Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 3 EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 3 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 3 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 3 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 3 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 3 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 3 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 3 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 3 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 3 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 3 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 3 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

+54
AlinaJ.Bijoux
yolanditza
SilviaDumitrescu
Karina33
vizirenu
victoriacus
emi
Giobsy
silvia adriana
dienutzababy
valih
HERMYNNA
julix_2007
myky7robc
MARI_H
piciul
laurapopescu
ivanoiuadela9
mihaelavama
Gianina4ever
cozma felicia
d.dana.c
rosita
bibitu
ion
danadea
mariaz_09
danyelyta28badea
kitty_1973
kittygreeneyed
tantza_m
Floren
rivka
lennny
marilyn
manuela29
Dionisia
doraly
antonina
rebel
firicel
samo99ro
micheline
cris69
aisha
solmizel
mnarcisa
aba
cory74
canadianca50
Uca
violetas
ancaiuliana
ioana soare
58 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de firicel Dum 21 Noi 2010, 5:05 pm

Rivka,hai sa fim serioase:lucrul este foarte bine realizat,finut,se aseaza bine ,daaaaaaaaaaar,daca domnisoara ta nu ar fi asa frumoasa,nici lucrul nu s-ar fi asezat bine si nici nu ar fi fost pus in evidenta asa de bine wink
Felicitar,sa mai faci si altele iar frumusetea ta ,sa-l poarte sanatoasa kiss
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de manuela29 Dum 21 Noi 2010, 6:53 pm

Rivka e foarte dragut modelul de la bolero si e foarte frumos si ingrijit lucrat.Felicitari!
manuela29
manuela29
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 168
Varsta : 56
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de rivka Dum 21 Noi 2010, 8:35 pm

multumesc de aprecieri Merci dar am cam stricat la el pana mi-a iesit modelul
l-am facut dupa o rochie veche facuta de mama mea uitata prin dulap rade
acuma am primit microbul crosetei croseta croseta dupa ce am vazut ce frumuseti face samo99roimi incerc mana intai pe caciuli wink
rivka
rivka
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 896
Varsta : 52
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de violetas Dum 21 Noi 2010, 8:39 pm

frumos modelul, Rivka, reusit, sa-l poarte sanatoasa!
violetas
violetas
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 55
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 05/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de aba Dum 21 Noi 2010, 8:40 pm

Frumos si ingrijit lucrat. Felicitari, Flowers
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de cris69 Dum 21 Noi 2010, 8:46 pm

te rog sa faci poza mai aproape la bolerou. poti?
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de tantza_m Dum 21 Noi 2010, 8:46 pm

fetelor aveti niste creatii minunate. felicitari!!!
sper sa am si eu curajul sa incerc intr-o zi,dar din pacte nu ma pricep deloc la scheme
tantza_m
tantza_m
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 188
Localizare : chisinau
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de rivka Lun 22 Noi 2010, 5:28 pm

cris69 e suficient de aproape sau cum vrei ?? Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

rivka
rivka
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 896
Varsta : 52
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de cris69 Lun 22 Noi 2010, 5:46 pm

e foarte bine. vroiam sa vad partea de jos. cu ce ace ai lucrat?
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de rivka Lun 22 Noi 2010, 6:01 pm

sper sa reusesti sa descifrezi modelul mai repede ca mine bine lucru de mana
eu am fost mai grea de cap ametit a trebuit sa stric din modelul rochiei sa-mi dau seama cum a fost facut ametit ametit
spor la treaba wink wink
rivka
rivka
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 896
Varsta : 52
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de cris69 Lun 22 Noi 2010, 6:26 pm

la tricotaje se vede clar modelul doar la cele crosetate mai trebuie sa strici ca sa il vezi. nu este foarte greu modelul.dar ma interesa cum ai pus pe ac, dublu sau simplu caci dublu nu cade bine iar simplu cam trage la ace subtiri.iar tu ai lucrat cu ace subtiri.si nu cu fir de bumbac pt ca bumbacul trage la model ajurat.
oricum felicitari, ai lucrat uniform,ca o masina de tricotat.nici macar un jeteu nu este deplasat. jos palaria.felicitari din toata inima.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de canadianca50 Lun 22 Noi 2010, 8:33 pm

Cris daca iei ochiul prin fata de la singa la dreapta ca si la lucrul circular atunci nu mai trage .Daca te apuci sa ne arati si noua Da e foarte frumos si uniform lucrat Felicitari!
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de kittygreeneyed Vin 26 Noi 2010, 2:50 pm

Am terminat o bluza pentr o cunostinta. Au intrat 600 gr fir (amestec acril+lana) in total si am lucrat cu ace de 4,5.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
kittygreeneyed
kittygreeneyed
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 311
Localizare : Maramures
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de lennny Vin 26 Noi 2010, 4:25 pm


kitty
imi place puloverul, culorile se potrivesc de minune si daca mai pui la socoteala ca tocmai a venit si iarna...felicitari,lucrezi foarte frumos!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
lennny
lennny
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 576
Varsta : 55
Localizare : bacau
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de kittygreeneyed Vin 26 Noi 2010, 8:37 pm

Multumesc, lennny!
kittygreeneyed
kittygreeneyed
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 311
Localizare : Maramures
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de doraly Dum 28 Noi 2010, 10:23 pm

Rivka, ma alatur si eu celor care au apreciat boleroul domnisoarei tale...foarte frumos! Felicitari! Iti admir rabdarea si acuratetea cu care ai lucrat...Nici n-ai crede ca e lucrat de mana...Splendid!
doraly
doraly
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 192
Varsta : 57
Localizare : Galati
Data de inscriere : 17/07/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de kittygreeneyed Vin 03 Dec 2010, 9:59 pm

Am terminat si cealalta bluza, la care lucram in paralel cu cea maro-ruginiu.
Nu am avut "manechin" din pacate, poza a fost facuta pe graba.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
kittygreeneyed
kittygreeneyed
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 311
Localizare : Maramures
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 3 Empty bluze tricotate

Mesaj Scris de micheline Dum 05 Dec 2010, 10:41 pm

Mai atasez si eu 2 pulovere ale baietelului mijlociu. Pe cel gri i l-am lucrat anul trecut, celalalt a fost al fratelui sau mai mare.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Scuze, am gresit topicul. Rog adminele sa-l nute la creatii tricotate pentru cei mici, ca aici nu-si au rostul.

MihaelaT: Te rog sa incarci pozele selectand ca dimensiune 640x480.
Pentru acestea(nu se vad in intregime),mergi in albumul tau din photobucket, da clik pe poza cu puloverul, apoi clik pe resize si selecteaza 640x480, clik si le aduci la dimensiunea care se accepta pe forum si astfel nu le mai incarci inca o data.


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Lun 06 Dec 2010, 3:53 pm, editata de 2 ori (Motiv : postare mutata de la caciuli)
micheline
micheline
helper
helper

Numarul mesajelor : 79
Localizare : Romania
Data de inscriere : 02/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de cory74 Mar 07 Dec 2010, 12:04 pm

am reusit si eu sa-mi termin un pulover, primul dupa vreo 10 ani in care n-am mai lucrat nimic pt mine...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
din pacate nu se intelege prea bine modelul, in poza. Dar am sa revin cu poza cu el imbracata. Acum nu are cine sa ma pozeze...
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de aba Mar 07 Dec 2010, 12:11 pm

Kity, foarte frumos. Flowers
Cory, ai reusit sa-l termini, a iesit foarte frumos. Un model frumos si care cere atentie. Pe al meu cine-l termina? Embarassed Nu e model greu dar lucrez pe andrele drepte( ca aici n-am gasit circulare),se ingreuneaza, ma dor mainile, il las deoparte si mai pun mana pe el.... aplauze
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de cory74 Mier 08 Dec 2010, 8:59 am

Multumesc, Aba! Inteleg problema ta cu andrelele...nici eu nu ma vad lucrand cu andrele drepte wink .
Am zis ca pun poza cu puloverul pe mine, si...iat-o
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de rebel Mier 08 Dec 2010, 9:15 am

Cory, foarte frumoasa bluzita!...sa o porti sanatoasa! pupi
rebel
rebel
helper
helper

Numarul mesajelor : 94
Localizare : B
Data de inscriere : 19/10/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de samo99ro Mier 08 Dec 2010, 9:40 am

Felicitari, Cory! Sa-l porti sanatoasa. Iti sta superb. Te faci craciunita cu el? wink
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de cory74 Mier 08 Dec 2010, 9:42 am

Multumesc, fetelor! Samo, craciunita cu caciula ta in completare.. rade
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de samo99ro Mier 08 Dec 2010, 9:51 am

Care caciula? Eu n-am lucrat caciuli pana acum. confused
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB