Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua, impreuna!-6 - Pagina 29 EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua, impreuna!-6 - Pagina 29 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua, impreuna!-6 - Pagina 29 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ne bem cafeaua, impreuna!-6 - Pagina 29 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua, impreuna!-6 - Pagina 29 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ne bem cafeaua, impreuna!-6 - Pagina 29 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua, impreuna!-6 - Pagina 29 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua, impreuna!-6 - Pagina 29 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua, impreuna!-6 - Pagina 29 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ne bem cafeaua, impreuna!-6 - Pagina 29 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua, impreuna!-6 - Pagina 29 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ne bem cafeaua, impreuna!-6 - Pagina 29 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ne bem cafeaua, impreuna!-6 - Pagina 29 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Ne bem cafeaua, impreuna!-6 - Pagina 29 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Ne bem cafeaua, impreuna!-6 - Pagina 29 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Ne bem cafeaua, impreuna!-6 - Pagina 29 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ne bem cafeaua, impreuna!-6 - Pagina 29 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Ne bem cafeaua, impreuna!-6 - Pagina 29 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Ne bem cafeaua, impreuna!-6 - Pagina 29 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Ne bem cafeaua, impreuna!-6 - Pagina 29 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Ne bem cafeaua, impreuna!-6

+45
kitty_1973
carmelda
Camy
crochetedaccessories
teisoara
caoticamonica
Maci
Anita_Cristal
leonutza69
Noemi
lora17
Alina.C
diada
ioana soare
came_lia
mickyta
myky7robc
lorinaoo1
julix_2007
Zeyyya
ellybijoux
MagdaMarin
Giobsy
ema
Marry
LYNDA
ivanoiuadela9
mihaelavama
Clio_Ela
PAULA CONSTANTIN
mami de doi ingerasi
veniciuc nicoleta
AlinaJ.Bijoux
ribana
mamiboom
iuliana72
lotus nufar
mnarcisa
Tache Marilena
Nicoleta Irimescu
SilviaDumitrescu
betymi72
europolis
CCristinaC
MihaelaT
49 participanți

Pagina 29 din 30 Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30  Urmatorul

In jos

Inchis Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-6

Mesaj Scris de leonutza69 Lun 19 Iul 2010, 3:39 pm

ema draga, pai daca vb de nationalisti asa sant si italienii, si eu ziceam ca mai nationalisti ca astia .....dar nu sant deloc de acord cu sotul tau.....important este sa te simti tu bine, sa faci ce-ti face placere si sa-ti traiesti viata dupa criteriile tale nu ale altora, ....alte sotii de chirurgi sau ma rog....cred ca intelegi....sotul tau nu poate decat sa fie mandru de tine , ca vrei sa faci ceva , sa inveti ceva nou...nu pentru a face bani ci pur si simplu pentru delectare, relaxare, pentru a pastra creierul treaz si puternic....eu am facut un curs intr-un moment in care chiar 350 euro imi cam lipseau din buzunar dar sotul meu nu a zis nu pentru ca a inteles ca am pasiune pentru ceva, ca asta ma face fericita, si de ce nu ca poate vreodata o sa-mi foloseasca...sa dau inainte...nu stiu daca ma intelegi, acum de ex. de cateva luni e tare nasol in Italia, putin bani, salariile nu vin la timp, sant rate de platit, alte cheltuieli ....stresul foarte mare....si nu neg ca de multe ori am adormit plangand sau facandu-mi diverse ganduri.....croitoria ma ajuta, ma inchid acolo in camera si fac orice, modific, stric, cos din nou....imi trece timpul si nu ma mai gandesc......ma tine pe picioare si ma relaxeaza.Sotul tau trebuie sa inteleaga ca tu daca vrei sa croitoresti nu inseamna ca esti mai prejos ci se poate spune ca ai o calitate in plus, femeia trebuie sa stie sa faca de toate, sa fie gospodina, mama....nu renunta la visurile tale doar pentru ca nu da bine altora...pe cine intereseaza ce cred ei....nu-l lasa nici pe sotul tau chirurg sau nu sa se lase conditionat de modul de viata al prietenilor...scuza-ma ca indraznesc dar am inavatat si eu din diverse experiente anterioare.
leonutza69
leonutza69
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Varsta : 54
Localizare : fizic-Italia,suflet -Fagaras!
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Inchis Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-6

Mesaj Scris de mnarcisa Lun 19 Iul 2010, 6:35 pm

cafeluta de seara, sau ce alt ceva vreti voi serviti.
LA noi a tras o rapaiala si ma bucur ma ma lovit lenea de dimineata si nu am mai spalat geamurule
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Inchis Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-6

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 19 Iul 2010, 6:41 pm

Buna ziua/seara ce credeti ca e si de la Ploiesti. cafea la ora asta ... nu prea mai merge da..o berica.....mmmmmm moamaaa ce mergeee

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Inchis Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-6

Mesaj Scris de Noemi Lun 19 Iul 2010, 7:05 pm

Aici a fost vijelie puternica rau de tot cu ceva grindina. Eram la dus si nu se scurgea apa, asa era o vijelie afara ca venea aer pe la scurgere si nu lasa apa sa treaca... eu fiind la et 4 affraid
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Inchis Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-6

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Lun 19 Iul 2010, 8:10 pm

Si la mine a plouat, dar putin, vre-o 10 minute si nu cine stie ce!!! Cred ca Sf. Ilie, care vine maine e de vina!!! Smile
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Inchis Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-6

Mesaj Scris de ema Lun 19 Iul 2010, 9:02 pm

Leonutza semeni mult cu mine Sotul meu nu se opune dar nu cred ca e obisnuit cu ce vreau eu E un pic dezorientat Trebuie sa recunosti ca romancele sunt mai diferite
Cred ca pina la urma nu va mai zice nimic
Europolis, mai lasa-ma cu povestile astea Ei sunt ei cu ale lor iar noi suntem noi cu ale noastre Am calatorit mult in viata mea am cunoscut oameni si oameni si stiu ce spun
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Inchis Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-6

Mesaj Scris de europolis Lun 19 Iul 2010, 9:06 pm

Te las...bafta Ema kiss
Hmm, cum de nu m-am gandit ca te faci intelectual daca ...calatoresti? zid


Ultima editare efectuata de catre europolis in Lun 19 Iul 2010, 10:24 pm, editata de 1 ori (Motiv : completare ca deja am un picior in balaceanca)
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Inchis Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-6

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 19 Iul 2010, 10:00 pm

ema a scris:Leonutza semeni mult cu mine Sotul meu nu se opune dar nu cred ca e obisnuit cu ce vreau eu E un pic dezorientat Trebuie sa recunosti ca romancele sunt mai diferite
Cred ca pina la urma nu va mai zice nimic
Europolis, mai lasa-ma cu povestile astea Ei sunt ei cu ale lor iar noi suntem noi cu ale noastre Am calatorit mult in viata mea am cunoscut oameni si oameni si stiu ce spun

Ce vrei sa spui? Ca nu pricep. E drept eu nu am calatorit aproape deloc. Oare cu ce sunt mai presus de noi frantuzoaicele? sau oricare alta natie? Noi daca facem lucruri ca si croitoria, ca si magelitul, ca si toate despre care se vorbeste pe acest forum oare o facem ca nu avem din ce trai? o facem ca suntem niste proaste si nu stim sa traim?
Scuza-ma dar nu mi-a placut deloc exprimarea ta fata de europolis si m-am simtit si eu atinsa. Vad ca nici nu ai ajuns bine acolo si deja faci diferenta intre romance si alte natii, intre romancele care nu au calorit sui cele care sunt stabilite in alta parte....
Ma opresc pentru ca e posibil ca la cat sunt de nervoasa sa spun lucruci care or sa doara.

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Inchis Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-6

Mesaj Scris de danabekk Lun 19 Iul 2010, 10:01 pm

Leonutza - bine zis!! Ema, si eu sunt de aceeasi parere! E clar ca iubitul tau inca nu intelege pe cine trebuie sa faca comod - pe tine sau prietenii... Tu incearca sa-i explici ce inseamna croitoritul/craftingul pentru tine, e un hobby - ce, el nu are nici unul??
De multe ori suntem tentati sa facem lucrurile intr-un anumit fel din cauza a ceea "ce-o sa zica lumea?"... Din pacate, este in noi, si cu exceptia momentelor in care incalcam legea sau linia moralitatii si a bunului simt, nu ar trebui sa ne pese prea mult. Hotatrarile luate vor fi mult mai bune, fara presiunea din exterior... ura
Oricum, tu fa cum crezi ca e mai bine pentru tine, dar nu uita de sufletelul tau !! pupi
te pupez,
Dana
danabekk
danabekk
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 200
Localizare : Atlanta, GA
Data de inscriere : 07/01/2010

Sus In jos

Inchis Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-6

Mesaj Scris de letho Lun 19 Iul 2010, 10:45 pm

ema a scris: (...) sa stiti ca frantuzoaicele nu sunt deloc ca noi Pe astea le intereseaza numai cum sa se cupleze cu cit mai multi tipi Au case mizerabile, sunt lipsite de bun simt si snoabe
(...) Ca sa nu mai zica de romani ca sunt asa si pe dincolo Eu sunt mindra ca sunt romanca (...)
Noi prea ne umilim si prea ii credem pe altii superiori
Silvia, nu stiu de ce ai inteles-o pe ema exact pe dos. Nu ti-a trebuit foarte mult sa sari la gatul ei! A fost suficient sa foloseasca o expresie mai nefericita si deja i-ai pus eticheta, nici nu te-a interesat ce scrisese inainte, altfel nu cred ca ii puneai in gura vorbe pe care nu le-a rostit.
Europolis, chiar crezi ca te-a jignit cu ceva Ema? Voi chiar ati reusit intotdeauna sa folositi cele mai intelepte expresii ca sa va faceti intelese? Parca abia asteptati sa faca cineva cate o mica greseala...
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Inchis Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-6

Mesaj Scris de europolis Lun 19 Iul 2010, 10:58 pm

Letho eu nu am sarit la gatul ei, chiar am vrut sa o incurajez sa nu se lase umilita de partener (asa mi s-a parut mie) si sa stie ca mai sunt in Franta si altfel de oameni care fac si altceva in afara de meserie, ca si la noi. Poate gresesc dar in nici-un caz nu am jignit-o si nu asta am vrut daca asa a reiesit. Dar raspunsul ei...nu m-a umilit sau jignit pe mine, iar expresia "mai lasa-ma cu povestile astea"..nu este tocmai "nefericita". Chiar nu ii subestimez inteligenta, si apreciez justa valoare a vorbelor.
Una e sa scrii, alta sa vorbesti. Cand scrii gandesti, cand vorbesti...spui ce-ti trece "nefericit" prin cap.
Asta e parerea mea si am dreptul sa o am.
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Inchis Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-6

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 19 Iul 2010, 11:07 pm

letho esti sigura ca "nici nu te-a interesat ce scrisese inainte"
Si nu, nu astept greseli sa sar la gatul nimanui, dar nici nu-mi plac astfel de exprimari. Cand am citi mesajul din care ai citat, daca era aici langa mine as fi pupat-o. Dar apoi "Europolis, mai lasa-ma cu povestile astea Ei sunt ei cu ale lor iar noi suntem noi cu ale noastre Am calatorit mult in viata mea am cunoscut oameni si oameni si stiu ce spun " nu mi-a placut si am considerat ca am dreptul sa-mi spun parerea deschis si cuviincios.
Daca nu cer prea mult care este diferenta intre europolis care a povestit ceva ce stia de fiica ei si Leonuta care traieste in alta parte decat Romania? (nici nu conteaza unde) De ce una ar avea dreptate si cealata este pusa la colt cu "tu sa taci" numai ca a folosit alte cuvinte .
Am mai spus si ma repet ca lipsa mea de calatorii poate fi una din cauze de a nu intelege exact ce vor sa spuna cele care au calatorit mult si poate ca ar trebui sa se cafa niste selectii intre persoane si pe acest criteriu . Eu cu siguranta voi fi atenta pe viitor cu ce persoane intru in discutie. Ma gandeam ca aici suntem toate pe acelasi nivel, iar daca unele nu se ridica la nivelul celer care sunt mai sus, se pot ridica cu ajutorul celorcare sunt deja sus sau cele de sus au atata inteligenta sa se coboare la nivelul celor de jos.
Aici inchei ca deja e mult off topic



_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Inchis Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-6

Mesaj Scris de ema Mar 20 Iul 2010, 12:39 am

Nu stiu ce naiba s-a inteles Nu am vrut sa lezez pe nimeni Am vrut sa spun ca astia de aici fac diferente intre ai lor si "ceilalti" si chestia asta se simte
Nu ma cred superioara cu nimic fata de nimeni pentru ca am calatorit (nu numai, chiar am locuit in diverse tari pentru anumite perioade de timp) Am vrut sa spun ca am intrat in contact cu perosane de diverse nationalitati si de diverse conditii sociale Peste tot am vazut ca exista o aversiune fata de romani si nu pricep de ce
Despre fata care a fost in Franta la studii, felicitari si multumeste-i lui Dumnezeu ca nu a cunoscut rautatea oamenilor: iti spun eu ca e extrem de greu mai ales cind esti singur departe de tara) Si da, aici voi fi rea: depinde cit de bine intelege limba ca sa priceapa aluziile Cind nu prea intelegi ce spun te doare undeva Dar cind stii bine limba si stii cind se fac aluzii (chiar si fine) te cam doare Roaga-te la Dumnezeu sa nu fii niciodata umilita de nimeni, fara sa ai nici o vina Poate doar aceea ca esti romanca (rom=roman) Cunosc multi studenti si peroane cu post doctorat care au studiat in Occident si majoritatea au patit-o Oricit de bun ai fi, nu se prea vede (Se pare ca Israelul ne primeste cel mai bine din punctul asta de vedere)O vorba aruncata aiurea poate ucide
Si inca ceva, probabil ca fata ta a stat la niste persoane mai in virsta si aia au ceva mai mult bun simt si educatie
Leonuta nu stiu de ce ai sarit in sus Am zis ca femeile de aici nu sunt ca noi Ele nu prea cunosc placerea croitoritului sau margelitului Prefera sa joace carti, sa umble brambura pe dealuri etc Eu admir femeile de la noi pentru cum sunt si pentru ce fac Le apreciez pentru ca in conditiile de la noi si-au crescut frumos copiii, au fost sotii bune , mame, au tinut casele curate, au pastrat traditiile si credinta in Dumnezeu nealterate. Ai inteles? Alta data citeste mai bine inainte de a condamna Poate ca vroiam o sustinere din partea ta (stai departe de "acasa" si ai ceva experienta deci vroiam sa-mi spui cum ai reusit tu sa te acomodezi) nu sa-mi sari la git
Imi pare rau ca am deschis un subiect atit de insignifiant si care a stirnit atitea discutii
Dana multumesc pentru o vorba buna Chiar ma ajuta Sotul meu nu e om rau Atita, ca trebuie sa-l las un pic sa se obisnuiasca cu micile mele bucurii Ai dreptate: sa-mi pastrez ceva si pentru sufletul meu
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Inchis Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-6

Mesaj Scris de MagdaMarin Mar 20 Iul 2010, 7:02 am

Neata fetelor , coffee e servita.Sunt sculata de la 5.30 si eu si copii.
Cum azi e Sf Ilie e sarbatoare si nu fac nimic.Doar o sa duc fata la impartasit,baiatul a fost duminica cu soacra,pleca ea la biserica si nu a scapat de el,vroia si el la biserica.A mai fost Marius dar decat cu mamaie si a stat cuminte toata slujba,duminica a fost si nepotul din curte si ei 2 niciodata nu stau cuminti.Max 15min ca apoi incepe razboiul intre ei. zid
Azi sa vad cum il pacalesc sa stea acasa, sa plec decat cu fata.
Am tare noroc ca au construit biserica in sat si nu ma mai duc 2 km la cea de la cimitir.Ma duc si eu pe jos cu carutul fetei,sa nu mai scot masina din curte.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Inchis Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-6

Mesaj Scris de julix_2007 Mar 20 Iul 2010, 7:39 am

Am venit si eu la cafea. Cum azi e sarbatoare, o sa citesc, mai net-uiesc, eventual bantui pe la prieteni (sau ei la mine). Si cum pana seara mai este mult.... cine stie ce mai fac.
avatar
julix_2007
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1478
Varsta : 54
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 07/12/2008

Sus In jos

Inchis Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-6

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Mar 20 Iul 2010, 7:48 am

Neata şi de la noi abia în dimineaţa asta v am citit că , cu atâta treabă nu ştiu ce să fac mai întâi şi căldura asta mă omoară de tot. . . Mă gândeam că plouă aseară să ne răcorim un pic şi când colo au fugit norii azi noapte poate Sf Ilie se înduplecă măcar azi de noi dar fără vijelii Referitor la mica voastră disputa vreau să spun că şi viaţa dincolo te schimbă fff mult nu am fost plecată niciodată dar am colege prietene şi pe soacră mea şi am observat că vii de acolo cu nişte aere frateeee (mă refer strict la cunoştinţele mele ) uiţi de unde ai plecat . Soacră mea de ex când vine în ţară o dată pe an vine în inspecţie zid . . . de ce nu aţi luat o masă mai mare de ce nu aţi renovat sufrageria de ce de ce pt că nu avem cu ce de abia ne descurcăm cu facturile . . . pai şi noi avem facturi stăm cu chirie plătim rata la maşina de 3O mii de euro şi ne permitem de toate . . . I a spus soţul să vină în Rom să vadă dacă se descurca acum că prea sunt cu nasul pe sus dacă ei îşi permit de toate la noi nu e la fel . Ne pune la zile mari câte un pak cu nişte dulciuri pt copii şi haine sau jucării de la second (ne lipsim de ele că le găseşti şi aici în stare mai buna) şi asta e tot şi noi punem înapoi pak de 2O kg (vin ţuică brânză carne şi câte şi mai câte ) dar bani ca să cumpărăm nu . acum ultima dată s a cam bosumflat că nu am avut ce să i mai trimitem ne mai rămăsese de la nuntă din oct 5 kg de ţuică 3 le am dat la naşi de crăciun 1 la ai mei şi restul le a băut soţul şi ea îmi spune că " păi v a mai rămas de la nuntă " păi se face acu anu de la nuntă ce treb să o păstrez pt ei . Anul asta când vin plecăm la mama să nu mă mai enervez zid revin mă duc să fac lapte la stefi kiss
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 46
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Inchis Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-6

Mesaj Scris de LYNDA Mar 20 Iul 2010, 8:22 am

Neata fetele hug

Adela nu fii trista ... si eu sunt de aceeeasi parere ca si tine!!!!
Si eu am vazut diferenta dintre cei care au plecat si au uitat de unde au plecat... si eu cum sunt mai sensibila asa de fel ...am suferit enorm si cat am stat la neamuri am plans in fiecare seara ... de ciuda ca eu tot aveam incredere in oameni si nu puteam sa imi revin de schimbarea lor....

Asta e viata ... o zi superba kiss
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Inchis Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-6

Mesaj Scris de Tache Marilena Mar 20 Iul 2010, 8:27 am

Buna dimineata! Vad ca v-ati cam aprins p-aci....cred ca a fost cafeaua prea fierbinte si v-ati fript la limba! rade
Sa va dau o veste buna! Arat fi-mea cat si prietenul ei au intrat la facultate la Brasov. Au intrat amandoi unde si-au dorit!Silviu la silvicultura si Adelina la contabilitate, la Universitatea Transilvania. Acum ne linistim....
Dau o cafea la toata lumea! coffee
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1418
Varsta : 56
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Inchis Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-6

Mesaj Scris de europolis Mar 20 Iul 2010, 8:30 am

Felicitari Marilena Flowers O sa iau o cafea de la tine coffee kiss
O zi buna sa aveti!
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Inchis Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-6

Mesaj Scris de MagdaMarin Mar 20 Iul 2010, 9:30 am

Bravo Marilena,si eu beau o coffee de la tine ca doar faci cinste.
Felicitari pentru facultate.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Inchis Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-6

Mesaj Scris de julix_2007 Mar 20 Iul 2010, 9:47 am

Marilena, felicitari pentru reusita copiilor. Sa ai parte de multe bucurii si sa ne anunti si casatoria lor.
avatar
julix_2007
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1478
Varsta : 54
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 07/12/2008

Sus In jos

Inchis Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-6

Mesaj Scris de veniciuc nicoleta Mar 20 Iul 2010, 10:02 am

Buna dimineata..cu fiicamea la o cafeluta..si cu voi...la mare este un strop de nor,dar este tocmai bine de plaja...am o matusa in vacanta a plecat cu noaptea in cap la balaceala.O zi buna.... kiss
veniciuc nicoleta
veniciuc nicoleta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 637
Varsta : 37
Localizare : navodari
Data de inscriere : 18/02/2010

Sus In jos

Inchis Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-6

Mesaj Scris de teisoara Mar 20 Iul 2010, 10:12 am

Cum a fost la botez?

Sa inteleg ca o initiezi in arta" bautului de cafea" rade ?
Imi place poza de la avatar teribil.Sa aveti o zi buna pupi
teisoara
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Varsta : 52
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

Inchis Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-6

Mesaj Scris de Tache Marilena Mar 20 Iul 2010, 10:42 am

Va multumesc frumos fetelor!
Julix, eu le zic sa nu se grabeasca ca sunt cei mai frumosi ani ai lor. Nu are rost sa se lege la cap de acum ca au toata viata in fata si daca o fi sa fie impreuna, vor fi si dupa ce termina facultatea. 5 ani au trecut, mai pot trece 5.... rade Oricum va anunt daca va fi ceva!
kiss
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1418
Varsta : 56
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Inchis Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-6

Mesaj Scris de CCristinaC Mar 20 Iul 2010, 10:44 am

Buna dimineata! Am reusit sa ma trezesc si eu si m-am enervat ca sotul a plecat fara sa faca coffee Era rindul lui, dar cred ca si el s-a trezit tirziu.
Am facut-o eu si acum astept sa se raceasca.
Marilena, felicitari copiilor! Flowers

In ceea ce priveste discutiile de mai sus, ma bag si eu si va spun ca si eu am prieteni care s-au schimbat dupa citiva ani in straintate. Si aici ma refer si la relatia stricta dintre noi. Unde in primii doi ani, cind ajungeau in tara eram primii pe care ii sunau, acum ne anunta ca au venit cind sint apropate gata sa plece rade
Eu stiu ca sint in tara persoane care abia ii asteapta ca sa le ceara bani, ca doar vin din afara, insa nici eu si nici sotul meu nu sintem genul. Considerind ca am fost odata prieteni buni, m-as fi asteptat sa stie ca noi nu cerem niciodata imprumut. De dat am dat, de luat, doar de la banca.
A, si legat de bani, toate, dar toate cunostintele mele care lucreaza in afara, cind vin, dau cu banii in toate partile(ca de, sa vada lumea ce bine o duc), iar cind pleaca, se imprumuta si trimit mai apoi banii in tara.
Eu incerc sa fiu mai econoama, mai ales pe criza asta. Mi s-a spus ca sint proasta, ca ar trebui sa-mi satisfac toate mofturile, ca nu ar trebui sa string bani ca sa ma mut la curte, ca afara oamenii sint destepti rau ca stau cu chirie, se distreaza tot timpul si (fara vreo aluzie la discutia de ieri) calatoresc. Ce ma doare mai tare e ca mi-au spus-o tocmai acei prieteni cu care faceam chefuri in fiecare sf. de saptamina si o taiam de acasa fara prea multe planuri. Deh, striantatea asta schimba oamenii, nu gluma.
Ma opresc ca am scris prea mult.
La multi ani celor care poarta numele Sf. Ilie.
kiss
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

Inchis Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-6

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 29 din 30 Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB