Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Bijuteriile noastre VI - Pagina 12 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Bijuteriile noastre VI - Pagina 12 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bijuteriile noastre VI - Pagina 12 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Bijuteriile noastre VI - Pagina 12 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Bijuteriile noastre VI - Pagina 12 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Bijuteriile noastre VI - Pagina 12 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Bijuteriile noastre VI - Pagina 12 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Bijuteriile noastre VI - Pagina 12 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Bijuteriile noastre VI - Pagina 12 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Bijuteriile noastre VI - Pagina 12 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Bijuteriile noastre VI - Pagina 12 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Bijuteriile noastre VI - Pagina 12 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Bijuteriile noastre VI - Pagina 12 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Bijuteriile noastre VI - Pagina 12 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Bijuteriile noastre VI - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Bijuteriile noastre VI - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Bijuteriile noastre VI - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Bijuteriile noastre VI - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Bijuteriile noastre VI - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Bijuteriile noastre VI - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Bijuteriile noastre VI

+42
Gioconda
lotus nufar
julix_2007
mihaelavama
marabr
Fraise
icabica
alegria
Anita_Cristal
Clio_Ela
Gabiuta
roxanabacila
SilviaDumitrescu
darkpoke
MihaelaT
europolis
kameleonik
MoniKozi
DALEAFLOR
mimy
firimitura
Kristina
letho
David
Tache Marilena
Giobsy
gabriela horhoianu
cris69
mariaisfs
Lucia.BlueFlower
doni
Dragonfly
ioana soare
Petriioni
diada
AlinaJ.Bijoux
betymi72
dienutzababy
ruxypixy
zaharel
iudit
ppisic
46 participanți

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

In jos

Bijuteriile noastre VI - Pagina 12 Empty Re: Bijuteriile noastre VI

Mesaj Scris de MoniKozi Vin 16 Iul 2010, 9:09 pm

ioana soare - mulţumesc!

Kristina - mulţumesc pentru încurajări. Da, firul e destl de elastic. Il prefer pentru ca mi se pare ca e mai lejer la purtare.

letho - nu am cuvinte... e nemaipomenit setul... şi mulţumesc pentru aprecieri!

mimy - îţi mulţumesc şi ţie!

doni - mulţumesc şi pentru aprecieri şi pentru idei. 'veselia păpădiilor' îmi place! aşa îi va rămâne numele. Chiar îmi place combinaţia de galben cu verde pe care o vedem primăvara când înfloresc păpădiile în iarba crudă, iar apoi mai târziu în vară, la floarea soarelui.

Sincer vă mulţumesc pentru aprecieri! Tuturor.

Am făcut un calcul privind preţurile mărgelelor aduse din străinătate faţă de cele de la noi, iar diferenţa nu este mare. Acum aştept confirmarea contului bancar la Pay Pal, pentru a putea face o comandă de mărgele. Despre asociat cu alte fete 'margelitoare' nu prea e cazul, deoarece nu am în preajmă persoane interesate. Oricum, ar fi interesate mai mult de produsele finite decât de manufactura acestora.

Cât despre vânzare... ce să zic? Mi-ar place să pot să şi vând, însă lumea nu prea e dispusă să dea bani pe aşa ceva. Poate mai încolo, către sărbători. Eu merg pe principiul că fiecare piesă îşi are cumpărătorul ei. Şi între timp le port şi eu, ca să le prezint. Aşa am vândut setul precedent, în nuanţe de albastru. CIneva m-a văzut purtându-l şi mi-a zis: îl vreau. Şi i l-am dat.

Numai bine vă urez, imaginaţie bogată, răbdare şi timp!

PS: între timp m-am făcut şi zugrav ... Smile
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre VI - Pagina 12 Empty Re: Bijuteriile noastre VI

Mesaj Scris de MoniKozi Vin 16 Iul 2010, 9:22 pm

letho a scris: Cu preturile... nu stiu cat sa cer Sad Posesoarea setului de mai sus mi-a dat 1 milion c-asa a vrut ea. Celalalt set l-am dat cu 75 ron, dar mie mi-au ramas curat vreo 60 - diferenta e comisionul pe care il dau vecinei care mi le vinde... Nu stiu daca e mult sau putin, intrebasem si la alt topic ce comisioane se practica dar nu mi-a raspuns nimeni. Am zis ca daca in 7-8 ore de munca pot sa castig 60 de ron, e ok.

EU am primit pe setul celălalt cu nuanţe de albastru 50 de lei. Doamna care mi l-a solicitat s-a mirat că îi ce doar atât. Dar e o cunoştinţă, şi m-am gândit că poate mai vrea ceva şi altă dată Smile Oricum, la setul respectiv nu muncisem din greu. Doar înşirat simplu pe fir.
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre VI - Pagina 12 Empty Re: Bijuteriile noastre VI

Mesaj Scris de kitty_1973 Vin 16 Iul 2010, 10:40 pm

Letho...superb set! Felicitari! love
kitty_1973
kitty_1973
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 796
Varsta : 50
Localizare : Onesti
Data de inscriere : 11/03/2009

http://preocuparihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre VI - Pagina 12 Empty Re: Bijuteriile noastre VI

Mesaj Scris de Admina Vin 16 Iul 2010, 11:14 pm

Letho, este superb setul. Felicitari! Ai devenit experta. aplauze
Va sfatuiesc sa nu vindeti prea ieftin bijuteriile, mai ales cele din margele de nisip... Shocked E pacat de ochii vostri, aveti grija.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Bijuteriile noastre VI - Pagina 12 Empty Re: Bijuteriile noastre VI

Mesaj Scris de betymi72 Vin 16 Iul 2010, 11:16 pm

intr-adevar super seturile !!! cata rabdare!!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

Bijuteriile noastre VI - Pagina 12 Empty Re: Bijuteriile noastre VI

Mesaj Scris de Tache Marilena Sam 17 Iul 2010, 10:10 am

Letho, tot ce lucrezi e superb! Ti-am vazut tot albumul si mi-am clatit ochii.
Cat priveste preturile, eu cred ca nu sunt o buna comercianta. Ultimul set compus din bratara colier si cercei l-am vandut cu 20 lei. I-am facut si poza dar zace in aparat ca fica-mea nu binevoieste sa-l descarce. Dupa sclipirea din ochii celei care l-a cumparat cred ca trebuia sa-l dau mai scump zid Ma tem sa pun preturi mari ca pe criza asta nu cumpara nimeni.....
Va doresc spor la lucru in continuare!
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1418
Varsta : 56
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Bijuteriile noastre VI - Pagina 12 Empty Re: Bijuteriile noastre VI

Mesaj Scris de doni Sam 17 Iul 2010, 11:40 am

depinde si de complexitatea modelului daca e din margelutze mici mici(cam 70 100) daca e din fimo poate mai ieftin un pic nu stiu ca asta se lucreaza mai repejor cat de cat si materialele poate nu sunt asa scumpe ca la toho deca e din semipretioase alt pret in functie de material si e cat de mult dureaza fabricarea.dar e bine de stiut cu preturile ca ni le putem evalua la justa valuare. e pacat sa-si rada de noi "nepriceputele"
doni
doni
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 306
Varsta : 49
Localizare : caracal
Data de inscriere : 05/01/2010

Sus In jos

Bijuteriile noastre VI - Pagina 12 Empty Re: Bijuteriile noastre VI

Mesaj Scris de letho Sam 17 Iul 2010, 12:50 pm

Multumesc, fetelor, sunteti tare darnice cu laudele! Admina, peste cativa ani poate, sper sa ajung la stadiul de experta ... Cu preturile, ai tu dreptate, asa ziceam si eu acum cateva luni, ca daca ar fi vreodata sa lucrez ceva pentru bani, nu mi-as vinde munca ieftin... acum vand si scump dar si mai ieftin, pentru ca fiind la inceput nu-mi permit sa fac stocuri de materiale si sa stau cu produsele in casa pana apare un cumparator mai bun. Stiti foarte bine cum este cand vrei materiale din ce in ce mai multe si mai bune... De regula, peste pretul materialelor, eu calculez timpul de lucru in asa fel incat o ora de munca sa nu-mi scada niciodata sub 8 ron - aceasta e limita inferioara pe care mi-am propus-o eu, dar de regula este o medie de cam 10-12 ron pe ora. As fi curioasa cum calculati voi - dar mai bine discutia ar fi la topicul celalalt, cu sursa de venit. Apropo de ultima ta remarca, Doni: acum vreo 2 luni cineva mi-a zis : margelutze.... hmm, sunt taranesti! zilele trecute mi-a zis ca i-ar placea si ei un colier "cu multe multe margelute din alea mici" si-i zic eu: "te-ar ajunge cam scump, nu cred ca-ti cheltui tu banii pe ceva taranesc..." si nu i-am facut pentru ca nu-mi plac fitele astea de doi bani... Asemenea intamplari cred ca aveti si voi cu duiumul. hug si scuze pentru off topic
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre VI - Pagina 12 Empty Re: Bijuteriile noastre VI

Mesaj Scris de betymi72 Sam 17 Iul 2010, 3:55 pm

tare letho! Bravo ca ai articulat-o!!!la mn colegele se uita vai ce frumos si zic ba ca-s alergice ...ba daca era alta culoare...una a zis ca daca s-ar apuca ea sa faca sa vezi ce i-ar iesi din maini ...dar nu are timp... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ...stiti si voi cum e...scuze de off topic ar trebui sa ma mut la Balaceanca...Smile
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

Bijuteriile noastre VI - Pagina 12 Empty Re: Bijuteriile noastre VI

Mesaj Scris de alegria Sam 17 Iul 2010, 9:18 pm

Salutare,
am trecut sa va salut si sa ma minunez de ceea ce a mai iesit din manutele voastre.Felicitari! sunteti minunate si creeati lucruri minunate!
Eu sunt incurcata cu niste treburi,de indata ce le pun la punct..ma apuc serios de margelit...de pictat ...si toate cele. Felicitari!
apropo, ia uitati la ce lucrez eu acum..la un colier si cercelusi din macese..crude..acum nu arata prea grozav, dar cand s-or usca si voi da cu putintel lac..si tot ce mai e nevoie...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Aura
alegria
alegria
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 19
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/06/2010

http://libellule.sunphoto.ro/

Sus In jos

Bijuteriile noastre VI - Pagina 12 Empty Re: Bijuteriile noastre VI

Mesaj Scris de letho Sam 17 Iul 2010, 11:00 pm

alegria, imi plac tare mult ideile tale, felicitari!
La asta am lucrat eu aseara:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre VI - Pagina 12 Empty Re: Bijuteriile noastre VI

Mesaj Scris de alegria Sam 17 Iul 2010, 11:35 pm

Colierul tau e minunat!!! cat timp iti ia sa faci un astfel de colier?
Ma bucur ca iti plac, Elena. Multumesc. sunny desi mie nu mi se pare cine stie ce..in comparatie cu ale voastre....si cu munca voastra...dar stiti voi..fiecare cu" pasaricile" lui..eu tind spre samburei,plante, flori, pietricele, ..ceva natural si putin rustic...si mai imi place sa realizez tot felul de lucrusoare din "chestii "banale....nu caut extravaganta..ci sa imi placa, sa-mi inspire ceva frumos..ceva care sa aiba o poveste...(imi plac tare mult povestile bounce ). Lucruri simple...dar care au ceva deosebit...

Uite ..aici am lipit o steluta de mare ..pe o bucata din piele( am taiat niste bretele de la un rusac de-al lui tata..vaiii... ce s-a mai suparat pe mine...ca era "rucasc din al doilea Razboi Mondial, nu mai gasesc eu rusac ca asta...." zicea tata suparat ..nevoie mare..dar i-a trecut.... bucurie )
tot pe aceasta bucatica de piele am lipit nisip din Marea Neagra...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



iar zilele acestea o sa fac cercei, coliere si din flori nemuritoare...culese azi

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


si niste alune , ghinde, castane gaurite..asteapta sa fac ceva cu ele....
Aura[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
deasemeneni..am cumparat niste bobite de baobab..(am plantat baobab..copacel din savanta africana si cateva semincioare mi-au ramas...vreau sa fac un mic colier cu ele....)
..si tot asa... kiss
Aura
alegria
alegria
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 19
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/06/2010

http://libellule.sunphoto.ro/

Sus In jos

Bijuteriile noastre VI - Pagina 12 Empty Re: Bijuteriile noastre VI

Mesaj Scris de MoniKozi Dum 18 Iul 2010, 9:38 am

letho mâini de aur!

alegria bravo! sunt tare interesante lucrările tale!
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre VI - Pagina 12 Empty Re: Bijuteriile noastre VI

Mesaj Scris de doni Dum 18 Iul 2010, 10:44 am

letho si alegria m-ati dat gata.super de frumoase si apreciez maiestria voastra.
doni
doni
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 306
Varsta : 49
Localizare : caracal
Data de inscriere : 05/01/2010

Sus In jos

Bijuteriile noastre VI - Pagina 12 Empty Re: Bijuteriile noastre VI

Mesaj Scris de Aditza Dum 18 Iul 2010, 10:59 am

Este regal colierul, Letho. Foarte frumos!
Alegria este frumusica foc steluta ta Smile Astept sa-ti vad lucrarile. Cel cu macese este foarle vesel. Imi place
Flowers
Aditza
Aditza
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 485
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/07/2009

http://povesticuzorzoane.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre VI - Pagina 12 Empty Re: Bijuteriile noastre VI

Mesaj Scris de ppisic Dum 18 Iul 2010, 2:00 pm

Azi m-am intors din concediu si vad ca zilele astea ati fost foarte harnicute.
Toate creatiile voastre sunt minunate! Nu va mai raspund pe rand, dar va felicit din inima pe toate si va invit la un nou capitol [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ppisic
ppisic
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 390
Varsta : 43
Localizare : Olanda
Data de inscriere : 24/10/2008

http://www.ppisic.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre VI - Pagina 12 Empty Re: Bijuteriile noastre VI

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB