Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

+50
natasaSV
Bianka7
Cristale
Biene
miha02
feliciagl
SilviaDumitrescu
ppisic
amnro
danadea
Floren
firicel
CCristinaC
Giobsy
zsofia
RamonaM
magdaR
juliennej
rzoana
ivanoiuadela9
Karina33
Uca
Serban Valentina
ador.mita
Clio_Ela
ancone
victoriacus
Gianina4ever
mariaz_09
Admina
lotus nufar
aurishta
katyP
AlinaJ.Bijoux
andrea.z style
margelutamea
Steluzza
kitty_1973
mnarcisa
LYNDA
andarlidia
diada
costina89
bubu85
cris_27
MagdaMarin
olympia
danae
Aghata
ioana soare
54 participanți

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 Empty Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de ioana soare Joi 09 Dec 2010, 10:48 am


Capitole anterioare:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]; [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]; [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]; [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]




As avea si eu 2 intrebari si nu stiu unde sa gasesc raspuns, m-am mai uitat pe net si nu am gasit nimic.

1. Acei 2 ani (sau posibil 1 an cum vor sa schimbe acum) de concediu de ingrijire a copilului se contorizeaza din momentul nasterii sau din momentul in care se incheie cele 126 de zile? Cu alte cuvinte, presupunand ca va fi de 1 an, ma intorc la lucru pe 2 februarie(dpn) 2012 sau pe 9 mai 2012?
2. In lege cica scrie ca minim 6 saptamani din cele 126 de zile primim 100% din salariul brut (media veniturilor pe ultimele 12 luni) - 85% dat de stat si 15% compensat de catre firma la care lucram. Insa mie directoarea economica mi-a spus astazi ca legea interzice aceasta compensare, ca nu poti primi bani si de colo si de colo. Imi suna a aberatie, dar vreau sa fiu sigura, de asta va intreb. Si daca ea spune prostii unde gasesc argumente scrise sau cum fac sa ii demonstrez ca nu e asa?

Va multumesc frumos! hug

ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de Aghata Joi 09 Dec 2010, 10:59 am

1. cand implineste copilul 2 ani ,se termina, deci intra si perioada aceea din cele 126 zile cat ai stat in postnatal
Aghata
Aghata
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 320
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/04/2010

http://topbijuterii.blogspot.com/

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de ioana soare Joi 09 Dec 2010, 11:20 am

Multumesc pentru raspuns Aghata! Merci
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de danae Joi 09 Dec 2010, 11:24 am

Ioana, primesti doar 85%, ca orice concediu medical, ti-l plateste firma iar firma se deconteaza apoi cu statul. Concediul maternal se calculeaza pana cand implineste copilul varsta. Avem dreptul la 126 zile prenatal+postnatal, din care postnatal trebuie sa fie cel putin 40 zile. Degeaba decizi sa te duci la munca pana cu o zi inainte sa nasti, cele 126 zile fac parte din cei 2 ani.
Eu de la 1 ianuarie intru in prenatal.
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de ioana soare Joi 09 Dec 2010, 11:36 am

Deci treaba asta de aici link e o aiureala?

Si eu tot in ianuarie, dar pe 3, ca atunci e prima zi de lucru la noi.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de olympia Joi 09 Dec 2010, 11:51 am

Salut viitoarele mamici pupi ! Am intrat sa va zic sa fiti cat mai cuminti si mai linistte, sa nu va supraevaluati capacitatea de a face efort!
In a 36 saptamana de sarcina a venit la mine mama unei prietene rugandu-ma sa-i trag la masina o fusta in clini, subtire, necaptusita, croita de ea si insailata.
Am zis "ce mare lucru", m-am instalat in fotoliu cu masinuta pe masa de sufragerie ca altfel n-aveam loc de burta si hai la treaba! Numa ca fusta era croita aiurea si atunci am corectat-o, am insailat-o iar, am probat-o, i-am pus si cordon, am tras-o, i-am facut si tivul, sa fie treaba asa cum trebuie.
La sfarsit ma cam jena mijlocul, simteam asa o greutate, o vaga durere surda...
A doua zi dimineata m-am trezit intr-o balta de lichid, se rupsese apa!!!
Si uite-asa a urmat o cursa ca-n filme pan-la spital cu sotul intors din drum spre servici, cu baiatul speriat langa noi, disperati sa n-ajung sa ratez cezariana ( a doua) programata! N-am ratat-o, fetita mea s-a nascut sanatoasa, dar cred ca fara fusta aceea, ar mai fi stat ceva timp in burtica. Eu fusesem la control exact cu o zi inainte de a ma apuca croitoreala.
olympia
olympia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 547
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 06/12/2008

http://www.penecolorate.blogspot.com

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de MagdaMarin Joi 09 Dec 2010, 11:56 am

Ioana vezi ca anul trecut senatul marise la 168 de zile aceasta perioada
dar dupa cum am cautat pe net deputatii nu au aprobat proiectul de lege.
Aici gasesti date depre ce zic

Sa fi la zi cu stirile ca nu stii cand poate face camera deputatilor cate o surpriza din asta.

le Ioana nu e o aiureala e contractul colectiv de munca care prevede asta
Eu la primul copil nu am stiut ci doar la al 2 lea si desii de tarziu
E pe bune si e lege.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de danae Joi 09 Dec 2010, 11:58 am

Eu nu stiu de asa ceva. Am intrebat si la noi la personal si nu s-a facut asa pana acum. Dar la noi e cu contract colectiv de munca, deci ce scrie acolo, asta e.
Ah, si eu tot cu 3 ianuarie, ca abia acum m-am uitat ca 1 pica sambata. zid


Ultima editare efectuata de catre danae in Joi 09 Dec 2010, 11:59 am, editata de 1 ori (Motiv : adaugare semnatura)
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de MagdaMarin Joi 09 Dec 2010, 12:03 pm

Danae nici la noi nu se facuse multe pentru ca noi nu stiam sa ne cerem drepturile,iar cand le-am zis le-am dat si legea si a durat cca 2 saptamani sa vorbeasca cu juristul(cred ca m-a amanat ca sa plateasca mai putin timp)
si apoi mi-au dat drepturile.
Stii ce mi-au zis?
Ca unde am mai gasit-o si pe asta?

PS
Si cu un salariu mediu brut pe unitate acordat unuia din parinti la nastere a fost scandal prima oara.
Tot lege e .
Prima oara s-a acordat pe sustache numai ca baiatul respectiv a spus la toata lumea,facandu-le in ciuda patronilor.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de ioana soare Joi 09 Dec 2010, 12:17 pm

Olympia pai eu vroiam sa mai fac niste pasla in week-end:))) Poate cer ajutor la rulat de data asta, ca m-am speriat un pic zilele trecute.

Si noi avem contract colectiv de munca la nivel de intreprindere, dar directoarea mie nu mi-a spus ca asta e motivul pentru care nu se da(ca nu e trecut acolo), ci motivul ar fi ca nu se pot lua bani din doua parti Question Question Question
Sunt in ceata, nu vreau nici sa ma cert cu ei, dar imi vreau drepturile, daca asa spune legea. Dar as vrea sa merg cu argumente sigure si concrete.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 Empty Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de MagdaMarin Joi 09 Dec 2010, 12:18 pm

Cum adica bani din 2 parti???

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de ioana soare Joi 09 Dec 2010, 12:30 pm

adica si de la ei si de la stat
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de danae Joi 09 Dec 2010, 12:37 pm

Olympia, adevar graiesti!
Si eu am atatea de facut! O comanda, mai am de terminat rochita Biancai pentru serbare si de maine trebuie sa lucrez serios la rochia mamei mele, ca am zis ca ma inscriu la concurs. I-am promis sotului ca ii fac o salopeta si o geaca, dar a zis ca nu se supara daca nu ma tin de cuvant si mai am si situatiile de incheiat la sfarsit de an.
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de cris_27 Joi 09 Dec 2010, 12:46 pm

Fetelor eu deja am o luna si ceva de prenatal si nu stiu exact metoda de calcul dar eu am luat mai multi bani in mana decat atunci cand mergeam la munca.Adica in mod normal luam cam 800 si acum pe prenatal am luat aproape 900.
cris_27
cris_27
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 41
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 11/08/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de MagdaMarin Joi 09 Dec 2010, 1:07 pm

Ia cititi despre ceea ce ziceam eu mai devreme privind marirea concediului de sarcina si lauzie la 126 de zile la 168 de zile.

E stire de azi

AICI

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de danae Joi 09 Dec 2010, 1:22 pm

Magda, e doar initiativa, nu e inca lege. Mai e pana acolo.
Concediul prenatal se plateste asa: se calculeaza 85% din media brutului pe ultimele 6 luni, din care se retine doar CAS angajat. Din cauza asta iei mai multi bani.
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de bubu85 Joi 09 Dec 2010, 1:26 pm

si concediul prenatal incepe din luna a 7-a de sarcina?
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de MagdaMarin Joi 09 Dec 2010, 1:32 pm

7 luni si 10 zile

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de bubu85 Joi 09 Dec 2010, 1:32 pm

mersi
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de ioana soare Joi 09 Dec 2010, 1:33 pm

Cosmina, incepe cand vrei tu, cu conditia sa iti lasi obligatoriu minim 42 de zile pentru postnatal. Adica nu poti sa-ti iei toate cele 126 de zile inainte de nastere. Daca vrei poti sa te duci la serviciu pana nasti.

Am mai vorbit cu cei de la firma si mi-au spus ca intr-adevar asa e, scrie in contractul colectiv de munca de acea compensare, insa codul fiscal nu permite sa iei bani din doua surse, si codul fiscal este deasupra contractului colectiv. Ma duc sa sap prin codul fiscal:)
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de MagdaMarin Joi 09 Dec 2010, 1:45 pm

Ioana cum iei din 2 surse cand tu esti platita de la servici pana implineste copilul 42 de zile?
Ce bani iei de la stat?

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de danae Joi 09 Dec 2010, 1:55 pm

Banii se vireaza pe stat, dar firma se deconteaza cu ei la stat, prin FUNASS.
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de costina89 Joi 09 Dec 2010, 8:04 pm

Azi am fost la control la prima vedere pare totul ok,burtica e un pic mai tare de la contractii dar daca stau cuminte isi revine.Am cam avut emotii pe drum imi era frica sa nu patesc ceva ,pe 20 ma duc pt rezultate si sa raman la Bucuresti pana nasc...sper sa nu ma apuce inainte,sapt viitoare o sa fie cam agitata,ne mutam si na' va fi de munca.Acum am fugit in pat ca sunt f obosita de pe drum,parca am venit pe jos nu cu masina Laughing
Va pup,noapte buna burticute :* :*
costina89
costina89
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 98
Varsta : 34
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 24/09/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de cris_27 Vin 10 Dec 2010, 9:33 am

Costina,dar iti faci cezariana sau cum te gandesti sa nasti la 36 de saptamani?Nu ca ar fi ceva iesit din comun,din punctul meu de vedere cred ca dupa 36 sapt e pregatit bb sa vina pe lume,doar intrebam si eu wink
Eu am fost ieri dupa amiaza la control,dr mea zice ca deocamdata nu da bb semne ca ar vrea sa ne cunoasca dar peste o saptamana sa merg iarasi, daca nu nasc pana atunci bineinteles, sa-mi mai faca un control si daca e totul ok si ea zice ca suntem pregatiti o sa ma tot interneze pentru ca e de garda ea.Azi noapte am visat ca trebuie sa ma duc sa nasc ,dar cred ca mi se trage de la durerile de oase ce le am Smile Cred ca se dilata oasele pelviene si de abia pot sa ma misc,dimineata abia m-am dat jos din pat.Ne pregatim incet,dar am niste emotii,mai ales ca am probleme cu anemia dar dr m-a asigurat ca totul va fi bine .Va pup kiss
cris_27
cris_27
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 41
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 11/08/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de diada Vin 10 Dec 2010, 9:48 am

Fetelor, vedeti la b.azar, donez un port bebe, poate aveti vreuna nevoie de el hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-5

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB