Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 6 EmptyIeri la 7:16 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 6 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 6 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

+105
Pui_dEuropolis
claudia_mami
doyna2004
maju1810
tomari
puffetta
scorpio89
iulia_stone
came_lia
andreeaX
Seven
arime
degetica
Medi
Noemi
Day
ciresicca
hope
Buburuza
ellybijoux
danae
div
cosmi
ancuta_ancuta
Uca
ELENA76
oana_007
vasiliu ana
oananastasa
Alina.C
mihaelaelena
zylv
ralucis
ByVioleta
europolis
ema
Tache Marilena
deeaz
adar
ruscri
Clio_Ela
ciucamona
geany20062006
cretu_veronica22
GIO Studio
milena
Karina33
DANIELA.I
pisi
ancush
Lenica
maria martinas
MagdaMarin
Bianca23
mady85
nicky3128
Ramonica
Giobsy
silvia elena
leonutza69
lya06k
pepy24
MAYA
mariutza
madalina78
andreea2010
diana_roxana
ancacib
mnarcisa
julix_2007
Astoonel
cristina_v
crismi
skygirl
agendatel
kla78
scamutza
valentinadof
amnro
teisoara
mihamiha
totolina
LYNDA
bobitica
mada93
dktimi
nadina_b2005@yahoo.com
tala
angells
SilviaDumitrescu
diada
Adriana13
Kristina
Camy
ileana cosanzeana
kisslandia
olympia
geany
clodi
stephanie
MihaelaT
Usagy
ioana soare
mdlupu
Admina
109 participanți

Pagina 6 din 28 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 17 ... 28  Urmatorul

In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de nicky3128 Vin 05 Feb 2010, 12:11 pm

am si eu o intrebare. am citit k trebuie sa postam niste poze cu ce am mai lucrat noi pana acum. am si eu cateva lucrusoare facute (o rochita,o vesta si un sacou +niste genti) dar nu stiu exact unde sa le pun.ma puteti ajuta cu un raspuns?

**************************************************************

am gasit raspunsul in primul mesaj. scuze pentru deranj.o sa incerc sa le pun acolo


Ultima editare efectuata de catre geany in Vin 05 Feb 2010, 12:27 pm, editata de 1 ori (Motiv : unit mesaje)
nicky3128
nicky3128
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 126
Varsta : 36
Localizare : braila
Data de inscriere : 19/01/2010

http://bijuuri-nicky.blogspot.com/

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de Admina Vin 05 Feb 2010, 12:17 pm

Aveti aici subiectele centralizate, cu link-urile respective. In cel de-al doilea mesaj sunt creatiile, pe capitole; veti posta la ultimul capitol, celelalte sunt inchise. https://www.lucrudemana.com/croitorie-tipare-si-proiecte-f7/linkuri-catre-subiecte-croitorie-t383.htm
Cum am spus deja, puteti sa incarcati pozele intr-un album Photobucket, Picasa sau ce folositi si sa puneti link aici la subiect, sau la semnatura. Nu se cer obiecte grele, sau mari. Un port-fard, o fata de perna, utila sau decorativa, o fusta clos, cu elastic in talie. Ce aveti deja, sau ce va trebuie prin casa. Cele care ati postat deja creatii la croitorie, nu mai trebuie sa faca acest lucru. wink

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de geany Vin 05 Feb 2010, 12:17 pm

Da sigur, cauta in subiectele de la croitorie si vei gasi titlu pentru fiecare lucrusor.Smile
Marinmagda18, ti-am mutat rochia la "Rochii si sarafane".Smile
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de Lenica Vin 05 Feb 2010, 12:23 pm

Buna,vreau si eu sa particip la acest concurs,dar in acelas tim vreau si o mina de ajutor pt ca nu stiu de unde sa fac rost de tipar si nu stiu cum se lucreaza cu tipar,eu pina acum am cusut doar elastice pentru par si am cusut marginile la niste fete de masa

va rog ajutati-ma!


Ultima editare efectuata de catre geany in Vin 05 Feb 2010, 1:23 pm, editata de 2 ori (Motiv : corectat(am unit greasit))
Lenica
Lenica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 4
Varsta : 41
Localizare : www.lucrudemana.com
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de skygirl Vin 05 Feb 2010, 12:26 pm

poti cumpara revista burda de luna aceasta... poate gasesti acolo o bluzita frumoasa.. revista bine cu tiparele la fiecare model prezentat..( si eu trebuie sa merg sa mi-o cumpar asa ca nu stiu ce modele sunt in numarul acesta)
skygirl
skygirl
helper
helper

Numarul mesajelor : 72
Varsta : 33
Localizare : iasi
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de Lenica Vin 05 Feb 2010, 12:56 pm

Imi cer scuze ca va tot deranjez dar eu fac sa ma inscriu la concurs


Si mai vreau sa stiu daca pot face o bluza dupa o bluza de-a mea si sa o modific putin pt ca am imaginatie insa mai puitin talent

**************************************+

Multumesc din toata inima pentru mina de ajutor pe care mi-ai intinso


Ultima editare efectuata de catre geany in Vin 05 Feb 2010, 1:24 pm, editata de 1 ori (Motiv : unit mesaje)
Lenica
Lenica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 4
Varsta : 41
Localizare : www.lucrudemana.com
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de skygirl Vin 05 Feb 2010, 1:18 pm

Lenica a scris:Multumesc din toata inima pentru mina de ajutor pe care mi-ai intinso

nu ai pentru ce.. sper sa gasesti un model frumos.. aaa.. si daca poate nu iti place nicmi de acolo sau sunt prea grele.. poti sa incerci pe la un anticariat sa vezi daca nu au modele mai vechi burda... numai sa te uiti atenta sa aiba tiparele corespunzatoare (pe ele scrie numarul revistei)
skygirl
skygirl
helper
helper

Numarul mesajelor : 72
Varsta : 33
Localizare : iasi
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de leonutza69 Vin 05 Feb 2010, 2:25 pm

Admina a scris:Usagy, Angells& co. e usor sa va dati cu parerea, dar mai greu e sa dati solutii. Am spus pe a III-a pagina:
In principal va ganditi: am facut o pereche de pantaloni? un sacou? un palton? sau alt articol vestimentar mai complicat sau captusit integral? Daca stapaniti foarte bine aceste tehnici sunteti avansate (probabil), daca ati incercat cam din toate (indiferent ca v-au iesit bine sau mediocru) sunteti intermediare si daca ati lucrat mai mult lucruri simple: articole elastice mulate, fuste fara pense si slit, rochii mai simple, etc. puteti trece drept incepatoare in ale croitoriei, desi sunteti mai avansate decat cele care cos prima oara o bluza. Nu se poate trage o linie clara, dar eu asa vad problema.
Am mai zis ca nu hotaram noi, ci juriul. La concursul de rochii nu a castigat Livia nici unul din locurile 1,2 sau 3, tocmai din cauza ca nu a putut convinge ca e rochia facuta de ea. Se va vota cea mai realista bluza si cea mai interesanta, nu "cea mai cumparata" sau "cea mai facuta la comanda". wink
Am sa modific primul mesaj cu cerintele de rigoare privitor la creatiile celor inscrise in concurs. Pentru cultura tuturor generala, sau particulara, va rog sa mai aruncati cu ochiul la concursurile de pe alte forumuri, indiferent de teme sau premii. Au regulament de 2 fraze, nu se cere mai nimic, nu se explica mai nimic. Eu trebuie sa ma incriu la cursuri de drept ca sa intocmesc un mesaj pentru concursurile de la noi... zid si tot nu e bine.
Juriul, ca de obicei, va fi format din persoane care au habar de croitorie; deci pot stabili daca produsul este facut de un incepator sau nu. Daca nu aveti incredere in expertiza lor, atunci nu mai stiu. Nu putem merge personal in vizita la toate concurentele, spre a le cere dovezi.

Am editat mesajul 1, ceea ce apare scris cu grena, este privitor la calitatea de incepator si alte cerinte pentru participante. Continuati sa propuneti si sa dati solutii, daca mai vedeti aspecte importante pe care nu le-am atins. Smile
eu ma consider incepatoare cel putin in croitorie de haine...am mai cusut ca multe doamne si domnisoare prezente aici cate ceva pentru casa, vreau sa fiu sincera pentru ca asa cum am mai zis e important participare , eu am o masina de cusut deci nu-mi schimba f. mult viata premiul asta.Am mai cusut o pereche de pantaloni si o sa fac doua foto ca sa -i vedeti dar ajutata,si inca o bluza tot cu ajutorul cuiva.Bluza cu care as vrea sa ma prezint la concurs o sa o fac singura, nu e foarte complicata de fapt am luat-o dintr-o revista italiana cu tipare ca si burda ,ce chiama Boutique (idee da cucire) si este de fapt partea de sus a unei rochii, deci transform tiparul, mi se pare simplu asta pana la practica...am mancat si acum chiar ma pun pe treaba.Sa nu uit, chiar daca se mai schimba conditiile pentru mine nu are importanta, bluza o fac oricum chair daca nu particip.Cineva spunea ca nu e drept sa participam noi cele noi inscrise care nu avem 50 de postari...eu m-am inscris de curand, imi face placere sa citesc si sa comentez....daca am posibilitatea si calculatorul pe mana...nu o pot face chiar f. des, acum e un moment mai liber, lucrez mai putin si asa stau mai mult in compania vs...asa ca daca am 50 postari paricip , daca nu....probabil la urmatorul concurs pentru incepatoare ..eu ca si multe altele nu o sa mai fim incepatoare, nu credeti? wink
leonutza69
leonutza69
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Varsta : 54
Localizare : fizic-Italia,suflet -Fagaras!
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de skygirl Vin 05 Feb 2010, 3:16 pm

Pentru a se vedea exact ca participanta a realizat acel produs se mai pot face filmulete, cu filmari din diferite etape ale cusutului la masina. Dar mi se pare un pic mai greu de realizat acest lucru, deoarece nu toate persoanele au o camera video.

Dar asta pare a fi cea mai ok solutie. Adica ar putea fi o solutie pentru persoanele care vor sa fie sigure ca nu vor fi descalificate, daca se va crede ca bluzita nu e facuta de ea.

De asemenea daca nu sunteti sigure ce model de bluza sa va alegeti, sau unele vi se par mai grele, alegeti din burda o bluza ce are tipar cu notatia un punct (inseamna ca modelul e recomandabil pentru incepatori).
Cel putin eu mi-am cautat modelul de bluza dupa criteriul asta... sa fiu sigura ca in timpul croirii nu voi da de ceva peste puterile mele si de asemenea sansele sa fac greseli sunt mai mici...
skygirl
skygirl
helper
helper

Numarul mesajelor : 72
Varsta : 33
Localizare : iasi
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de MihaelaT Vin 05 Feb 2010, 3:30 pm

Skygirl, eu zic ca nu-i o solutie nici asta, ma pot da incepatoare si nu sunt.
Ar fi bine sa se mearga pe ÎNCREDERE si Admina a zis foarte clar... juriul va analiza foarte bine fiecare bluza si ei stiu ce anume sa observe wink
Se vede de la o posta un lucru cusut de incepatoare, intermediara si profesionista.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de LYNDA Vin 05 Feb 2010, 3:35 pm

Scuze ca ma bag si eu... Embarassed

Dar nici nu a inceput concursul si deja simt o tensiune intre participante...eu cred ca ar fii super sa apreciem macar ideea de concurs ,pentru ca daca nu era....nu se mai povestea.... peace

kiss
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de ancush Vin 05 Feb 2010, 3:42 pm

daca primesc masina de cusut si ma pot inscrie la concurs tare mi-ar placea sa particip
as fi candidatul ideal
am mai stramtat ceva fuste de ale mele.....pe vremuri.....in rest nu am facut niciodata un articol de vestimentatie, am invatat singura sa cos pe masina ileana a mamei care nu o folosea decat la tras linii drepte pe cusaturile unor haine ce erau desfacute....deci nici nu am de la cine cere ajutor
acu astept mostenirea: o masina de cusut electrica CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 6 148958 sa speram ca vine in timp util......oricum apreciez ideea de concurs pentru incepatoare CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 6 617322

am revenit sa editez : am ingrosat folosea pentru ca a dat-o in urma cu cativa ani....nu o folosea nimeni CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA - Pagina 6 Icon_pale
si am mai ingrosat daca......


Ultima editare efectuata de catre ancush in Vin 05 Feb 2010, 8:54 pm, editata de 1 ori
avatar
ancush
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 485
Localizare : cluj
Data de inscriere : 30/11/2009

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de skygirl Vin 05 Feb 2010, 4:02 pm

MihaelaT a scris:Skygirl, eu zic ca nu-i o solutie nici asta, ma pot da incepatoare si nu sunt.
Ar fi bine sa se mearga pe ÎNCREDERE si Admina a zis foarte clar... juriul va analiza foarte bine fiecare bluza si ei stiu ce anume sa observe wink
Se vede de la o posta un lucru cusut de incepatoare, intermediara si profesionista.

eu ma refeream la o solutie pentru "mersul la croitoreasa", nu pentru dovedirea faptului ca persoana este incepatoare...

ancush

dar daca mama ta are masina de cusut ileana, e buna si aia.. eu ileana am.. nu imi permit momentan o masina de cusut electronica, cel putin nu cat functioneaza decent asta, am alte prioritati momentan (surfilatul il voi face de mana, numai la rochia de seara am mers la cineva care avea masina de surfilat).

Oricum mi-ar place foarte mult sa castig, dar nu asta conteaza neaparat.. cel putin nu pentru mine. (desi as minti daca as spune ca nu mi-as dori foarte mult masina de cusut pusa la bataie.. cred ca toate cele care nu avem masina de cusut electronica ne-o dorim)
skygirl
skygirl
helper
helper

Numarul mesajelor : 72
Varsta : 33
Localizare : iasi
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de MihaelaT Vin 05 Feb 2010, 4:18 pm

Skygirl, de exemplu cum mi-ai dovedi ca tu ai facut bluza respectiva...poti filma cateva minute cum tragi la masina sau mai stiu eu ce etapa si in rest sa o coase mama ta, ca tot e priceputa(rochia roz arata traznet) .Esti incepatoare dar tot ai multe cunostinte in domeniu din ce vad si dai multe sfaturi in comparatie cu alte incepatoare...ce ar insemna asta...sa te banuiesc ca nu esti incepatoare. Imi poti dovedi ca o faci tu? Ei, din acest motiv am zis ca trebuie sa mergem pe ÎNCREDERE si sa lasam la o parte indoielile ca iar se ajunge unde s-a ajuns.Mai bine am face altceva mult mai constructiv, decat sa ne dam cu parerea.


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Vin 05 Feb 2010, 4:27 pm, editata de 2 ori (Motiv : din graba am selectat aiurea si am modificat)

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de Lenica Vin 05 Feb 2010, 4:20 pm

Ma bucur tare mult ca pot sa fac si eu ceva in afara de elestice de par,azi am croit o fata de perna si cind e gata ii fac poza si o trimit sa o vedeti<sper sa iasa bine,oricum materialul e frumos si bebelusului meu ii place ca e colorat>
Sfaturile care le-ati dat fetelor si ideile mi-au dat incredere in mine si speranta ca pot mai mult decit cred
Va pupic si va multumesc
Lenica
Lenica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 4
Varsta : 41
Localizare : www.lucrudemana.com
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de skygirl Vin 05 Feb 2010, 4:59 pm

MihaelaT a scris:Skygirl, de exemplu cum mi-ai dovedi ca tu ai facut bluza respectiva...poti filma cateva minute cum tragi la masina sau mai stiu eu ce etapa si in rest sa o coase mama ta, ca tot e priceputa(rochia roz arata traznet) .Esti incepatoare dar tot ai multe cunostinte in domeniu din ce vad si dai multe sfaturi in comparatie cu alte incepatoare...ce ar insemna asta...sa te banuiesc ca nu esti incepatoare. Imi poti dovedi ca o faci tu? Ei, din acest motiv am zis ca trebuie sa mergem pe ÎNCREDERE si sa lasam la o parte indoielile ca iar se ajunge unde s-a ajuns.Mai bine am face altceva mult mai constructiv, decat sa ne dam cu parerea.

chiar sunt incepatoare... imi pare rau ca ma banuiesti ca nu sunt... dar nu stiu cum ti-as putea demonstra asta.. Tot ce pot sa iti spune este ca iti multumesc ca ai incredere in mine

asa ca am inteles la ce te referi... cand spui ca nici cu filmatul nu merge... nu ma gandisem la chestia asta...
skygirl
skygirl
helper
helper

Numarul mesajelor : 72
Varsta : 33
Localizare : iasi
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de pisi Vin 05 Feb 2010, 5:46 pm

Skygirl dupa parerea mea nu cred ca te incadrezi in acest concurs.Din posturile tale se vede ca nu esti chiar incepatoare si o mai ai si pe mama ta langa tine care ai zis ca e profesionista.Parerea mea.Oricum sunt curioasa cum strang cele inscrise recent 50 de posturi ca totusi nu sunt putine Smile
Eu astept urmatorul concurs care sper sa nu mai fie pt. incepatoare si sa va dau pe spate cu creatiile mele Smile
pisi
pisi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Varsta : 38
Localizare : vaslui
Data de inscriere : 09/07/2009

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de skygirl Vin 05 Feb 2010, 6:07 pm

pisi a scris:Skygirl dupa parerea mea nu cred ca te incadrezi in acest concurs.Din posturile tale se vede ca nu esti chiar incepatoare si o mai ai si pe mama ta langa tine care ai zis ca e profesionista.Parerea mea.Oricum sunt curioasa cum strang cele inscrise recent 50 de posturi ca totusi nu sunt putine Smile
Eu astept urmatorul concurs care sper sa nu mai fie pt. incepatoare si sa va dau pe spate cu creatiile mele Smile

nu am zis ca mama mea este profesionista... cunostinte am in foarte multe domenii pentru ca sunt genul de persoana care vrea sa stie de toate, mai ales ca internetul este plin de informatii bune daca stii sa il folosesti. Asa am invatat multe lucruri din domenii foarte diferite, printre care se numara si croitoria.. diferenta este ca nu le-am aplicat.

Eu imi propusesem sa strang posturile prin sfaturi, pareri, opinii, macar prin posturile mele sa ajut ale persoane de pe forum cu putinul pe care il stiu Smile
skygirl
skygirl
helper
helper

Numarul mesajelor : 72
Varsta : 33
Localizare : iasi
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de MihaelaT Vin 05 Feb 2010, 6:11 pm

Skygirl, din graba am pus punct in loc de semnul intrebari, asa ca fac un copy/paste...
Esti incepatoare, dar tot ai multe cunostinte in domeniu din ce vad si dai multe sfaturi in comparatie cu alte incepatoare...ce ar insemna asta...sa te banuiesc ca nu esti incepatoare?
Doream sa subliniez ca trebuie sa mergem pe incredere!
De data aceasta nu vreau sa fiu in juriu, asa ca voi nota ca si forumista si nu trebuie sa-mi demonstrezi nimic, doar sa faci o bluza frumoasa.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 05 Feb 2010, 6:41 pm

Aoleu si vai de mine, ca altceva nu stiu ce sa mai zic. Azi nu am intrat deloc pe aici pana la ora 17 si ce sa vad si sa nu cred, la concurs...... nu mai dau de cap la inceputul postarilor pe ziua de azi. Mai fetelor nici nu a inceput bine concursul, inca nu s-a postat nici o creatie, si a si inceput galceava?. Care e mai incepatoare ca alta, care e mai avansata decat incepatoarea, care e cum e, care nu e cum e, si tot asa ....
Eu zic asa:
Exista un regulament? DA. Cine crede ca se incadreaza in acel regulament sa se inscrie, sa-si faca treaba si apoi sa astepte jurizarea. Cred ca e cel mai simplu, ce sa mai intrebam in stanga si in dreapat eu ma incadrez, eu nu ma incadrez, dar de ce nu ma incadrez ca stii eu nu am facut decat.... si tot asa. Iar noi carcotasele cand o sa vina vremea sa ne dam cu parerea la creatiile prezentate putem spune intr-un mod constructiv fara sa jignim despre fiecare ce si cum. Asta sper din tot sufletul sa se intample dupa acordarea notelor si chiar si a premiului. Avand in vedere ca juriul va fi format din persoane cu experienta isi vor da cu siguranta seama cine e incepator sau nu, dar, pentru ca totdeauna exista si un dar, vor fi persoane care se vor considera nedreptatite, si poate pe buna dreptate dar intrand in concurs inseamna ca va asumati si aceata parte (ca altfel nu stiu sa o numesc)
As mai vrea sa fac o rugaminte la Admine: sa nu mai schimbam regulile in timpul jocului, ma scuzati de indrazneala dar eu asa cred ca e bine
Haideti sa fim bune, intelegatoare, sa avem incredere

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/
album picasa
https://www.facebook.com/silvia.dumitrescu1
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de DANIELA.I Vin 05 Feb 2010, 7:01 pm

SILVIA,bine zici si dupa cum spunea si MIHAELA,se vede de la o posta cine e incepatoare si cine nu.Ma inscriu in juriu,cu toate ca la inceput am zis ca stau deoparte,dar cred ca am destula competenta ca sa imi doresc sa jurizez.ADMINA,ce spui ,mai e loc si pentru mine in juriu?
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de lya06k Vin 05 Feb 2010, 7:28 pm

Salutare fetelor...tocmai azi mi-a ajuns si mie materialul pentru bluzita,maine merg sa il ridica si sa ma apuc de treaba cos
Sper sa iasa ce mi-am propus..tiparele le-am facut deja si am incercat sa le cos pe un alt material de prin casa,dar mi-a iesit ceva groaza zid

Sper sa vin maine cu vesti mai bune dama
lya06k
lya06k
helper
helper

Numarul mesajelor : 22
Localizare : arad
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de Admina Vin 05 Feb 2010, 9:50 pm

Exclamation Exclamation Exclamation Am hotarat (Diada si cu mine), sa renuntam la votarea din partea membrilor. Ne pare rau, dar membrii fara experienta in domeniu, vor vota pe preferinte, pe afinitati. Este mult mai corect asa. Asteptam 10 membri in juriu, pentru a fi cat mai multi ochi atintiti asupra creatiilor. Maistra, este bine venita; multumim! Camy, la fel, cu multumirile de rigoare. Ar mai fi: Ppisic, Vilcris, Olympia, Amnro, Karina, Buburuza, Milena propuse; dar trebuie sa poata si sa vrea si ele.

Silvia, da ai dreptate. Ideal vorbind, asa e corect. Dar chiar nu putem anticipa orice parere, orice propunere a celor care participa sau care se implica. Nu ne-am gandit ca vor fi atat de multe incepatoare si in ale croitoriei, dar si pe forum; nu stiam ca vor fi discutii pe tema calitatii de incepator, al uneia sau alteia...

Eu zic asa, pentru cele care au de unde sa primeasca ajutor. Incercati sa faceti voi bluza; un sfat e una si alta e "mama impunge si eu trag,...". Va veti dovedi voua insiva ca puteti sa faceti singure ceva frumos si unic. Nu trebuie sa fiti premiate pentru asta, capatand experienta, veti avea incredere in voi si produsele lucrate de voi, vor fi admirate:hug:


Ultima editare efectuata de catre Admina in Vin 05 Feb 2010, 9:55 pm, editata de 1 ori

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de pepy24 Vin 05 Feb 2010, 9:54 pm

salutare!
mi-e destul de greu sa cred ca am o sansa sa castig, dar incerc.
o sa fac o bluzita din saten negru, chiar daca se coase greu si chiar daca risc, sau nu putem face in paralel 2 produse si la final sa alegem unul?
imi place provocarea si ma bucur ca v-am descoperit!
nu-mi vine sa cred, ca exista acest forum, cautam materiale textile, si am ajuns aici, multumesc tuturor care ati contribuit la acesta, nu mai reusesc parca sa citesc totul....e superb...abia astept sa invat mai multe!!!
pepy24
pepy24
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 108
Varsta : 44
Localizare : campulung
Data de inscriere : 31/01/2010

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de Karina33 Vin 05 Feb 2010, 11:42 pm

Wow! Azi am stat departe de pc din motive intemeiate. Ce lupte s-au iscat deja!!!

Multumesc admina de propunere! O voi onora cu drag!

Marturisesc ca nu-mi vine sa mai iau la citit topic dupa topic pentru ca se posteaza la numar fara prea mult continut, dar inteleg... suicid
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DE CROITORIE - PRIMA MEA BLUZA

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 28 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 17 ... 28  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB