peste tot numai de asta auzi...editii speciale de la fround 0, ceremonii, interviuri ..doamne , doamne..si cind o veni vreo bomba din nou, s-or intreba ca de la cine?

anna iar vb cu animalele din mobil rade tre sa iau un video.

zi faina sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 03 Mai 2011, 8:58 pm

buna fetelor kiss

ce urat e aici de ieri, ploua si e frig Sad vreau soaree
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Mar 03 Mai 2011, 11:41 pm

Handrico, noi din fericire azi am putut iesi afara. Restul saptamanii se anunta iar ploaie, sper sa nu fie asa ca nebunesc in casa....
Julie, ar fi fain sa vedem un filmulet cu Anna Smile. Tre sa mai pun si eu poze noi cu Andrei pe fb, da mereu aman...
Dana, capul sus. Si eu sunt tare depresionata, iar ma gandesc la cum va fi viitorul rade ...si parca nu vad luminita. Sper sa nu patesc ca in Toy story 3, cand se bucura toti de luminita, da cand colo era de fapt focul ....noroc ca au scapat Smile. Si da, Toy story 3 e preferatul lui Andrei, deja il stiu pe de rost, cu replici cu tot, sunt in stadiul in care eu si sotul facem comentariu pe text.
Ana, Deiutza, unde sunteti si ce mai faceti?
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Mier 04 Mai 2011, 12:13 am

salutare

aici a fost fain si cald azi,dar vine ploaie de miine.
mi-a sosit pompa electrica.am uitat sa zic ca cu cea de mina tare ,tare m-am chinuit si n-am scos decit f putin.asta electrica e gratis, plateste asigurarea.
tre sa fac provizii de lapte pt vineri cind tre sa fiu la scoala.sper sa manince pitica! cam am emotii!

voi le dati vitamina d ,la pitici?
azi am fost la pediatru cu ea, are 4,kg jumate, 53 de cm.
i-a faacut vaccin contra hepatita b si mi-a zis sa iau de la farmacie picaturi de vitamina d si sa ii dau cite una pe zi.
cica ceea ce ia din lapte ,nu e de ajuns si trebuia sa ia pina la un an.

ieri am baut o cafea decaff si toata noaptea s-a foit,a dormit fffff prost..cind o puneam in salteluta ei,intre noi, se trezea si tot asa..doar linga mine a vrut sa doarma, dar nu stiu cum facea ca se baga toata in mine si nu-i vedeam nici fata ..asa ca mai mult am stat de veghe de teama sa nu se sufoce..
azi nu am mai baut cafea si sper sa doarma la noapte..

cris, chiar m-am uitat la pozele cu andrei ,azi.tare simpatic a fost ca bebel.nu ca acum nu e tot asa, dar atre scump a fost.

ken are o colega care a nascut saptamina asta, o fetita.intr-adevar fetita e urititica..are un nas si niste urechi..parinti sint constienti de asta si tipa pune pe fb ceva de genul:ca sotul ei si ea o iubesc pe olivia dar de ce a trebuit sa aiba chiar ei un bebe urit?Smile)

seara faina sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Mier 04 Mai 2011, 12:34 am

O, Julie, ce nasol....ar trebui sa zica ca e frumoasa, nu cred ca ar avea cineva curaj sa ii contrazica. Oricum, am vazut bebei uratei care s-au facut frumusei Smile
D3 da toata lumea la bb, e foarte important pt fixarea calciului in oase si nu numai. Chiar circula acuma niste chestii pe mail, cum ca D3, daca l-am lua toti, ne-ar salva de multe boli naspa.
Dozajul in general il recomanda dr in functie de bb, de tara, pt ca are legatura si cu sursa de soare. Oricum, bottom line, e bine ca ii dai Smile
Da, Andrei a fost un pufos mic de la inceput, tare drag mi-a fost, si acuma e tare scumpel, dar deja se intrevede un baietel in el, nu mai are fetzica asa....de cocutza cocuta Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Mier 04 Mai 2011, 1:18 am

sa mai pui poze ,cu el,cind ai vreme...
ai o poza tare faina ,unde sta asa fain cu gurita ..Smile
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Mier 04 Mai 2011, 10:02 am

Neatza
Am lipsit. Stiu. Am fost prea aglomerata. V-am citit, dar n-am mai avut puterea sa mai si postez. Azi sper sa fie o zi mai ok.

Juli, da, vit D trebuie neaparat data. Nu din cauza ca nu-i laptele cu suficient fier sau calciu, ci pentru ca traim intr-o lume asa de toxica incat organismul nu mai este capabil sa asimileze multe chestii fara ajutor. Deci, laptele e bun (stiu ca-s dusa, dar eu consider ca laptele matern e un miracol de la Dumnezeu Smile).

Cris, asa de frumos a fost Andrei ca bb, ca-i musai sa mai face prunci. hug

Aaaaa, cat despre bebelusi urati. Mai, si eu l-am vazut pe Iannis uratel, dar acum e o frumusete de copil, numa bun de pupat. Deh, cioara-si vede puiul fain.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Mier 04 Mai 2011, 10:44 am

ana_bela a scris:Neatza
Am lipsit. Stiu. Am fost prea aglomerata. V-am citit, dar n-am mai avut puterea sa mai si postez. Azi sper sa fie o zi mai ok.

Juli, da, vit D trebuie neaparat data. Nu din cauza ca nu-i laptele cu suficient fier sau calciu, ci pentru ca traim intr-o lume asa de toxica incat organismul nu mai este capabil sa asimileze multe chestii fara ajutor. Deci, laptele e bun (stiu ca-s dusa, dar eu consider ca laptele matern e un miracol de la Dumnezeu Smile).

Cris, asa de frumos a fost Andrei ca bb, ca-i musai sa mai face prunci. :hug:

Aaaaa, cat despre bebelusi urati. Mai, si eu l-am vazut pe Iannis uratel, dar acum e o frumusete de copil, numa bun de pupat. Deh, cioara-si vede puiul fain.

rade rade o sa ii spun sotului
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de avr_dana Joi 05 Mai 2011, 4:58 pm

v-am citit , va salut si plec :D

O seara frumoasa
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Joi 05 Mai 2011, 11:39 pm

Buna fetelor
Sotul de azi e in concediu si incercam sa ne relaxam.
Nu prea avem bani si nici nu ne putem hotari sa il ducem pe Andrei la ai mei, plus ca vremea e oribila, dar....na....macar e mai usor pt mine ca suntem amandoi cu Andrei acasa.
Voi ce mai faceti? Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Vin 06 Mai 2011, 10:17 pm

Hello
E vant de weekend pe aici.
Eu am fost fara calculator. L-a butonat piticu si mi-a facut varza windowsul. Am avut emotii ca nu o sa mai pot recupera nimic de pe el. Se pare ca am avut noroc. Am salvat pozele.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Vin 06 Mai 2011, 11:57 pm

salutare

eu am fost azi la scoala toata ziua pt intilnirea cu patintii.am lasat o pe anna cu ken..a fost ok.

cris,fain ca o sa ai ajutor.
weekend fain!
aa..aici e ziua mamei miine.ma cakific si eu anul asta!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Sam 07 Mai 2011, 12:07 am

Smile))) Sa primesti cadouri faine Julie.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Sam 07 Mai 2011, 1:12 am

eh, cadouri din parti..Smile)

am vazut pozele cu andrei.e un dulce si e mortal cu gurita aia:)!
nu stiu ce -i cu anna ,azi a dormit mai toata ziua...
sper sa doarma si la noapte ca -s rupta.asta nopate, pe la 3 eu scoteam lapte pt azi..Smile
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Sam 07 Mai 2011, 11:53 pm

Merci Julie Smile
Noi ne-am uitat la un film fain, Source Code. Am stat cu inima la gura, f fain.
Este circ in oras si am fost sa vedem animalele...nasol doar cai, 2 camile, niste caprite, lame. Nici nu credeam ca nu reusesc sa ii arat leii lui Andrei. Plus ca animalele de circ imi provoaca asa o mila Sad.
Ma duc sa fac o baie, weekend fain in continuare.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Lun 09 Mai 2011, 1:02 am

seara buna!
mai ce linsite de weekend pe aici..Smile
noi am iesit ieri si azi ,sa mincam,pt prima data de cind o avem pe pitica..
ea a dormit tot timpul cit am mincat noi..
iar azi s-a trezit in timp ce mergeam la un magazin.m-am inotors la masina si i-am dat sa manince..am pus o paturica peste ea sa nu se vada ce facem si gata treaba!

cris, tot am vrut sa iti zic ca acum te inteleg cu entuziasmul pt weekend!!!Smile
miine luni si iar sintem solo acasa..Sad
o saptamina buna sa aveti!

inca ceva,voi ati mai luat vitaminele prenatale si in timp ce ati alaptat?
cred ca v-am mai intrebat(sau nu..)................................
mie mi-a zis dr sa le iau in continuare mai ales daca alaptez.
si memoria revine la normal,ca uit lucuri esentiale????!!!!!!!!!!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Lun 09 Mai 2011, 8:58 am

Neatza

Juli, si eu ma ascundeam la inceput. Pe urma nu. Doar nu imi arat dosul (pardon). Sa nu te simti stingherita sau rusinata, alaptarea e ceva natural, firesc si sublim (din punctul meu de vedere). wink
Foarte fain ca ati iesit la restaurant. Eu nu aveam unde, ca peste tot se fumeaza Sad
Eu nu am luat vitamine ca imi era foarte rau de la ele.
Cat despre memorie... nu vreau sa te sperii, dar mie imi mai joaca feste si acu. rade

Eu sunt din nou la dieta cu tot cu consoarta. rade
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Lun 09 Mai 2011, 10:58 am

Smile neata fetelor
In sfarsit nu mai este liniste, yey!!!!!
Julie, cu memoria....hmmm, si eu le ametesc, da eu in general asa sutn acasa, la servici de obicei ma adun bine. Ma gandesc ca atunci cand o sa ma reintorc, o sa imi recapat concentrarea, cand stai acasa, e mai greu. Cred ca trebuie sa reexersam creierul.
Vitamine prenatale am luat si eu la alaptat.
Legat de alaptatul in public, nici mie nu-mi placea, insa am senzatia ca oricum in America oamenii privesc f bine chestia asta. Pe mine ma inspaimanta sa alaptez si sa ma vada careva de pe la servici, nu mi-ar fi placut chestia asta, mai ales sa fie vreun male coleg....
Ana, bafta la dieta, eu aveam ieri vreo 53.8, deci ar trebui si eu sa fiu mai atenta, dar.....nu am chef in concediul sotului.
Julie, da, asa e, noi mamicile manifestam extra entuziasm de weekend. Sotul e acum in concediu, probabil miercuri o sa ma indispun si eu ca se reintoarce.
Andrei doarme mult mai bine in ultima vreme, sa vedem cat o sa-l tina....
Am avut si nopti cand a dormit de pe la 9,30 a dormit fara trezire pana la 6. Asta e mare realizare.....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Lun 09 Mai 2011, 11:25 am

Eu n-am mai trecut ca Iannis mi-o bulit laptopul. Smile Am stat vreo cateva zile fara calculator. Am fost ca leul in cusca. Sunt mai dependenta de net decat de cafea. rade rade

Cris, waw, ce fain ca a dormit asa de bine Andrei. Noi n-am avut asa realizari pana acum. Azi noapte a fost tare agitat, dar eu banui ca ii iasa al doilea rand de maselute, ca prea ii curg balele si isi baga mana in gurita tot timpul, ceea ce el nu prea obisnuieste.

La noi tati lucreaza si sambata. Sad Asa-i cand esti patron. Sad cica tre sa faca banii de concediu. Abia astept. O sa il exploatez. E clar ca el o sa se ocupe de prunci si eu o sa lenevesc la soare. wink

Eu am 66,8 si imi propun sa scap de 1kg saptamana asta.
Am inceput bine ziua si sper sa ma tina. Cred ca o sa-mi fie muuuult mai usor daca o sa tina si sotul dieta. Pe el nu-l iau asa de tare, ii dau voie o juma de felie de paine integrala dimineata si un fruct la gustarea de dup-amiaza. Smile.

Eu as vrea un SB1 inainte sa apara ciresele, ca dupa aia nu mai rezist. Trec la disociata, adica numa fructe toata ziua. Ciresele si capsunile sunt boala mea.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Lun 09 Mai 2011, 1:50 pm


Mda, si eu ar trebui sa ajung unde vreau inainte de fructe. Ca e tare greu cand apar toate minunile pe piata sa tii SB1. Si anul asta chiar vreau sa ma rasfat bine cu fructe Smile
Ana, nu-ti imagina ca Andrei e asa in fiecare noapte. Dar s-a intamplat de cateva ori in ultima vreme. Si el e agitat noaptea, se trezeste des si se foieste, se ridica, nu-i convine locul, pozitia, si asta e sigur tot de la dinti, dupa si i-au iesit maselutele s-a linistit o perioada. Dar eu ma bucur daca nu face scandal toata noaptea. E clar ca ma trezesc mai odihnita. A avut si nopti cand practic n-a dormit si s-a fatait continuu. Atunci e jale.
Ana, chiar daca sotul lucreaza si sambata, asta e, important e ca va descurcati. Eu sunt tare suparata azi ca nu mi-au iesit numerele la loto rade
Am uitat sa va spun ca acu vreo 2-3 saptamani mi-au iesit 3 nr deci am castigat fabuloasa suma de 30 de lei rade
Caut job in disperare ca e jale.
Haideti, treceti la trancanit, ca acusi mi se trezeste kitzunul Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Lun 09 Mai 2011, 2:27 pm

Hei, de castigi la loto tre sa dai o mega petrecere. rade

Omuletul meu a adormit pe la 11 si acu e treaz. Pana deseara nu mai adoarme.

Am fugit la cumparaturi, ca nu mai am nimic in frigider si e si soareeeeee. Smile
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 30 Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 20 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB