Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 6 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

+11
adelina24
Donescu Monica
firicel
cris69
avr_dana
andreea_2008
ana_bela
deiutza23
juliennej
crixuta
MagdaMarin
15 participanți

Pagina 6 din 30 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 18 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Vin 29 Oct 2010, 1:22 pm

juliennej a scris:aseara am tras un show cu omul.parca o luasem razna..
in rest nimic nou.
weekend bun sa aveti!

rade rade Si eu am avut niste showuri nebune pe sarcina. Cred ca e de la hormoni, iar faptul ca ei nu-si dau seama ca esti mai sensibila in perioada asta e catastrofal...pt ei Smile.
Da-i sa mai citeasca chestii de sarcina, de decsarcarile hormonale din timpul sarcinii si dupa nastere. Al meu a fost mega supportive mai ales dupa ce am nascut, dar il pregatisem bine si sincer nu stiu ce faceam fara el in primele saptamani Smile.
Spor cu parintii!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de deiutza23 Vin 29 Oct 2010, 1:27 pm

hello,hello.
am fost la gradi si nu s-a facut,ramane sa ducem prajiturelele si suculetul dupa sapt de vacanta.
am venit acasa,am ornat tortul,a iesit super mare si super frumos si super greu,sa tot aiba vreo 6 kg,o sa pun eu si poze.
apoi am facut curatenie ca era jale,cum zice CRIS hug ,si apoi am pregatit,gustarile pt copii,azi vin doar copii cu parintii lor si abia duminica vin rudele.
mai am de pregatit pahare,farfurii sa le am la indemana si apoi sa fac si ceva mancare pt familion.
in rest,mananc super putin si am tot 61,imi vine sa morrrrr.
cam atat,paaaaaaaaaaa.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Vin 29 Oct 2010, 1:35 pm

Distractie placuta Deiutza Smile
lasa ca slabesti tu, nu vezi cum e? mai slabesti, mai stagnezi, daca ar fi sa ne luam dupa cantar, cred ca am renunta in 2-3 zile la dieta, ca el te urca, el te coaboara rade
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de deiutza23 Vin 29 Oct 2010, 3:51 pm

oricum nu ma las,nici tort nu mananc,ieri am gustat putin din crema,e suuuuuuuuuuuper buna la gust,acrisoara,e delicioasa cum zice Sori rade ,dar nu mananc.
am mancat 1 mar si cam 200 g branza de vaci goala si mai mananc eu ceva si gata.
in afara de 1 mar dim sau un strugure mic nu mananc alti carbi,dar nu stiu de ce nu slabesc.
nu conteaza,azi clar nu mananctort,sper sa ma tina hotararea asta pana se termina tortul.
ANA sanatate la Iannis si sa nu se mai raceasca.ce le iei de imunitate?mie mi-a zis doctorita sa le dau Septilin,a zis ca functioneaza cel mai bine din ce a vazut ea la copiii pe care-i are la cabinet.sper sa fie bun,le dau din 1 noi.
va poop,paaaaaaaaa.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Vin 29 Oct 2010, 9:10 pm

seara buna!

deiuta la multi ani piticotului tau,sa creasca mare si sa aveti petrecere faina.

cris,i-am dat sa citeasca si e ffffff ,extra intelegator cu mine.ma ajuta,nu se cearta..dar aseara nu stiu ce m-a apucat.a zis ceva legat de pastilele alea ce le iau..si frate, parca innebunisem...

sa aveti un weekend fain!!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Sam 30 Oct 2010, 9:53 am

Neatza
Juli, e normal sa ai reactii, care inainte ar fi parut aiurea. Deh, hormonii, bata-ii vina. Si eu eram foaaaaarteeee irascibila. Eu sunt si mai impulsiva de felul meu, asa ca totul a fost amplificat. rade
Cris, nu vreau sa te sperii, dar noi nici acu nu dormim linistiti. Pana iasa toti dintisorii, nu prea o sa fie liniste. La Edy n-am avut treaba, dar Iannis e tare agitat.
Deiutza, nu te supara pe cantar. Eu nici nu ma mai cantaresc. Dupa festinul de aseara nici n-are rost sa ma apropii de el. Daaaar de acum, gata, la treaba. Pana la Craciun nu ma mai opresc cu dieta.
La Multi Ani cu fericire lui Sori si sa aveti petreceri frumoase! kiss
Lui Iannis ii dau ceva special pentru bronsiolite. Acum ii sau Tus End, asta-i pentru tuse si dupa aia o sa-i dau Astha (cred ca asa se scrie, nu ma mai uit acum pe cutie), asta-i pentru stimularea imunitatii, sa nu mai faca bronsiolita. El e muuuult mai bine acum. Tuseste doar din cand in cand.
Dana, poti incerca si tu Tus End, e din plante si nu-i rau la gust. Pe Iannis l-a calmat bine de tot.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de deiutza23 Sam 30 Oct 2010, 10:14 am

neata.
in sfarsit cheers ,s-a miscat cantaruuuuuuuuuuuuul,dar n-am mancat nici macat 1 lingurita de tort,am baut sucuri light,ca din 2 rele l-am ales pe cel mai mic Suspect .
sper sa ma tina pasa asta buna pana scap de tort,sunt asa hot acum,ptui sa nu ma deochi croseta .
we fain,paaaaaaa.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Sam 30 Oct 2010, 10:51 am

ana_bela a scris:Neatza
Cris, nu vreau sa te sperii, dar noi nici acu nu dormim linistiti. Pana iasa toti dintisorii, nu prea o sa fie liniste. La Edy n-am avut treaba, dar Iannis e tare agitat.

Neatza Smile
Ana, sa stii ca m-am gandit si eu la asta.....Da sper macar din cand in cand sa am cate o noapte buna Smile
Deiutza, tine-o tot asa Smile, bravo!!!
Eu de zoia sotului pe 2 nov si mai am o prietena pe 10 dec mai calc stramb, in rest is cuminte.
Totusi, mi-as dori ca in Jan cel tarziu, sa scap de dieta, ca e greu cu gatitul, si nu mai am nici timpul nici sporul dinainte sa ma ocup de asta.....Adica tin, nu e problema, da vreau sa revin la normal, sa pot face o sarma, un piure, tre sa0l ingras si pe sot Smile
Weekend fain Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Sam 30 Oct 2010, 3:36 pm

neata buna!

o sa scadeti fetelor.cris si deiuta la 60 de kile sinteti super..
ana,tu esti inalta si cred ca arati si tu super..
eu cred ca sint pe la 65 de kile dar sint super,extra constipata dupa pastilele alea:(.
pe 2 nov mergem sa vedem ce e bebele.eu tot am un feeling ca e fata pt ca vreau baiat...om vedea daca e bun sau nu feelingul..

weekend fain la toata lumea!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Sam 30 Oct 2010, 6:28 pm

Si mie mi-a fost frica Julie, ca o sa imi zica ca e baiat, auzi, ce mama tolomaca am fost.
Acuma cand ma uit la el.....nu-mi mai trebuie nimic love love .
Deci orice ai avea in burtica, sa fie super sanatos, destept, frumos, si sexu`.....poate iese cum vrei tu Smile.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Dum 31 Oct 2010, 12:32 am

seara buna!
nu conteaza pre amult sexul,asa e...
azi am fost prin oras...lume costumata de halloween.pacat ca nu am luat camera..
mi-am laut niste haine de gravida de la h&m.au haine si de bebe acolo faine de tot.
am fost sa ne uitam la nsite apartamente...si cam atita.
e frig aici si parca ar vrea sa ninga...
voi ce facurati in weekend?Smile

o duminica faina sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de cris69 Dum 31 Oct 2010, 4:57 am

curios, topicul asta e de mult si eu nu am intrat pe aici asa ca azi mi-am luat inima in dinti si am intrat pe aici. vreau sa citesc ce ati scris si apoi vin sa stam la taclale.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de avr_dana Dum 31 Oct 2010, 1:51 pm

salutare fetelor

Cris69 bine ai venit pe la noi. Aici se discuta orice , mamici, burtici dieta, copii,cariera etc. Ne cunoastem de ceva ani toate .....dar esti binevenita daca vrei sa ramai printre noi wink

Is ingurica si am profitat de mom sa mai citesc , ca am sarit cateva pag.
Cris , nu cred ca mai e cale de intoarcere. Sunt sigura ca in curand o sa va mutati. Eu una sunt din fire f optimista si nici nu ma gandesc cum ar fi sa "nu".... Cool

Juli ce usurare ca ai anuntat lumea ca esti insarcinata. Mai multe detalii.pls
Ce frumos cand o sa te vada copiii ca ai burta mare si o sa le explici ca ai un bebe.........

Deiutza inca un pic si vin ex. E super ca ai la cine lasa copiii si poti invata. Oricum sapt asta copiii sunt in vacanta

Wow...CRIS, Deiutza aveti cam aceeasi greutate ......FELICITARI ca ati scazut ura Brovo voua :D

Ana cum fu petrecerea? Iar tuseste IAnnis? De ce ati intrerupt singulairul?
Eu acu vreau sa-i fac vaccinul antipneumoccocic PREVENAR. Ati auzit ceva de el? Nu ti l-a indicat nimeni sa i-l faci lui Iannis?

Eu o sa am o spat fara copii la gradi, doar noi si hartiile. .Cei mici au o sapt de vacanta

Eu am lasat-o mai moale cu mancarea....:D si parca ma simt mai bine, m-am mai dezumflat un pic.

O duminica frumoasa tuturor ;)
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Dum 31 Oct 2010, 5:49 pm

ziua buna!

cris69,bun venit!

dana, ce noroc pe tine ca ai vacanta.aici pina la craciun,nimic..doar de thanksgiving 2 zile libere.la parinti si la copii nu le-am zis nimic.vineri la conferintele alea cu parintii,o mamica ce cred ca stie sau banuie ca voi avea bebe,m-a intrebat la sfirsit:si nu se va schimba nimic in clasa in urmatoarele luni?am zis ca nu,doar materialele,dar bineinteles ca m-am facut rosieee..

cris,m-am uitat la pozele tale de pe vremea cind erai insarcnata ca sa compar burtile:)).nu-mi dau seama care sint foto din luna a 4a.

ana,m-am uitat si la pozele tale.esti asa simpatica si iannis e tare frumos.nu mai pui poze cu el??si ce faine sint slingurile (asa cred ca se numesc,nu) in care il tii pe iannis!!!

azi merg sa mi iau o haina de iarna si dupa asta nu mai cumpar nici o haina,poate doar inca o pereche doua de pantaloni..

o seara faina sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Dum 31 Oct 2010, 6:17 pm

Seara buna
Dana, Iannis de la vaccin si are probleme. El avea destui anticorpi, asa ca organismul a reactionat. Singulair nu-i mai dau pentru ca i-am dat cam 5 luni si am citit ca poate sa il agite. Cred ca am bagat destul in el. Nush, am asa o repulsie fata de medicamente, mai ales ca ma gandesc ca de cele mai multe ori sunt inutile si ca e vorba doar de marketingul firmelor care le comercializeaza.
Cred ca am innebunit de tot.
Deocamdata merge foarte bine cu siropul de plante si se odihneste mai bine piticotul noaptea. Azinoapte nu a tusit deloc, deci are efect.
Felicitari ca ai redus mancarea. Poate ca acum, ca e vacanta o sa te mai linistesti. Incearca sa-ti stabilesti ore fixe pentru masa. Ajuta muuuult. pupi

Cris, cred ca abia asteptati sa va mutati. Nu stiu daca ai spus, dar daca nu sunt prea indiscreta ai putea sa spui cam cat a costat apartamentul? Sti de ce-a murit pisica? boo

Juli, nu mai stiu ce poze am pus. croseta Dar pe Iannis l-am purtat si in sling si in mei-tai si in wrap. Toate mi-au fost de mare ajutor. Nici acum nu plec in calatorie fara un sling si un mei-tai. Smile Ti le recomand cu mare drag. Nu stiu cam cat costa un USA, dar daca intri pe sling.ro, poate iti place ceva si poate ca sunt mai ieftine decat la voi. Le vei putea comanda cand vii. Diana e foarte prompta. Vrea sa spun din nou ca nu e reclama, dar de cate ori vad parinti sau bunici cu bebei in marsupiu imi vine sa ii opresc si sa le spun ca exista ceva muuuult mai bun pentru purtat pruncii. Mie imi pare rau ca nu le-am descoperit si la Edy. Totul ar fi fost mai usor.

Deiutza, bafta la examen si sa sti ca ma gandesc la tine. Eu sunt sigura ca o sa-l iei. hug

L.E. Acum mai pun ceva poze.
Auci, trebuie sa mai fac poze copiilor.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Dum 31 Oct 2010, 7:56 pm

Buna fetelor Smile
Dana, ma bucur ca ai mai trecut pe aici Smile. A, si ca esti mai ok cu mancarea. Poate ai sa te apuci si de o dieta, incet, incet. Tare e nasol sa nu fii multumita de cum arati, macar ca greutate. Nici mie nu-mi da o stare f buna chestia asta....
Julie, mi-ai dat melancolie, m-am uitat pe niste poze si am incercat sa-mi reamintesc. Si pozele de pe facebook, cele de la nunta, sunt de prin luna a 4 a, pe la sf cred, sunt din septembrie, 26, cam asa...O sa le sortez pe luni si iti arat Smile. Nu era burtica f mare, dar se vedea destul de binisor, adica deja nu mai erau indoieli ca nu sunt insarcinata Smile. E nasoala perioada de inceput cand pari doar umflatica de la mancare, nu se vede ca e sarcina. Mai incolo burtica a tare frumoasa, dar e si nitel mai greu.
Ana, nici nu-ti imaginezi, avem amandoi o stare de ne vine sa o luam la fuga. Mai ales ca spatiul aici e f mic, imagineaza-ti ca avem 2 canapele in sufragerie (pt ca pat ne-am cumparat noi, l-am pus in dormitor si am mutat canapeaua de acolo), iar pe una din canapele avem 2 cutii cu haine de-ale lui Andrei, scaunelul lui vibrator pe care trebuie sa-l spalam si sa-l dam mai departe la alti bebei, mi-e si groaza ca vine ziua sotului si iar nu avem cum sa ne miscam pe aici, ufff.
Pretul l-am spus, nu e problema, 60 000 euro la 73 de m patrati. Eu zic ca e ok, avand in vedere ca blocul e nou.
Maine mergem iar la ap, sa vedem in ce stadiu sunt. Tre sa chemam iar evaluatorul.
Eu am o stare tare proasta, Andrei a dormit iar rau weekendul asta si a fost si tare agitat de la dintisori. N-am mai avut demult un weekend atat de naspa. Am dormit cu el de amiaza si m-am trezit de parca eram batuta. Si dintisorul se incapataneaza sa nu sparga gingiuta, of.
Gata, m-am plans destul Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Dum 31 Oct 2010, 10:12 pm

ana,am vazut pozele.tare simpatic iannis. ce obrajori are,mama,mamaaaa:)!

cris,daca pozele de la o nunta sint din luna 4-a ,la mine inca nu se vede asa burta:(
eu parca sint umflata tot timpul,asta nu ca n-as fi...
incearca sa dormi si tu cind doarme andrei si poate ii iese dintele cit mai curind.

noapte buna!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de cris69 Dum 31 Oct 2010, 10:13 pm

ma bucur ca ma primiti si pe mine. se vorbeste cam de toate.eu sincera sa fiu as mai vrea un bebe, dar ieri am implinit 41 ani si nu ma stiu... sunt in dilema.
la dieta ma bag si eu. anul trecut in ianuarie aveam 88 kg acum am 62kg si ma simt foarte bine.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Dum 31 Oct 2010, 10:28 pm

Ufff, greu m-am dumirit si eu ca pozili sunt pe groups nu pe fb Smile.
Julie, pozele sunt a 4-a spre a 5-a, tre sa calculez exact, incerc maine sa pun poze sa te dumiresc, stii ca lunile se calculeaza putin ciudat, ca nu toate lunile de sarcina au acelasi nr de saptamani, etc...
Eu m-am luat dupa (ca acuma am cautat, am o carte in engl care prezinta toata sarcina):
Trimestrul 1Luna 1: saptamanile 1-4
2: saptamanile 5-8
3: saptamanile 9-13

Trimestrul 2
4: saptamanile 14-17
5: saptamanile 18-22
6: saptamanile 23-27

Trimestrul 3
7: saptamanile 28-31
8: saptamanile 32-35
9: saptamanile 36-40

Ana, arati superb in poze, ai un zambet super si arati beton cu cei mici langa tine Smile Smile Smile.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de deiutza23 Lun 01 Noi 2010, 10:03 am

neata fete.
si noi am avut we agitat,in sensul bun,cu musafiri,petrecere si multa voie buna.
am mancat 6 lingurite tort in 3 zile,deci e de bine.
am si scazut la cantar,sper sa continui tot asa.
o sa mai intru doar dim sa vb si atat,ca peate 9 zile am ex,fug la invatat ca de 3 zile n-am facut nimic,paaaaaaaaaaaaaaa.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Lun 01 Noi 2010, 11:02 am

Salutare la toata lumea
Cris69, uau, felicitari! Ai slabit foarte mult!! hug Cat despre bb eu te-as incuraja sa faci unul. Mama m-a facut la 41 de ani si acum se bucura de cei 2 nepoti. Asa ca totul este posibil, cu optimism. pupi
Deiutza, e bine ca ai mai luat o pauza de invatat. Numa bine, ti-ai incarcat bateriile. Sa-ti fie de bine si tortul si petrecerea. hug Aaaa, si felicitari pentru slabit. Eu nu ma urc pe cantar, inca. zid
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Lun 01 Noi 2010, 11:10 am

Neata fetelor Smile
Deiutza, felicitari, spor la invatat, AMR 9 zile tricot ; nu te mai plange de slabit, ca vad ca mergi foarte bine, eu daca n-as tine strict, fara abateri, nu as slabi, deci organismul tau functioneaza super. Ce fain ca ai schimbat prefixul!!!! Si eu de-abia astept sa am 59 virgula... ura
Ana, te asteptam cu cantarul oficial cand vrei tu Smile. Ei, iata ca ne-am adunat mai multe la slabit si deja treaba merge mai bine Smile.
Nici mie nu cred ca mi-ar fi nasol daca as face un copil mai tarziu. Sotul zice sa mai facem unul cand implineste Andrei 2 ani, dar mie mi se pare ca nu e realist, cu rate si toate cele, va fi cam greu sa le oferim strictul necesar.
Ma gandesc nu la inceput cand e mic, ci putin mai incolo, vreo 10 mil minim numai gradinita pt amandoi copiii, inca vreo 15 rate peste cativa ani, ca vor mai scadea....25 de mil numai pt asta....iar restul e efectiv prea putin pt a supravietui....Acuma eu sper sa mai indreptam partea financiara in timp Smile cu munca si ajutorul lui dumnezeu Smile.
Cris69, tu puteai merge la emisiunea aia de pe Antena 1 cu slabitul. M-as fi dus si eu Smile sa scot un ban slabind, ca eu stiu ca am ambitie Smile. Ooooof, de as scoate bani din slabit, ce tare ar fi rade
Pupici Julie Smile, mai ales burticutei.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Lun 01 Noi 2010, 11:26 am

neata !

eu iar matinalaaaaa!
bravo pt slabit,fetelor!
deiuta ,spor .nu mai e mult si scapi.
cris-i-a iesit dintele lui andrei?facut-ai tortul pt omul tau?Smile
ana, pupici.citi ani cel mare al tau?
ar trebui sa facem o lista cu numele copiilor,data de nastere si virsta.eu mai tre sa-i tin minte si pe cei de la scoala.

o saptamina buna sa aveti,cu minus la cintar!

legat de bebe,aici femeile incep sa fac copii dupa 35.35-40 e virsta ideala,dupa ce au cariera,casa si masina visata:)..adica the american dream Smile
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de cris69 Lun 01 Noi 2010, 11:41 am

am zis eu acasa ca ar fii bine sa ma duc acolo dar fiica mea a zis ca nu ma primeau aia ca din start le luam banii.
dar bebe, tot fac.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Lun 01 Noi 2010, 1:32 pm

Julie, n-a iesit tzafnosu` ala de dintzisor. Nu stiu cum de a dormit asa de bine Smile.
Tort ii fac la om la sf saptamanii, maine e ziua lui de fapt, ii dau numai cadoul. I-as fi facut o prajitura, dar imi trebuie timp, plus ca ar trebui sa merg pe shusta la cumparaturi, de gustat nu pot sa gust, offff.
Ma tenta o amandina, ca e prajitura lui preferata si am vazut pe blog la Livia, zice ca e super Smile.
Nush ce sa fac.
I-am zis lui Andrei ca trebuie sa se descurce, eu i-am luat lui tati cadou, el ce va face? rade
Cris, daca ai chef de facut bebe, mai ales ca stii cum e, ia si fa. Daca mi se pune pata, fac si la 40, care e problema?
Fetelor, Andrei al meu, care tatoneaza terenul cu ma-ma de cateva saptamani, aseara a zis clar, cu de la sine vointa, mama de cateva ori, uitandu-se la mine. Tare si raspicat, de l-a auzit ta-su din bucatarie.
De mers tatoneaza el terenul sustinandu-se, dar are si stofa de cascador, ca isi desprinde manitele si sta zeci de secunde asa in aer pana pica in fund, sau se sprijina cu mainile de ceva Smile.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 30 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 18 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB