Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 18 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 18 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 18 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 18 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 18 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 18 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 18 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 18 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 18 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 18 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 18 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 18 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 18 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 18 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 18 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 18 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 18 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 18 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 18 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 18 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

+11
adelina24
Donescu Monica
firicel
cris69
avr_dana
andreea_2008
ana_bela
deiutza23
juliennej
crixuta
MagdaMarin
15 participanți

Pagina 18 din 30 Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 24 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 25 Noi 2010, 9:20 pm

buna seara fetelor Smile
cris eu pot iesi in cluburi numai ca nu prea-mi place rade
oricum maine ma duc la ziua unui prieten, dup-aia vine week-end-ul....luni e luni, sarim peste ca nu ne place :D iar marti deja e Sf Andrei + ziua lui sor-mea asa ca dupa munca ies in oras de ziua noastra si de acolo ma duc la o petrecere la niste prieteni rade si dup-aia week-end prelungit pana lunea urmatoare
nu cred ca plecam nicaieri (in afara Bucurestiului) ca suntem cam faliti rade
cam asta e viata mea: munca, facultate, iesit cu iubi, iesit cu prietenii si sooooomn rade rade rade nimic nou in peisaj rade
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Vin 26 Noi 2010, 7:58 am

Neatza la toata lumea
Cris, m-am gandit. Daca vrei iti trimit mei-taiul meu si cand nu mai ai nevoie de el, mi-l trimiti inapoi. Eu ma descurc si cu slingul. hug
Andreea, ce de petreceri!!!!! Sa aveti distractie!
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Vin 26 Noi 2010, 8:37 am

Neata fetelor Smile
La noi ningeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!
Ana, nu stiu ce sa zic, si tu ai nevoie de el....Doar ti l-ai luat ca sa il folosesti...Esti mult prea draguta pupi .
Handrica, mie mi-ar placea acuma sa am liberatatea sa fug pana in club. Desi nu mergeam nici eu cand nu aveam copil rade .
Inainte sa il facem pe Andrei, am vazut un film cu un cuplu care hotarasera sa nu faca bb pt ca se simteau bine singuri si ziceau, la ce ne trebuie bb, daca avem chef putem sa ne facem bagajele sa plecam pana la Paris, sau sa mergem noaptea intr-un club(sau ceva de genul). La un moment dat ea incepe sa isi doreasca bb, el tot nu vrea, ea decide sa se desparta si ii spune lui: stii ceva? putem sa facem aia, aia, aia, etc, dar vezi tu, niciodata nu am plecat la Paris si nu am facut nimic...la ce bun libertatea asta ? rade
Julie, ce mai faceti voi doua? Parca erai mai libera saptamana asta....

PS: i-am tot cautat lui Andrei ghetute de iarna, si gaseam la preturi de genul 111-140 si am vazut chiar si la 185. Si aseara m-am dus la un magazin pe care il stiam si de unde i-am mai luat chestii misto lui Andrei si am gasit la 37, faine cu multa blanita si fermoare pe ambele parti ale piciorusului. Are insemnele alea oficiale de piele, semnul ala ondulat, eu nu prea ma pricep la a-i recunoaste, oare sunt din piele?
Am zis ca pana merge pot sa ii iau si ghetute de care nu sunt sigura ca sunt din piele, stiu ca daca incepe sa mearga e important sa fie buni papuceii, ca sa nu isi strambe piciorusele...
PS 2: nu am mai fac ut supa de linte, ca nu am mai gasit punga de linte, o sa iau alta..
mi-am facut legume (broccoli, baby carrots si ciuperci) cu sos de rosii, ton si cascaval la cuptor, au iesit super Smile

Mega PS: (vb singura rade ) Ne-au ajuns si actele de la banca, de-acum putem semna si contractul de vanzare cumparare, probabil luni.....sigur luni, am stabilit deja. Vine maica-mea sa stea cu Andrei 1 zi.
Vaaaai Smile

PS final (sper), poate mai scrieti si voi intre timp Smile.
Andrei al meu s-a trezit la 8, drept urmare la amiaza a dormit de a rupt patul, de fapt inca mai doarme-are deja 2 h 20, wow Smile. Asa ca vreau sa ma laud: m-am epliat de am zis ca rup pielea de pe mine-nu o mai facusem de ceva timp rade , ce bine e....i-am facut lui Andrei papa, am gatit si pentru noi o mega iahnie de fasole care cred ca e imbietoare Smile-mai sta putin pe foc....ce sa mai zic, n-am mai facut atatea de un secol, uite ce inseamna sa nu mai scrieti pe forum rade .
Asa, am uitat sa va zic de aseara.....a sunat cumnata ca soacra-mea e toata rupta de entuziasm ca vine sa ne ajute la mutat....eu cred ca m-as fi incumetat sa ne mutam singuri....dar na....e clar ca nu sunt foarte realista. Poate mai profitam si noi sa iesim in oras noi 2....cred ca ar fi super ciudat Rolling Eyes scratch
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Vin 26 Noi 2010, 2:56 pm

neata!

cris-super tare mesajul tau!ce bine ca ai putut face atitea chestii cu andrei dormind!
ce as minca si eu o fasole cu castraveti murati!!!yaaaam foame
si ce fain ce ningeeeeeeeeeee!eu de abia astept sa ninga si aici.la ai mei acasa a nins ieri!!

ieri am fost la familionul omului de thanksgiving...zapaceala mare,adulti, copii, lume...dar destul de ok.are frate-so o fetita suuper frumusica,gracen, de aproape 3 ani...mi-a luat cizmele la purtat,o bratara, colierul ,geanta..pe toate le vroia...f simpatica:)!data viitoare i-am spus ca ii aduc o bratara doar pt ea...:)ca sa nu mai zic ca omul facea poze si ea ii poza...Smile

azi mergem la cumparaturi ,ca doar e vinerea neagra,adica sa luam valize pt ro...aici totul e inchis de thanksgiving dar ,aseara pe la 6,30 am condus pe linga un mall si stateau oameni la coada ,la un mag de electronice ,best buy..magazinul se deschidea doar la 4 dar ei erau acolo de nu stiu cind...ciudati americanii astia.

weekend fain!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Vin 26 Noi 2010, 5:49 pm

Julie, mi-ar placea si mie sa sarabatoresc thanksgiving-ul la niste Americani adevarati, as fi terminata de curiozitate Smile.
Legat de cozi, la noi e si mai rau....se calca in picioare pe la deschideri si se sufoaca, mereu ii arata la tv...
Andrei al meu face nani acum, il astept pe sot, poate iesim sa ne plimbam, la cumparaturi la ceva, ca m-am saturat de stat in casa Sad.
Weekend fain!!!!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de avr_dana Vin 26 Noi 2010, 9:49 pm

buna fetelor
Cris ce vorbareata est...........Smile cred si eu cu asa o veste si cu emotii . Cred ca abia astepti sa impachetezi
...Acu mai conteaza cine vine sa te ajute ...ideea e sa va mutati cat mai repede.
Doamnee ce sarbatori..Probabil o sa faceti si bradut..si o sa aveti spatiu
Chiar ma bucur pt voi Smile
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Vin 26 Noi 2010, 11:22 pm

Multumesc Dana pupi
Si sotul tot turuie de cateva luni despre bradutul natural pe care il vom face in noua casa...dar mie mi-e ca de-abia vom avea dupa ce bea apa, cel putin pana in ianuarie cand ne vin iar banii lunari. Oricum nu mai conteaza...va fi cel mai frumos Craciun, primul al lui Andrei, primul nostru Craciun cu bebita in casa, primul Craciun in casa noua, al nu stiu catelea Craciun fara bani ... da pe bune ca nu ma plang...
Avem cheile, maine mergem sa vedem casa cu ochii nostri fara oameni care sa ne stea in carca.... rade .
Sper sa se rezolve luni-marti cu gazul si curentul, asta ne mai tine in loc...trebuie sa vina sa ne instaleze contoarul de gaz si cel de electricitate.
Gata, fug, sunt lesinata de somn....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Vin 26 Noi 2010, 11:53 pm

seara buna!
cris, important e ca o sa fiti la casa voastra,impreuna si cu andrei..apoi or fi si bani si restul..
am fost la cumparaturi,am luat 2 ditamai valize pt ro si un carry on.
m-a apucat febra cadourilor.i-am luat la viitoarea sotie a lui fratello cadou,am luat cioco de la lindt la tot poporul.omul zice ca ne-or alunga de pe aeroport din cj ca o sa avem doar cioco, laptopuri si whisky rade ..
mi-am laut o pereche de pantaloni si o bluza de la mag de gravide..nu stiu, citeodata am impresia ca mi se intinde burta de sta sa crape pielea:))! e normal??
ce bine e sa fii libera.nici nu mai stiu ce zi e azi..Smile
noapte buna!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Sam 27 Noi 2010, 9:51 am

Neatza
Cris, daca crezi ca iti e de folos mei-taiul, eu ti-l trimit. Mie imi e de ajuns slingul. Smile (asa sunt eu, draguta wink )
Juli, nu stiu ce sa zic la bauturi sa va interesati daca va lasa sa aduceti si cat? S-ar putea sa va puna sa platiti vama. Din pacate, astea-s regulile pe la noi. Si noi avem un prieten american si stiu ca a trebuit sa plateasca vama pentru laptopuri.
weekend fain
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Sam 27 Noi 2010, 1:18 pm

Buna fetelor Smile
Julie, ai ocupatii faine Smile, astea sunt cele mai misto. Am auzit la TV ca incepe cybermonday la voi, cred ca e super fain. Sa iti iei multe chestii la bebita....
Ana, multumesc pupi , as incerca sa vad daca ii place lui Andrei, cand ti-l returnez iti trimit si banii pe care i-ai cheltuit pe transport, ca tu mi-ai mai trimis un pachet.
Fetelor, am fost la piata si dupa aceea la apartament. Am deschis cu cheia noastra. Wow, cat e de fain....acuma parca incep sa nu mai am rabdare cu mutatul....sper sa se rezolve repede si cu contoarele alea....
Am studiat fiecare coltisor din apartament si parca am inceput sa ne bucuram mai mult Smile.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Sam 27 Noi 2010, 3:38 pm

salutare!

ana, o sa avem 2 laptopuri + unul al meu.crezi ca tre sa platim la vama?daca trebuie, trebuie...

cris,ati inceput impachetatul?cred ca tare esti bucuroasa.
la piticoata nu i-am mai luat nimic ca nu mai am unde pune si chestii pt ea..cind ne mutam,o sa mai iau...
o simbata buna sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de avr_dana Sam 27 Noi 2010, 3:48 pm

Buna fetelor

Juli tu ai avut mai mult liber pe cand eu am fost si azi. Am avut o intalnire cu mai multe educatoare de la mai multe centre , am avut o activitate demonstrativa si eu am prezentat un eseu/referat .....MAi devreme am aj acasa si is obosita
Wow ce putin si aj acasa. De cand nu ai mai fost in ro? Parca de cativa ani.
Emotionant love

Crisa iti inteleg bucuria ca si eu de fiecare data cand merg la casa imi imaginez fiecare coltisor cum va fi, ce voi pune, culori de perdele etc. Uneori visez cu ochii deschisi minute in sir. Cum va fi camera lui David, baia , bucataria..etc.
Ce putin mai este si totusi ce mult. Poate la vara o sa ne mutam si noi.

Wk frumos
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Sam 27 Noi 2010, 5:04 pm

Cris, sa-mi mai trimiti inca odata adresa ta, ca nu mai stiu pe unde am scris-o Merci Si nu-ti face griji cu taxele postale. Placerea e de partea mea. pupi
Sper sa te ajute. Noi am circulat muuuuult cu el si m-a salvat de multe ori cand nu mai stiam ce sa fac prima data prin casa si Iannis nu vroia sa se dezlipeasca de mine.
Cand era Edy bebe, era mai simplu ca noi mancam ce apucam. Acu nu se mai poate ca pentru Edy tre sa gatesc. Si cu Iannis maraicios nu puteam sa fac mai nimic. Asa ca il puneam in mei-tai si reuseam sa gatesc si Iannis vedea tot ce fac eu. Smile
Juli, uite o sa mai interesez cate laptopuri poti aduce si cata bautura. Succes la facut bagajele. hug
Dana, Andreea kiss
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Sam 27 Noi 2010, 5:30 pm

Buna fetelor Smile
Azi sunt tare vesela, mi-am incarcat bateriile la apartament, am facut nititca treaba prin casa, urmeaza o saptamana palpitanta pt mine rade , ca o sa avem mult de umblat pe la banca, notar, etc si vine mama maine, sper sa stea Andrei linistit cu ea cate putin. Pentru mine asta e mega aventura rade .
Ana, iti trimit pe privat pe idieta ca e mai simplu andresa de la biroul sotului, ca acolo e mereu cineva si noi acuma suntem intre case, deci e posibil sa nu mai fim aici sau s-ar putea sa nu fim inca mutati cand ajunge mei taiul. Chiar sunt mega curioasa cum ii va placea lui Andrei, daca nu e incantat ti-l trimit imediat inapoi.
Julie, o sa va mutati si voi in curand si o sa va descurcati cu spatiul. Tare e greu cad nu ai unde sa pui un ac, o sa vedeti voi ce naspa stateam, o sa va trimit poze cand ne mutam Smile. Iar sarabtorile voastre cu adevarat vor fi magice Smile. Nu mai tin minte, ai anuntat acasa de bb sau faci surpriza?
Dana, e bine ca totusi iti place ceea ce faci, tare e nasol sa fii blocat intr-un job care sa iti displaca. Probabil de asta uneori esti capabil sa faci rabat la bani numai sa fie bine la servici. Cat despre casa voastra...uffff, nici noi n-o sa avem mare lucru in ap, dar daca e finisat complet si cu sanitarele, etc, tot ce va trebuie e un pat, un dressing, o masa, o canapea cat sa aveti strictul necesar. Si macar va mutati singurei la casuta voastra Smile. O sa reusiti voi curand, clar.
Hai ca fug, poate apuc sa fac si supa de linte Smile.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Sam 27 Noi 2010, 7:27 pm

Hello
Cris, luni merg si iti pun mei-taiul. O sa o rog pe Diana sa-mi trimita instructiunile in PDF si iti trimit si instructiuni pe mail. Eu cred ca le-am ratacit. Sper sa ii placa Andreiului.

Iannis a inceput sa mearga singurel. Azi a facut turul apartamentului fara sa fie tinut de mana. Huh! Ce ma bucur. Chiar incepusem sa-mi fac probleme.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Sam 27 Noi 2010, 8:17 pm

Ana, felicitari Smile. E super fain daca merge singurel. Eu de-abia astept sa vada si el cum e sa te doara picioarele de la atata mers si sa il invit in carut daca nu mai poate Smile.
Cu mei taiul sa stii ca m-am entuziasmat, chiar imi pun sperante sa ii placa.
Daca e ok cu el, ori ti-l cumpar daca il vinzi, ori ne luam si noi. Chiar voiam sa iti zic de instructiuni, imi faceam griji mai ales de cum il catar.
Eu am terminat de savurat supa de linte, am cremuit-o ca ne place noua asa in ultima vreme, si sunt curioasa care va fi si verdictul sotului rade , da sigur ii va placea.
Mai dati idei de papa daca aveti, ca eu sunt tare receptiva, m-am saturat sa ma gandesc numai eu la ce facem de mancare....
Gata, fug la beietii mei, va pup pe seara asta, weekend fain in continuare!!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Dum 28 Noi 2010, 12:41 am

seara buna!

ana, broavooo lui iannis ca merge singurel si tie merci ca esti asa draguta si te interesezi..nu face un efort din asta, daca se intimpla sa stii pe cineva e ok,daca nu,nu.

dana-aici cind sint intilniri din astea intre scoli ,se da liber.nimeni nu merge din weekend , neplatit. ce mai face david? nu mai e mult pin la vara si o sa va mutati si voi.
in ro,ca sa stau mai mult de o saptamina ,n-am mai fost de 5 ani..am fost acu citiva ani dar doar pt o saptamina.

cris-eu mai fac naut,mincare de linte,nu supa, cu pui,pui spicy,cu lamie si oregano...si in ultima saptamina seara sint cu salatele din rosii,castra, avocado si ricota.am cite o perioada ,acu e perioada de salata..Smile

noi de miercuri tot pe la altii mincam...azi am fost la ziua de nastere a tarei.iar lume multa ,copii ,zapaceala...am stat o ora si am plecat ca ma luase durerea de cap..piticoata mea sta asa pitita cind aude lume si agitatatie.cum am ajuns acasa si acum cum va scriu mesajul, o simt de numa'..Smile
iar ma fost la gap kids sa iau ceva pt tara si ,totsui am luat un fis crem pt anna si o rochita rosie,pt nepotica mea ce tocmai a implinit un an..

duminca faina sa aveti.de luni la lucru si apoi inca un pic si vine plecarea:)!!!!!

avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Dum 28 Noi 2010, 1:17 pm

Julie, cred ca esti la fel de terminata cu plecatul cum suntem noi cu mutatul rade .
Sunt foarte curioasa ce sentimente vei avea cand vei veni, cum vei gasi Romania,,,,Eu am niste prieteni f apropiati care au fost o luna la nasii lor in USA si s-au intors f deprimati, atat de mult le-a placut acolo, mai ales comparand cu viata de aici, oamenii, serviciile de proasta calitate.
Nu le venea a crede cum pot doctorii sa se poarte atat dr frumos cu pacientii acolo (a fost prietena mea cu nasa la dentist), cum zambea lumea in magazine...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Dum 28 Noi 2010, 1:44 pm

neata lume1

da, cris..ma uit pe calendar,in fiecare zi, de cel putin 2-3 ori..tot numar zilele si le socotesc de parca ar trece 10 in una...

doctorii sint super extra draguti,asa e..eu de ex i-am zis doct mele ca nu vreau sa imi ia singe in aceasi zi ca nu sint pregatita, a fost ok.am fixat alta data si am mers la labortaor pt singe.cind am fost cu microbul ala de stomac a pus o asistenta sa ma sune de nu stiu cite ori si sa vada cum ma simt..exceptie a fost doctotul ala la care am fost miercuri care cica e ceva mare pe harvard medical si traieste doar in lumea lui stiintifica..dar si el a fost ok cind am vb de bebe si a fost chiar glumet...

in magazine, asa -i vinzatoarele zimbesc,cinvea iti impacheteaza in pungi mincarea si daca ai multe ti le duc in masina si pun in portbagaj.daca vad ca nu poti, te vad gravidoasa sau bolnava ti le pun ei in masina...

mi se par lucruri normale acum, dar tot mi-e dor de casa, de ai mei, de cluj,de cladiri, de vecinii din mm,de mincare, de stat la o vorba cu lumea pe strada...
in cladirea asta stam de aproape 3 ani,sttiu 3 vecini...atit.nu ai priteni aici,ai doar cunostinte..eu am ca prieteni doar familia de irlandezi.am incredere totala in ei...atit.americani...pe nimeni.
sint multe si pro si contra..m-am obisnuit aici,dar daca ar fi sa ma mut din nou in ro,cred ca as putea.pina la urma acolo m-am nascut..pina la urma,noi astia care am plecat pe la 20 si ceva de ani din tara,avem copii pe aici care vor fi cetateni si integrati in cultura americana ,iar noi sintem asa cum zicea o tipa din franta,"deracines"...nu sintem nici aici100% si nici in tara de origine 100%..

no,ma scuzati,dar a dat melancolia in mine..oricum ,poate dupa vizita asta mai lunga,imi schimb parerea..dar acum de abia astept sa plec.
cris, tre sa imi dai adresa ta sa iti pot trimite cartea..si restul fetelor imi pot lasa adresa, daca vor, macar o felicitare de craciun sa pot pune..Smile daca vreti,bineinteles;)
am chef de vorba si n-am cu cine..Smile
duminica faina!!!

avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de avr_dana Dum 28 Noi 2010, 4:55 pm

seara buna fetelor

eu is super mega stresata ............................mi-a intarziat menstruatia 4-5 zile Sad Sad ................vai de capul meu..numa un bebe nu-mi mai lipseste acum

Nu am spus nimanui si stau si ma framant singura...am zis macar ma descarc scriind aici Sad
Mie imi venea destul de regulat , nu intarzia mai mult de o zi. in fiecare luna venea cu 1-2 zile mai repede decat data din luna precedenta.
......Sad

Ana Felicitari pt iannis. E o mega bucurie sa-l vezi mergand singurel.
Juli, Cris, Andrica ..pupici tututror
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Dum 28 Noi 2010, 5:23 pm

dana, sper NU vina daca nu vrei bebe acuma. hug fa un test de sarcina macar sa stii care e treaba. eu sper sa fie asa cum vrei tu!! pupi


Ultima editare efectuata de catre juliennej in Dum 28 Noi 2010, 6:13 pm, editata de 1 ori
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Dum 28 Noi 2010, 5:42 pm

Buna fetelor Smile
Uite am venit si eu la trancanit, il astept pe sot sa o ia pe mama de la autogara, Andrei face nani.
Dana, vorba lui Julie, sa iasa cum vrei tu pupi ...Foarte bine ca vii aici sa te descarci, banuiesc ca nu vrei sa agiti pe nimeni inutil. Intr-adevar, cred ca e ciudat sa nu iti doresti si sa apara bb dintr-o data, dar sa stii ca eu mai cred o chestie. Daca voi va protejati si bebe apare, ti-l da Dumnezeu cu un scop Smile. Oricum, nu te panica si mai bine fa un test, macar stii ca nu te ingrijorezi fara motiv.
Julie, aici in Ro sunt case speciale la merketuri pt gravide, si tot iti sar burtosii in fata ca sa nu te lase, desi te vad ca de-abia mai mergi rade , iti zic din proprie experienta. Deci e de apreciat foarte mult ce se intampla dincolo. Legat de prieteni, eu am mai povestit asta, ne vedem destul de rar, mai ales de cand cu bb, as muri de dorul lor daca as pleca, dar oricum, cei mai importanti sunt membrii familiei tale, acum Ken si bebita. Eu as pleca oriunde pt o viata mai buna daca as fi cu Alex si Andrei Smile.
Hai ca iti trimit PM cu adresa sotului de la scarbici, cel putin momentan asa fac pana ma mut, cum i-am zis si Anei, ca sa nu iti dau noua adresa si sa fie probleme. Trimit pe fb ca e mai simplu.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Dum 28 Noi 2010, 6:35 pm

multam ,cris.imediat o sa ma uit si pe fb.bravo pt slabit.esti de acu o sexy mama:)!

dana,sa fie cum vrei tu.

legat de ro si ce-i pe aici..nu stiu,va voi spune impresii dupa citeva zile de romania..:)asa-i,cei mai importanti sint acu hombrele si bebelina care se bitiie de zori de dimineata. cind vrea si el sa o simta, se potoleste brusc.zilele astea vreau sa ne inregistram vocile si muzica si sa-i pun piticoantei sa asculte:))!

noi de dimineata nu facem nimic..ne tot gindim unde sa mergem, ce sa facem, dar eu tot in pijma-s:)!aa..si am pus radioul sa ne cinte colinde.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Dum 28 Noi 2010, 7:38 pm

Hello
Juli, am intrebat. Laptopuri poti aduce cate unul de persoana, adica al tau personal si pentru restul se plateste. Eu zic ca puteti linistiti sa declarati 2 (unu tu si unu sotul tau) si restul sa le puneti la cala. Daca ati fi aterizat la Timisoara, totul era ok, nu v-ar fi controlat nimeni. Nah, sper sa nu trebuiasca sa scoateti banuti din buzunar pentru vama, Nu de alta, da la capitolul asta romanii sunt cam nesimtiti.
Cris, pai nu puteti sa va apucati sa mutati din lucruri, chair daca nu aveti inca contoare de gaz si curent? Nu vreau sa te supar, dar s-ar putea sa iti faci ceva nervi si cu astea. Eu sper sa nu. hug
Dana, sa fie asa cum iti doresti tu si subscriu la ce a zis Cris, daca e sa fie, gandeste-te ca e dar de la Dumnezeu si ca o sa aranjeze El lucrurile asa cum stie mai bine. pupi
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Dum 28 Noi 2010, 11:20 pm

rade Sigur o sa imi fac nervi Ana, ca ne-am mutat de cateva ori de cand suntem impreuna, si ultima oara a fost jale iar atunci nu aveam nici 50% din cate avem acum prin casa...
Cred ca o sa incepem prin a ne cara zilele astea ce ne sta in cale pe aici si nu ne foloseste, insa trebuie sa vedem cum pentru ca:
maine-poimaine o sa umblam pe la banca/notar si stiu ca dureaza muuuult de tot, iar seara desi e maica-mea la noi (si din fericire Andrei a acceptat-o si se simte bine langa ea), neavand curent la apartament, e cam nasol sa mergi pe intuneric. Nici macar o lanterna nu avem rade . Oricum tre sa incepem, asta e clar.
Pe de alta parte, soacra-mea tremura sa vina la noi, insa daca imi bag soacra in casa, nu mai pleaca pana nu ne vede cu treaba terminata, si cine stie cat ne lungim, asa ca nu vreau sa o chem mai devreme decat trebuie si sa-mi dau in cap cu ciocanu` dupa aia Smile.
Sper sa stea Andrei si cu ea, daca nu sta, nu e semn bun, ca a stat cu maica-mea bucurie . Acuma sa vedem cum se va simti maine fara mine, ca o sa stam mai mult, azi am mai iesit din casa sa luam o gura de aer, sa ducem gunoiul si a stat f linistit, am ramas masca, la cate emotii aveam.
Dar l-am obisnuit treptat cu maica-mea, a stat agatat ca o mamutzica de mine si de ta-su pana au inceput sa se joace impreuna Smile.
Hai ca fug si eu la dus, saptamana usoara tuturor!!!!!!!!!!!!!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 18 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 18 din 30 Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 24 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB