Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 4 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 4 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 4 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 4 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 4 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 4 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 4 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 4 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 4 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 4 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 4 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 4 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2)

+61
valih
anasia
Limpia
ivanoiuadela9
adelina24
gabriela horhoianu
mihaelavama
milexina
violetas
viorica
cretu_veronica22
Laila
dienutzababy
cld
Dodo-pui
Anuta Stanciu
Tache Marilena
claras
Lali
bursuk
Marry
mdlupu
Love
Dyanna_Dynna
anc@
Anuk
solmizel
emi
valentinadof
bubu mic
02gaviota
cris_27
europolis
carmenush
gabi-27
julix_2007
Medi
aisha
mnarcisa
ramona75
romaya
ancush
Karina33
marami
teisoara
stella
Admina
Eva
diada
ioana soare
geany
irish05
LYNDA
liliana31
rucsy
Ana Maria
danadea
Noemi
SilviaDumitrescu
rozy
MihaelaT
65 participanți

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2)

Mesaj Scris de europolis Lun 08 Feb 2010, 8:10 am

Felicitari fetelor, Gaby_27 da stiu ca ai avut destula rabdare sa faci bluzita crem, cred ca este din macrame.
Carmenush foarte frumoasa bluzita pentru Adar si ai montat-o super. Romaya, am ramas cu gura cascata imi dau si eu palaria jos. Sper sa ne ajuti si pe noi cand v-om avea curajul sa incepem asa ceva. kiss
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2)

Mesaj Scris de danadea Lun 08 Feb 2010, 8:31 am

Carmenush, Gabi, sunt foarte frumoase bluzitele voastre; din ce fir le-ati lucrat?
Romaya, cum ai avut atat rabdare sa faci bluzita roz? Este super faina! De multa vreme ma tot uit la modele de genul acesta, dar nu indraznesc sa ma apuc de asa ceva.
Felicitari, fetelor, sunteti super harnice si pricepute.
avatar
danadea
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 736
Localizare : Deva
Data de inscriere : 17/08/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2)

Mesaj Scris de LYNDA Lun 08 Feb 2010, 9:57 am

Fetele sunt super toate creatiile!!!

kiss
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2)

Mesaj Scris de gabi-27 Lun 08 Feb 2010, 12:57 pm

Danadea, multumim pentru aprecieri. Bluzitele sunt lucrate din bumbac mercerizat Flavia. Se lucreaza bine si are tinuta buna.
gabi-27
gabi-27
helper
helper

Numarul mesajelor : 55
Localizare : Camarzana
Data de inscriere : 20/12/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2)

Mesaj Scris de LYNDA Lun 08 Feb 2010, 10:08 pm

Ioana am venit cu pozele promise pupi

Am reusit sa o conving pe varisoara mea sa ma lase sa-i fac poze cu vesta pe ea...doar e prima mea vestuta....hug
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

kiss
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2)

Mesaj Scris de cris_27 Lun 08 Feb 2010, 11:02 pm

Foarte draguta Lynda,seamana cu un bolero.
cris_27
cris_27
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 41
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 11/08/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2)

Mesaj Scris de danadea Mar 09 Feb 2010, 7:57 am

Lynda, foarte frumoasa vestuta; s-o poarte cu placere
avatar
danadea
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 736
Localizare : Deva
Data de inscriere : 17/08/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2)

Mesaj Scris de LYNDA Mar 09 Feb 2010, 8:15 am

Multumesc fetele hug

Culorile nu se vad bine pentru ca am facut poza cu telefonul .... Sad

kiss
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2)

Mesaj Scris de 02gaviota Mier 10 Feb 2010, 9:39 pm

Fetelor,,JOS PALARIA!''Felicitari!!! kiss
avatar
02gaviota
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 204
Varsta : 57
Localizare : Busteni
Data de inscriere : 30/11/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2)

Mesaj Scris de bubu mic Joi 11 Feb 2010, 9:16 am

fetelor va ies niste minunatii din maini. mi se par atat de complicate si cred ca necesita atata rabdare sa le faci incat nu pot decat sa va felicit si sa va urez :'la mai multe!" prietenie
bubu mic
bubu mic
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 56
Varsta : 44
Localizare : de aici
Data de inscriere : 24/12/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2)

Mesaj Scris de valentinadof Joi 11 Feb 2010, 9:24 am

interesanta vestuta,Lynda [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2)

Mesaj Scris de LYNDA Vin 12 Feb 2010, 12:49 pm

valentinadof multumesc fumos pupi
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2)

Mesaj Scris de europolis Vin 12 Feb 2010, 4:45 pm

Gaby_27 spune-mi si mie firul acela Flavia intra la apa? Am inceput sa fac o platca pe care vreau s-o imbin pe material si nu prea stiu ce sa fac, sa bag platca la apa, sa n-o bag. Lynda sa sti ca arata mult mai bine vestuta imbracata pe beneficiar. Si eu sunt incepatoare asa ca stiu ce inseamna, seara era caciula, ziua fular iar la pranz a ajuns bluza:))
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2)

Mesaj Scris de Eva Sam 13 Feb 2010, 9:40 am

Flavia e bbc 100%, deci intra la apa! Spala intai ce ai lucrat; daca intra prea tare la apa, poti sa calci lucrul pe dos si se mai intinde!
Eva
Eva
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 552
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 12/01/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2)

Mesaj Scris de europolis Sam 13 Feb 2010, 10:17 am

Wow, multumesc frumos Eva
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2)

Mesaj Scris de europolis Mier 17 Feb 2010, 11:26 pm

Eva nu stiu cum l-am lucrat dar nu a intrat la apa s-a largit.
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2)

Mesaj Scris de Eva Joi 18 Feb 2010, 3:12 am

Hmm, ciudat! Nu mi s-a intamplat niciodata!
Ce model ai folosit?
Eva
Eva
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 552
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 12/01/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2)

Mesaj Scris de europolis Joi 18 Feb 2010, 4:29 pm

Vezi ca am expus deja bluza la concursul de croitorie. Am mai scos o parte din flori si am mai desirat din curea/brau... cum vrei sa-i zici
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2)

Mesaj Scris de Medi Sam 20 Mar 2010, 10:44 pm

Sincer, nu-mi prea venea sa postez asta, desi colegele de serviciu sunt incantate... Decolteul e... usor "defazat", manecile mi se pare ca decoleaza...
Floarea e singurul lucru care a iesit asa cum am vrut; e de pe unul din linkurile Mihaelei T pupi
... iar eu sunt cam stramba...

[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]

si pe cuvantu' meu ca lantisoarele sunt toate la fel... rade
mai putin la spate;

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

ma oprisem din lucrat pentru a-i face repede prietenei mele un fularel; am folosit acelasi model (si l-am ornat cu flori) dar, pentru a merge mai repede, am facut 6 ochiuri de lant in loc de cinci cum faceam la vesta; bineinteles ca atunci cand m-am reapucat de ea... mi-am dat seama abia dupa vreo 5 randuri...
Acum zic c'asa am vrut... rade
Aviz altor incepatoare ca mine, cat de mult conteaza un singur ochi...
Medi
Medi
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 345
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2)

Mesaj Scris de emi Dum 21 Mar 2010, 9:20 am

TEisoara, frumoasa vestuta! Ce e aia impaslire?

Romaya, e opera de arta! Felicitari?
avatar
emi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 330
Varsta : 48
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 30/07/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2)

Mesaj Scris de cris_27 Dum 21 Mar 2010, 9:50 am

Felicitari Medi, e foarte frumoasa si eu nu vad nici un defect,nu ca m-as pricepe prea tare dar mie chiar imi place.Si eu mi-am facut o vestuta tot ceva in genul asta dar n-am terminat-o deoarece am luat prea putin fir si nu mai gasesc culoarea respectiva in comert ,am cautat la toate merceriile.Se mai intampla wink .Mult spor in continuare in ceea ce faci.
cris_27
cris_27
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 41
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 11/08/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2)

Mesaj Scris de Medi Lun 22 Mar 2010, 10:34 am

Esti o draguta, cris_27 pupi
Sa dea Dumnezeu sa gasesti firul pe care il cauti; spor la treaba si tie!
Medi
Medi
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 345
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2)

Mesaj Scris de solmizel Lun 22 Mar 2010, 2:15 pm

Buna. Repet si eu intrebarea lui emi: cum se realizeaza impaslirea? In rest, ce sa zic? Raman cu ochii in monitor cand vad ce minunatii faceti.
solmizel
solmizel
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 249
Localizare : Sper ca pe Pamant
Data de inscriere : 26/01/2010

http://solmizel.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2)

Mesaj Scris de ioana soare Lun 22 Mar 2010, 4:22 pm

Medi mie imi place bluza ta! Are o culoare frumoasa si nu vad nimic stramb, nici la ea nici la tine!Smile)

Legat de impaslire - lana se impasleste atunci cand este spalata la 60 de grade si agitata. Daca impletesti sau crosetezi ceva din fir de lana (sau amestec dar continutul de lana trebuie sa fie de peste 50%) si apoi il bagi in masina de spalat la 60 de grade acesta se va impasli. Se compacteaza si se micsoreaza, iar definitia ochiurilor dispare. A postat [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] link Ana MAria niste genti tricotate si apoi impaslite la masina , iar [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] link a postat Admina geanta ei crosetata si impaslita.

Mai sunt si alte metode de impaslire (cu acul, cu apa si sapun), folosite la lana netoarsa.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2)

Mesaj Scris de Medi Lun 22 Mar 2010, 4:45 pm

ioana soare, merci mult! pupi

Impaslirea aia cu acul e "uscata"?
Medi
Medi
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 345
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB