Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 10 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 10 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 10 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 10 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 10 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 10 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 10 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 10 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 10 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 10 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 10 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 10 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 10 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 10 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

+54
AlinaJ.Bijoux
yolanditza
SilviaDumitrescu
Karina33
vizirenu
victoriacus
emi
Giobsy
silvia adriana
dienutzababy
valih
HERMYNNA
julix_2007
myky7robc
MARI_H
piciul
laurapopescu
ivanoiuadela9
mihaelavama
Gianina4ever
cozma felicia
d.dana.c
rosita
bibitu
ion
danadea
mariaz_09
danyelyta28badea
kitty_1973
kittygreeneyed
tantza_m
Floren
rivka
lennny
marilyn
manuela29
Dionisia
doraly
antonina
rebel
firicel
samo99ro
micheline
cris69
aisha
solmizel
mnarcisa
aba
cory74
canadianca50
Uca
violetas
ancaiuliana
ioana soare
58 participanți

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Sam 15 Ian 2011, 3:57 pm

Si arata tare bine!!! Smile
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de rucsy Sam 15 Ian 2011, 4:23 pm

Firicel, este superba vesta ta. Verdele este culoarea mea preferata. Dar, ce sunt acelea anouri ?


Mihaelavama, imi place la nebunie ce ai lucrat tu, mi-ar place si mie asa ceva, dar m-am gandit tot timpul ca nu mai merge sa port asa ceva, dar vad ca si tu ai peste 40 de ani. Mi-ai dat curaj ! Am fir, asa ca ma pun pe treaba. Partea rotunda de sus este tot tricotata ?
rucsy
rucsy
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 350
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de cris69 Sam 15 Ian 2011, 4:46 pm

adica cum? cele peste 40 nu poarta asa ceva? de ce? rucsy , poarta ce iti place si in ce te simti bine.
imi vine sa te iau la bataie, auzi la ea.nu merge sa poarte. of, of,]
imi place si mie ce forma i-ai dat.cred ca am sa incerc una pentru fiica mea. cu buzunare.
firul care l-ai folosit are foarte multa lana, nu-i asa? caci mie asa mi-i se pare.
si imi place si culoarea.
daca ii mai pui si un accesoriu atunci jos palaria, draga mea.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de doraly Sam 15 Ian 2011, 7:08 pm

chiar asa, rucsy! cum sa nu mearga purtata vesta mihaelei daca ai peste 40 de ani? o culoare discreta si un model interesant, mi-ar placea si mie!

mihaela, foarte frumoasa vesta; si modelul si culoarea, deosebite! felicitari si sa o porti sanatoasa!
doraly
doraly
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 192
Varsta : 57
Localizare : Galati
Data de inscriere : 17/07/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de danadea Sam 15 Ian 2011, 7:13 pm

Mihaela, foarte bine arata vesta; sunt curioasa cum arata imbracata... poate imi fac si eu una (ca pana acum am facut numai altora)
avatar
danadea
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 736
Localizare : Deva
Data de inscriere : 17/08/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de firicel Sam 15 Ian 2011, 7:20 pm

Mihaelavama ,vesta este super si modelul si culoarea si firul!Felicitari Flowers
Rucsy,anourile sunt niste "rotite"crosetate(am infasurat firul de 15 ori pe deget ,am pris si am crosetat picioruse duble pana am umplut ) pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de rucsy Sam 15 Ian 2011, 9:32 pm

Firicel, multumesc pentru raspuns, am facut multe la viata mea, dar, zau daca stiam ca se numesc asa. Cat traiesti inveti.

Fetele nu dati cu gheme dupa mine, cand am vazut rochia/vesta Mihaelei am asociat-o cu o pereche de colanti, de-aceea am zis ca nu prea se potrivea cu varsta. Dar mi-a placut si-mi fac, asa !!!
rucsy
rucsy
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 350
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de mariaz_09 Sam 15 Ian 2011, 9:32 pm

Mihaela,imi place foarte mult vestuta ta,atat culoarea ,cat si felul in care ai lucrat,modelul si mai ales ca este moderna.S-o porti fericita si sanatoasa,felicitari!
mariaz_09
mariaz_09
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 762
Varsta : 71
Localizare : Deva
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de cris69 Sam 15 Ian 2011, 11:41 pm

am reusit sa fotografiez ce am facut eu in decembrie pentru fiica mea.
bluza facuta cu fir raosa-sra, subtire si a mers destul de incet.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
rochia facut de mos nicolae
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si jachetya cu maneci treisfert la care in zilele urmatoare ii voi face masusi pana la cot
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
i-am facut si o brosa din blana ca tot mi-a ramas de la caciula mea.sper sa ii placa caci inca nu a vazut ce am mesterit ieri si azi pentru ea.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de mariaz_09 Dum 16 Ian 2011, 12:25 am

Foarte frumoase si lucrate ingrijit.Sa le poarte sanatoasa fata ta frumoasa si tie,felicitari!Si iar ma intreb,si te intreb,tu cand te odihnesti,papusica?
mariaz_09
mariaz_09
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 762
Varsta : 71
Localizare : Deva
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de cris69 Dum 16 Ian 2011, 12:31 am

multumesc , mariaz. incerc sa ii fac tot felul de minuni ca tare nu ii mai place sa aibe si altele ca si ea. are cu cine semana asa ca ... nu ma pot plange
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de danadea Dum 16 Ian 2011, 12:33 am

Cris, faine de tot. Apoi de spor, nu mai vorbesc. Cand faci tu atatea si de toate? Da-mi si mie rateta. kiss
avatar
danadea
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 736
Localizare : Deva
Data de inscriere : 17/08/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de cris69 Dum 16 Ian 2011, 12:37 am

facem o claca a devencelor si vedem noi. off topic
luni incep si la nepotelele mele doua rochii. pe nuante de verde.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de Uca Dum 16 Ian 2011, 12:45 am

Mama Cris, dar ce spor ai, pai eu azi in doua ore am reusit sa tricotez vreo 5 cm ( 108 ochiuri) si tie zici ca iti merg singure andrelele alea...
Nu degeaba spunea cineva ca ai maini magice.
pupi

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de cris69 Dum 16 Ian 2011, 12:53 am

esti draguta, ca d obicei. nu am maini magica dar cred ca am spor.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de samo99ro Dum 16 Ian 2011, 8:44 am

Cris, esti greu de urmarit pe toate topicurile. Eu te banuiesc ca ai maini nu magice ci cibernetice. wink
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de doraly Dum 16 Ian 2011, 11:49 am

Cris, foarte frumoase si deosebite toate! Sa le poarte sanatoasa, are mare noroc cu o asa mamica! Aceeasi nelamurire o am si eu: cum reusesti sa faci atatea? Spor la lucru si cu rochitele nepoatelor, abia astept sa le vedem!
doraly
doraly
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 192
Varsta : 57
Localizare : Galati
Data de inscriere : 17/07/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de dicioanacris Dum 16 Ian 2011, 2:16 pm

mihaelavama, este foarte frumoasa vesta-rochie, pe care ai facut-o. Sa o porti sanatoasa, poate postezi o foto si cum vine imbracata wink .
cris69, super, super! As vrea si eu sa fiu fiica(mai degraba sora)ta! wink
dicioanacris
dicioanacris
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 108
Varsta : 47
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Dum 16 Ian 2011, 3:00 pm

Cris, mie rochia imi place mult si chiar a-si purta si eu asa ceva!!! Si restul sunt dragute. Sa le poarte sanatoasa fata ta!!! love pupi
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de cris69 Dum 16 Ian 2011, 4:19 pm

multumesc. multumesc mult.
pe mine cand ma apuca cate un pitic apoi nu mai ai ce discuta cu mine. parca sunt bagata in priza.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de canadianca50 Dum 16 Ian 2011, 5:46 pm

Cris , foarte frumoase toate , toate ! Imi place rochia facuta de mos si te rog sa-mi spui cum e la mijloc ca nu vad prea bine E cordonel sau alt model de tricot ?
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de cris69 Dum 16 Ian 2011, 6:13 pm

este lucrat numai pe fata . cam de o palma. apoi pe dos am introdus ata elastica ca sa stea mai fixa in talie.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de canadianca50 Dum 16 Ian 2011, 6:17 pm

Cris multumesc de pontul cu asa elastica nu m-am gindit la asa ceva
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de kitty_1973 Dum 16 Ian 2011, 7:12 pm

Felicitari Mihaelavama si Cris!
Cris ...eu sunt fascinata de tehnica raglan... am o intrebare...rochita si jacheta cu maneci trei sferturi sunt lucrate de la gat? Ca nu prea ma pricep!
kiss Multumesc anticipat de raspuns!
kitty_1973
kitty_1973
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 796
Varsta : 50
Localizare : Onesti
Data de inscriere : 11/03/2009

http://preocuparihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de cris69 Dum 16 Ian 2011, 8:34 pm

intr-adevar sunt incepute de sus. imi plac lucrate asa pentru ca nu trebuie multe imbinari si intra si mai putin material.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB