Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 6 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

+54
AlinaJ.Bijoux
yolanditza
SilviaDumitrescu
Karina33
vizirenu
victoriacus
emi
Giobsy
silvia adriana
dienutzababy
valih
HERMYNNA
julix_2007
myky7robc
MARI_H
piciul
laurapopescu
ivanoiuadela9
mihaelavama
Gianina4ever
cozma felicia
d.dana.c
rosita
bibitu
ion
danadea
mariaz_09
danyelyta28badea
kitty_1973
kittygreeneyed
tantza_m
Floren
rivka
lennny
marilyn
manuela29
Dionisia
doraly
antonina
rebel
firicel
samo99ro
micheline
cris69
aisha
solmizel
mnarcisa
aba
cory74
canadianca50
Uca
violetas
ancaiuliana
ioana soare
58 participanți

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de rosita Vin 24 Dec 2010, 3:21 pm

Am terminat si eu un pulover, cam de o saptamana, dar ca de obicei abia azi am reusit sa fac pozele. Pot sa zic ca am ceva nou de purtat pentru Craciun Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si o poza cu dosul:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de aba Vin 24 Dec 2010, 3:44 pm

Foarte frumos ti-a iesit. Felicitari, Flowers Ce model e sus?


Ultima editare efectuata de catre aba in Vin 24 Dec 2010, 5:04 pm, editata de 1 ori (Motiv : sters cuvant in plus)
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de rosita Vin 24 Dec 2010, 4:12 pm

Merci Aba. Vezi tiparul aici, inclusiv diagrama modelului Smile
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de Uca Vin 24 Dec 2010, 6:09 pm

Rosita, e superb puloverul tau, imi place mai mult cum arata cu rosu fata de cel original.
Felicitari! Flowers

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de rebel Vin 24 Dec 2010, 7:29 pm

Foarte frumos puloverul, Rosita! Sa-l porti sanatoasa! Flowers
rebel
rebel
helper
helper

Numarul mesajelor : 94
Localizare : B
Data de inscriere : 19/10/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de d.dana.c Sam 25 Dec 2010, 8:08 am

Foarte frumos lucrat Rosita. Mai devreme iti admiram si helanca.
d.dana.c
d.dana.c
helper
helper

Numarul mesajelor : 51
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 02/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de cozma felicia Sam 01 Ian 2011, 4:17 pm

La multi ani!
vreau sa va arat si eu niste creatii de ale mele,sper sa nu fii gresit cu pozele,daca da ,imi cer scuze


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Edit Ucabesty: Bine ai venit!

Pentru atasarea pozelor gasesti explicatii [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] link


Ultima editare efectuata de catre ucabesty in Sam 01 Ian 2011, 4:45 pm, editata de 1 ori (Motiv : schimbat link cu poze)
cozma felicia
cozma felicia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 733
Varsta : 67
Localizare : Ovidiu-Constanta
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de Uca Sam 01 Ian 2011, 4:48 pm

Felicia, foarte frumos ceea ce ai lucrat. Felicitari!
Te asteptam si cu alte creatii.
pupi

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de cozma felicia Sam 01 Ian 2011, 4:57 pm

Multumesc si cu cea mai mare placere va ajut cu sfaturi atunci cand sunt in masura.spor la lucru va doresc
cozma felicia
cozma felicia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 733
Varsta : 67
Localizare : Ovidiu-Constanta
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de aba Sam 01 Ian 2011, 6:02 pm

Foarte reusite toate, felicitari, Flowers
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de cozma felicia Dum 02 Ian 2011, 2:35 am

multumesc aba,am sa incerc sa le pozez mai de aproape sa se vada si modelele
cozma felicia
cozma felicia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 733
Varsta : 67
Localizare : Ovidiu-Constanta
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de cory74 Lun 03 Ian 2011, 3:05 pm

Rosita, frumoasa bluzita, impecabil lucrata! Felicitari!
Felicia, este evident ca te pricepi ... Frumoase toate... si sunt sigura ca nu sunt singurele
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de Gianina4ever Lun 03 Ian 2011, 3:47 pm

Ce de lucruri faine ies din manutele voastre!
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de rosita Lun 03 Ian 2011, 4:13 pm

Merci Cory! pupi
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de cozma felicia Lun 03 Ian 2011, 4:32 pm

multumesc pentru aprecieri.cit de curand am sa mai postez sa vedeti si modelele de aproape.urmatoarea idee este sa fac spatele si fetele din blanita si manecile si elasticul tricotat .am avut la copiii mei cand erau mici din blanita de iepure.erau superbe
cozma felicia
cozma felicia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 733
Varsta : 67
Localizare : Ovidiu-Constanta
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de mihaelavama Mar 04 Ian 2011, 11:17 pm

m-am inspirat de pe net si am tricotat o vesta din fir gri cu insertii colorate. n-am fost multumita de rezultat asa ca i-am atasat o bordura crosetata care sa-i adauge lungime si greutate pentru o tinuta mai buna. am crosetat apoi o bordura mica si in jurul manecilor.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

mihaelavama
mihaelavama
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 383
Varsta : 59
Localizare : vama
Data de inscriere : 07/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de Gianina4ever Mar 04 Ian 2011, 11:28 pm

Este foarte frumoasa,mie imi place!Bravo!
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Mar 04 Ian 2011, 11:30 pm

E frumoasă vestuta mihaela. S o porţi cu plăcere. kiss
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 47
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de cozma felicia Mier 05 Ian 2011, 11:24 am

este frumoasa,mihaela.sa o porti sanatoasa.daca tot ai combinat-o si cu crosetul ,merge sa-i faci sus niste flori mici de culoarea insertiilor.nu multe si nu mari sa nu fie incarcata.
cozma felicia
cozma felicia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 733
Varsta : 67
Localizare : Ovidiu-Constanta
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de laurapopescu Vin 07 Ian 2011, 7:56 am

Am reusit si eu sa termin de tricotat un pulover sotului meu. Norocul meu a fost ca mi-am luat o masina de tricotat si am reusit sa termin in 2 zile altfel , de mana cred ca lucram saptamani. ( ca sa intelegeti cat e de mare :marimea 56).
Modelul cu patratel pe care l-am facut este dupa un tutorial de pe youtube in care se explica codificarea QR ( patratelul codificat reprezinta porecla sotului si poate fi citita doar cu telefoanele mobile care au cititoare de coduri).
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Intra la Tehnic sa vezi cum se ataseaza pozele pe site.


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Vin 07 Ian 2011, 4:09 pm, editata de 1 ori (Motiv : inlocuit link cu foto)
laurapopescu
laurapopescu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 61
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/05/2010

http://www.nuageknitwear.blogspot.ro

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de cory74 Vin 07 Ian 2011, 8:35 am

Laura, super tare masinuta ta!! Foarte bine arata puloverul pt sotul tau!
Costa mult o astfel de masina? Ocupa mult loc? pupi
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de rebel Vin 07 Ian 2011, 10:15 am

Laura, foarte frumos puloverul! Sa-l poarte sanatos si sa-i mai faci! tricot
rebel
rebel
helper
helper

Numarul mesajelor : 94
Localizare : B
Data de inscriere : 19/10/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de piciul Vin 07 Ian 2011, 11:09 am

Laura, eu vreau sa-i fac un pulovar fiului meu, care este inalt si subtire...si chiar ma gandeam ca o masina de tricotat, m-ar fi ajutat mult...de unde ai luat-o si cat loc ocupa..daca poti spune aici...
Oricum ti-a iesit foarte bine pulovarul si sa-l poarte sanatos si cu drag! tricot
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de aba Vin 07 Ian 2011, 11:16 am

Foarte frumos puloverul, sa-l poarte sanatos. Flowers
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de cozma felicia Vin 07 Ian 2011, 12:48 pm

La multi ani! tuturor Ioanelor si Ionelelor de ziua numelui.sa va dea Domnul sanatate,spor in toate si noroc birthday
cozma felicia
cozma felicia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 733
Varsta : 67
Localizare : Ovidiu-Constanta
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB