Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Mobilier reconditionat - Pagina 2 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Mobilier reconditionat - Pagina 2 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Mobilier reconditionat - Pagina 2 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Mobilier reconditionat - Pagina 2 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Mobilier reconditionat - Pagina 2 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Mobilier reconditionat - Pagina 2 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Mobilier reconditionat - Pagina 2 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Mobilier reconditionat - Pagina 2 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Mobilier reconditionat - Pagina 2 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Mobilier reconditionat - Pagina 2 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Mobilier reconditionat - Pagina 2 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Mobilier reconditionat - Pagina 2 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Mobilier reconditionat - Pagina 2 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Mobilier reconditionat - Pagina 2 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Mobilier reconditionat - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Mobilier reconditionat - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Mobilier reconditionat - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Mobilier reconditionat - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Mobilier reconditionat - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Mobilier reconditionat - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Mobilier reconditionat

+35
smihaelaviorica
Gianina4ever
tinap
irinaroscacreations
MihaelaT
cristina_alina
madelainemarie
Karina33
Uca
deedee_d_89
danyelyta28badea
mariucamariuca
danae
chocolate
anda81
betymi72
leonutza69
lotus nufar
canadianca50
diada
Antic Restore
snoopy
maju1810
tala
mickyta
ELENA76
clodi
SilviaDumitrescu
Buburuza
costi_iacob
olympia
Admina
zylv
feliciagl
ioana soare
39 participanți

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Mobilier reconditionat - Pagina 2 Empty Re: Mobilier reconditionat

Mesaj Scris de diada Vin 12 Mar 2010, 12:23 pm

Antic Restore a scris:.....nu pot sa o spun pentru ca asa toata lumea ar face

eu nu cred asta, daca ar face toate mustele miere.... eu am lucrat cu clientul langa mine si nu s-a lipit nimic.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Mobilier reconditionat - Pagina 2 Empty Re: Mobilier reconditionat

Mesaj Scris de mickyta Vin 12 Mar 2010, 12:28 pm

diada corect. eu una nu cred ca as avea inclinatii spre asa ceva.eu una nu m-as apuca sa restaurez asemenea obiecte. in schimb imi place sa invat, sunt cunostine pana la urma care poate iti prind bine ca si cultura, nu neaparat sa o pui in practica.

eu zic ca atata timp cat fetele de pe forum impartasesc tot ce stiu despre o anumita tehnica, mod de lucru, nu vad de ce antic nu o face.nimeni nu intentioneaza sa-i fure meseria. eu una in nici un caz.

oricum imi place ce face ea si apreciez la modul serios, rabdarea si devotamentul cu care da viata unor obiecte care erau probabil uitate intr-un colt in pod
mickyta
mickyta
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 579
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Mobilier reconditionat - Pagina 2 Empty Re: Mobilier reconditionat

Mesaj Scris de tala Vin 12 Mar 2010, 12:56 pm

Mickyta, cred ca e un el...
Iar calitatea de baza pentru asa ceva se numeste rabdare. Iti mai trebuie cunostintele (metode si materiale) si gata! Hehe ce simplu suna...
Eu propun ca daca nu vrea sa ne dezvaluie mestesugul macar sa ne mai dea mici sfaturi, inofensive, pentru profani ca noi.
Antic am o intrebare, daca esti amabil: am o masuta din lemn masiv, rotuda cu picioare ondulate. Blatul de sus (dar si cel de pe la mijloc dintre picioare) este din 3 bucati de lemn prinse una de alta prin nut si faeder. Doar ca s-au desprins si s-au si ondulat. Cum fac sa le indrept? Sper ca metoda nu este fierberea lemnului respectiv pt ca nu vad cum as putea face asta.
Daca poti sa ma ajuti cu acest sfat ti-as ramane tare recunoscatoare.
multumesc
tala
tala
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 106
Varsta : 45
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Mobilier reconditionat - Pagina 2 Empty Re: Mobilier reconditionat

Mesaj Scris de mickyta Vin 12 Mar 2010, 12:58 pm

oau ar fi interesant sa fie un el. si sti de ce ? pt ca tocmai ma intreba mai zille astea de ce nu apar si domni , care au indemanari artistice. noi nu vrem sa detinem suprematia pe aici. foarte interesant subiectul , sincer.
mickyta
mickyta
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 579
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Mobilier reconditionat - Pagina 2 Empty Re: Mobilier reconditionat

Mesaj Scris de Antic Restore Vin 12 Mar 2010, 1:39 pm

Intradevar sunt un el dar nu lucrez singur la asa ceva, mai sunt "3 ele". Si imi cer scuze daca am facut reclama nu asta a fost intentia mea. Pentru a putea restaura mobila ai nevoie de rabdare in primul rand si putina imagnatie ca nu toata lumea s-a nascut invatata. Baza pe care o folosim noi este urmatoarea. Sminghel P100 pentru curatare apoi P200 pentru finisaj apoi se foloseste sherlac. Sherlacul trebuie preparat dar se gaseste si gata facut. Aici este chichita felul in care s eaplica sherlacul pentru ca este o tehnica veche folosita de francezi. Eu unu nu o cunosc f bine una din domane face acest lucru. Se gaseste pe "unchiul gugle" tehnica franceza de lustruire cu sherlac. Dupa ce se da 2 straturi de sherlac se da cu smighel de 360 sau 400 si apoi mana finala de sherlac.

Ce am zis aici Este tehinca de baza pentru a da lustru mobilierului din lemn masiv. Sfatul meu nu folositi lacuri sau daca folositi folositi pe baza de apa.

----------

mickyta a scris:diada corect. eu una nu cred ca as avea inclinatii spre asa ceva.eu una nu m-as apuca sa restaurez asemenea obiecte. in schimb imi place sa invat, sunt cunostine pana la urma care poate iti prind bine ca si cultura, nu neaparat sa o pui in practica.

eu zic ca atata timp cat fetele de pe forum impartasesc tot ce stiu despre o anumita tehnica, mod de lucru, nu vad de ce antic nu o face.nimeni nu intentioneaza sa-i fure meseria. eu una in nici un caz.

oricum imi place ce face ea si apreciez la modul serios, rabdarea si devotamentul cu care da viata unor obiecte care erau probabil uitate intr-un colt in pod

Pot da sfaturi practice ce se foloseste cum si in ce fel dar nu pot spune exact totul pentru ca de o viata fac asa ceva si nu mi se pare corect sa spun ceea ce am invatat cu greu.

------------

ioana soare a scris:Superb! love Si intr-adevar foarte dificil. Ne poti da mai multe detalii despre cum ati procedat? Brizbrizurile sunt acoperite cu foita de aur?

"Brizbrizurile" sunt intarsii de alama iare ce se vede cu negru este ecai si nu sunt date cu foita de aur sau vopsite. Bronzurie in schimb pe vremuri erau facute cu aur pe desupra dar tehinca este f toxica se folosea Mercur pentru a le da stralucirea respectivca.


Ultima editare efectuata de catre ioana soare in Vin 12 Mar 2010, 1:52 pm, editata de 1 ori (Motiv : unit mesaje)
Antic Restore
Antic Restore
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 5
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 12/03/2010

http://www.anticrestore.ro

Sus In jos

Mobilier reconditionat - Pagina 2 Empty Re: Mobilier reconditionat

Mesaj Scris de tala Vin 12 Mar 2010, 1:50 pm

Sa inteleg ca la problema mea nu exista solutie?
tala
tala
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 106
Varsta : 45
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Mobilier reconditionat - Pagina 2 Empty Re: Mobilier reconditionat

Mesaj Scris de mickyta Vin 12 Mar 2010, 2:01 pm

ANTIC, multumim si bine ai venit printre noi. extraordinar ce faci tu si echipat ta de fete. brvos si sper sa fiti rasplatiti pe masura valorii voastre.
mickyta
mickyta
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 579
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Mobilier reconditionat - Pagina 2 Empty Re: Mobilier reconditionat

Mesaj Scris de ioana soare Vin 12 Mar 2010, 2:04 pm

Antic Restore a scris: Sfatul meu nu folositi lacuri sau daca folositi folositi pe baza de apa.
De ce nu sunt bune lacurile? Eu am crezut ca sunt bune si protejeaza lemnul.



Antic Restore a scris:Pot da sfaturi practice ce se foloseste cum si in ce fel dar nu pot spune exact totul pentru ca de o viata fac asa ceva si nu mi se pare corect sa spun ceea ce am invatat cu greu.
Mi se pare foarte corect.
(sper ca intrebarea mea de mai sus nu intra la "secretul meseriei" wink )
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Mobilier reconditionat - Pagina 2 Empty Re: Mobilier reconditionat

Mesaj Scris de Antic Restore Vin 12 Mar 2010, 2:08 pm

ioana soare a scris:
Antic Restore a scris: Sfatul meu nu folositi lacuri sau daca folositi folositi pe baza de apa.
De ce nu sunt bune lacurile? Eu am crezut ca sunt bune si protejeaza lemnul.


Daca vrei sa le folosesti pentru protectie da sunt bune. Dar ce se intampla dacxa pe o masa facuta cu lac pui o cana fierbinte sau un invitat pune o cana fierbinte. Pai zona respectiva se va face alba si apoi te gandesti sa refaci si ca sa cureti 2 sau 3 straturi de lac de pe mobila este un adevart chin .. in schimb sherlacul este mai ushotr de curatat nu este toxic precum lacul si plus da un alt aspect. Cand aplici sherlac poti face mobila sa fie mata sa dea un aspect de vechi sau chiar lucioasa in schimb lacul este doar lucios.


Ultima editare efectuata de catre ioana soare in Vin 12 Mar 2010, 2:14 pm, editata de 1 ori (Motiv : refacut format citat)
Antic Restore
Antic Restore
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 5
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 12/03/2010

http://www.anticrestore.ro

Sus In jos

Mobilier reconditionat - Pagina 2 Empty Re: Mobilier reconditionat

Mesaj Scris de ioana soare Vin 12 Mar 2010, 2:15 pm

Am inteles, multumesc mult pentru raspuns.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Mobilier reconditionat - Pagina 2 Empty Re: Mobilier reconditionat

Mesaj Scris de canadianca50 Vin 28 Mai 2010, 12:21 am

am o masuta joasa intre fotolii .am luat alta asortata la canapea .ce ma invatati sa fac cu ea ?
cum as putea s-o mai folosesc ?
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Mobilier reconditionat - Pagina 2 Empty Re: Mobilier reconditionat

Mesaj Scris de mickyta Vin 28 Mai 2010, 12:25 am

draga canadianca, eu zic sa o slefuiesti daca e cazul, dupa care sa-i dai o fata noua. sa o vopsesti, eventual sa pictezi un mic desen pe ea. daca nu ai talent la desen poti folosii un sablon sau poti aplica un decupage. sunt mariante multe.acum depinde si unde o pui sa dea bine cu decorul.mai bine faci o poza cu masuta in faza in care e sa o vada si fetele.

salutari de acasa
mickyta
mickyta
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 579
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Mobilier reconditionat - Pagina 2 Empty Re: Mobilier reconditionat

Mesaj Scris de ioana soare Vin 28 Mai 2010, 9:21 am

O slefuiesti doar daca e din lemn masiv, daca e cu furnir atunci nu merge. Fara poza nu poate nimeni sa-ti dea vreo idee pertinenta.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Mobilier reconditionat - Pagina 2 Empty Re: Mobilier reconditionat

Mesaj Scris de lotus nufar Vin 28 Mai 2010, 11:31 am

am descoperit un subiect interesant,restaurarea mobilierului,felicitari Ioana ,pentru dulapioarele tale ,perfecte.
lotus nufar
lotus nufar
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 459
Localizare : satu-mare ,uneori, si mereu in Toscana.
Data de inscriere : 17/03/2010

http://artlotus-handmade.blogspot.com/

Sus In jos

Mobilier reconditionat - Pagina 2 Empty Re: Mobilier reconditionat

Mesaj Scris de ioana soare Vin 28 Mai 2010, 11:40 am

Multumesc Lotus pupi . Mie mi-ar trebui niste lana de otel, ca sa curat mai usor sculpturile scrinului, dar peste tot unde am intrebat s-au uitat la mine ca la felul paispe. Nu au auzit de asa ceva. Daca cumva ati vazut pe undeva sa-mi spuneti si mie va rog Merci Merci Merci
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Mobilier reconditionat - Pagina 2 Empty Re: Mobilier reconditionat

Mesaj Scris de canadianca50 Dum 30 Mai 2010, 6:25 am

mickyta, nu am fost foarte explicita ,eu nu mai am nevoie de masa este lacuita si as vrea sa fac sa aiba alta intrebuintare .se poate sa fiu ajutata cu sfaturi ?
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Mobilier reconditionat - Pagina 2 Empty Re: Mobilier reconditionat

Mesaj Scris de mickyta Dum 30 Mai 2010, 12:12 pm

dragelor am reusit sa termin si e una din bancutele din curte.o sa va arta finalul. din pacate nu am poze cu ele dinainte de a fi slefuite si apoi vopsite. o sa va arta cum arata vopsite si apoi pictate de mine.mai una de pictat, dar azi nu e propice pt asa ceva, pt ca bate vantul si e praf.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

cam asta e tot. ramane sa o fac si pe cea de-a doua, sa fie la unison

va pup si o duminica placuta
mickyta
mickyta
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 579
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Mobilier reconditionat - Pagina 2 Empty Re: Mobilier reconditionat

Mesaj Scris de leonutza69 Dum 30 Mai 2010, 12:51 pm

ce lucruri frumoase vad aici....
leonutza69
leonutza69
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Varsta : 54
Localizare : fizic-Italia,suflet -Fagaras!
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Mobilier reconditionat - Pagina 2 Empty Re: Mobilier reconditionat

Mesaj Scris de ioana soare Lun 31 Mai 2010, 11:11 am

Mickyta e frumoasa bancuta, si pictura tare dragalasa! Ce vopsele ai folosit?
Au ramas niste lucuri nevopsite la prima scandura din fata, poate poti sa retusezi. Cum ai pictat floarea cea mare si intre scanduri , le-ai demontat si apoi montat la loc?
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Mobilier reconditionat - Pagina 2 Empty Re: Mobilier reconditionat

Mesaj Scris de mickyta Lun 31 Mai 2010, 11:21 am

draga ioana, am folosit vopsele de la Maimeri,vopsele acrilice. nu am desfacut nici o bancuta, am facut un sablon. am printat la imprimanta modele, dupa care le-am transferat cu indigo pe bancute, le-am conturat cu creionul, dupa care culorile la libera imagiatie. da am vazut si eu ca nu am continuat pana jos cu culorile, dar nu e bai, revenim. sper sa apuc zilele astea sa o fac si pe cea de-a doua , dupa care le lacuiesc sa reziste la intemperii.

cea mai tare faza e ca nu prea iti vine sa te asezi pe bancuta sa nu cumva sa stalcesti decorul, vb unuor amici care au venit in vizita Smile

se tot uitau si ma intrebau, sigur s-a uscat, sigur nu se ia...da sigur nu e nici o problema.

dupa ce termin saptamana asta cu bancutele urmeaz un alt proiect.

despre ce e vb... ei bine, mandretea mea face 2 ani pe 29 iunie. m-am tot gandit ce as putea sa-i fac cadou...hainute , jucarii, slava domnulu ca sunt. atunci m-am gandit sa-i schimb decorul in camera.

o sa ma apuc sa-i pictez cateva desene pe perete, o sa ma gandesc la o tema, sa nu fie un amalgan de personaje.acum om vedea ce o sa iasa.o sa revin cu detalii.

nici nu stiu, exista subiect pe tema asta pe aici. eu sincer nu am vazut. daca nu e poate deschidem unul. sunt sigura ca sunt si alte mamici care ar fi interesate de subiect.

va pup si va doresc un inceput de saptamana frumos
mickyta
mickyta
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 579
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Mobilier reconditionat - Pagina 2 Empty Re: Mobilier reconditionat

Mesaj Scris de ioana soare Lun 31 Mai 2010, 11:30 am

La multi ani fetitei tale, sa-ti traiasca si sa fie sanatoasa!

Eu de fapt ma intrebam cum ti-a incaput mana sa pictezi floarea cea mare si printre scanduri:)))
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Mobilier reconditionat - Pagina 2 Empty Re: Mobilier reconditionat

Mesaj Scris de mickyta Lun 31 Mai 2010, 11:37 am

ioana, e adevarat ca a fost putin complicat. am cam stat in genunchi, dar acum ce mai contaeza efortul. mi-a incaput panuta cu o pensula foarte fina.

o sa-l rog pe sotul meu daca va fi acasa la a doua bancuta sa prinda un cadru si cu mine, in procesul tehnologic hug

multumesc frumos pt gandurile bune pt dariuca mea.
mickyta
mickyta
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 579
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Mobilier reconditionat - Pagina 2 Empty Re: Mobilier reconditionat

Mesaj Scris de diada Lun 31 Mai 2010, 5:49 pm

mickyta a scris:despre ce e vb... ei bine, mandretea mea face 2 ani pe 29 iunie. m-am tot gandit ce as putea sa-i fac cadou...hainute , jucarii, slava domnulu ca sunt. atunci m-am gandit sa-i schimb decorul in camera.

o sa ma apuc sa-i pictez cateva desene pe perete, o sa ma gandesc la o tema, sa nu fie un amalgan de personaje.acum om vedea ce o sa iasa.o sa revin cu detalii.

nici nu stiu, exista subiect pe tema asta pe aici. eu sincer nu am vazut. daca nu e poate deschidem unul. sunt sigura ca sunt si alte mamici care ar fi interesate de subiect.

chiar te rog sa deschizi un subiect pe tema, si ca tot vrei sa te apuci de pictat, poti face poze pe etape? Merci m-ar interesa si pe mine.

p.s. Multa sanatate fetitei tale si multe bucurii sa va aduca! si eu tot pe 29 iunie am data probabila a nasterii. wink

edit: frumoasa bancuta!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Mobilier reconditionat - Pagina 2 Empty Re: Mobilier reconditionat

Mesaj Scris de betymi72 Lun 31 Mai 2010, 6:02 pm

chiar frumoasa bancuta!!! bravo...bune idei!!! kiss
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

Mobilier reconditionat - Pagina 2 Empty Re: Mobilier reconditionat

Mesaj Scris de leonutza69 Lun 31 Mai 2010, 6:17 pm

buna idee mickyta...imi amintesc ca acasa la mama la un moment dat pe sora mea, artistplastic, o chinuiau talentele si mama a lasat-o sa picteze in baie personaje din desene animate...sant multe chestii din copilarie pe care nu mi le mai amintesc dar baia cu Minnye si Pluto, mari de aproape 1 metru ...le vad si acum.in camera nu aveau ce cauta, intr-un apartament cu doua camere si bucatarie....pe pereti stateau goblenele si ceva de genul fuga din serai ....de fapt erau niste corabii pe mare...bat campii, lui Daria o sa-i placa f. mult, poate-i pui si stelutze fosforescente....se gasesc ?
leonutza69
leonutza69
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Varsta : 54
Localizare : fizic-Italia,suflet -Fagaras!
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Mobilier reconditionat - Pagina 2 Empty Re: Mobilier reconditionat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB