Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 11 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 11 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 11 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 11 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 11 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 11 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 11 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

+35
katyP
firicel
manuela29
Karina33
valentinadof
RamonaM
MagdaMarin
costina89
Danny24
SilviaDumitrescu
teisoara
CCristinaC
ema
Clio_Ela
AlinaJ.Bijoux
Marry
Noemi
danabekk
sandydeea
bubu85
andrea.z style
amnro
veniciuc nicoleta
ioana soare
Camy
diada
Admina
cris_27
mnarcisa
andacoman
ivanoiuadela9
aurishta
Steluzza
LYNDA
danae
39 participanți

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 11 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de margelutamea Mier 01 Dec 2010, 6:45 pm

Lasa KatyP ca trec astea. Important e ce ramane in urma, adica bebe.
Felicitari si va doresc multa sanatate !
Suntem alaturi de tine cu sufletul. Ai grija de tine! hug
margelutamea
margelutamea
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/11/2009

http://www.margelutamea.ro

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 11 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de aurishta Mier 01 Dec 2010, 7:08 pm

Cris_27, durerile de sub burta pot indica niste contractii false, cum se zice, nu pentru ca ar fi false, ci pentru ca nu sunt de nastere. Daca ele devin ritmice, probabil vei intra in travaliu. Cu trei saptamani inainte de termen se considera ''la termen'', deci nu trebuie sa te ingrijorezi daca vine mai devreme. iti doresc nastere usoara si in siguranta.
Katy, si tie iti doresc o sarcina usoara si un bb frumos si sanatos Nu dispera, nu e chiar greu sa fii graviduta si tanara mamica wink
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 11 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de cris_27 Mier 01 Dec 2010, 7:50 pm

Mersi Aurishta de lamuriri, ca zau m-ai lamurit mai bine decat dr de familie .Am fost la controlul lunar dar am venit inapoi exact cum am mers.Noroc ca peste cateva zile trebuie sa ma vada dr cu care voi naste si voi fi mai linistita.Pana una alta maine merg sa-mi repet niste analize ca am probleme cu anemia.Va pup,aveti grija de burtici.
KatyP,felicitari si sarcina usoara. kiss
cris_27
cris_27
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 41
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 11/08/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 11 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de ioana soare Mier 01 Dec 2010, 9:01 pm

Katy felicitari si sa aveti un bebe sanatos! Sper sa-ti treaca cat mai repede greturile.

Si eu trebuie sa-mi fac zilele astea hemoleucograma completa , sper sa iasa toate bine. Eu am inceput sa mananc seminte de in macinate , puse in sana , pentru omega 3. Sunt si foarte bune pe deasupra. Am citit si pro si contra despre mancatul lor in timpul sarcinii, dar cele contra nu mi se par fondate, asa ca am decis sa mananc. Am mai mancat si acum cativa ani, chiar uitasem ce bune sunt:))


ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 11 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de mariaz_09 Joi 02 Dec 2010, 1:11 am

Viitoarelor mamici,va dau sugestia sa cautati pe net Scoala mamei junior,dr.Ioana Vartosu de la Timisoara si veti vedea multe lucruri interesante.Este o dulce de fata si priceputa si puteti discuta orice!
mariaz_09
mariaz_09
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 762
Varsta : 71
Localizare : Deva
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 11 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de t.alina Joi 02 Dec 2010, 9:48 am

Sarcina usoara tuturor burticilor hug
KatiP o sa va descurcati , o sa invatati din mers , sarcina usoara si sa scapi cit mai repede de greturi.
t.alina
t.alina
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 61
Varsta : 49
Localizare : salzburg
Data de inscriere : 04/11/2008

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 11 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de danae Joi 02 Dec 2010, 10:03 am

Eu mi-am facut analizele de trim III marti si azi astept rezultatele. Nu ar trebui sa fie probleme. Am tot amanat-o pe doctorita de familie in speranta ca scap de antitetanos. Nu inteleg de ce teribilismul asta cu vaccinarea. In sarcina cu Bia nu l-am facut, nu pentru ca nu am vrut, ci pentru ca nu mi-a spus nimeni ca se face. Acum mai sa ma bata ca nu vreau sa il fac. L-am facut saptamana trecuta si m-a durut mana si a doua zi. Ih...
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 11 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de amnro Joi 02 Dec 2010, 10:23 am

mamicile si vitoarele mamici, facem si noi ceva? eu sunt in ultma luna de alocatie, cea mica tocmai a facut 2 ani, dar mi se pare aberant ce se intampla.


“100 de căruţuri în faţa Guvernului”


Atentie! Deoarece dupa ce am lansat acest apel am fost contactati de mai multe asociatii si membre de forumuri care erau in curs de organizare a unui protest similar cu al nostru, am luat decizia de a reprograma protestul pentru data de Miercuri 8 Decembrie astfel incat sa dam ocazia unui numar cat mai mare de mame sa participe. Va rugam sa anuntati contactele Dvs. despre aceasta modificare si sa urmariti situl nostru pentru ultimele informatii. Precizam ca facem demersurile necesare pentru a obtine autorizatia de protest. Deasmenea, precizam ca in cazul in care vremea va fi prea rece rugam mamele sa vina cu caruturile goale la protest pentru a nu expune bebelusii la frig.
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 11 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de katyP Joi 02 Dec 2010, 12:18 pm

ms de incurajari fetelor cu burtici hug ,eu inca nu am ajuns la doctor sa-l pun in tema,la cat de rau mi-a fost zilele astea nu mi-a trebuie,am doctorul la parterul casei mele,dar...T.ALINA asa este ca ne vom descurca am 2 cunstinte care au nascut in strainatate singure si sau descurcat fiint la prima sarcina dar la inceput pana se dezvolta simtul matern,in mine exista o usoara frica,dar nici in ro nu vreau sa vin ca mai tare ma inspaimanta spitalele si situatiile care le vad la tv.va pupacesc.
katyP
katyP
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 41
Varsta : 40
Localizare : galati
Data de inscriere : 28/05/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 11 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de aurishta Joi 02 Dec 2010, 12:30 pm

Sa nu-ti fie frica! Pana la urma, bb nu e un extraterestru caruia trebuie sa i se creeze conditii speciale de supravietuire, e doar un omulet care, cand se naste, este pregatit sa faca fatza afara, ca de-aia se si naste. Cazurile dramatice sunt rare, iar statisticile trebuie privite asa: daca exista, sa spunem, o sansa de 2% ca un copil sa aiba sindrom Down(e doar un exemplu), asta inseamna ca 98 dintre 100 de copii sunt sanatosi.
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 11 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de danae Joi 02 Dec 2010, 2:22 pm

off topic
Amnro, din pacate nu poti face nimic, nici daca merg toate mamicile acolo. Am invatat asta pana acum. Cred ca am mai scis undeva pe forum. Astia nu trebuiau alesi. Nu stiu ce implicatie au masurile pe care vor sa le ia. Adica, vrei sa tai dar stii cat economisesti? NU! Pentru ca sunt incapabili sa faca niste calcule de clasa a 3-a. Si taie de acolo de unde se poate. Nu taie de la rromi, ca astia ii aleg. Ideea in sine nu e rea, adica sa iti dea un stimulent sa te intorci la servici. E chiar OK, dar trebuie sa faci si crese si sa scolesti bone, nu babe care iti bat copii si nici bunici, pentru ca nu toti parintii se bazeaza pe parintii lor sa aiba grija de copii. La mine nici nu se pune problema acum de asa ceva.

Vroiam sa va spun ca am impresia ca bebelusa sughita. Simt niste miscari ritmice in partea de jos a bazinului. La Bia nu imi aduc aminte sa fi simtit asa, sau poate nu stiam eu sa asociez. kiss


Ultima editare efectuata de catre danae in Joi 02 Dec 2010, 2:27 pm, editata de 2 ori (Motiv : corectare)
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 11 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de bubu85 Joi 02 Dec 2010, 2:25 pm

eu stiu ca daca un bebe sughite ii pui o picatura mica de lamaie pe buza, si astfel se opreste , stiu asta de le sora mea ea asa facea,
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 11 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de aurishta Joi 02 Dec 2010, 2:55 pm

Numai ca, de data asta, bb e inauntru! rade Daca miscarile sunt ritmice, sughite, am observat asta la o ecografie!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 11 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de bubu85 Joi 02 Dec 2010, 2:56 pm

sorry , zid citesc de mult acesta rubrica, dar am uitat ca e inauntru rade

dar totusi e ok cu lamaie cand bebe e afara? rade
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 11 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de aurishta Joi 02 Dec 2010, 3:02 pm

Da, dar bietul asa rau se stramba! In realitate, pe bb nu-l deranjeaza sughitul, mai mult pe cei mari. Eu mi-am lasat bebelusii sa sughita pana s-au oprit si n-a fost nici un bai! Pe primul meu pui l-am chinuit cu lamaia, nu stiam pe-atunci ca e fiziologic. Ma luam dupa babele care ziceau ca, chipurile, i-ar fi frig. In burtica, insa, despre ce frig e vorba?
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 11 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de danae Joi 02 Dec 2010, 3:04 pm

Cosmina, ai fost tare dulce! pupi
Prietena mea zice ca probabil a baut bebe prea mult si din cauza asta sughite. Suspect
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 11 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de bubu85 Joi 02 Dec 2010, 3:06 pm

sti ca este o vorba din batrani ca atunci cand sughiti te pomeneste cineva, se gandeste la tine rade

ei poate si se potriveste si in cazul tau danae wink
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 11 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de cris_27 Vin 03 Dec 2010, 8:50 am

Si eu am simtit miscari ritmice si m-am gandit ca nu poate fi decat sughit,oricum imi explicase Auristha inainte.La prima sarcina nu tin minte sa fi bagat asa ceva de seama,sotul meu a ramas foarte uimit cand i-am zis si m-a intrebat cum de imi dau seama.
Aseara nu am putut adormi deoarece ma framanta o problema de cateva zile.La primul copil am avut ceva probleme la nastere in sensul ca s-a innecat cu lichid bebelusa si cand a iesit nu respira si s-au chinuit sa o faca sa respire,de am crezut ca nu-si mai revine.Dr neonantolog si asistentele strigau la mine ca eu as fi de vina daca moare ca nu am stiut sa imping destul de tare.Problema la mine nu stiu daca statea in stiinta ci in faptul ca dupa un travaliu de multe ore ,cam 8 ore,deja nu mai aveam putere si imi era foarte rau ,de aici cred si lipsa de forta pentru a impinge.Sunt ingrijorata acum ca mi se apropie termenul si mi-e frica sa nu patesc la fel.Sotul tot imi spune sa fac cezariana daca eu simt ca nu voi reusi altfel,dar problema e ca nu am de unde sa stiu ca nu va fi mai bine si cezariana sincer nu as face.In primul rand recuperarea dureaza mai mult si in timpul asta nu am pe nimeni sa ma ajute cu copilul ,pe sot nu ma pot baza ca e la munca iar mama la fel asa ca raman doar eu.Ce ma sfatuiti? pupi
cris_27
cris_27
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 41
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 11/08/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 11 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de danae Vin 03 Dec 2010, 8:56 am

Nu cred ca trebuie sa iti faci probleme. Nasterile sunt diferite intre ele. A doua oara sigur vei naste mai usor. Ai posibilitatea sa ti se faca epidurala? Asa nu ai mai fi epuizata. Ah, si exercitiile pentru respiratie sunt importante, pentru ca asa controlezi intensitatea durerii contractiei. Ti-as sugera ca acum sa te odihnesti mai mult si mai bine caci vei avea nevoie de toate puterile. pupi
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 11 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de cris_27 Vin 03 Dec 2010, 9:02 am

Nu stiu daca exista posibilitatea asta ca nu am intrebat dar am inteles ca e mai nasol pentru bb pentru ca trebuie scos cu forcepsul si mi-e frica sa nu pateasca ceva.Si mie nu mi-e frica de dureri ,mi-e frica de faptul ca din cauza lor voi fi atat de epuizata ca nu o sa mai fiu in stare sa imping destul.
Cat despre odihna de acum,eu ma gandeam ca daca sunt mai activa mai ales acum voi naste mai usor.
cris_27
cris_27
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 41
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 11/08/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 11 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de danae Vin 03 Dec 2010, 9:09 am

Eu am nascut cu epidurala si nu au scos-o cu forcepsul. Doar ca ti se pune cam pe la dilatatie 4 si pe la 9 ti-o opresc, tocmai ca sa ai putere sa impingi. Pe mine, de cand m-au urcat pe masa, in trei contractii an nascut si fara forceps. Mi se pare o aberatie asta.
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 11 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de cris_27 Vin 03 Dec 2010, 9:23 am

Serios?Si ai nascut la spital de stat sau clinica particulara?Ca eu voi naste la spital si nu stiu daca se poate sa-mi faca epidurala.Oricum voi intreba de dr mea ca mi-ai mai dat ceva sperante.
pupi
cris_27
cris_27
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 41
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 11/08/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 11 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de danae Vin 03 Dec 2010, 9:43 am

Am nascut in Bucuresti la maternitatea Giulesti, acum 5 ani. Acum am vorbit cu doctorita mea si mi-a zis ca facem la fel. Nu strica sa intrebi. pupi
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 11 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de t.alina Vin 03 Dec 2010, 10:00 am

Cris_27, daca nasti in romania, stiu de la alte fete ca trebuie sa iti cumperi tu trusa pt epidurala.Si eu primul baiat l-am nascut cu epidurala tot asa cum a spus si danae, pina la dilatatie de 9cm am avut epidurala si apoi au stopat-o ,bebele a iesit fara forceps si a fost foarte mare 4560gr a avut, la al doilea am avut o moasa super si nu a mi-au mai facut pda am nascut mai usor decit pe primul desi si bebe 2 a fost mare 4150gr.
t.alina
t.alina
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 61
Varsta : 49
Localizare : salzburg
Data de inscriere : 04/11/2008

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 11 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de cris_27 Vin 03 Dec 2010, 10:07 am

Luni merg la control si cu siguranta am sa intreb si da,nasc in Romania.Cat despre bb cred ca va fi destul de mare,acum 2 saptamani la control avea 2,900 kg.Si fiica-mea s-a nascut cu 3,550 si ma gandesc ca bb 2 daca e baiat oricum va fi mai mare.Va pup si va multumesc pentru sfaturi. kiss
cris_27
cris_27
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 41
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 11/08/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 11 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB