Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 6 EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 6 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 6 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 6 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 6 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 6 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 6 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 6 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 6 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 6 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 6 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 6 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

+20
dana_mi16
StMihaela
dorina64
zahariaelouise
mykya
micheline
arielas
came_lia
Gianina4ever
firicel
Roxy
vero50
avr_dana
andreea_2008
deiutza23
ana_bela
juliennej
crixuta
aurishta
MagdaMarin
24 participanți

Pagina 6 din 30 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 18 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 11 Apr 2011, 7:36 pm

buna fetelor Smile

puteti vb linistite de bebei, nu ma supar. invat si eu lucruri noi care sigur imi vor fi utile
in alta ordine de idei....sambata am facut programare pt vizionarea unui restaurant Smile pe net arata f bine, sa vedem cum e si in realitate
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Mar 12 Apr 2011, 10:54 am

Neata fetelor Smile
Ce liniste...
Handrico, bafta, sa ne tii la curent cum merge cu cautatul. Sa va luati o sala fara separeu, ca se supara invitatii daca nu au toti vedere la mireasa Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Mar 12 Apr 2011, 12:23 pm

Hello

Andreea, sa ne spui si noua ce ati ales. Smile

Dap, fetelor, asa e. Cateodata iti vine sa pleci de acasa, daaaaar ia ganditi-va ce plictiseala era cand nu aveati bebicii. rade Veneati acasa de la serviciu, dus, pranzul sau o gustare si leneveala la tv. Ce mai, plictiseala. Acum, nu mai stiti pe ce sa puneti mana mai repede si nici vorba de tv pana seara tarziu, ca sa nu mai vorbesc de dus. rade
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 45
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Mar 12 Apr 2011, 1:17 pm

ana_bela a scris:Hello

Andreea, sa ne spui si noua ce ati ales. Smile

Dap, fetelor, asa e. Cateodata iti vine sa pleci de acasa, daaaaar ia ganditi-va ce plictiseala era cand nu aveati bebicii. rade Veneati acasa de la serviciu, dus, pranzul sau o gustare si leneveala la tv. Ce mai, plictiseala. Acum, nu mai stiti pe ce sa puneti mana mai repede si nici vorba de tv pana seara tarziu, ca sa nu mai vorbesc de dus. rade

Sunt 100% de acord Smile
Desi uneori imi doresc sa ma bag in baie si sa stau 2 h numai asa, de rasfat, dar intr-adevar, era plictisitor inainte...stateam ca tampitii la tv sau pe net, de-aiurea.
Asa macar avem un obiectiv comun Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de deiutza23 Mar 12 Apr 2011, 1:49 pm

hello fetili Smile hug .
azi am terminat la 10:30 dar am mai stat in instanta,am ajuns acasa la 12,e naspa ca e urat afara si frig,dar asa mai lenevesc si eu in fata televizorului.
sunt iar super distrusa din cauza lipsei de bani,deja luam imrumut dintr-o parte ca sa-i dam inapoi in alta parte si tot asa zid zid zid ,abia astept sa incep sa iau si eu ceva banuti,ca sunt deprimata uneori de numa numa.si acum tre sa facem si camera copiilor si nu avem bani nici pt zugravit zid zid zid .in fine,trece si asta.
de dieta nici eu nu mai fac nimic,iar zid ,pt a cata oara zid ,am mancat de toate cu oaine,nu am mai alergat,as vrea sa tin ceva dar cum nu pot incerc macar sa nu ma fac prea mare,am in jur de 61 de kg,dar inca nu ma simt f rau,ideea e sa nu urc mai mult,ca de Pasti vreau sa comand 3 cozonaci cu vanilie si stafide si sa fac 2 tavi de mini amandine pofta pofta pofta ,sunt preferatele mele,nu am facut niciodata dar am tot citit pe net si nu mi se par f greu de facut,sper sa-mi iasa bine si sa nu ma fac cat casa.
JULLI cum mai esti?mai odihnita?neaparat sa mananci bine,pana la minim 4-6 luni nu are rost sa te abti de la mancare,apoi se stabilizeaza productia rade de lapte si poti incepe sa mananci si mai putin.poti sa iei si vitaminele prenatale inca o perioada ca te mai pun pe picioare.va poop pe amandoua bebic .
va poop si pe voi fete,mai vb,paaaaaa.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Mar 12 Apr 2011, 2:41 pm

Deiutza, sotul e mort dupa amandine, si tot vreau sa ii fac, insa neparat vreau sa imi iasa glazura de deasupra ca la cofetarie, ca altfel nu are niciun farmec. Si eu m-am tot documentat pe net, dar daca ai reteta sigura de glazura din aia, pune-o aici, sau dami-o pe PM, sau oricum, ca daca imi iese, imi ridica sotul statuie rade
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Mar 12 Apr 2011, 2:59 pm

salutare

andrica, spor la vizionat sala si spor la cautat!
cris, ai luat jucarii?
deiuta, las ca vin si banii..nici nu vreau sa ma gindesc citi bani o sa avem de cheltuit anul asta cu mersul in ro, mutatul..vai, vai...
asta noapte s-a trezit doar de 2 ori si am trezit-o eu la 6,30 ca aveam tricoul ud cu lapte..si acuma dupa ce a supt,inca am sinii plini.nu stiu de unde productia asta.cred ca o sa iau o pompa sa mulg extraul..

cris,ziceai sa ies undeva de una singura..inca nu pot conduce si nu stiu ce ar face omul cu ea daca o apuca foamea..

dana,eu ce sa mai zic de cum arat...???mai bine ma abtin.nici nu ma uit in oglinda ca e mai bine...

ana, sa stii ca eu as vrea acum timpul de dinainte de ea..dar asa e intotdeuna, vrem ce nu putem avea...

zi faina sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Mar 12 Apr 2011, 3:06 pm

Julie, ce fain, las ca e bine ca ai laptic Smile
Mie nu prea mi-au curs sanii, nici macar la inceput cand imi pocneau, da eu oricum aveam canalele nitel infundate, greu si -au revenit.
Exista tampoane speciale pt sani, is faine alea de la chicco, eu am dat o carca de bani si nu le-am folosit, se pun in sutien.
Cu extralaptele, de la avent ai niste vase speciale in care poti colecta lapticul, si il poti congela pt aprox 3 luni. Deci in caz de urgenta daca pleci undeva, Ken ii poate da, exista biberoane cu curgere lenta, special ca sa traga greu bb si sa nu ii placa biberonul in mod deosebit.
Bine, daca ar fi sa ma iau dupa maternitatile romane, stii cum ii hraneau pe bebici? Ii tineau in sus si le turnau direct din sticla in gurita, asa papau, aoleuuuu zid
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Mar 12 Apr 2011, 3:40 pm

saracii bebelusi!!dar de ce ii hraneau asa???

am tampoane pt sinii,dar nu le-am folosit inca.in casa nu port sutien.ar trebui sa port tot timpul???sper ca nu!
o sa mergem azi sa ne uitam dupa pompa si sticlute.merci ca mi-ai zis ca sint biberoane cu curegere lenta Merci habar n--aveam..
azi o sa iau si ceva ince sa o port pe bebelina...o sa incerc la magazin diferite tipuri de "caratoare". trebuie sa iau ceva in care sa vrea si ken sa o poarte.
s-a dus caldura de aici..e innorat si vine ploaia.
piticoata doarme iar..ii place sa doarma,seamana ca tatinse-so rade el zice ca de ar fi un concurs de dormit, el ar fi campionul:))
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Mar 12 Apr 2011, 4:20 pm

Ne place copiii somnorosi rade
Julie, da, sunt o multime de tipuri de biberoane, te doare mintea, du-te si citeste pe etichete sau intreaba, ca banuiesc ca acolo te asista cum trebuie daca vrei sa cumperi ceva Smile Sunt si pe nivele, curgere cu putere din ce in ce mai mare, 1, 2, 3, au chiar numerotat pe ele, cu gaura mare pt cereale, eu i-am cautat lui Andrei ca la inceput i-am pus supica si in biberon, poti sa cumperi si inainte sa le sterilizezi sa tragi si tu apa din ele si vezi care e diferenta, am citit pe unele etichete ca sunt si anti colici, in fine, te doare mintea....
Si la noi vremea e ploioasa, ma dispera...
Nu cred ca e o regula sa porti sutien tot timpul, eu efectiv in primele saptamani nu -l suportam pe sani, ma jena de parca aveam alergie, insa cred ca ar trebui sa incerci ca sa ai sani ok dupa ce termini cu alaptatul, iti dai seama ca e bine pt muschii de acolo sa aiba si un pic de ajutor, ca in timpul alaptatului sunt mult mai grei decat de obicei.
E fain daca iti iei sling, eventual sa o poti si alapta in el, sunt cu un fel de aparatoare parca si nici nu se vede ce faceti voi acolo Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de avr_dana Mar 12 Apr 2011, 8:22 pm

salutare fetelor

Vreme tare urata si la noi...primavara se lasa asteptata. Inca 3 zile si vacanta Smile

Andrica bafta la cautari. Cum te mai simti la job?

Deiutza ce vis... as face si eu macar o camera in viitoarea casa, dar doar visez , asa ca te invidiez ca schimbi mobila la baieti. Odata pasul facut vin ei bani si pt zugraveala. Si oricum ai mare sprijin in sot ;)

Cris Andrei ce mai face? I-au iesit caninii?
Juli........daca iti spun ca eu eram o "milka adevarata" imi curgeau sanii de numa.imi puneam prosoape intregi sub tricou si le scurgeam. Sau daca facem dus , curgea de-a lapte de numa.Toate tricourile imi ereau leoraca si daca nu eram atenta stropeam tot prin casa Smile)))
Dar de experimentata ce eram i-am dat lapte praf ca era lenesoi la titi si de la 3 luni bye bye tzi si uneori si acu ma simt vinovata ca nu am facut mai mult pt a alapta.
I-ati facut prima baitza ? Mie imi placea enorm ( destul de sadic) cand la baie se speria de manutele lui Smile)))))
Bebeii vostri se speriau ? Cand il dezveleam complet si il luam sa-l pun in apa avea o fata de speriat ca nu stia ce se intampla :D

Maine la gradi pictam oua :D

pupici
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Mar 12 Apr 2011, 8:24 pm

Sa va povestesc cum a fost la mine cu mulsul si cu biberonu.
Eu nu am avut probleme cu excesul de lapte, adica nu a existat exces de lapte. Si pentru ca eram la master si mai aveam 2 examene, m-am muls ca sa aiba omul ce manca pana ieseam eu din sala. Smile Mulsul a fost o aventura, cam cate 20, 30 ml, ca sa nu moara mancacila de foame.
A venit si examenul si omuletul a dormit 3 sau 4 ore, deci n-a fost nevoie de biberon. Cand am plecat catre casa, ca sa nu il mai iau din scaun si sa-l pun iar in scaun (tare grea era manevra ) m-am gandit sa-i dau laptele muls si..., ia ghiciti, Iannis nu a vrut din biberon. Asa am renuntat eu la muls.
Deci, Juli, sa nu te miri daca Anna refuza biberonul, dar daca accepta, e bine sa ai rezerve de lapte pentru cateva ore de relaxare pentru tine. Smile
Ah, si eu am mai avut lapte pentru cereale, dar pana atunci mai e cale lunga. Smile

Si, Juli, inca ceva, e foarte normal sa tanjesti dupa orele de liniste de dinaintea aparitiei Annei si asta nu te face o mama mai putin buna. E foarte important sa vorbesti despre ce simti acum si daca simti ca esti depasita de sentimente, nu ezita sa vorbesti cu un psiholog.
Eu am fost in pragul unei depresii severe dupa nasterea lui Edy si m-am gandit la asta, dar in Ro iti dau imediat antidepresive si nu sta nimeni sa te asculte. Am reusit sa ma rederesez singura, dar nu mi-a fost usor.
Mii de pupici. Ti-am impuiat capul.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 45
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Mar 12 Apr 2011, 9:06 pm

Adica ti-ai luat omuletul in sala de examen Ana?
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Mar 12 Apr 2011, 9:20 pm

cris, nuuuuuuuuuuuu. A stat cu tat-su pe afara. Trebuia sa-l car dupa mine la Timisoara Smile
Hihihi, mi-aduc aminte ca eu mergeam la cursuri si hombre cu iannis in mall. Ei si ce de aventuri mai aveau ei pe acolo!!!! Iannis a facut un kk din ala bomba atomica, adica s-a umplut tot pana la gat si tat-su a trebuit sa-l schimbe. Piticul s-a pus pe urlat, tati nu mai stia ce sa faca si cum sa-l schimbe mai repede. Acolo, in sala "mama si copilul" era plin de mamici si cateva au sarit sa-l ajute. rade rade
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 45
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Mar 12 Apr 2011, 10:55 pm

rade rade ana, ce tare cu piticul tau...
inca n-am fost dupa pompa ca omul lucreaza ,abia peste vreo ora termina..
cel mai greu mi-e sa vad cum arat(adica nici nu vad ca nu ma uit in oglinda)si sa ma vad toata cu lapte pe haine sa stau toata ziua in haine de casa..si sa simt ca nu fac mare lucru.pitica doarme de 2 ore de exepmlu, acu da semne de trezire,omul lucreaza, eu la tv...
mi se pare ca acuma ma uit mai mult la tv decit inainte..si ca tot vb de tv, este un show nou,"pregnant in heels".2 cupluri de super, extra bogati din new york,primul , atita mama ,in ultima luna cit si tatal n-au nici un sentiment pt copil.mama nu-i vb deloc la bebe in burta,sint ingrijorati mai mult de cum va fi apartam lor dupa nasterea copilului,nu vaor nimic in apartament "too babyish".celalat cuplu ,o cheama pe tipa asta care e un fel de asistent pt parinti sa ii ajute sa gaseasca un nume pt bebele din burtica..vor un nume puternic si spera ca bebele sa ajunga presedintele us in 2052 sau ceva de genul rade
na..cu asta ma "delectez" eu...

dana, inca nu i-am facut baie, baie.de la spital mi-au zis sa nu i fac baie pina nu-i cade ceva de la buric..si cum nu i-a cazut, am sters-o doar cu un prosopel ud.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Mier 13 Apr 2011, 12:10 am

Julie, sa stii ca esti o fericita.
E foarte bine ca bebelina doarme asa bine. Andrei al meu dormea doar 2-3 ore pe zi la inceput iar in rest voia entertainment, altfel plangea, se linistea daca il duceam in brate, pe mine ma durea spatele, apropo, voi fetelor, cum stati la capitolul asta, ca eu si acuma ma simt naspa cu spatele...
Poti profita sa citesti, sa te dai cu o crema, sa faci chestii pt tine, e foarte foarte fain ca ai timp liber. Oricum acasa cand stai e plictisitor, sa stii. Eu si acuma nu stau o clipa toata ziua, dar as zace in pat sa ma uit la un film in liniste. Cele mai linistite momente inainte erau cand il alaptam pe Andrei cate o ora si stateam amandoi in pat Smile.
Vrei sa-ti zic cum e programul meu? Poate te inspira bee (program average, ca deh, bebelusii astia mai au si momente mai rele si mai bune):
8-9 ne trezim, nu apuc sa ma spal, fac nimic, il iau pe el in primire, schimbat bibilit, dragalit daca s-a trezit cu fata la cearsaf...
Ii fac mancarea, fructe, cu branzica, distrug vase, fac mizerie
Il hranesc, ma rog de el sa manance, termina, il curat, il schimb de caca, ii dau o ocupatie, ma chinui sa imi pun si eu ceva pe o farfurie, nu ma lasa sa mananc, tipa sa vina la mine in brate.
Termin intr-un final, ne mai jucam, ma apuc sa strang vasele, sa spal, sa pun la loc, ne mai jucam.
12- il adorm, stau un pic la laptop, ma apuc sa ii fac mancarea, fierb carne, legumele separat, mai strang prin casa, fac sport, apuc sa ma spal (uneori), mananc ceva
14- trezirea, mancat, schimbat, strans iar vase, iesit la aer daca e ok afara, o nebunie pana ne imbracam amandoi cu tipete, venit in casa, schimbat, dezbracat, jucat
18- hranit bb, vine tati, chinuit sa il tin pe el ca sa apuce sotul sa manance, jucat sot cu el, eu strang la bucatarie, pun la spalat, aranjat prin casa
8,30-9 baita, mancat, bibilit, imbracat, adormit
10,30-11 se trezeste o tura, adormit la loc, printre picaturi mai apucam sa vedem un film, sa facem un dus
Si asa e in fiecare zi....mereu e ceva de facut.
Acuma e problema cu sanii, alaptat, la diversificare, iti mananca, nu-ti mananca, ii gatesti de 3 ori pe zi, o nebunie.
Iar el e mereu fresh, cand se trezeste te ia de odihnita rade
Asa ca bucura-te de perioada asta si ai grija de tine.
Cu oglinda, nu te necaji acum, e normal ca o perioada corpul tau sa arate horror, eu eram efectiv diforma. Mai trece putin pana sa isi revina el dupa ce a gazduit gaza mica Smile.
Iar daca iti doresti cu adevarat, SIGUR o sa arati exact cum vrei tu, numai ca nu chiar imediat. Mie imi era frica ca nu voi avea vointa sa slabesc, dar atata timp cat iti doresti asta, sigur vei reusi.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de andreea_2008 Mier 13 Apr 2011, 8:28 pm

fetelooor Smile ce mai faceti voi? pupi
eu in ultima vreme ma siiimt tare obosita si deja am inceput sa ma stresez cu dizertatia ca n-am nici un spor si nici un chef sa fac lucrarea aia...
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Joi 14 Apr 2011, 1:26 am

salutare fetelor

cris, am citit aseara ,am vrut sa raspund dar am iesit pe afara si ne-am intors tirziu.
mama, mama ce program ai cu andrei.chiar ca la mine e domnie curata.piticoatei ii place sa doarma, si doarme.eu sper ca e normal cit doarme.maninca, doarme si face caca...asta e viata noastra pina acum.

azi cind am schimbat o , am gasit o umflatura pe piept , sub sinul sting.m-am speriat de numa..a sunat omul dctr si cica e normal si la fete si la baieti.atita vreme cit n-are febra e ok.oricum m-am speriat rau.imi tremurau miinile si picioarele de numa'..miine oricum mergem la doctor sa o cintareasca iarasi si o sa o si consulte.

andrica,spor cu lucrarea.
s-a trezit piticoata..
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de deiutza23 Joi 14 Apr 2011, 11:10 am

hello fete,azi merg doar de la 12 la Deva.
JULLI e bine ca doarme Anna asa bine,e posibil sa se schimbe asta sau nu,la mine in primele 3 sapt au dormit fffff bine si apoi au inceput figurile,asta ziua,ca noaptea domeau si se trezeau sa suga si iar dormeau si atat,dar ziua au inceput sa ma chinuie dupa 3 sapt,stateau si 3 ore treji si plangeau de oboseala si era tare greu,dar dupa 2 luni cand incep sa vada mai bine nu mai plangeau asa cand erau treji,se mai uitau in jur,se jucau cu mainile,picioarele etc,tie iti doresc sa doarma asa bine tot timpul hug .
am o durere de cap,la ceafa de numa,cred ca nu scap fara medicament,ca dc merg la Deva nu o sa fiu buna de nimic,cred ca de la vremea asta naspae.si la noi e frig,azi nu mai ploua dar 2 zile a tot plouat f tare,dar nu-s mai mult de 5 grade peste zi,abia astept iar soarele.
CRIS eu iau glazura pt praji de cumparat,am mai vazut o glazura cu 200 g cioco menaj si 100 ml frisca lichida,topite si puse deasupra pe mini amandine,dar nu am incercat,asa ca nu stiu cum e.
pe blogul Liviei am gasit asta pt amandine

Pt glazura din fondant
300-400g zahar
70-100 ml apa cat sa acopere putin zaharul
1 lingura cacao
1 lingurita zeama de lamaie sau hellas
1 lingura miere sau energizant

Pt glazura (chiar daca pare complicata se face destul de repede, eu in maxim 20 minute am turnat-o peste prajituri)
Am pus intr-o cratita zaharul, am acoperit cu apa si am lasat pe foc aproximativ 10 minute. Intre timp am udat peretii cratitei cu o pensula muiata in apa rece si am adunat spuma. Dupa ce siropul s-a legat ( cateva picaturi pe o farfurie rece , trebuie sa se intareasca) l-am pus intr-un castron de inox pe care l-am tinut la rece. Am adaugat mierea si zeama de lamaie si am batut cu mixerul pana s-a albit.Am adaugat cacao si am batut inca putin...Am adaugat 1-2 linguri apa fierbinte pana a ajuns la o consistenta curgatoare si am putut sa torn fondantul peste prajiturile gata taiate.

va poop fete,merg sa ma pregatesc.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Joi 14 Apr 2011, 12:25 pm

Deiutza, am vazut si eu la Livia pe blog, ca de acolo s-a balosit sotzu rade cand i-am aratat.
Ideea e ca din ce-am vazut in poze, nu arata ca la cofetarie, adica nu iese glazura aia lucioasa, cum e pusa si pe minipiscoturile alea, nici nu stiu cum sa explic, nu sa se simta ciocolata ci un fel de fondant.
Julie, ma bucur ca te-ai linistit, si cu Anna, si cu programul...
Cum e la plimbare cand iesiti impreuna? V-ati planificat botezul?
Eu sunt bucuroasa ca azi e joi, de maine weekend iar, of, numai la asta ma gandesc. Sper sa ma relaxez putin de Paste, iar in vreo 3 saptamani isi ia il mio marido concediu...inca nu m-am hotarat sa il las o zi doua pe Andrei la maica-mea. Imi doresc f f mult, dar efectiv parca nu ma lasa inima....
La interviul ala pe care il asteptam vad ca nu ma cheama Sad....cred ca am cerut prea multi bani, of Sad
Numai motive de bucurie...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Joi 14 Apr 2011, 6:44 pm

salutare

vorbiti doar de bunatati pe aici...eu am decis sa nu mai maninc dulce(cioco si restul din categoria asta decit o data la 2 sapt),piine voi incerca doar la md si sper sa inceapa sa dispara kilele.
tre sa iau si un cintar dar cred ca doar mai incolo..
asta noapte am avut show.mamzela a stat agatata de sinii mei de la 9pm pina la 12, 45 cind am adormit amindoua sfirsite...acu doarme.....

zi faina sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Joi 14 Apr 2011, 7:09 pm

Aoleu Julie, cred ca esti terminata......
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 14 Apr 2011, 8:03 pm

bunaaa Smile
va kiss pe toate

si aici e oribila vremea...ploua intr-una si e frig

fetelor, vreau si eu pareri: cum vi se pare rest asta


Ultima editare efectuata de catre andreea_2008 in Joi 14 Apr 2011, 9:52 pm, editata de 1 ori
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de avr_dana Joi 14 Apr 2011, 9:49 pm

buna fetelor

si eu obosita dupa o zi lungaaa, abia acu m-am pus un pic la calc si imediat ma bag in pat.
Maine ultima zi de gradi si o sapt libera Smile. Tre sa vin acasa si sa ma apuc de smotru sa terminam curatenia.

Juli la inceput copilul tre sa doarma si sa pape f mult si des...ca deh creste cel mai repede la inceput .Apoi incet incet o sa doarma din ce in ce mai putin peste zi....pana cand ajunge la 5 ani si nu mai vrea sub nici un chip sa doarma macar o ora Smile))) pe cand ma-sa abia asteapta sa prinda patul :D
Al meu in prima luna a dormit non-stop :D

Andrica eu zic sa nu te stresezi cu disertatia, nu are rost si oricum trece. Mie mi se apleaca cand ma gandesc la examene Parca noi muncim si ne stresam prea tare , iar profii uneori nu dau doi bani...ufff
Si eu tre sa ma apuc in curand de inv pt la vara.
Ce restaurant ? Eu nu vad nik

Ana te-ai apucat de curatenie?
Cris ati planificat concediul ?

Wk frumos fetelor...eu fug in pat ;)
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 14 Apr 2011, 9:51 pm

dana dc dai click pe cuvantul "asta" de mai sus, ti se deschide linkul de la restaurant Smile
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 30 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 18 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB