Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 11 EmptyMier 08 Mai 2024, 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 11 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 11 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 11 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 11 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 11 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 11 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Invatam sa tricotam, impreuna

+90
reya
gaby67
odrina
Raresuca
24elena
emilia.d
ady_kat
iubiriska
margot
misela
ramona75
lyly20
lauricson
alicebi
crystyn
lili_janine
bubulina_bis
teisoara
denisia_16
maruska
andacoman
geany
Brindusa
mica
lucica
maria25510
Gabriela Miha
Ariadna30
IULIAvlad
Karina33
LYNDA
amira
ancush
Claudia w
Teodor Coca
AITEN
sarsuraki
ginab
marya
miha02
julix_2007
maria_covacef
felicia13
cimita123
costi_iacob
SilviaDumitrescu
matau mirela lavinia
Ana Maria
marlen372001
bubu85
marilyn
aidaalex
Dionisia
StMihaela
crysfresh
Antilopa Bongo
Noemi
totolina
alinutza80
maximlidia
dana_mi16
trice
DANIELA.I
dina_dorina
madalinutzaa
iris_damian@yahoo.com
ioana soare
aisha
larisuka
MihaelaT
Camy
little_light
angelnelias
Liana
Eva
Mimi
anca_22
roxx
irish05
julia
tomari
Socrate
ultimul_mohican
Ania
diada
cris69
cleo
arime
lorinaoo1
Admina
94 participanți

Pagina 11 din 24 Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 17 ... 24  Urmatorul

In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 11 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de Ana Maria Joi 12 Noi 2009, 11:32 pm

Nici nu stiu ce sa admir mai mult! Felicitari pentru creatie si sa-ti traiasca bijuteria! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ana Maria
Ana Maria
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/07/2009

http://www.firetricotat.ro

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 11 Empty SFAT CUM SA TRICOTEZ SAU CROSETEZ LINA DE CASA

Mesaj Scris de matau mirela lavinia Vin 13 Noi 2009, 2:56 pm

am primit niste lina de casa turcana vreau sa fac un plover va rog sfatuiti-ma cum sa o tricotez sau crosetez ca sa fie mai moale sau eventual ce tratament sa ii aplic daca stie cineva
merci.
avatar
matau mirela lavinia
helper
helper

Numarul mesajelor : 7
Localizare : SIBIU
Data de inscriere : 25/09/2009

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 11 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de marilyn Vin 13 Noi 2009, 3:41 pm

fetelor am terminat rochita ieri seara dar este prea micuta.trebuie sa o desfac asa ca o sa pun poze dupa ce o modific
marilyn
marilyn
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 70
Varsta : 36
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 25/10/2009

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 11 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de marilyn Vin 13 Noi 2009, 3:42 pm

Ana Maria a scris:Nici nu stiu ce sa admir mai mult! Felicitari pentru creatie si sa-ti traiasca bijuteria! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
multumesc dar creatia nu este a mea.acesta este doar modelul,iar bijuteria este cea din avatar wink
marilyn
marilyn
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 70
Varsta : 36
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 25/10/2009

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 11 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 13 Noi 2009, 5:27 pm

marlyn nu e prea mare diferenta doar putin la culoare si probabil la sex rade
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 11 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de Ana Maria Vin 13 Noi 2009, 11:36 pm

Scuze, nu am fost suficient de atenta...oricum urarea ramane valabila.
Ana Maria
Ana Maria
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/07/2009

http://www.firetricotat.ro

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 11 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de irish05 Sam 14 Noi 2009, 4:13 am

matau mirela lavinia a scris:am primit niste lina de casa turcana vreau sa fac un plover va rog sfatuiti-ma cum sa o tricotez sau crosetez ca sa fie mai moale sau eventual ce tratament sa ii aplic daca stie cineva
merci.


din cate stiu, se opareste, se tzine in apa fiarta , ceva de genul asta...
irish05
irish05
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 622
Localizare : around the world
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 11 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de Antilopa Bongo Sam 14 Noi 2009, 9:13 am

Cred ca merge tricotata cu andrele mai mari decat ar cere in mod normal firul. In felul asta, iese tricotul mai suplu, nu foarte batut. Intreb si eu acum: daca oparesti lana, nu se impasleste?
Antilopa Bongo
Antilopa Bongo
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 59
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/10/2009

http://www.alexav.ro

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 11 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de irish05 Sam 14 Noi 2009, 10:09 am

Antilopa Bongo a scris:Cred ca merge tricotata cu andrele mai mari decat ar cere in mod normal firul. In felul asta, iese tricotul mai suplu, nu foarte batut. Intreb si eu acum: daca oparesti lana, nu se impasleste?

nu.
anul trecut parca am tricotat si n-am stiut ca tb s-o oparesc. si era cumparata din comert. nici nu mi-am inchipuit ca trebuia sa-i aplic procedeeul asta. de fapt o speli cu apa foarte fierbinte. asa mi-a spus mama mea la momentul acela.
irish05
irish05
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 622
Localizare : around the world
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 11 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de costi_iacob Sam 14 Noi 2009, 12:22 pm

se impasleste daca o speli cu apa fierbinte sau la masina, dupa ce o tricotezi/ crosetezi.
Mare grija cand e gata pulovarul.
costi_iacob
costi_iacob
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 175
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 16/03/2009

http://choice4all.wordpress.com

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 11 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de Admina Dum 15 Noi 2009, 9:48 am

Lana sau orice fir cu mai mult de 50% lana daca e spalat la masina la +60grade, mai ales cu centrifugare si impreuna cu alte haine, se impasleste. Prin acest proces intra la apa 20-30% sau si mai mult, depinde de fir. Exceptie fac firele speciale de ciorapi, care desi au 70% lana in compozitie nu se impaslesc pentru ca sunt tratate, altfel rasucite.
Eu cred ca ar trebui probabil intai spalata cu Perwoll sau un baslam de rufe special de lana, dar la 30-40 grade, manual, in cada, fara frecare si fara stoarcere. Lucrata cu andrele/ croseta mai mare ca sa iasa mai lejer lucrul, eventual. Din lana de casa as vedea o vesta calduroasa, clar. andrele Sau chair vopsite firele, inainte de lucru. As experimenta si eu cu asa ceva, dar nu se gasesc vopsele textile, bune.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 11 Empty urgent ,va rog frumos,cum se tricoteaza o caciula barbateasca si un pulover normal barbatesc?

Mesaj Scris de cimita123 Dum 15 Noi 2009, 10:21 pm

va rog mult de tot spuneti-mi si mie cum se tricoteaza o caciula barbateasca si un pulover normal barbatesc cu maneci lungi.vreau sa i le fac cadou sotului meu de craciun si mi se duce timpul zburand si nici nu am inceput ca nu stiu cum se fac!stiu numai sa fac fulare.sunt incepatoarea,dica dar invat foarte repede si am nevoie doar sa imi spuneti cum se face ,cate ochiuri,ce fel de ochiuri,cum se fac manecile , gatul normal fara guler,etc etc etc.va rog din suflet mam inscris special aici ca am vazut ca sunteti experte.am intrebat in ulte parti si nimeni nu mia raspuns in schimb eu raspund la toata lumea pe yahoo raspunsuri dar si nici nu gasesc asa usor ca nici nu sunt in romania.va rog mult mult de tot...sotul meu are masura L.va multumesc mult tricot
avatar
cimita123
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Varsta : 37
Localizare : Spania
Data de inscriere : 15/11/2009

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 11 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de felicia13 Lun 16 Noi 2009, 8:49 am

Scumpica este foarte greu sa-ti dam nr de ochiuri necesare , atata timp cat tu nu ne spui ce fel de fir folosesti, ce andrele . Cel mai bine este sa lucrezi un esantion de 10 x 10 cm asa vei vedea cam cati ochi trebuie sa pui. Apoi ia un pulover de-al sotului tau (care crezi tu ca-i vine f bine) si masori .De regula se incepe lucrand spatele .cam 15 randuri faci un ochi pe fata , unul pe dos.Apoi mergi pana sub brat (orientandu-te dupa puloverul pe care l-ai luat de model)lucrand un rand pe fata unul pe dos .Cand ajungi aici, da-ne un semn de viata .Succes !
avatar
felicia13
helper
helper

Numarul mesajelor : 36
Varsta : 64
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 11 Empty wow,multumesc mult de tot pentru raspuns!!!!

Mesaj Scris de cimita123 Lun 16 Noi 2009, 12:38 pm

uff,ce greu am gasit intrebarea mea,mam invartit vreo ora prin foro.multumesc foarte mult pentru raspuns o sa ma apuc sa fac ,pe andrelele mele scrie 80 cm si 4,5 mm , dar lana am trimis azi pe cineva sa mio ia.oricum o sa incep sa fac si cand termin spatele va spun.invatasem sa tricotez in scoala primara si de atunci au trecut vreo 10 anisori , bah si de aceea nu imi mai amintesc. lucru de mana foame tricot hug imi sunt de foarte mare ajutor informatiile din acest foro,ce ma bucur!!. : cos
avatar
cimita123
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Varsta : 37
Localizare : Spania
Data de inscriere : 15/11/2009

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 11 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de ioana soare Lun 16 Noi 2009, 12:58 pm

Cimita eu ti-am mutat intrebarea pentru ca aici este locul unde invatam sa tricotam. Nu putem deschide subiecte noi de fiecare data pentru ca atunci ne-am pierde printre ele si n-am mai gasi nimic. Imi cer scuze insa ca nu te-am anuntat.

O singura completare as avea la raspunsul Feliciei - partea de jos de elastic lucreaz-o pe andrele nr.4 daca restul il lucrezi pe andrele nr. 4.5. De regula elasticul se lucreaza pe andrele mai mici.

Inca ceva important - roaga persoana care se duce sa-ti cumpere lana sa se uite pe eticheta sa scrie ca este pentru andrele de 4.5mm. Pentru ca daca este prea subtire si tu lucrezi cu andrelele de 4.5mm va iesi lucrul prea lalai, labartat si nu-si va pastra forma, se va lasa. Iar daca lana este prea groasa atunci lucrul va iesi prea batut, indesat si va sta teapan, nu va avea drapaj frumos. Deci iti trebuie o lana potrivita pentru andrelele tale de 4.5mm - scrie pe eticheta firului.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 11 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de marilyn Lun 16 Noi 2009, 1:40 pm

fetelor cum fac ca marginea lucrului sa nu se termine dreapta ci un semicerc?ca si cand as face un pulovar cu spatele drept pana la ceafa iar decolteul foarte deschis pe rotund ,nu in "V" .
marilyn
marilyn
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 70
Varsta : 36
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 25/10/2009

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 11 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de ioana soare Lun 16 Noi 2009, 1:56 pm

Se incheie o parte din ochiurile de la mijloc, apoi se continua cele doua parti-stanga si dreapta separat. La marginea dinspre decolteu continui sa scazi ochiuri pana cand este suficient de larg U-ul, apoi continui drept pana la umar. Cate ochiuri sa inchei pe mijloc si cum sa scazi pe urma la fiecare margine se calculeaza in functie de firul tau, mai bine spus in functie de mostra de ochiuri.
Revin cu ideea de a-ti desena pe hartia gradata dupa mostra ta de ochiuri, in marime naturala, pentru a-ti face dinainte o idee cat mai exacta. Am explicat zilele trecute [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] link
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 11 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de marilyn Lun 16 Noi 2009, 2:23 pm

10 cm lucrati cu andrele 4mm = 20 de ochiuri si 24 de randuri
si este pt rochita rajhei Laughing
marilyn
marilyn
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 70
Varsta : 36
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 25/10/2009

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 11 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de ioana soare Lun 16 Noi 2009, 2:50 pm

Si U-ul ce marime sa aiba? Ca daca este pentru micuta din poza se schimba povestea la dimensiuni:)
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 11 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de marilyn Lun 16 Noi 2009, 4:55 pm

am fost la plimbare cu zuzica.pai nu este tocmai pt decolteu ci pt burta.hmm cum sa explic mai concis....este pt modelul negru pe care l-am postat aici.iesise prea scurta asa ca am lungit.o.am facut spatele aproximativ pana la codita,dar fata(burta)nu o pot duce atat de lunga pt ca nu mai are pe unde sa faca pisu Laughing si daca o fac mai scurta decat spatele atunci o bucata din spate o sa ramana libera precum o trena si o sa se rasuceasca si nu o sa stea la locul ei.stiu sigur pt ca Rajha este zuza rau si nu sta locului.asa ca trebuie sa ramana fata mai scurta dar sa fie prinsa de tot spatele si atunci m-am gandit sa scad cumva astfel incat sa se formeze un "u" cu piciorusele lungi care vor fi cusute de spate.fac si un desen poate e mai usor de inteles ......Rosu este fata si negru spatele[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
nu va lasati intimidate de expresivitatea acestui desen rade
v


PS:fata are urmatoarele masuri : latime=14,5 cm si lungimea=30cm(de aici in colo ar trebui sa fie "u"-ul,cred eu,pt ca ar mai fi aprox 7 cm pana la "pasa")
spatele are lungimea de 38 cm
marilyn
marilyn
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 70
Varsta : 36
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 25/10/2009

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 11 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de ioana soare Mar 17 Noi 2009, 3:35 pm

Marilin eu zic sa inchei pe mijloc cam 2-3cm (transformi asta in nr de ochiuri) si apoi continui cu fiecare parte separat. Scazi pana la 2 cm ma gandesc. Adica daca acum ai 14,5cm , inchei pe mijloc 2,5 cm si ramai cu 12cm - 6 pe stanga si 6 pe dreapta. Scazi cei 2 cm care trebuie sa-ti ramana de fiecare parte si rezulta ca vei avea 4 cm de scazut pe fiecare parte. 4 cm inseamna la tine 8 ochiuri. Cate 8 ochiuri de scazut pe o inaltime de 8cm (19randuri). Eu zic sa scazi o data la doua randuri cele 8 ochiuri si pe urma sa mergi drept 3 randuri (asa iese pe hartie dar tu masori ) si sa inchei.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 11 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de marilyn Mar 17 Noi 2009, 4:08 pm

multumesc mult Merci De ieri asteptam raspunsul Smile Am sa incerc sa fac asa tricot si voi veni cu rezultatul,unul bun sa speram .Multumesc inca odata pupi
marilyn
marilyn
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 70
Varsta : 36
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 25/10/2009

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 11 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de ioana soare Mar 17 Noi 2009, 4:22 pm

Scuze ca nu am fost mai prompta, dar am net doar la birou si intru cand am un pic de timp liber. Acasa nu am si nici nu vreau, ar fi tentatia prea mare:)
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 11 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de marilyn Mar 17 Noi 2009, 5:09 pm

Da asa este.Nu e nici o problema eram doar nerabdatoare.Oricum m-am apucat in paralel de un fular (vin sarbatorile si trebuie sa pregatesc cadouri)asa ca nu am stat degeaba Smile
marilyn
marilyn
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 70
Varsta : 36
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 25/10/2009

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 11 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de marilyn Mar 17 Noi 2009, 7:00 pm

marilyn a scris:multumesc mult Merci De ieri asteptam raspunsul Smile Am sa incerc sa fac asa tricot si voi veni cu rezultatul,unul bun sa speram .Multumesc inca odata pupi

Am terminat mai am putin de cusut si voila! andrele nu am facut exact la fel cum mi-ai spus am incheiat 2,5 cm pe mijloc si apoi am lucrat separat partile cu 3 andrele croseta (asa ma taiat pe mine mintea)nu stiu daca daca am scazut 8 ochiuri,am scazut 2 ochiuri odata la 2 randuri si am mers asa ochiometric pana am ramas cu 3 ochiuri pe andrea,am inchis si am trecut la bucata urmatoare...am incheiat si m-am apucat de cusut.o sa pun poze cred ca maine ca imi este prea lene ,dar sa vedem poate o sa fiu atat de entuziasmata incat nu o sa mai am rabdare kiss
marilyn
marilyn
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 70
Varsta : 36
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 25/10/2009

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 11 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 24 Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 17 ... 24  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB